Obezite TedavileriTüp Mide

İzmir Tüp Mide Fiyatları

İzmir tüp mide ameliyatı, kilolu veya aşırı kilolu kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Kilo değişimleri farklı olsa bile bazı durumlarda kişilerin kilo vermesi neredeyse imkansız hale gelebilir. Bu durumda önce kilo veremeyen hastalara ilaç verilir. İlacın da etki etmediği noktada tüp mide ameliyatı devreye girer. Tüp mide cerrahi bir operasyondur, morbid obez ve obezite hastaları için kullanılır.

Aşırı yeme alışkanlığı olan hastalarda ileri düzeyde kilo görülür. Tüp mide ameliyatı da bu hastaların daha kolay bir şekilde kilo vermesine yardımcı olur. Çünkü tüp mide hastanın midesini küçülterek daha az yemek yemesini sağlar. Bu durumda daha sağlıklı ve az beslenerek kısa sürede ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

İzmir Tüp Mide Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Tüp mide ameliyatı yaptırmak için sadece hastanın bunu istemesi yeterli değildir. Eğer hasta tüp mide ameliyatı olmak istiyorsa birtakım kriterlerin karşılanması gerekir. Bu kıyaslamalar şu şekildedir;

  • Hastalar en az 40 BMI olması gerekir. Hastaların aynı zamanda 18-65 yaş aralığına sahip olması gerekir.
  • Hastanın genel sağlık durumu iyi olmalıdır.
  • Eğer hastanın 40 BMI yoksa en az 35 BMI sahip olmalı ve ciddi düzeyde obezite problemlerini taşıyor olması gerekir.
  • Bu hastalarda uyku apnesi, tip 1 diyabet ve hipertansiyon bulunması gerekir.

Mide Kol Diyeti Nedir?

Eğer hasta kapalı mide ameliyatını karşılamıyor ise mutlaka tüp mide ameliyatı öncesinde diyet uygulaması gerekir. Çünkü mide ameliyatı kapalı yöntem ile yapılırsa 5 küçük kesi yeterli gelecektir. Eğer kriterler karşılanmazsa açık ameliyat yapılması gerekecektir. İyileşme süreci de göz önüne alınırsa kapalı cerrahi daha avantajlı olmaktadır.

İzmir’de Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı İzmir’de 2 farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan biri kapalı ameliyat, diğeri ise açık ameliyattır. Mide tüpü ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların kriterleri göz önüne alınarak hangi cerrahinin yapılacağına karar verilir. Aşağıda ameliyat hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz;

Açık mide tüpü; açık mide tüpü ameliyatı, karından büyük bir kesi yapılması ile gerçekleşen operasyondur.

Kapalı mide tüpü ameliyatı; kapalı mide tüpü ameliyatında hastanın karnından 5 küçük kesi açılır. Ameliyat esnasında mideniz %80 oranlarında küçülür. Midenizi büyük bir şekilde 2ye ayırmak ve büyük parçayı vücuttan ayırmak gerekir. Çok temel ve radikal bir işlemdir.

Mide Tüpü ile Nasıl Zayıflatır?

Mide tüpü ameliyatı, çeşitli yollardan kilo vermenize yardımcı olur. Midenizi küçülterek yiyebileceğiniz miktarda yemek yemenizi sağlar. Aynı zamanda midenizde açlık hormonunu salgılayan kısmı vücuttan çıkardığı için acıkmanızı önler.

Diyet yaparak bu ameliyata uyum sağlarsanız kilo vermeniz de son derece hızlı ve kolay olacaktır. Normal bir şekilde kilo vermeniz için ameliyat tek başına yeterli olmayacaktır. Mide tüpü ameliyatı yalnızca hastaların kilo vermesine yardımcı olacaktır. sizler de hareketli yaşam sürdürerek diyet yaparsanız mide tüpü ameliyatından maksimum düzeyde verim alabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı ile Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Mide tüpü ameliyatı olmak isteyen kişilerin genel olarak sormuş olduğu sorulardan biri de mide tüpü ameliyatıdır. Sonuç olarak bir hastanın kaç kilo vereceğini belirtmek mümkün değildir. Çünkü hastanın çabasına, yapacağı diyete ve ne denli hareketli yaşam sürdüreceğine bağlı olarak kaç kilo vereceği de değişiklik gösterir. Fakat ortalama bir rakam vermek gerekirse tMide tüpü ameliyatı olan hastalar kendi ağırlıklarının %70’ini kaybedebilirler.

İzmir Tüp Mide Ameliyatı Kilo Vermeyi Garantiler mi?

Hiçbir mide ameliyatı kilo vermeyi garanti edemez. Bu tedaviler sadece yardımcı tedavidir. Sizlerin daha kolay kilo vermesine destek olacak, açlığınızı bastıracak ve midenizi küçülterek iştahınızı azaltacaktır.

İzmir Tüp Mide Tedavileri Sigorta Kapsamına Girer mi?

Mide Tüpü ameliyatına ihtiyaç duyan hastalar için bu operasyon genelde sigorta tarafından karşılanır. Ancak bu durum sizlere ücretsiz bir tedavi temin etmez. Tedavi için 2-7 yıl arası bekleyerek kilo verdiğinizi ispat etmeyi göze alıyorsanız bu tedaviyi ücretsiz yaptırabilirsiniz. Ancak bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız ücretli bir şekilde tedavi olmak sizler için daha iyi olacaktır. Bu durumda İzmir mide tüpü ameliyatı sigorta tarafından karşılanmıyor demek doğru bir yanıt olacaktır.

İzmir, Mide Tüpü İçin Güvenli mi?

İzmir, Ege Denizi’nin en güzel yeri olarak bilinir. Çünkü hem gezilecek görülecek çok fazla yere sahip hem de turistik bir şehirdir. Bu nedenle hastalar İzmir’de tedavi görmeyi çok cazip görmektedir. İzmir’de hem çok iyi bir şekilde dinlenebilir, hem de başarılı bir şekilde kilo verme operasyonu gerçekleştirebilirsiniz. İzmir, dünya çapında en güvenli 49.şehir olarak kayıtlara geçmiştir. Bu nedenle siz de güvenle bu şehirde mide tüpü ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz.

Tüp Mide Fiyatları

Mide Tüpü fiyatları son derece değişkendir. Bu nedenle önce hangi ülkede ameliyat olacağınıza karar vererek sonrasında fiyat araştırması yapmanız daha doğru olacaktır. Hekim tecrübesi, kliniğin hijyenikliği ve donanımı, şehir durumu yanı sıra ülke yaşam standartları da son derece etkilidir. Tüp mide ameliyatı olmak için hem bütçenize uygun hem de alanında tecrübeli kliniklere sahip olan, sağlık turizmi açısından gelişmiş olan ülkeleri tercih etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ucuzluğun yanı sıra diğer yan detayların da düşünülmesi gerekir. Türkiye’de tüp mide ameliyatı ülkenin yaşam koşullarından ötürü çok daha uygundur. Siz de İzmir’de tüp mide tedavisi olmayı tercih edebilirsiniz.

İzmir Mide Tüpü Ameliyatı Fiyatları

Mide Tüpü yukarıda bahsettiğimiz gibi midenin küçültülmesi işlemidir. Süreç ise geri döndürülemez. Sonuç olarak tedavi için en iyi kliniğin tercih edilmesi gerekir. İzmir tüp mide tedavileri için pek çok seçenek olsa da uygun olan bir hastanede tedavi görmeniz gerekir. Fiyatlar da kliniğin durumuna göre farklılık gösterecektir. İzmir tüp mide ameliyatı fiyatları için ortalama 2.250 Euro ödemeniz muhtemeldir.

Türkiye Tüp Mide Fiyatları

Türkiye’de mide tüpü  fiyatları son derece uygun maliyetlerdedir. Hastalar bu ülkede son derece uygun fiyatlara tedavi görebilir ve otel, konaklama, transfer gibi işlemlerden de faydalanabilir. Ancak bunun için alanında iyi bir danışmanlık şirketinden danışmanlık hizmeti almanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bu kapsamda bizleri tercih ederek otel, konaklama, transfer ve hastanede kalış süreçleri hakkında en iyi bilgiyi alabilirsiniz. Ortalama 2.250-3700 Euro karşılığında Türkiye’de hem güzel bir tatil, hem de başarılı bir operasyon geçirebilirsiniz. Detaylar için telefon numaramızdan bizlere erişebilirsiniz.

 

One thought on “İzmir Tüp Mide Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir