Diş TedavileriDiş Kaplamaları

Kaplamalar Ağrılı mı?

Kaplamalar ağrılı mı en çok merak edilen konulardan biridir. Farklı nedenlerden ötürü kaybedilen dişlere ya da mevcut dişleri olup estetik görünüm kazandırmak isteyen kişilere diş kaplama yaptırılabilir. Kaplamalar her ne kadar korkutucu görünse de işlem esnasında lokal anestezi uygulanacağı için hiçbir şekilde korkmanıza gerek yoktur. Çünkü işlem esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. İşlem bitiminde de doktor gerekli görürse ağrı kesici ilaç reçete edecektir. Ayrıca kaplamalar diş minesine dokunmadığı için ağrı hissetmeniz mümkün  değildir.

Diş kaplama için kullanılacak malzemenin metal veya ametal olmasında herhangi bir sakınca görülmez. Estetik görünümün ön plana çıkarılması istendiğinde seramik kaplamalar yapılır. Kaplamalar diş dokusuna zarar vermeyen özel bir yapıştırıcı ile damağa yapıştırılır. İmplant üstü kaplamalarda yapıştırma yerine vidalama kullanmak mümkündür. Kaplamalar laboratuvarlarda el işçiliği ile ya da el değmeden son teknoloji cihazlar ile üretilebilir.

Kaplama İşlemi Sonrası Ağrı Olur mu?

Kaplama İşlemi Sonrası Ağrı Olur mu
Kaplama İşlemi Sonrası Ağrı Olur mu

Kaplama işlemi sonrası ağrı olur mu sorusu da hastalar tarafından sıklıkla merak edilir. Yukarıda bahsedildiği gibi kaplamalar diş minesine değdirilmez. Durum böyle olunca işlem sonrasında da ağrı hissetmezsiniz. Yalnızca işlem sonrası birkaç saat hassasiyet yaşamak mümkündür. Bunun için ilk birkaç gün sıcak ve soğuk gıdalardan uzak durmanız gerekir. Ancak bu şekilde daha konforlu bir şekilde kaplamaları kullanabilirsiniz.

Diş kaplama çok kolay bir prosedür olduğundan ötürü işlem sonrası herhangi bir yan etki yaşamanız beklenmez. Ağız hijyenini sağladıktan sonra herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu değildir. Günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak uymanız gereken hijyen kurallarından birkaçıdır.

Kaplamalardan Sonra Dişler Ne Kadar Ağrır?

Kaplamalardan sonra dişler ne kadar ağrır sorusunu yanıtlayacak olursak ortalama 1-2 saat diyebiliriz. Hatta bazı hastalarda hiç ağrı görülmez. Doktorunuzun vereceği ağrı kesiciyi ağrı başlamadan, lokal anestezi etkisi geçtikten hemen sonra içerseniz ağrısız bir şekilde tedaviyi atlatabilirsiniz.

Diş Kaplamaların Faydaları

Diş Kaplamaların Faydaları
Diş Kaplamaların Faydaları

Diş kaplamaların faydaları şu şekilde gösterilebilir;

  • Yarı saydamlık ve kusursuz beyazlık sağlar.
  • Daha güzel gülüşlere sahip olmanıza yardımcı olur.
  • Kendinize olan özgüveninizi arttırır.
  • Diş yapısında minimum kayba neden olur.
  • Anestezi altında yapıldığından dolayı tedavi ağrılı bir işlem değildir.
  • Gıda lekelerine karşın direnç sağlar.
  • Sıcak ve soğuk hassasiyetine karşın dişleri korur.

Siz de bu avantajlara sahip olmak istiyorsanız güvenilir kliniklerden diş kaplama tedavisi yaptırabilirsiniz.

Kaplamalar Ne İçin Tercih Edilir?

Kaplamalar pek çok sorunu gidermek için tercih edilebilir. Bunları üç başlık halinde toplarsak diş beyazlatma, dişlerin şeklini değiştirme ve hizasını değiştirme olarak gösterebiliriz. Dişlerin rengi bazen genetik faktörlerden kaynaklı bazen de tüketilen gıdalara bağlı olarak sararma gösterir. Yeniden beyaz dişlere sahip olmak için kalıcı olarak kaplama yaptırılabilir. Bununla birlikte dişlerin bazıları kısa bazıları uzun görünüyor olabilir. Bu estetik kaygıyı ortadan kaldırmak için de hastalar diş kaplama tedavilerine yönelir. Kaplama yaptırdıktan sonra çok daha güzel dişlere sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Türkiye’de Diş Kaplama Fiyatları

Türkiye’de Diş Kaplama Fiyatları
Türkiye’de Diş Kaplama Fiyatları

Türkiye’de diş kaplama fiyatları tedavi göreceğiniz kliniğin donanımına ve doktorun tecrübesine göre farklılık gösterir. Tecrübeli ve son teknolojik cihazlarla tedavi veren kliniklerden destek almanız durumunda daha yüksek meblağ ödersiniz fakat tedaviniz de başarı ile sonuçlanır. Bunun dışında kaç dişinize kaplama yaptıracağınız önemlidir. Bazen klinikler sağlık turizmi için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Siz de Türkiye’de diş kaplama tedavisi olmaya karar verdiyseniz en iyi fiyat garantisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir