Estetik cerrahiBrezilya Popo Kaldırma

Kalça Estetiği Ameliyatı Nedir?

Kalça Estetiği Ameliyatı, kalçalarınızın görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan cerrahi bir işlemdir. Büyük kalçaları, düz olmayan kalçaları veya çıkıntılı kalçaları olan insanlara yardım etmek için kullanılmaktadır. Kalça Estetiği Ameliyatı iki şekilde yapılabilmektedir:

 1. İlk seçenek, Bir kişinin kalça boyutunu küçültmek için kalça bölgesindeki fazla deri ve yağın çıkarılması için cerrahi prosedürdür. Kalçanızın boyutunu küçültmek için, cerrahınız kalça bölgesindeki fazla deri ve yağı alacaktır. İlk seçenek genellikle tam veya kısmi bir pelvik küçültme ameliyatı olmaktır. Başka bir seçenek de yağ ve deriyi çıkarmak için liposuction kullanmaktır. Kalça küçültme ameliyatı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer durumlarda son çare olarak da kullanılabilmektedir:
 • kalçalarda ciddi şekil bozukluğuna neden olan romatoid artrit,
 • Düzensiz gelişmiş kalça eklemini düzeltmek için doğuştan kalça çıkığı ameliyatından sonra,
 • Başka bir tedavi şekli için uygun olmayan skolyoz hastalarında.
 1. İkinci seçenek, displazi veya skolyoz gibi bir durumunuz varsa gerekli olabilecek kalça kemiklerinizi yeniden şekillendirmektir.

Bazı insanlar yürürken ağrıyı gidermek için kalça ameliyatına ihtiyaç duyarlar. Ve rahat bir sandalyede oturamazlar. Diğerleri ise sadece yürümeyi yeniden öğrenmek için buna ihtiyaç duyarlar. İki yaygın kalça ameliyatı türü vardır. Biri kalça kemiklerinizi yeniden şekillendirmek için yapılan bir ameliyattır. Diğeri ise eklem üzerindeki baskıyı azaltmak için yapılan bir ameliyattır. Cerrahların herhangi bir prosedürü gerçekleştirmeden önce MRI veya X-Ray çekmesi önemlidir.

Kalça Estetiği Ameliyatı, kalça ekleminde kronik ağrı çeken kişilere de yardımcı olabilmektedir.

 

Türkiye Moda Endüstrisinde Kalça Estetiğinin Gizli Kültürü

Türkiye Moda Endüstrisinde Kalça Estetiğinin Gizli Kültürü
Türkiye Moda Endüstrisinde Kalça Estetiğinin Gizli Kültürü

Türk moda endüstrisi, Türkiye’nin en hızlı büyüyen endüstrilerinden biridir. Sektör son 10 yılda 1 milyar dolardan 3,7 milyar dolara yükseldi. Ve 2020 yılına kadar 5,5 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun bir raporu sunuldu. Buna göre, Türk moda endüstrisi 2008’den bu yana yüzde 1.000’den fazla artışla son yıllarda hızlı bir büyüme kaydetti.

Türk tasarımcılar artık uluslararası trendleri etkiliyor. Ve Zara gibi markaların tasarımlarını atıfta bulunmadan kopyalamasıyla stilleri dünya çapında aranır hale geldi.

Yapı Kredi Bankası’nın Bloomberg News tarafından derlenen verilerine göre, 2017’den bu yana Türkiye’den yapılan tüm giyim ihracatının yarısından fazlasını Türk markaları oluşturuyor.

Türk moda sektörü dünyanın en hızlı büyüyen sektörlerinden biridir. Popülaritesinde bir artış gördü ve şimdi küresel bir fenomen. Türk moda endüstrisi, geleneksel moda, gösterişli ve işlemeli parçaların yanı sıra kalça estetiğini içeren benzersiz kültürel kimliğiyle tanınır.

Türk moda endüstrisinin son yıllarda bu kadar hızlı popüler olmasının birçok nedeni var. Bu sebeplerden biri de geleneksel couture ile kalça estetiğini birleştirmesidir. Bu kombinasyon, Türkiye’yi küresel ilgi odağı haline getirmektedir. Ve onu bugün dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biri haline getirmeye yardımcı oldu.

 

Kalça estetiği nedir? Ve Kalça Estetiği ile Instgram trendleri arasındaki benzerlikler

Kalça estetiği, moda endüstrisinde ilgi görmeye başlayan yeni bir trend. Sokak giyimi ve şehir kültürü ile karakterize edilen bir estetiktir.

Kalça Estetiği ve Instagram trendleri arasındaki benzerlikler mevcuttur. Her ikisinin de parlak renkleri, geometrik baskıları ve desenleri kullanılmaktadır.

Kalça estetiği moda endüstrisinde yeni bir trend. Uygun maliyetli doğası ve tüm tüketiciler tarafından erişilebilir olması nedeniyle tasarımcıların ilgisini çekiyor. Kalça estetiği, parlak renkler, geometrik baskılar ve desenler kullanılmaktadır. Bununla birlikte görülebilen sokak giyimi ve şehir kültürü ile karakterize edilmektedir.

Kalça kaldırma estetiği, son birkaç yıldır ortalıkta dolaşan popüler ve yeni bir trend. Doğal ve sade tasarımlarla bu estetik karakterize edilmektedir. Modadan iç mimariye ve sosyal medyaya kadar toplumun her alanında kendini gösteriyor. Trend, sosyal medyadaki popülaritesi nedeniyle ivme kazanıyor.

Kalça estetiği modadaki son trend. Bir nesnenin, ürünün veya kişinin estetik kalitesine odaklanır. Kalça estetiği, minimalizm veya maksimalizm gibi belirli bir stille ilgili değil. Daha çok bir şeyin ne kadar yeni ve farklı göründüğü ile ilgilidir.

Sonuç olarak, bunun insanların yaratıcılık ve orijinalliğe bakışını nasıl etkilediğine dair birçok tartışmayı ateşlediler.

 

Türkiye’de Kalça Estetiği Ameliyat Maliyetleri

Türk insanı dünyanın en kozmopolit insanıdır. Birçok farklı etnik kökenden, dinden ve kültürel geçmişe sahip insanları içeren geniş ve çeşitli bir nüfusa sahiptirler.

Türkiye’de Kalça Estetiği Ameliyat Maliyetleri diğer ülkelerdeki kadar pahalı değildir. Örneğin, yaklaşık 4.000 $ karşılığında bir kalça protezi alabilirsiniz. Türkiye’de Kalça Estetiği Ameliyatı Maliyetleri, tesislere ve şehre göre değişmektedir.

Kadınlar için en popüler işlemlerden biri Kalça Estetiği Ameliyatıdır. Bu prosedürün maliyeti tesise ve şehre göre değişir, bu nedenle seyahate çıkmadan önce araştırma yapmak önemlidir.

Yurtdışında ameliyat olan birçok Türk, Türkiye’de aldıkları bakımın kalitesi ile başka bir ülkeye ameliyat olmak için gitse alacakları arasında hiçbir fark olmadığını söylüyor.

Türkiye’de Kalça Estetiği Ameliyat Maliyetleri diğer ülkelerdeki kadar pahalı değildir. Örneğin, başka bir yerde 50.000 $ ‘a mal olurken, yaklaşık 4.000 $’ a kalça protezi yaptırabilirsiniz.

Yurt dışında ameliyat olan birçok Türk, Türkiye’de aldıkları bakımın kalitesi ile ameliyat olsalardı alacakları arasında hiçbir fark olmadığını söylüyor.

Türkiye’de Kalça Estetiği Ameliyatının maliyeti, işlemin türüne göre değişmektedir. Örneğin, bir femur boynu ostektomisi, femur başı replasmanından daha pahalıdır. Her iki prosedür için ortalama maliyet yaklaşık 7.000-8.000 USD’dir.

 

Kalça Protezlerinin İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Kalça eklemi, uyluk kemiğini (femur) pelvise bağlayan bir top ve yuva eklemidir. Uyluk kemiğinin topu (femur başı), pelvisteki çanak şeklindeki bir yuvaya (asetabulum) oturur. Soket kıkırdak ile kaplıdır ve yüzeyi eklemin hareketi sırasında sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olan eklem kıkırdağı ile kaplıdır.

Kalça protezleri, bir cerrahın bir kişinin hasarlı kalça eklemini yapay bir eklemle değiştirdiği cerrahi prosedürlerdir. Artrit, zamanla aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan hasar nedeniyle eklemlerde ağrıya ve hareket kabiliyetinde azalmaya neden olduğunda veya eklem çevresinde kemik ölümüne yol açan avasküler nekroz gibi diğer tıbbi durumlarda ihtiyaç duyulur.

Kalça protezleri, kalça eklemini yapay bir eklemle değiştiren cerrahi bir prosedürdür. Kalça protezleri her yaştaki kişiye yapılabilmektedir. Ancak en sık 50 yaş ve üzerindeki kişilere yapılır. Toplamda dört tip kalça protezi vardır: Total kalça protezi, tüm kalça eklemini yapay bir eklemle değiştiren cerrahi bir prosedürdür. Kalça protezleri her yaştaki kişiye de yapılabilmektedir. Ancak en sık 50 yaş ve üzerindeki kişilere uygulanmaktadır.

Protez kalça Çeşitleri:

Protez kalçalar iki çeşittir:

 • uç taşıma yüzeyi olmayan metal bir yuva; ve
 • bir dişi uç yatak yüzeyine sahip bir metal yuva.

Dişi yatak yüzeyinin iki çapı vardır: kalça yuvasına en yakın taraftaki çap olan iç çap; ve daha büyük bir dış çap. Protez kalçanın iç çapı doğal kalçanınkiyle eşleşirken, daha büyük dış çapı yürürken dengeyi korumak için stabilite sağlar.

 

En Sık Kullanılan Protez soket tabanları

Protez soket tabanlarının iki çapı vardır:

 • bitişik vücut parçasıyla birleştiği yerde daha küçük bir iç yüzey (yatak yüzeyi); ve
 • daha büyük bir dış yüzey (bitişik bir gövdeyle de temas kuran).

Protez soketleri, kullanıcının takıldığı konumda hareket açıklığına izin verecek şekilde tasarlanmış bileşenlerden monte edilir. Bu onların sadece ayakta durmalarını değil, oturmalarını ve hatta emeklemelerini ve hareket etmelerini sağlar. Farklı protez yuvalarının farklı bileşenleri olabilmektedir. Örneğin, çocuklar için olanlar, çömelmelerine ve oynamalarına izin veren bir diz bileşenine sahipken, daha yaşlı yetişkinler için olanlar genellikle böyle bir bileşen içermez. Diğer özellikler bir anti-şok koruma sistemi içerebilmektedir.

 

Kalça Estetiği Ameliyatı Nedir ve Bu İşlem Kimler İçin Mükemmeldir?

Estetik cerrahi alanı sürekli gelişmektedir ve daha fazla insanın bu prosedürleri yaptırmak istemesi şaşırtıcı değildir. Son yılların en popüler estetik ameliyatlarından biri de Kalça Estetiği Ameliyatı olmuştur. Kalçası çıkık veya sarkık olanlar için bu prosedür mükemmeldir, ancak aynı zamanda kalçaların görünümünü iyileştirmek için de kullanılabilmektedir. Prosedür, fazla deri, yağ ve dokuyu çıkararak kalçaları yeniden şekillendirmek için kullanılır. Ayrıca, çıkık bir kalçanın boyutunu protezle değiştirerek küçültmeye yardımcı olabilmektedir.

Kalça protezinin en yaygın nedeni artrittir. Bu durum, eklemlerinizdeki kıkırdak aşındığında ve yürürken veya uyurken ağrıya neden olduğunda ortaya çıkar. Bazı insanlar için bu, etrafta dolaşmayı zorlaştırabilirken, diğerleri günlük aktiviteleri yapmakta sorun yaşamaz, ancak yine de ağrıyı fark eder.

Kalça Estetiği Ameliyatı genellikle yaşlanmanın etkilerine karşı koymak ve daha genç bir görünüm kazandırmak için kullanılır. Bununla birlikte, bu prosedür, vücut dismorfisi veya kalçalarının çok küçük veya çok büyük olduğuna inanmalarına neden olan diğer zihinsel sağlık sorunlarından muzdarip olanlar için de kullanılabilmektedir.

 

Kalça Düzeltme Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler (birincil

Kalça düzeltme ameliyatı, kalça ekleminin dizilimini düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Ağrıyı hafifletmek ve hareketliliği artırmak için yapılabilmektedir.

Pek çok farklı kalça düzeltme ameliyatı türü vardır, ancak en yaygın olanları şunlardır:

 

Artroskopik cerrahi operasyon

 • Artroskopik cerrahi, çeşitli eklem problemlerini teşhis etmek ve tedavi etmek için deride küçük kesikler kullanan minimal invaziv bir prosedürdür. Bu küçük kesiler, hasar görmüş herhangi bir dokuyu onarmak için cerrahın diz eklemine ve diğer eklemlere erişmesine izin verir. Artroskopik cerrahi, ameliyattan önce ve sonra Artroskopik muayene olmanızı gerektirir. Artroskopik muayene röntgen, ultrason, MR ve kan testlerinden oluşmaktadır.

Bütün kalça değişimi operasyonu

 • Türkiye kalça protezi ameliyatı için en uygun ülkelerden biridir. Aynı zamanda en popüler destinasyonlardan biridir. Dünyanın her yerinden hastalar, kalça protezi gibi prosedürleri de içeren uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli sağlık hizmetleri için Türkiye’ye bakıyor.

Vücut Yenileme Ameliyatında Kalça 

 • Kalça yüzey yenileme ameliyatı, total kalça protezine bir alternatiftir. Hastanın ekleminde mümkün olduğu kadar çok kemiğin korunması amacıyla hem total kalça protezi hem de kalça artroskopisinin özelliklerini birleştirir. Ameliyat, artroskopik olarak veya küçük kesilerden, femur başı döndürülerek ve metal veya seramikten yapılmış yapay bir yüzeye uygulanarak gerçekleştirilir.

Osteotomisi operasyonu

 • Kalça osteotomisi, kalça eklemi üzerindeki baskıyı hafifleten cerrahi bir prosedürdür. Bu, artrit, osteoartrit veya siyatikten muzdarip olanlar için yararlı olabilmektedir. Türkiye’de en sık yapılan ortopedik ameliyatlardan biridir ve kronik kalça ağrısı çekenlere şiddetle tavsiye edilir.

Hemiartroplastisi operasyonu

 • En sık uygulanan kalça eklemi protezi ameliyatlarından biri olan hemiartroplasti, hasarlı kıkırdak ve kemiği metal veya plastik bir implantla değiştiren bir prosedürdür. En yaygın hemiartroplasti türü total kalça protezidir.

 

Kalça Yeniden Şekillendirme Prosedürünün Özeti

Kalça Şekillendirme Prosedürü, kalça ve bel bölgesindeki vücut yağlarının alındığı cerrahi bir prosedürdür. İşlem, bu bölgelerde fazla yağlanma olan kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Mideyi, uylukları veya kalçaları etkilemez, bu nedenle tüm vücut şeklini değiştirmeden belirli bir bölgeyi hedeflemek isteyen hastalar için mükemmel bir seçenektir.

Kalça şekillendirme, kalça ve bel bölgesindeki yağların alındığı bir ameliyattır. Liposuction teknikleri ile ya da fazla deri alınarak yapılabilmektedir. Kalçanın yeniden şekillendirilmesi, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınması için genellikle karın germe ile birlikte yapılır.

 

Türkiye’de Kalça Estetiği Ameliyatına Hazırlanma ve Cerrahi Kazalardan Kaçınma

Kalça Estetiği Ameliyatı, kalçanın boyutunu, şeklini ve konturunu değiştirmek için yapılan bir prosedürdür. Bu tür plastik cerrahi, bir doğum kusurunu düzeltmek veya görünümü iyileştirmek için kullanılabilmektedir.

Hastaların kendilerini en iyi şekilde hazırlayabilmeleri ve hazırlayabilmeleri için bazı yaygın cerrahi aksiliklerin neler olabileceğinin tam olarak farkında olmaları önemlidir.

Hastanın ameliyattan önce sıkı bir diyet ve egzersiz rutini izleyerek sağlığına dikkat etmesi gerekecektir. Ayrıca olabileceklere zihinsel olarak hazırlanmalı ve ameliyattan sonra destek sistemi olarak hareket edecek birine sahip olmalıdırlar. Bariatrik cerrahinin komplikasyonları nelerdir? Kilo verme ameliyatından sonraki komplikasyonlar, işlemin türüne göre değişir. Gastrik bypass ameliyatlarından kaynaklanan komplikasyonlar şunları içerir: beslenme eksiklikleri, yaşam kalitesinin ve miktarının azalması, yetersiz beslenme, bağırsak tıkanıklığı veya delinmesi, yutma güçlüğü.

Türkiye estetik ameliyat olmak için çok popüler bir yer. Türkiye’de tıbbi prosedürler veya non-invaziv estetik prosedürler sağlayan 1.000’den fazla doktor bulunmaktadır. Sadece 2016 yılında Türk cerrahlar 18.742 estetik ameliyat gerçekleştirdi. Ülke ayrıca, son derece yetenekli doktorları ve uygun fiyatları nedeniyle dünyadaki diğer tüm ülkeler arasında en düşük iyileşme süresine ve maliyetine sahiptir.

