Tüp Bebek Tedavileri

Kanada Tüp Bebek Tedavisi

Kanada tüp bebek tedavisi son zamanlarda popüler konulardan biridir. Dünya çapında birçok kişi Kanada’da başarılı kliniklerde tüp bebek tedavisi gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere Kanada sağlık alanında pek çok konuda vatandaşlara kolaylık sağlar. Geniş kapsamlı tıbbi çalışmalar ve alanında deneyimli hekimler ile son derece profesyonel hizmet anlayışı ile hastalara yaklaşırlar.

Kanada’da bulunan Ottawa, Vancouver, Toronto, Edmonton ve Winnipeg şehirlerinde yer alan pek çok klinikte tüp bebek tedavisi olabilirsiniz. Kanada’da yaptıracağınız tüp bebek tedavi ücretleri 6.000 Euro ile 8.000 Euro aralığında değişiklik gösterir. Çeşitli kriterlere göre fiyat aralığı geniştir. Bunun için öncesinde Kanada’da bulunan kliniklerden biri ile anlaşarak detayları görüşmeniz gerekir. Her ne kadar başarılı bir ülke olsa da ücret bakımından biraz pahalı olduğu görülmektedir.

Tüp Bebek Nedir?

tüp bebek nedir

Tüp bebek, bir nevi üreme teknolojisi olarak bilinir. Kişilerin doğurganlığına yardımcı olmak ve bazı genetik sıkıntıların önüne geçmek amacıyla IVF tedavisi tercih edilir. Tüp bebek tedavisinde anneden alınan yumurtalık ile babadan alınan sperm laboratuvar ortamında döllenerek anne rahmine transfer edilir. Ortalama bir IVF döngüsü yaklaşık 3-4 hafta sürer.

Tüp Bebek ile Olan Bebek Sağlıklı mıdır?

Normal gebeliklerde de tüp bebek sayesinde oluşan gebeliklerde de ebeveynlerin en çok merak ettiği husus bebeklerinin sağlık durumlarıdır. Söz konusu tıbbi ortamlarda oluşan tüp bebek ise sağlığını daha çok düşünürsünüz. Tüp bebek tedavisinde bebek kesin sağlıklı doğar ya da sağlıksız olur demek yanlış olur. Çünkü bu tedavinin normal doğumdan hiçbir farkı yoktur. Tek farkı yumurtalık ve spermin anne karnında değil, laboratuvar ortamında döllenmiş olmasıdır. Bebeğinizin sağlıklı olması için gebelik süresini istirahat ederek ve hekimin direktiflerine uyarak geçirmelisiniz.

Tüp Bebek İçin En İyi Ülke Hangisidir?

Tüp bebek tedavisinin başarılı sonuçlar elde ettirmesi için başarı oranı yüksek olan ülkelere bakmak gerekir. Tüp bebek tedavisinde bir ülkenin başarılı sayılabilmesi için bazı kriterler aranır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir;

  • Tüp bebek tedavisinde ne kadar başarılı tedavi görüldü?
  • Tedavi için en sık hangi ülkeler ziyaret ediliyor?
  • Tüp bebek tedavisinde uygun maliyetli ülke hangisi?

Bu kriterlere bakarak ülkelerin tüp bebek tedavisindeki başarı oranı tespit edilir. Ülke bazlı bakmanın yanı sıra bulduğunuz ülkede güvenilir klinikler bulmanız da oldukça önemlidir. Çünkü tedavinin başarılı olmasındaki en büyük etken kliniğin hijyenik olması ve hekimin belli bir deneyime sahip olmasıdır. Ülke bazlı düşünmek gerekirse Kanada ve Türkiye en iyi ülkeler arasında yer alır. Her ikisi de yeterli donanım ve tecrübeye sahip klinikler barındırır. Fakat Türkiye’de tüp bebek tedavisi diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlardadır.

Tüp Bebek Tedavi Fiyatları

tüp bebek fiyatları

Tüp bebek tedavi fiyatları son derece değişkendir. Bu sebepten ötürü ortalama fiyat vermek yanlış olacaktır. Ülkelerin döviz kuru, yaşam maliyeti, kliniğin güvenilirliği, hekimin tecrübesi ve tüp bebek tedavisindeki detaylar ücretleri belirleme hususunda etkilidir. En pahalı ülkelerden biri ABD diyebiliriz. Çünkü burada tüp bebek tedavisi 15.000 Euro’dan başlar. Pek çok ülkeye kıyasla oldukça yüksek bir maliyettir.

ABD ve Kanada’da IVF tedavileri her ne kadar yüksek olsa da hastalar uzun bir süreç olduğu için bütçesini de düşünmek zorundadır. Siz de hem bütçenizi aşmamak hem de başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız Türkiye’de tüp bebek tedavisi yaptırarak bizimle görüşüp ücretsiz danışmanlık hizmeti temin edebilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir