Estetik cerrahi

J Plazma Nedir?

J plazma yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilen ve son derece popüler olan yöntemlerden biridir. Günümüzde cerrahi yöntemler, cerrah dışı yöntemler, yüz bölgesinde ve cilt dokusunda gerçekleştirilen yöntemler sıklıkla kullanılır. J Plazma son dönemlerde geliştirilen ve uygulama sonuçları alternatiflerine göre çok daha etkileyici olan uygulamaların başında gelir.

J Plazma Nasıl Uygulanır?

Helyum gazının, radyo frekansı ile enerjetik hale getirilerek soğuk plazmanın açığa çıkarılması ve ilgili bölgelere özel olarak gerçekleştirilen cerrahi cihazlar ile uygulanmasını kapsar. Helyum gazı, son derece güçlü olması ile bilinen gaz türlerinden biridir. Bu gaz insanda olumsuz reaksiyonlara neden olmaz. Bunun yanında cilt ve cilt altı dokusuna esnek bir yapı kazandırılması açısından son derece etkilidir.

Lazer ya da radyo frekans uygulamaları ile kıyaslandığında daha soğuk şekilde uygulanan j plazma yöntemi çok daha güvenilir olması ile de bilinir. Bunun yanında hızlı bir iyileşme sağlama özelliği ile de dikkat çeker.

J plazma uygulaması cerrahi dışı yöntemlerden biridir. Vücut, yüz cilt bölgelerine rahat bir şekilde uygulanabilme özelliği bulunur. Cerrahi uygulamalara oranla lazer ve radyo frekans yöntemleri günümüzde çok daha fazla tercih edilir. J plazma teknolojisi ise uzmanlar tarafından devrim niteliğinde bir uygulama olarak görülür.

J plazma işleminden önce kişilerin ayrıntılı bir şekilde muayene olması gerekir. Bu şekilde tedavi planlamasının yapılması mümkün olur. Tek seansta gerçekleştirilen j plazma sonrasında iyileşme sürecinde doktor takibinde olmak son derece önemlidir.

J Plazma Hangi Bölgelere Uygulanır?

J Plazma Hangi Bölgelere Uygulanır
J Plazma Hangi Bölgelere Uygulanır

J plazma teknolojisi son derece güvenilir bir uygulama süreci sunar. Bunun yanında vücut şekillendirme, cilt dokusunun sıkılaştırılması ve yüzün gençleştirmesi amacı ile de uygulanan bir yöntemdir.

Yüz Bölgesi için J Plazma

Kırışmış, gevşemiş ve sarkmış cilt dokularının sıkılaşması ve toparlanması adına yüz bölgesinde j plazma uygulaması gerçekleştirilebilir. Bu işlemden sonra ciltte anında toparlanma, sıkılaşma ve kasılma mümkün olur. 30 ile 80 yaş arasındaki tüm kadınlar rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Bunun yanında j plazma erkeklere de uygulanabilir. Tüm cilt tiplerinde etkili olma özelliği de bulunur. J plazma lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem yaklaşık olarak 1 saat kadar sürer. Ardından kişilerin 72 saat boyunca doktor gözetiminde olması ve özel kompresyon giysisi giymeleri gerekir. Son derece güvenilir bir yöntem olma özelliği bulunur. Bu işlemin sonrasında morluk ve şişlik gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetler normaldir ve belli bir süre sonra geçecektir.

J Plazma ile Vücut Şekillendirme

Günümüzde pek çok cerrahi ve cerrahi dışı yöntemler ile vücutta şekillendirme işlemleri gerçekleştirilir. Cerrahi yöntemler oldukça uzun sürelerde iyileşme süreci sunması sebebiyle cerrahi dışı yöntemler ise kalıcı olmaması nedeniyle çeşitli dezavantajlara neden olur. J plazma ile vücut şekillendirme işlemi sayesinde hem iyileşme süreci son derece kısadır hem de konforlu ve kalıcı özelliği olan uygulamalar arasında yer alır.

J plazma ile tedavi edilen bölgeler;

 • Sırt bölgesi
 • Karın bölgesi
 • Göğüs bölgesi
 • Kalça bölgesi
 • Uyluk bölgesinin iç ve dış kısımları
 • Basen
 • Diz bölgesi
 • Selülit tedavisi

J plazma teknolojisi kullanılarak vücut şekillendirme işlemleri genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Uygulama bölgelerinde minimal ve gizli kesiler açılarak cilt altında uygulama gerçekleştirilir. Uygulama esnasında cildin sıkılaşması ve gençleştirilmesi işlemleri sağlanır.

J Plazma ile Cilt Yenileme

J plazma teknolojisi cilt yenilemesinde de sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Göz kapakları gibi hassas alanlar dahil tüm cilt yapılarında herhangi bir risk barındırmadan rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama esnasında doktor kontrollerinin aksatılmaması ve özen gösterilmesi önemli bir konudur.

J Plazma Avantajları Nelerdir?

J Plazma Avantajları Nelerdir
J Plazma Avantajları Nelerdir
 • J plazma ameliyatsız yöntem olması sebebiyle oldukça konforlu ve iyileşme süresi kısadır. Bunun yanında kanama ya da enfeksiyon gibi durumlar söz konusu olmaz.
 • İşlemden hızlı bir şekilde sonuç alma özelliği bulunur.
 • Uygulamanın öncesinde ve sonrasında görünümlerde ciddi oranlarda farklar meydana gelir.
 • Doğal sonuçlar elde edilme özelliği bulunur.
 • Vücut şekillendirme amacı ile gerçekleştirilen j plazma işlemi minimum kesi ile gerçekleştirilir.

Yetişkinlerde her yaştan ve her cilt tipinde insana uygulanabilme özelliği vardır. Maksimum oranda güvenilir olması sebebiyle hızlı sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. J plazma yöntemi özellikle son zamanlarda pek çok kişinin başvurduğu yöntemler arasında yer alır. Bu işlemin alanında uzman tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

J Plazma Teknolojisi

Liposuction işlemi sonrasında deformasyon gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Deformasyon yumuşak derili ve dokusu gevşek olan kişilerde daha sık görülen bir durumdur. Bunun engellenmesi adına liposuction işlemi ile eş zamanlı olarak plazma teknolojisi uygulanabilir. J plazma doku sıkılaştırma tekniği olarak da bilinen bir yöntemdir.

Liposuction uygulamalarında deri altında bulunan yağların alınmasından sonra bal peteği gibi boşluk durumları söz konusu olabilir. Bu boşlukların çevresinde oluşan bir bağ doku vardır. Bu bağ dokusunda gevşeme ya da esneklik meydana gelebilir. Bunun ortadan kaldırılması adına j plazma sistemi sıklıkla kullanılır.

Radyofrekans ve helyum gazının birleştirilmesi ile meydana gelen plazma enerjisi burada bulunan dokuların sıkılaşmasını ve derinin çok daha sert bir hale gelmesine yardımcı olur. Bu şekilde j plazma ile hastalar çok daha sıkı bir yapıya kavuşur.

Renuvion (J Plazma) ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Gerçekleştirilir?

Renuvion cilt sıkılaştırma cerrahi dışı bir yöntem olması ile bilinir. Cilt, yüz ve vücut bölgelerine uygulanabilme özelliği bulunur. Duruma bağlı olarak uygulama esnasında lokal ya da genel anestezi uygulanması mümkündür.

Bu uygulama tek seansta uygulanma özelliğine sahiptir. 2 mm küçük kesilerle öncelikle deri altına girme işlemi gerçekleştirilir. Yaşa bağlı olarak gevşeyen cilt sarkması ve kırışıklık durumlarının giderilmesi adına çalışmalar yapılır. Uygulamanın ardından hızlı bir şekilde sonuca ulaşılır. Uygulama yapılan alanda cilt hızlı bir şekilde kendini toparlayacaktır.

Renuvion uygulaması her yaştan ve her cinsiyetten kişiye uygulanabilir. Uygulama yaklaşık bir saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Uygulamadan sonra iyileşme süreci son derece hızlıdır. Karın bölgesindeki sarkık derinin sıkılaştırılması adına işlemler gerçekleştirilebilir. Sonuçlar genelde 3 ile 6 ay arasında netleşecektir. Kalça bölgesi ve basen sıkılaştırmasının yanında selülitlerden kurtulmak da mümkündür.

İşlemin ardından kişilerin vücudunda hafif kızarıklık durumları söz konusu olabilir. Bunun dışında herhangi bir sorun meydana gelmez. Uygulamadan yaklaşık bir hafta önce E vitamini, aspirin, sarımsak, yeşil çay kullanımının kesilmesi önemli bir konudur.

Türkiye’de J Plazma Uygulaması

Türkiye’de J Plazma Uygulaması
Türkiye’de J Plazma Uygulaması

Türkiye’de J Plazma uygulaması sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Bilindiği gibi son zamanlarda Türkiye’de döviz oldukça yüksektir. Bu da yurt dışından gelenlerin burada çok uygun fiyatlara tedavi olmasına olanak tanır. Bunun dışında Türkiye’de konaklama ve yeme içme de son derece uygun fiyatlıdır.

Tüm bu avantajları dolayısıyla pek çok kişi J Plazma uygulamaları için Türkiye’yi tercih eder. Bu uygulamalar burada uzman doktorlar tarafından son teknoloji kliniklerde gerçekleştirilir. Türkiye’de J Plazma tedavisi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir