Estetik cerrahiKarın Germe

Karın Germe Ameliyatı Türkiye Fiyatları

Karın germe ameliyatı abdominoplasti ismi ile de bilinir. Estetik cerrahi operasyonlarından biri olması ile de ünlüdür. Bu işlem karın ve göbek estetiği alanlarında sıklıkla tercih edilir. Türkiye, estetik alanındaki gelişmeleri ile sağlık turizminde sıklıkla tercih edilen ülkelerden biridir. Bu nedenle karın germe ameliyatı Türkiye fiyatları da pek çok kişi tarafından merak edilir.

Özellikle hamilelik döneminde karın bölgesinde deformasyon sorunları meydana gelir. Bu durum hoş olmayan bir görünüm oluşmasına neden olur. Meydana gelen bu deformasyon sorunları hamilelik döneminde çok fazla kilo alan ve ikiden daha fazla doğum yapan kadınlarda belirgin düzeylerdedir.

Hamilelik döneminden sonra karın duvarındaki bağ dokuların gevşemesi ve bunun sonucu olarak karın duvarının öne doğru gelmesi ile beraber karın bölgesinde çatlak ve bolluk sorunları meydana gelir. Bu da estetik açıdan istenemeyen görünümlere neden olur. Meydana gelen bu deformasyon sorunlarının ortadan kalkması için spor ya da diyet yapmak yeterli olmayacaktır. Karın germe ameliyatı bu tarz sorunlar yaşayan insanların kesin bir şekilde bu sorunlarından kurtulmasına yardımcı olur. Bunun yanında operasyonla bölgede yoğunlaşan fazla yağların alınması işlemleri de gerçekleştirilir. Bu sayede kişilerin düz bir karına görünümüne kavuşması mümkün olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Karın germe ameliyatında doktor tarafından gerçekleştirilen muayene ve radyolojik görüntüleme teknikleri ışığında izlenecek olan yol belirlenir. Sezaryen izi olarak isimlendirilen kısımdan yanlara doğru çizilen bir çizgi yardımıyla göbek deliğine kadar olan bölgedeki çatlamış ve sarkmış derilerin alınması işlemleri gerçekleştirilir. Göbek deliğinin yukarısında kalan derinin ise aşağı doğru gerdirilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamada göbek deliğinin uygun konuma gelebilmesi adına yeniden oluşturma işlemleri yapılır.

Gevşeklik ve sarkıklık problemlerinin yanında aşırı yağlanma sorunları varsa fazla yağların alınması adına liposuction yöntemi uygulanır. Karın duvarı zarı üzerine konumlandırılan toplayıcı dikişler, gevşemiş halde olan karın kaslarının sıkılaştırılmasını sağlar. Bu sayede karnın eski sertliğine kavuşması sağlanmış olur.

Karın germe ameliyatı sonrası operasyonda açılan kesilere estetik dikişler atılır. Bu sayede istenmeyen görünümlere neden olan izlerin ortadan kalkması mümkün olur. Ameliyattan sonra özellikle gebelik ya da aşırı kilo alıp verme nedeniyle meydana gelen çatlak görünümü, karın sarkması, gevşeklik sorunları giderilmiş olur.

Karın Germe ameliyatı Ne Kadar Sürede Yapılır?

Tam karın germe ameliyatı yaklaşık 3-3,5 saat arasında gerçekleşir. Fakat geniş karın bölgesine sahip olan kişilerde operasyon süresi 4 saate kadar çıkabilmektedir. Bu sebeple karın germe operasyonunun kişilere göre farklılık gösterdiğini söylemek mümkündür.

Sarkma ya da gevşeklik sorunları daha az olan kişilerde mini karın germe ameliyatı uygulanır. Bu işlem çok daha kısa sürelerde gerçekleştirilir. Mini karın germe ameliyatları ortalama 1,5 saat gibi kısa sürelerde gerçekleştirilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Meydana Gelebilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

Her tıbbi cerrahi operasyonda olduğu gibi karın germe ameliyatı sonrası meydana gelebilecek birtakım komplikasyonlar bulunur. Ortaya çıkabilecek komplikasyonlar arasında en önemlileri enfeksiyon ve kanama problemleridir. Bu nedenle kişilerin ameliyattan sonraki süreçlerde de son derece dikkatli olmaları önemli bir konudur. Ameliyattan sonra hastaların doktorun vermiş olduğu ilaçları düzenli bir şekilde kullanımı, ani hareketler yapmaktan uzak durmaları ve düzenli olarak pansuman yapmaları önemli bir konudur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme
Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreçleri merak edilen konular arasında yer alır. Bu süreçler ameliyatların koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Çoğunlukla hastalar 1-2 gün hastanede kaldıktan sonra çıkarılırlar.

Karın germe operasyonu sonrası hastaların özel korseler giymesi önerilir. Bir ay süreyle sürekli olarak giyilen bu korseler karın bölgesinin istenen forma kavuşmasına yardımcı olur. Bu da operasyonun verimini artıran bir süreçtir. Kişiler ameliyattan 3-4 saat sonra ayağa kalkabilirler. Ameliyatın ertesi günü kişiler herhangi bir destek almadan kendi kendilerine yürüyebilirler.

Operasyon sırasında karın bölgesine çeşitli işlemler uygulandığından ve dikiş atıldığından kısa süreli ağrı durumları söz konusu olabilir. Bu durum doğal olmakla beraber doktorun verecekleri ağrı kesiciler ile bu sorunlar giderilebilir.

Karın germe işleminden 2-3 gün sonra hastalar banyo yapabilirler. İlk hafta dikişler tam olarak kaynamayacaktır. Bu sebeple ıkınma, hapşırma, öksürme gibi durumlarda hastaların canı acıyabilir. Bu eylemlerin şiddetli olması durumunda dikişlerin zarar görmesi sorunları meydana gelebilir. Bu nedenle hastaların bu süreçte çok dikkatli olması önemli bir konudur.

Ameliyat sonrası hastaların kendini iyi hissetmesi durumunda 7-10 haftalık sürede işe dönmeleri mümkündür. Mini karın germe ameliyatı için iyileşme süreçleri çok daha farklıdır. Bu işlemlerde iyileşme süreçleri çok daha kısadır. Hastalar ortalama olarak 4 gün gibi bir sürede işlerine dönebilirler.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

Karın germe ameliyatı sonrası hamilelik pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu işlemden sonra kadınların hamile kalması durumunda hamileliği olumsuz etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Hamilelik esnasında karın germe operasyonu yaptırmayı düşünen annelerin bir sene sonra bu işlemi yaptırmaları gerekir.

Yeniden hamile kalmak istemeyen ve karın gerdirme ameliyatı düşünen annelerin doğumun ardından bir yıl sonra uzman bir doktora danışmaları gerekir. Bu sayede ameliyatla ilgili çok daha sağlıklı şekilde planlama yapılabilir. Yeni doğum yeni sarkma ve çatlaklara neden olacağından yeniden gebe kalmayı düşünen kişilerin karın gerdirme ameliyatı öncesinde tüm detayları doktorları ile konuşmaları gerekir.

Karın Germe Ameliyatı ile Ne Hedeflenir?

Abdominoplasti operasyonu düz bir karın ve bunun yanında genç bir vücudu hedefler. Göbek ve karın bölgesindeki aşırı yağlanma ve sarkıklar yanında, bel ve basen bölgesinde de yağlanma sorunları varsa karın germe ameliyatı ile beraber liposuction da yapılabilir.

Yaşlılığa bağlı oluşan cilt dokusundaki gevşemeler bu ameliyatlar ile giderilebilir. Karın kasları ile derinin gergin bir hal alması ile bir miktar kilo kaybı durumları da söz konusu olur. Abdominoplasti ameliyatı sonrası beden ölçülerinde de bir miktar küçülme yaşanır. Düz bir karın ve sarkıklığı giderilmiş göbek sayesinde bikini vücudu elde edilebilir.

Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde başlanan egzersiz yardımıyla, operasyonla elde edilen görünümün daha düzgün hale getirilmesi sağlanır. Karın germe operasyonu ile fiziksel görünüm çok daha güzel olur. Bu sayede kişilerin özgüveni tazelenir. Psikolojik olarak kişilere önemli katkılar sağlayan bu işlem kişilerin özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur.

Abdominoplasti Uygulaması Kimlere Uygulanır?

Abdominoplasti Uygulaması Kimlere Uygulanır
Abdominoplasti Uygulaması Kimlere Uygulanır

Tüm diyet ve egzersizlere rağmen giderilemeyen fazlalık sorunları olan kişilerde tercih edilen bir vücut biçimlendirme işlemidir. Sezaryenle yapılan doğumların ardından veya çoklu hamilelik gibi aşırı kilo alma durumlarında, doğumun ardından da tercih edilen estetik cerrahi yöntemidir. Karın germe uygulaması vücudu deformasyona uğrayan kişiler için uygundur.

Kendiliğinden normal ve gergin duruma dönemeyen karın cilt ve kas yapısına sahip kişiler, bu işlem sayesinde kolaylıkla eski formlarına dönebilirler. Abdominoplasti işlemi kronik rahatsızlığı olmayan ve anestezi uygulamaya uygun olan hastalara uygulanır. Şeker hastalığı gibi kan pıhtılaşmasına engel olan kronik rahatsızlıkları olan kişilere bu ameliyatın uygulanması doğru olmaz. Çeşitli komplikasyonların meydana gelmemesi, yaraların iyileşmesi ve ameliyat süreçlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanması açısından bu tarz rahatsızlıkların olmaması önemli bir konudur.

Karın Germe Ameliyatı Hazırlık Sürecinde Neler Yapılmalıdır?

Abdominoplasti ameliyatına karar verilmesinin ardından sigara, vitamin ve çeşitli ilaçların kullanımı, alkol tüketimi konularında doktor talimatlarına uyulması gerekir. Bu işlem sonucun başarılı olması bakımından son derece önemlidir.

Kişilerin sigara ve alkol kullanma alışkanlığı varsa ameliyattan yaklaşık 2 hafta öncesinde bu alışkanlıkların tamamen bırakılması önemli bir konudur. Ameliyatın bekleme sürecinde grip, nezle veya herhangi bir hastalık durumunun gelişmesi durumunda ameliyatın ertelenmesi daha doğru olacaktır.

Güneşlenme, aşırı egzersiz, düşük kalorili diyetler gibi aktivitelerden bu aşamada uzak durulması önemlidir. İyileşme süreçlerini olumlu olarak etkileyecek meditasyon, dengeli beslenme, açık havada yürüyüş gibi faaliyetler fiziksel ve psikolojik açıdan son derece faydalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Geniş kapsamlı karın germe ameliyatı normal şartlar altında 2 ile 4 saat arasında gerçekleştirilir. Mini abdominoplasti ameliyatları ise 1-2 saat gibi kısa sürelerde gerçekleştirilir. Genel karın germe işleminde pubik bölge üzerinde konumlandırılan kesi, iki kalça kemiğinin arasında açılır. Göbeğin diğer dokularla ilişkisinin kesilmesi için farklı bir kesi daha açılması gerekir.

Mini abdominoplasti ameliyatında göbeğin yerinin değiştirilmesine gerek yoktur. Ancak genel karın germe ameliyatlarında göbek deliğinin de yerinin değiştirilmesi gerekir. Cilt dokusu her yönden kaburgalara doğru gergin bir hal alır. Altta bulunan kasların belirginleştirilmesi için geniş yüzeylerin sabit oldukları yerden kaldırılmaları gerekir. Ortaya çıkan bu karın kasları orta kısımda bir araya getirilir ve yeni biçimi ile dikilerek sabitlenir.

Bu işlemlerin sonrasında üst yüzeyde bulunan derilerin aşağı doğru çekilmesi ile iyice gerginleşme yapılır. Göbek deliğinin yeni yerine yerleştirilmesinden sonra dikme işlemi sağlanır. İçerideki kan ve ödemin burada birikmemesi ve dışarı atılması için ameliyat sırasında bu alana diren takılır. Bu tüpler yardımıyla yara içerisinde bulunan kan ve sıvıların dışarı atılması işlemleri gerçekleştirilir.

Karın germe ameliyatları çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bunun yanında mini abdominoplasti ameliyatlarının lokal anestezi altında uygulanması da sağlanabilir. Lokal anestezi altında hastalar germe ve çekme işlemlerinin farkında olacağından herhangi bir acı hissedilmese de hastalarda hassasiyete neden olabileceğinden çok fazla tercih edilmez.

Karın Germe Ameliyatına Alternatif Tedaviler Nelerdir?

Karın Germe Ameliyatına Alternatif Tedaviler Nelerdir
Karın Germe Ameliyatına Alternatif Tedaviler Nelerdir

İyi kalitede gergin cilt ve karın duvarı ile sınırlı yağ birikimlerinde vakumla yağ alınması işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunun yanında karın germe ameliyatı ile liposuction işleminin beraber yapılması da mümkündür. Total vücut yağlarının azalması konusunda diyet ve egzersiz programları etkili olsa da deri sarkıklığı sorunlarını gidermeyecektir.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Vücut kontürü düzeltme konusunda uzman olan plastik cerrahlar tarafından bu işlemin yapılması sonucun tatmin edici olmasını sağlayacaktır. Tüm cerrahi işlemlerin bazı riskleri bulunur. Bu nedenle kişilerin cerrahi işlemleri kabul ederken fayda ve risklerini göz önünde bulundurması önemlidir.

Ameliyat öncesinde iyi bir inceleme ile uygun hastane şartlarında işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu sayede enfeksiyon ya da kanama gibi istenmeyen durumlar söz konusu olmayacaktır. Enfeksiyon ya da apse oluşması durumunda antibiyotik kullanılarak apsenin boşaltılması gerekir. Bu durum kişilerin hastanede yatma sürelerinin uzun olmasına neden olur. Nadir de olsa yara iyileşmesinde gecikme ya da kötü yara iyileşmesi sorunları meydana gelebilir. Bu da belirgin yara izlerinin oluşmasına neden olur. Sigara içen kişilerde cilt kaybı ya da yara iyileşmesinde komplikasyon sorunları meydana gelebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hastaları Neler Bekler?

Karın germe ameliyatı sonrası hastaların 1-3 gün boyunca hastanede kalması gerekebilir. Karın germe işlemi sonrası şişlik ve ağrı durumları oldukça normaldir. Bu durum birkaç gün boyunca devam edebileceğinden kişiler korkuya kapılmamalıdır.

Ameliyattan sonra 1-3 gün içerisinde drenler çıkarılması işlemleri gerçekleştirilir. 1-3 hafta sonrasında da dikişlerin alınması sağlanır. Kişiler 2 ile 4 hafta içinde yeniden rahatlıkla işlerine dönebilirler. Ameliyattan birkaç hafta sonra hastalar kendilerini tamamen eskisi gibi hissedeceklerdir.

Yara izlerinin belirsiz hale gelmesi 9 ile 12 ay sonrasına kadar sürebilir. Dikiş izlerinin tamamen kaybolması durumları söz konusu olmaz. Fakat mayo ve bikini altına rahat bir şekilde saklanabilir. Karın germe ameliyatı sonrası kişiler düzenli beslenme ve egzersiz ile başarılı sonuçları yıllarca koruyabilirler.

Uzun dönemde gebeliğe beslenmeye ve kilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesi dışında vücut kontürü değişiklikleri durumları söz konusu olabilir. Bazen hastalar geçirmiş oldukları operasyonlarla ilgili beğenmedikleri durumlarda ek cerrahi girişimler olabilirler.

Türkiye’de Karın-Germe Ameliyatı

Türkiye’de Karın Germe Ameliyatı
Türkiye’de Karın Germe Ameliyatı

Türkiye’de estetik cerrahi işlemleri uzman doktorlar tarafından donanımlı kliniklerde gerçekleştirildiği için sonuçlar son derece başarılıdır. Bu nedenle uluslararası turistler tarafından da Türkiye karın germe ameliyatı için tercih edilir. Türkiye’de döviz yüksek olduğu için yurt dışından gelenler için bu işlem oldukça uygun fiyatlıdır. Türkiye’de karın-germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir