Estetik cerrahiKarın Germe

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alındığı ve karın duvarı kaslarının sıkılaşmasına yardımcı olan cerrahi bir prosedürdür. Bu ameliyatın çeşitli teknikleri bulunmaktadır. Ancak çoğu cildi bir dereceye kadar kesmeyi veya düzeltmeyi ve kasları sıkılaştırmayı içermektedir. Abdominoplasti ayrıca karın duvarını sıkılaştırır, ancak liposuction’ı da içerebilmektedir. “Karın germe”, fazla cildi çıkarmak ve orta bölümdeki kasları sıkılaştırmak için seçmeli bir plastik cerrahi prosedür olan abdominoplasti veya “abdominoplasti” için tıbbi bir terimdir. İngiliz İngilizcesinde “tummy” kelimesi karın bölgesini ifade ederken, Amerikan İngilizcesinde tummy bel çevresinde biriken çıkıntılı yağı ifade eder.

Karın germe, dünyadaki en popüler kozmetik cerrahi prosedürler arasındadır. Bu ameliyatı olmak isteyenlerin genellikle 30 yaşın üzerinde ve çocuk sahibi kişiler olduğu gözlemlenmiştir. Karın germe, göbek çevresindeki fazla deri, yağ ve dokuların alınmasına yardımcı olmaktadır. Prosedür, çatlakları azaltabilmektedir. Aynı zamanda ortadan da kaldırabilmektedir.

 

Karın Germe İşlemi Kimler İçin Önerilmektedir?

 

Karın germe işlemi, önemli ölçüde kilo vermiş veya çok sigara içen kişiler için önerilmektedir. Sapmış bir septum, cilt benleri ve zayıf vücut kas kütlesinin düzeltilmesinde de faydalı olabilmektedir. Genel anestezi ile yapılan bir karın germe yaklaşık altı saat sürerken, meme büyütme ameliyatının tamamlanmasında kullanılan implantın tipine bağlı olarak bir ila üç saat arasında da sürebilmektedir. İyileşme süreci zorlu olabilmektedir. Ancak ameliyattan sonra normal aktivitelere devam etmek genellikle yaklaşık üç hafta sürebilmektedir.

Bu ameliyat karın bölgesinde deri gevşekliği olanlara önerilmektedir. Hastanın bölgede çok fazla yağ dokusu olduğunda ve kıyafetlerinden rahatsızlık duyduğunda da tavsiye edilmektedir. Bu ameliyat tipik olarak hastanın çok fazla gevşek cildi olduğunda yapılmaktadır. Ayrıca ek cilt kıvrımları oluşturmak için cilt kaldırılabilmektedir. Bununla birlikte fazla deri uyluk, kol ve sırt gibi diğer bölgelerden alınabilmektedir. Bu tür bir ameliyat için, cerrah cilt ve kas boyunca dikey bir kesi yapar. Doku daha sonra serbest bırakılır ve kas tarafından aşağı çekilebilmektedir. Fazla deri göbek deliği hizasına kadar alınır. Her karın bölgesine bir veya iki implant yerleştirilmektedir. Ayrıca gerekirse daha fazla serbest cilt oluşturmak için, fazla doku kaldırmak için dikişlerle birlikte bir veya iki implant daha yerleştirilmektedir.

 

Prosedürünüz için Doğru Doktoru Nasıl Seçebilirsiniz?

 

Estetik cerrah seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok dikkat edilmesi gereken nokta bulunmaktadır.

 1. Deneyim
 2. İtibar
 3. Maliyet

Estetik cerrahi de tercih edilebilmemiz bu üç konuda da avantajlı konumda olmamızdan kaynaklanmaktadır.

Kurul onaylı bir plastik cerrah arayanların ilk adımlarından biri, kendi alanlarındaki en iyi plastik cerrahı belirlemektir. İş yapmak isteyen çok sayıda kalifiye cerrah varken, yardım almadan nereye gideceğinize karar vermek zor olabilir. Neyse ki, hastaların kendi bölgelerindeki en iyi plastik cerrahı bulmalarına yardımcı olabilecek bir dizi kaynak bulunmaktadır.

Türkiye genelinde en çok tercih edilen cerrahlar arasında olduğumuzu da belirtmek isteriz. Estetik cerrahi, vücudunu daha doğal bir forma kavuşturmak isteyen bireyler için iyi bir seçenektir. Meme büyütme, liposuction, Botox enjeksiyonları ve karın germe gibi yapılabilecek birçok farklı prosedürler bulunmaktadır.

 

Farklı Abdominoplasti Tipleri Nelerdir?

En yaygın karın germe türlerinden biri, genellikle karın bölgesinde gevşek deri olduğunda yapılan mini karın germedir. Bu prosedür karın bölgesindeki fazla deriyi, yağı ve çatlakları giderir ancak liposuction içermez. Tam karın germe, tüm bunları ve ayrıca önceki karın ameliyatlarında geride kalmış olabilecek iç yara dokusunu ortadan kaldırmaktadır.

Karın germe, benlik saygısını artırmak isteyenler için popüler bir kozmetik cerrahi prosedürüdür. Karın germe ameliyatı türleri, istenen karın germe ameliyatının düzeyine ve iyileşme için ne kadar süre kaldığına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu makale bu farklılıkları ele alacak ve ihtiyaçlarınıza en uygun karın germe tipini seçmek için bir rehber sağlayabilmektedir.

En yaygın karın germe türü, göbek deliği veya göbek deliği ortada olacak şekilde dikey bir çizgi ile gerçekleştirilmektedir. Bu tür ameliyatlar genellikle çok fazla kilo vermiş ve fazla deri, kas ve yağ birikintilerini azaltması gereken kişilere yapılmaktadır. Bu ameliyatta cerrah, sıkı bir bel oluşturmak için kasları, damarları, sinirleri ve kan damarlarını yeniden konumlandırmadan önce orta bölümün etrafındaki gevşek deriyi ve fazla yağı kesmektedir.

 

Abdominoplasti Tiplerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Üç tip abdominoplasti vardır:

 1. Kas onarımlı karın estetiği

Bu yazının amacı, insizyonel fıtığı önlemek ve karın germe ameliyatı sonrası ağrıyı azaltmak için kas onarımı ile karın estetiği kullanımını incelemektir. Karın germe ameliyatı popülerlik kazanmaktadır. Prosedür, moda dergileri, sosyal toplantılar ve mayolar için düz, çekici bir alan oluşturmak için karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınmasını içermektedir. Ancak karın germe ameliyatı olan çoğu kişinin karın kaslarında da hasar bulunmaktadır. Özellikle, kesi hattında kesi fıtığına yol açabilecek hasarlar bulunmaktadır. Fıtıklar, karın duvarındaki kasların gerilmesi nedeniyle oluşmaktadır.

 1. Kas onarımı olmaksızın karın germe ameliyatı

Abdominoplasti, karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin alındığı ameliyattır. Genellikle liposuction ile birlikte yapılmaktadır. İşlem, cerrahın tercihine ve tecrübesine bağlı olarak kas onarımı ile veya onarılmadan yapılabilmektedir. Abdominoplasti öncesi hastaların kan basıncını ve nabzı artıracağı için kafein, alkol ve baharatlı yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir.

 1. Cilt eksizyonu olmadan karın germe ameliyatı

Cilt eksizyonu ile abdominoplasti, çıkıntılı bir karnı küçültmek amacıyla karın bölgesinden deri ve yağın çıkarılmasını içeren bir prosedürdür. Ameliyat fazla cildi azaltabilmektedir. Bununla birlikte kasları sıkılaştırabilmektedir. Ayrıca karın bölgesinin görünümünü iyileştirmek için başka değişiklikler de yapabilmektedir. Abdominoplasti sonrası en sık görülen yan etkilerden biri fıtıktır ve insizyon yapılarak azaltılabilmektedir.

 

Karın Germenin Faydaları Nelerdir?

Karın germe birçok nedenden dolayı yapılmaktadır. En yaygın olanlardan biri, karın bölgesinde oluşan fazla deri ve yağın alınmasıdır. Ameliyat ayrıca kasları sıkılaştırmak ve alt karın bölgesinde şişkinliğe neden olan fazla yağ veya cildi çıkarmak için de kullanılabilmektedir.

Karın germe işlemi estetik bir ameliyat olarak kabul edilmektedir. Ancak bazı sağlık yararları da olabilmektedir. Bu faydalardan bazıları şunları içermektedir:

 • kişisel imajın iyileştirilmesi,
 • yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve
 • fıtık veya diğer tıbbi durumların neden olduğu kronik ağrıdan kurtulma.

 

Karın germe ameliyatının Avantajları Nelerdir?

 • Spor veya diyet yapmadan karın yağlarından kurtulun
 • Derinin dış tabakası kaldırılarak yeni bir cilt yapısı elde edilir.
 • Karın kası güçlendirilmektedir. Ayrıca var olan eğri yok edilmektedir.
 • Dikiş izi iç çamaşırında gizlidir.
 • Gergin ve sıkı bir karın oluşturulabilmektedir.
 • Cerrahın göbek deliğini doğru bir şekilde yerleştirmesi ve göbek kenarından en az iki parmak genişliğinde bir kesi yapması önemlidir.
 • Yeni karın ile orantılı bir bel ölçüsü.
 • Son derece estetik bir beden

 

Karın germe ameliyatının İyileşme Süreci

Abdominoplasti, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınarak karın boyutunun küçültüldüğü cerrahi bir işlemdir. Prosedür açık bir kesi veya laparoskopik bir kesi ile yapılabilmektedir.

Normal aktivitelerinize devam edebilmeniz için iyileşme süreci yaklaşık iki ila üç hafta sürebilmektedir. Ameliyat bölgesinin kanamayı durdurması ise yaklaşık olarak bir ila üç gün alabilmektedir. Ayrıca kabukların oluşması yaklaşık iki hafta kadar sürebilmektedir.

Abdominoplasti ameliyatından sonra altı hafta boyunca herhangi bir ağır kaldırma, yorucu aktivite veya cinsel aktivite yapmamalısınız. Ayrıca, ne pahasına olursa olsun eğilmekten kaçınmalısınız, çünkü bu, iyileşme sırasında şiddetli ağrıya ve hatta yaralanmaya neden olabilir.

 

Türkiye’de Bir Karın Germenin Maliyeti Ne Kadardır?

Karın germe, Türkiye’deki en popüler kozmetik ameliyatlardan biridir. Karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınıp daha sonra kasların sıkılaştırılarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturulduğu cerrahi bir işlemdir. Bu prosedür genellikle fazla karın derisi ve yağını “sıkmak” ve çıkarmak için yapılmaktadır. Bu da “daha sıkı” bir bel ile sonuçlanır. Obeziteyi önlemek veya tedavi etmek için de yapılabilir. Birçok hasta, abdominoplasti sonuçlarının bununla ilişkili maliyetten daha fazla olduğunu düşünmektedir.

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin alınmasının yanı sıra bağ dokusunun sıkılaştırılması ve desteklenmesi için yapılan cerrahi bir işlemdir. Genellikle çıkıntılı bir karın görünümünü iyileştirmek ve genişlemiş bir karaciğer veya dalağın neden olduğu rahatsızlığı azaltmak için yapılmaktadır. Prosedür tipik olarak yaklaşık üç saat sürmektedir. Karın germe ameliyatının maliyeti, cerrah, hastane, kullanılan anestezi türü ve diğer faktörler gibi faktörlere bağlı olarak değişilik göstermektedir. Türkiye’de karın germe ameliyatının ortalama maliyeti 5.000 dolardır.

 

İnatçı Yağlardan Kurtulmanın En İyi Yolu: Karın Estetik Ameliyatı

Estetik cerrahi, kişinin vücudunun görünümünü iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Vücudun herhangi bir yerine yapılabilmektedir. Ancak en sık yüz, boyun, göğüs ve karın bölgesine yapılmaktadır. Estetik cerrahi işlemler hem tıbbi hem de kozmetik nedenlerle yapılmaktadır.

İki tür karın estetiği ameliyatı bulunmaktadır. Bunlardan biri liposuction ve bir diğeri de abdominoplasti. Liposuction, ciltteki küçük kesilerden yağ hücrelerini emerek mide veya uyluk gibi bölgelerdeki fazla yağı giderir. Abdominoplasti, karın bölgenizdeki fazla deriyi ve yağı alır ve karın kaslarınızı sıkılaştırarak size daha tonlu bir görünüm vermektedir.

İnatçı yağlardan kurtulmanın en iyi yolu karın germe ya da liposuction ameliyatıdır ve hayatın her anında yapılabilmektedir. Bu prosedürleri yaptırmak için en iyi zaman genç olduğunuz zamandır.

 

Türkiye’de Karın Germe Estetik Operasyonu

Abdominoplastide karın bölgesindeki fazla deri, karın bölgesini düzleştirmek için fazla yağ alınır. Ameliyat, hafif ila orta derecede obezitesi olan hastalarda veya doğum sonrası karın derisi ve yağı fazla olan kadınlarda yapılabilir.

Son on yılda, estetik cerrahi Türkiye’de giderek daha popüler hale gelmiştir. Abdominoplasti, Türkiye’de en yaygın cerrahi prosedürlerden birisidir. Karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alındığı cerrahi bir işlemdir.

Türklerin değişen yaşam tarzları nedeniyle yükselen kültürel değerlerle birlikte Türkiye’de estetik cerrahiye olan talep artmış bulunmaktadır. İnsanlar arasında organik kozmetik kullanımı artmaktadır. Ayrıca plastik cerrahi de yaygın bir seçenek haline gelmektedir.

2018 yılında yurt dışındaki kliniklere başvuran Türk hastalarında Anastomoz (abdominoplasti) işlemlerini yaptırmak için önemli bir artış olmaktadır. Bu artış, özel Türk hastaneleri ve uluslararası klinikler tarafından sunulan cerrahi prosedürlerin yüksek maliyetlerinden kaynaklanmaktadır.

Estetik operasyonlar Türkiye’de giderek daha popüler hale gelmektedir. Son bir yılda bu tür bir ameliyat geçirenlerin sayısı %20 artış gözlenmiştir. En popüler operasyonlar arasında abdominoplasti bulunmaktadır.

 

Daha Düz Bir Mide İçin Plastik Cerrahi Seçenekleriniz

Karın germe prosedürü, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınarak düz bir karın elde edilmesini sağlayan cerrahi bir operasyondur.

Karın germe, açık veya laparoskopik bir prosedürle yapılabilir. Ameliyat genellikle önemli ölçüde kilo vermiş ve karın kaslarını ve derisini sıkılaştırmak isteyen kişilerde yapılır. Çoğul gebelik geçirmiş ve karın çevresinde deri fazlalığı kalmış kişiler için de yapılabilir.

Abdominoplasti prosedürü, vücuttan yağ, doku veya deriyi çıkaran cerrahi bir operasyondur. Bu, göbek deliğinin görünümünü iyileştirmek, hamilelik sonrası çatlakları gidermek veya karın germe operasyonunun bir parçası olarak alt karın ve kalçalardaki fazla deriyi almak için yapılabilir.

 

Karın germe ameliyatı ve Deneyimimiz

Karın bölgesindeki fazla deri ve yağlardan kurtulmak için yapılabilen bir işlemdir. Prosedür ayrıca gevşek deri veya sarkık deriyi düzeltmek gibi başka amaçlar için de kullanılabilmektedir.

Bazı insanlar bu işlemi yaptıran ünlülerden duymuş olabilmektedir. Sadece ünlüler için değil sadece kadınlar için değil düz bir karına sahip olmak isteyen erkekler için de geçerli olduğunu söylemek isteriz.

Karın germe ameliyatı ile ilişkili enfeksiyon, kanama, yara izi veya asimetri gibi riskler olduğunu belirtmek önemlidir. Prosedürü uygulamak isteyip istemediğinize karar vermeden önce doktorunuza danışmalısınız. Çünkü hangi risklerin söz konusu olduğunu ve bunlara en iyi nasıl hazırlanacağını anlamanıza yardımcı olacaklardır.

 

Karın Germe İçin Doğru Kişi Kimdir?

Abdominoplasti için en iyi kişi, sabit bir kiloya, sağlıklı bir yaşam tarzına ve olumlu bir vücut imajına sahip olan kişidir. Doğru aday, ameliyattan sonra kilosunu korumak için motive olacak ve takip bakımına kendini adamış olacaktır.

 

Karın Germenin Olası Komplikasyonları Nelerdir?

Abdominoplastinin en sık görülen komplikasyonu aşırı deridir. Bu, fazla cildi çıkarmak için ikinci bir ameliyat yapılarak çözülebilir. Diğer komplikasyonlar enfeksiyon, kanama ve karın boşluğundaki diğer organların yaralanmasını içerir.

 

Evde Karın germe ameliyatından Kendiniz Kurtulmanız Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süresi ameliyatın ciddiyetine göre değişmektedir. Genel olarak, işlemden sonraki birkaç gün içinde ağrı veya rahatsızlık duymadan yürüyebilmeyi bekleyebilirsiniz. Karın kaslarınız gerginse, tekrar rahatça yürüyebilmeniz iki haftayı bulabilmektedir.

 

Türk Plastik Cerrahları Batılı Plastik Cerrahlar

Türk Plastik Cerrahları ve Batılı Plastik Cerrahlar birçok yönden farklıdır. Batılı cerrahlar daha bilimsel, Türk cerrahlar ise daha artistik. Ameliyat sürecine farklı yaklaşımları var ve neyin güzel olduğu konusunda farklı fikirleri var.

 

Estetik Ameliyat Öncesi ve Sonrası Elde Etmek İstediğiniz Görünüm

Plastik cerrahi, birçok insanın sorunlarına popüler bir çözüm haline geldi. Ancak bıçak altına yatmadan önce, hedeflerinizin ne olduğunu ve neyi başarmak istediğinizi bilmek önemlidir.

Kıyafetlerin içinde daha iyi görünmek ister misin? Sahilde daha iyi görünmek ister misin? Vücudunuza daha fazla güvenmek ister misiniz?

Bunların hepsi plastik cerrahi yaptırmak için harika nedenler ve bu hedeflere ulaşmaya yardımcı olabilecek birçok farklı prosedür var.

Bu yazımızda karın germe ameliyatına ve neden bu kadar popüler bir işlem olduğuna odaklanacağız.

Karın germe ameliyatı, kadınlar için en yaygın endişe alanlarından biri olan mide bölgesini hedef aldığı için en popüler prosedürlerden biridir. Kilo kaybından veya hamilelikten sonra cildi gevşek olan veya karın çevresinde yoğun karın yağ birikintileri olan kadınlara yardımcı olabilir. Prosedür, bölgedeki fazla deri ve yağı giderir, ardından kasları sıkılaştırır.

 

Belinizi yeniden şekillendirmenize yardımcı olabilecek bir ameliyatın artıları ve eksileri

Karın germe ameliyatı, risklere değer kılan birçok avantajla birlikte gelmektedir.

Bir karın germe işleminin artıları ve eksileri şunlardır:

-Belinizi yeniden şekillendirmenize ve karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olabilmektedir.

-Ayrıca fazla deriyi alarak ve kas dokusunu sıkılaştırarak vücudunuzun görünümünü iyileştirir.

– Fazla kilolu olmakla mücadele ediyorsanız, kilo vermenize de yardımcı olabilmektedir.

– Prosedür çok invaziv değildir. Bu nedenle iyileşme süresi kısadır.

-Ameliyattan sonra istediğiniz kıyafeti giyebileceksiniz. Çünkü bu göbeğinizin tekrar düz görünmesini sağlayabilmektedir.

-Doğru yapılırsa hamilelik veya önemli kilo kaybından kaynaklanan gevşek deriden kurtulmanın etkili bir yoludur.

-Diğerleri kadar invaziv olmadığı için gastrik bypass ameliyatı olan kişilerin de karın germe yaptırması mümkündür.

 

Kolostomi ve Karın Germe Sonrası İç Giyim Alışverişi Destek Grubu

Kilo alıp verdikten sonra iç giyim alışverişine çıkmaktan utanmamalısınız. Bir kolostomi ameliyatı veya karın germe geçirmiş olabilirsiniz ve yeni iç çamaşırına ihtiyaç duymanız son derece normaldir.

Kilo verme ameliyatı geçirmiş kişilerde genellikle, üzerine oturan ve rahat hissettiren giysiler bulmanın zor olabileceği fazla deri kalır. Aynı şey, karın bölgesindeki fazla cildi alan ve alttaki kasları sıkılaştıran karın germe prosedürü geçiren kişiler için de geçerlidir.

 

Yeni Şeklinizi Düzleştirmek İçin Yapmanız Gereken Ameliyat Öncesi Diyet Değişiklikleri

Yapmanız gereken ilk şey, herhangi bir katı gıda yemeyi bırakmaktır. Hidratlı kalmak için bol miktarda su, meyve suyu ve diğer sıvıları içmeniz önemlidir. Ayrıca midenizin fazla dolmaması için ameliyattan önce bol sıvı tüketmelisiniz.

Ameliyattan önce diyet yapıyorsanız, midenizden önce diyet yaparsanız ne olacağını bilmek önemlidir. Mideyi gerebileceği ve ameliyat sırasında cerrahın görüşünü zorlaştırabileceği için katı yiyecekler yememelisiniz. Bunun yerine bol sıvı tüketin ve ameliyat bitene kadar sadece yoğurt veya çorba gibi yumuşak yiyecekler yiyin.