 

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği Araştırması

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin 2014 yılında yaptığı bir araştırmada Türkiye, yılda 1,2 milyon işlemle plastik cerrahi prosedürleri açısından en yüksek sırada yer aldı. Avrupa’daki en fazla ikinci tıp uzmanı sayısına sahipti.

Maliyet açısından Türk doktorları, kişi başı ortalama 1.604 $’lık estetik ameliyat maliyeti ile 34 ülke arasında 5., kişi başı 739 $’lık ameliyatsız tedavi maliyeti ile 34 ülke arasında 10. sırada yer almaktadır. İçinde Türkiye’de estetik cerrahi için kişi başı ortalama maliyet 1.857 dolar. Türk hastalar ameliyatsız tedavi için bekleme süresi ortalama 4-9 gün ile 34 ülke arasında 25. sırada, estetik ameliyat için bekleme süresi ortalama 1-6 gün ile 34 ülke arasında 5. sırada yer alıyor. Türkiye, medikal turist sayısında yıllık %6’lık bir artış yaşayarak medikal turizm alanında önemli ilerlemeler kaydetmiştir.

 

Yapay Kalça Protezi ile İlgili Riskler ve Sorunlar Nelerdir?

Kalça protezi ameliyatı, kalça ekleminin yapay bir implantla değiştirildiği yaygın bir prosedürdür. Bu, kalça ekleminde artrit, yaralanma, işlevini zorlaştıran diğer nedenlerden kaynaklanan hasar olduğunda yapılabilmektedir. Kalça protezi yaptırmadan önce yaş, kilo, kas gücü ve aktivite düzeyi gibi dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Damar cerrahisi, damarların, atardamarların ve bağırsakların onarıldığı, bypas, greftlerle değiştirildiği bir prosedürdür. Vücutlarına kan akışında sorun yaşayan hastalara yardımcı olabilmektedir. Gastrik bypass, bir seferde tüketilebilecek gıda miktarını azaltmak, çıkarmak için mide ve ince bağırsakta yapılan bir tür kilo verme ameliyatıdır. Yiyecekler için ince bağırsağa daha küçük bir çıkış yolu yaratılarak midenin boyutu küçültülmektedir.

Bu prosedürle ilgili bazı riskler ve problemler vardır. En yaygın riskler enfeksiyon, çıkık ve femur, pelvisin kırılmasıdır. Kalça protezi ameliyatı ayrıca kalça ve bel ağrısında artrit, osteoartrite yol açabilmektedir. İmplantın potansiyel komplikasyonları bulunmaktadır:

 • İmplant, yuvadaki gevşeklikten, ağırlık taşıma ve kas kullanımıyla ilişkili aşınmadan gevşer. Zamanla bir kemiğin uçları büyüyüp birleşmeyebilir. Kemiğin uçları arasındaki mesafeye kemiğin uzunluğu denir. Bu mesafe çok artarsa, kemiğinizde bir boşluk, delik olacaktır. Bu olduğunda, bu deliği tekrar kapatmak için ameliyat olmanız gerekir.
 • Kalça eklemine kan akışıyla ilgili sorunlar bu bölgede ağrı, uyuşma, iltihaplanmaya neden olabilir. Bunun nedeni artrit, yaralanma, enfeksiyon gibi çeşitli faktörlerdir. Bazı durumlarda, şeker hastaları ve nöropati gibi durumlar nedeniyle sinir hasarı da bir faktör olabilir.
 • Bir kişinin kan dolaşımına karışabilen kan pıhtılarıyla (derin ven trombozu) ilgili komplikasyonlar.

Derin ven trombozu, bir kişinin vücudunda kan pıhtısı oluşmasına neden olabilen bir durumdur. Kan pıhtısı akciğerlere gider ve atardamarlardan birini tıkarsa çok tehlikeli olabilir. Bu durum, ameliyat sonrası gibi uzun süre yatağa bağlı kalan kişilerde veya dolaşım sorunları veya kronik hastalığı olan kişilerde en yaygın olanıdır.

 • Kalça estetiğinde enfeksiyon, çıkık ve kemiğin kırılmasına bağlı implant başarısızlıkları nadir görülen durumlar değildir. Bu sorunlar genellikle implantın çıkarılmasını ve onarılmasını veya değiştirilmesini gerektirecektir.

 

 

 

One thought on “Kalça Estetiği Ameliyatı Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir