Karın Germe

Karın germe: Pek çok sebebe bağlı olarak karın bölgesinde deri fazlalığı, yağ fazlalığı, sarkıntı ve buna benzer sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların çözümünde karın germe operasyonu sıklıkla tercih edilir. Kadın ve erkeklerde uygulanabilir olsa da daha çok kadınlarda tercih edilir. Özellikle doğum sonrası karında oluşan sarkıntı karın germe operasyonuna gereksinim duydurur. Karında oluşan gevşeklik bu cerrahi operasyon sayesinde son bulur. Bu operasyon sonrasında sarkmış karın düzleştirilerek gerginleştirilir. Özellikle göbek deliğinin altındaki çatlaklar da yok olur.

Karın Germe Operasyonu Nedir?

Karın Germe Operasyonu Nedir
Karın Germe Operasyonu Nedir

Karın ve mide operasyonları arasında en yaygın olanı karın germe operasyonudur. Özellikle gebelik döneminden sonraki süreçte ne kadar uğraşsanız da karın eski formuna geri dönemez. Bunun sonucunda karın bölgesinde deformasyon oluşur ve bu da kişinin psikolojisini olumsuz etkiler. Karın germe operasyonunda sarkmış deri toparlanarak fazla yağlar alınır ve kişinin dümdüz karna sahip olması sağlanır.

Türkiye’de Karın Germe Operasyon Süreci

Teknoloji geliştikçe tıp alanında tercih hakkı artış gösterir. Sadece bulunduğunuz ülkede değil, farklı ülkelerde de dilediğiniz tedaviyi görebilirsiniz. Türkiye karın germe operasyonu kapsamında son derece uzman ve kaliteli hizmet sunan hekimler barındırmaktadır. Her klinikte yapılmasa da birçok klinikte uzman ve profesör hekimler tarafından hastalara başarı ile karın germe operasyonu yapılır. Karın germe ile ilgili süreç aşağıdaki gibidir;

  • Prosedür süresi: 2-3 saat
  • Taburcu günü: Genelde 1 gün hastanede yatış verilir.
  • Anestezi: Genelde genel anestezi
  • İyileşme süreci: 7-10 gün içerisinde iş hayatına dönmek mümkündür.
  • Aktivite ve spor: Spora 1 ay ara vermek gerekir.
  • Türkiye’de karın germe sonrası bakım: Türkiye’de karın germe sonrasında kullanacağınız ilaçlar ve dikkat etmeniz gereken kriterler hakkında gerekli bilgi verilir. İşlem sonrası 2 hafta boyunca bölgeyi temiz tutmak gerekir. İyileşme döneminde alkol ve aspirinden de uzak durmak gerekir.

Kimler Karın Germe Operasyonu Yaptırabilir?

kimler karın germe yaptırabilir
kimler karın germe yaptırabilir

Karın germe operasyonunu pek çok kişi yaptırabilir. Kronik hastalığı olmayan, anestezi onayını alabilen ve sigara kullanmayan herkes bu operasyon ile dümdüz karna sahip olabilir. Anestezide bir sorun yaşamamak adına operasyondan 1 ay önce nikotin ürünlerini bırakmak gerekir. Aynı şekilde hızlı iyileşmek için de operasyon sonrası bir ay boyunca sigara kullanmamak gerekir.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Karın germe operasyonu öncesinde kesin karar hekim tarafından verilir. Bunun için gerekli görüntüleme ve tetkikler yapıldıktan sonra operasyonun yapılacağı kesinleşir. Genel olarak göbek deliği etrafındaki fazla deri çizim sonrası alınarak düz görünüm elde edilir. Göbek deliği de uygun pozisyonda yeniden oluşturulur. Fazla yağ varsa liposuction yöntemiyle yağlar da alınır. Karın kasları da sertleştirilerek eski görünümü kazandırılır. Ameliyat bittiğinde dikiş atılarak estetik görünüm sağlanır.

Estetik dikiş atıldığı için hiçbir şekilde estetik bozukluk oluşmaz. Bu sayede eskisi gibi dümdüz karna sahip olmak mümkündür. Ancak ilerleyen dönemlerde tekrar gebelik yaşanırsa sorunların tekrarlaması olasıdır. Fakat operasyon sonrası belirtiler o kadar sık görülmez. Yine de uzman bir hekim ile görüşerek ameliyatı yaptırmak daha doğrudur.

Türkiye’de Karın Germe Fiyatları

Türkiye’de Karın Germe Fiyatları
Türkiye’de Karın Germe Fiyatları

Türkiye’de karın germe fiyatları tedavi olacağınız kliniğe ve hekimin tecrübesine göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak 2000 USD altındadır. Bununla birlikte yurtdışından gelen hastalar için transfer ve kalacak yer danışmanlığı da verilmektedir. Siz de Türkiye’de karın germe operasyonu yaptırarak estetik görünümünüzü koruyabilirsiniz. En düşük fiyat garantisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir