Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek, çiftlerin çocuk sahibi olamadığı durumlarda tercih edilen bir tedavidir. Bazen farklı nedenlerden ötürü bazen de hiçbir nedeni bulunamadan kadın ve erkeklerde kısırlık görülebilir. Bu durumda herhangi bir tedavi mümkün olmazsa tüp bebek tedavisine başvurulur. Tüp bebek tedavisi ilaç kullanarak gerçekleşmez, doğrudan bebek sahibi olmayı içerir. Bunun için başarı oranı yüksek bir ülke bulmanızda fayda vardır.

Tüp bebek tedavisinde Kıbrıs oldukça popüler bir ülkedir. Bunun da birden fazla nedeni bulunmaktadır. Tedavilerin yüksek başarı oranına sahip olması ve pek çok seçeneğin yasal kapsamda olması aynı zamanda maliyetlerin ucuz olması Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi seçeneğinin tercih edilmesini sağlar.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi
Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs tüp bebek tedavisi dünyanın birçok ülkesinde bilinir. Çocuk sahibi olmak adına her türlü yolu deneyen çiftler son çare olarak Kıbrıs’ı tercih etmektedir. Diğer ülkelerde tedaviler oldukça pahalı iken Kıbrıs’ta tedaviler daha uygun maliyetlere sahiptir. Kıbrıs tüp bebek tedavileri sizler için daha ucuz olacaktır. Aynı zamanda başarı oranı da daha yüksek olacaktır. Türkiye de Kıbrıs kadar başarılı ve uygun maliyetlere sahip olan bir ülkedir. Fakat tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapmak Türkiye’de kesinlikle mümkün değildir. Ancak önemli olan tüp bebek tedavisini uygun yollarda ve başarılı bir şekilde elde etmektir. Ucuz ve başarılı tüp bebek tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Zaman Gerekli?

Tüp bebek tedavisi ortaya çıkan soruna bağlı olarak farklılık gösterse de doktor muayenesinin ardından belli olur. Kişi bir sene boyunca çocuk sahibi olmak için uğraşıyor fakat başarılı sonuç elde edemiyorsa tüp bebek tedavisine başvurabilir. Eğer anne adayının yaşı 35’ten büyükse 6 aylık bir denemeden sonra tüp bebek tedavisine başvurmalıdır.

Doğurganlık Hormon İlaçları Risk Oluşturur mu?

Doğurganlık Hormon İlaçları Risk Oluşturur mu
Doğurganlık Hormon İlaçları Risk Oluşturur mu

Doğurganlık hormon ilaçlarında kesin bir sağlık problemi oluşmaz. Sadece uzun süreli kullanımlarda vücutta ters giden bir şeyler olabilir. Önceki yıllarda bu ilaçların kanser riskini arttırdığı düşünülse de çoğu zaman bu doğru olmamıştır. Çünkü tamamen yanılgı olan bir bilgidir. Ancak ilk tüp bebek denemesi başarılı olmazsa ikinci tüp bebek tedavisi için bir süre beklemek gerekir.

Tüp Bebek Enjeksiyonları Ağrılı mıdır?

Uzun zamandır uygulanan tüp bebek tedavisi eski yıllarda daha ağrılı bir süreçti. Fakat günümüzde tüp bebek tedavisinde kullanılan enjeksiyonlar da o kadar ağrılı olmamaktadır.

Yumurta Toplama İşlemi Ağrılı mıdır?

Yumurta toplama işlemi kadınlar için korkutucu gelebilir. Ancak genel anestezi altında yapılacak bir işlem olduğu için korkulacak hiçbir şey yoktur. Vajinal ultrasonun ucundaki iğneler yardımı ile yumurta alınır. Bu esnada siz hiçbir şey hissetmezsiniz. Bu nedenle korkmanıza gerek yoktur.

Kıbrıs Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Yapmak Mümkün mü?

Kıbrıs Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Yapmak Mümkün mü
Kıbrıs Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Yapmak Mümkün mü

Tüp bebek cinsiyet seçimi yapmak pek çok çiftin tercihi olmaktadır. Pek çok ülkede tüp bebek cinsiyet seçimi yapmak mümkün değildir. Sadece cinsiyet belirlemenin mümkün olduğu ülkelerde kısıtlıdır. Bu ülkelerden biri de Kıbrıs’tır. Yani, Kıbrıs’ta cinsiyet seçimi yapmak mümkündür. Tedavi başarı oranlarının yüksek olması ve cinsiyet seçiminin yapılıyor olması Kıbrıs’ın tercih edilmesini sağlar. Siz de Kıbrıs’ta tedavi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranları

Kıbrıs tüp bebek başarı oranları her ne kadar hastanın yaşına, kalıtsal durumuna ve alınan yumurta ile sperm kalitesine göre farklılık gösterse de pek çok hasta bu ülkedeki tedavilerden memnun kalmaktadır. Çünkü ülkede çok fazla başarılı hekim bulunmaktadır. Fakat başarı oranının kişiden kişiye göre değişeceğini bilmelisiniz.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde PGT Testi

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde PGT Testi
Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde PGT Testi

PGD testi, genetik anormallikleri belirlemek için kullanılan son teknolojik bir testtir. PGD testinin amacı doktorun belirlemiş olduğu genetik faktörler ve kromozomal anormallikler için varsayılan embriyoları transfer etmektir. Bu test, gebelik öncesi hastaların çocuğunda oluşabilecek genetik hastalıkları azaltır. Bu test ile bebeğinizin cinsiyetini belirlemeniz de mümkündür. Cinsiyet seçiminin yapılması için bu testin yapılması şarttır. Test ile cinsiyet seçimi yapıldıktan sonra embriyo anne karnına yerleştirilir.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavi Maliyeti

Kıbrıs tüp bebek tedavi maliyeti her ne kadar tercih edilecek kliniğe göre farklılık gösterse de ortalama fiyatlar 3,400 civarındadır. Pek çok ülkeye göre daha uygun maliyetlerde tedavi almak mümkündür. Türkiye’de hemen hemen aynı fiyatlara sahiptir. Başarı oranları da tedavi seçeneği de oldukça fazladır. Tercihinizi kişisel durumunuza ve bütçenize göre yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Tüp bebek tedavisi ile ilgili sık sorulan sorular aşağıdaki şekildedir.

Dondurulmuş embriyo ile gebelik şansı nedir?

Yapılan araştırmalar embriyoların dondurulması ile birlikte bazı faktörler de göz önünde bulundurulmuştur. Canlı embriyolar ile oluşan gebeliklerde başarı şansı %80 iken dondurulmuş embriyolardaki başarı şansı %60’tır. Buradaki en önemli etken embriyonun kaliteli sperm ve yumurtadan meydana gelmiş olmasıdır.

Dondurulmuş embriyo nasıl transfer edilir?

Tüp bebek tedavisi ile dondurulmuş embriyonun arasında çok fark yoktur. Tek fark taze yumurtalar anneden alınır. Dondurulmuş embriyo ise laboratuvar ortamından alınır. Embriyo laboratuvardan alındıktan 5-6 gün sonra anne rahmine enjekte edilir. Anne adayının gençlik döneminde dondurulmuş embriyosu varsa ilerleyen dönemlerde yumurta yetersiz kaldığında bu embriyoyu kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir