Tüp Bebek Tedavileri

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs Tüp bebek tedavisi, doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu bir yöntemdir. Bu durumda tüp bebek tedavisi almak için konu hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız. Tüp bebek öncesinde çiftler bazı tedavileri dener ve başarı gösteremeyince bu tedaviye başvururlar. IVF tedavisi hakkında diğer bilgileri içeriğimizin devamında okuyabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Zaman Gerekli?

Tüp bebek, kadınlarda tüplerin tıkanması durumunda ya da erkeklerde kısırlık gibi durumlarda  tercih edilmektedir. Doktor hastanın geçmişini, sahip olduğu hastalıkları ve çocuk sahibi olamama nedenini araştırarak buna yönelik tüp bebek tedavisinin gerçekleşebileceğine karar vermektedir. Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi uygulayan doktorlar ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tüp Bebek Yoluyla Çocuk Sahibi Olmanın Riski Var mıdır?

Tüp Bebek Yoluyla Çocuk Sahibi Olmanın Riski Var mıdır
Tüp Bebek Yoluyla Çocuk Sahibi Olmanın Riski Var mıdır

Bazı ebeveynler tüp bebek yoluyla çocuk sahibi olduğunda bazı kusurların meydana geldiğini ve bu kusurların sebebinin tüp bebek olduğunu öne sürse de kesinliği yoktur. Uzmanların son yaptığı araştırmalar tüp bebek yoluyla hamile kalan kadınların %3 oranında kusurlu çocuk sahibi olduğunu savunmuştur. Tüp bebek yoluyla elde edilen çocuğun kardeşleri de tespit edildiğinde ortaya çıkan kusurlar popülasyondan kaynaklı olduğunu gösterir. Yapılan araştırmalar tüp bebek yoluyla doğan çocukların yaşıtlarınla aynı zihinsel ve bedensel aktiviteye sahip olduğunu gösterir.

Tüp Bebek İlaçları Ağrılı mıdır?

Çok uzun zamandır uygulanan bu tedavi ilk zamanlarda çok ağrılı bir süreçken gelişen teknoloji sayesinde çok fazla ağrıya sebep olmamaktadır. Rahmin embriyo transferi için hazırlanması aşamasında birçok hastaya enjeksiyon uygulansa da uygun görülen hastalara vajinal fitil de verilebilir. Bu teknik enjeksiyon kadar etki gösterdiği için ve daha ağrısız olduğu için çok sık tercih edilmektedir.

Yumurta Toplama İşlemi Ağrılı mı?

Yumurta Toplama İşlemi Ağrılı mı
Yumurta Toplama İşlemi Ağrılı mı

Kadınlarda yumurta toplama işlemi çok korkutucu görünebilir. Fakat korkmanıza gerek yok çünkü bu işlem genel anestezi altında yapılmaktadır. Yumurta toplama işlemi uzun, ince bir iğneye sahip olan ultrason probunun vajinaya girmesi sayesinde gerçekleşmektedir. İğne her bir yumurtayı delerek nazikçe kendine çeker. İşlem bittikten sonra anestezi etkisi de etkisini kaybeder. Sadece hasta, işlemden sonra ince bir sızı hissedebilir.

Dondurulmuş Embriyolarda Gebe Kalma Şansı Nedir?

Yapılan araştırmalar dondurulmuş embriyolar ile ilgili bazı sonuçlara varmıştır. Yüksek kaliteli embriyolar daha yüksek şans elde ederken düşük kaliteli embriyolar %28 oranında düşük doğum ihtimali barındırır. Dondurulmuş embriyoda tek fark yumurtaların anneden taze toplanması ve laboratuvar ortamında bekletilerek 7 gün sonra rahme transfer edilmesini gerektirir.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavileri Hakkında

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavileri çok tercih edilmektedir. Ülkede maliyetlerin uygun olması, yasal cinsiyet seçimi ve yüksek başarı oranı Kıbrıs’ın tercih edilmesinde etkendir. Hem ucuz hem de başarılı sonuçlar elde etme sebepleri ile Kıbrıs hastalar tarafından çok sık tercih edilir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki Kıbrıs’ta tüp bebek başarı oranı hastanın yaşına, sağlık durumuna ve ülkede yer alan klinik başarısı görülen başarı oranını etkilemektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavi Fiyatları

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavi Fiyatları
Kıbrıs Tüp Bebek Tedavi Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek fiyatları son derece değişkendir. Semtlerde yer alan kliniklerin kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bu konuda net bilgi almak için Kıbrıs’ta yer alan klinik ile görüşmeniz daha doğru olur. Tedavi planı da ücretlerde oldukça etkendir. Fakat Kıbrıs’ta tüp bebek tedavilerinin 3000 Euro’dan başladığını belirtebiliriz.

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi almanın yanı sıra Türkiye’de tüp bebek tedavisi de alabilirsiniz. detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir