Estetik cerrahiJinekomasti

Kilo Kaybından Sonra Estetik Cerrahi İçin Eksiksiz Kılavuz

Kilo kaybında estetik cerrahi yada bir diğer adı ile “Liposuction” istenmeyen yağların vücuttan uzaklaştırılması için kullanılan bir işlemdir. Prosedür, karın, kollar, sırt, kalça, uyluk ve çene gibi bölgelerdeki yağları emmek için küçük kesikler açmayı ve cilde küçük tüpler yerleştirmeyi içermektedir.

Karın germe veya abdominoplasti, bir kişinin karnından veya gövdesinden fazla deri ve kasın çıkarıldığı cerrahi bir prosedürdür. Göğüs büyütme ameliyatı, salin solüsyonları enjekte ederek göğüsleri büyüten başka bir prosedür türüdür.

Bu rehber size kilolarınızı kaybetmenizden sonraki estetik cerrahi operasyonları hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri sağlayacaktır. Çeşitli prosedürleri ve hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceklerini kapsayacaktır.

Kılavuz ayrıca, bu prosedürlerin bazı risk ve faydalarının yanı sıra prosedür sırasında ve sonrasında neler beklenebileceğini tartışacaktır.

Bu kılavuzun, kilo verdikten sonra estetik ameliyatınız hakkında bilinçli bir karar vermeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağladığını umuyoruz.

 

Kilo Vermenin Estetik Cerrahi Seçeneklerine Etkisi

 

Zayıflama ameliyatı kişinin vücudunun görünümünü değiştirebilmektedir. Ancak aynı zamanda yüz hatları üzerinde de etkisi bulunmaktadır.

İki tür kilo verme ameliyatı mevcuttur: kısıtlayıcı ve malabsorptif. Kısıtlayıcı cerrahi, bir seferde ne kadar yiyecek yenebileceğini sınırlayan küçük bir kese oluşturarak midenin boyutunu küçültür. Malabsorptif cerrahi, ince bağırsağın bir kısmını atlayarak gıda emilimini azaltılmaktadır.

En yaygın tip, tipik olarak morbid obezite ve diğer ilgili sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılan kısıtlayıcı cerrahidir. Malabsorptif cerrahiler genellikle şiddetli obezite ve diyabet tedavisinde veya tek başına diyet veya egzersiz yoluyla kilo veremeyen kişilerde son çare olarak kullanılmaktadır.

 

Estetik cerrahi
 Estetik cerrahi

 

 

Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi Konusunda Çelişkili Görüşler

Son zamanlarda kilo verme cerrahisinin popülaritesindeki artış, birçok insanın kilo verdikten sonra estetik cerrahiyi düşünmesine yol açmaktadır. Bu tür bir prosedürden geçme kararı genellikle estetik açıdan daha hoş bir görünüm arzusuna dayanmaktadır. Bununla birlikte, bir kişinin kilo verdikten sonra bu tür bir prosedürü geçirmesinin güvenli olup olmadığı konusunda çelişkili görüşler bulunmaktadır.

Bazıları bunun güvensiz olduğunu, çünkü kişinin kaybettiği kiloları geri alma ve çirkin bir görünüme sahip olma riskinin yanı sıra artan sağlık riskleri olduğunu savunmaktadır. Öte yandan diğerleri, yaşamı tehdit edebilen diyabet ve kalp hastalığı gibi obezite ile ilişkili sağlık sorunları için artık risk altında olmadıkları için güvenli olduğunu savunmaktadırlar.

 

Estetik Ameliyat Olmadan Önce Ne Kadar Beklemek Güvenlidir?

 

Estetik cerrahi giderek daha popüler hale geldikçe, birçok kişi estetik ameliyat olmadan önce ne kadar beklemenin güvenli olduğunu sormaktadırlar. Bu makale, bu soruyu yanıtlayacak ve ne kadar bekleyeceğine karar verirken dikkate alınması gereken faktörler hakkında fikir verebilmektedir.

Bu, birçok kişinin sorduğu bir soru çünkü estetik ameliyat olmadan önce beklemenin ne kadar güvenli olduğu konusunda birçok yanlış anlama olmaktadır. Gerçek şu ki, bunun için gerçekten kesin bir zaman çerçevesi bulunmamaktadır. Her şey kişiye ve ne yapmak istediğine bağlı olmaktadır. Örneğin, birinin sivilce izleri varsa, o kişi ameliyatı hemen yaptırabilirken, bir başkası işlem için para biriktirmek veya genel olarak estetik ameliyat olma fikrine alışmak için zamana ihtiyaç duyabilmektedir.

 

Plastik Cerrahi Nedir ve Neden Bunu İstiyorsunuz?

Plastik cerrahi, farklı ihtiyaçları olan insanlara yardımcı olmaktadır. Kilo veren kişiler, fazla deri ve yağları gidermek için plastik cerrahi isteyebilmektedirler. Diğer insanlar burunlarının veya çenelerinin veya göğüslerinin boyutunu değiştirmek isteyebilmektedirler.

Bazı insanlar, doğum kusurlarını düzeltmek istemektedirler. Bu gibi plastik cerrahi operasyonları istemek için tıbbi sebeplere olabilmektedir. Fakat bazen, diğerleri sadece görünüşlerini iyileştirmenin bir yolunu aramaktadırlar. Bunun için de elbette bir cerrahi operasyona ihtiyaç duymaktadırlar. Bu cerrahi operasyonlarda dikkat edilmesi gereken birçok detaylı unsur bulunmaktadır.

Plastik cerrahi, bir kişinin görünümünü değiştirmek için kullanılan tıbbi bir prosedürdür. Bir şekil bozukluğunu veya yaralanmayı düzeltmek veya vücudunuzun görünümünü iyileştirmek gibi birçok nedenden dolayı yapılabilmektedir. Plastik cerrahi, kilo verdikten sonra ve vücudunuzun görünüşünden mutsuz hissetmek gibi duygusal nedenlerle de yapılabilmektedir.

Bir kişiye yapılabilecek birçok farklı plastik cerrahi prosedürü bulunmaktadır. Ancak en yaygın türlerden biri Liposuction‘dır. Liposuction, vücudunuzdaki kilo vermek istediğiniz bölgelerdeki yağları alır ve sizi daha ince gösterebilmektedir. Liposuction, dikkatli planlama ve iyileşme gerektiren zaman alan bir prosedürdür. Bu operasyonlar pahalı olabilmektedir. Ancak genellikle kişinin vücudunu değiştirmenin etkili bir yoludur.

 

Prosedürünüze Hazırlanmak için Doğru Danışmanlığa Sahip Olmak

 

Bir prosedürden önce doğru danışmanlığı aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Bunun nedeni, buna daha iyi hazırlanabilmeniz ve ne bekleyeceğinizi bilebilmenizdir. Ayrıca, kararınız konusunda kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olacaktır.

Doğru danışman, hangi prosedürün sizin için en iyi olacağını, risklerin neler olabileceğini ve ters gidebilecek bir şey olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilmektedir. Örneğin, bir meme büyütme ameliyatı düşünüyor olabilirsiniz. Danışmanınız salin ve silikon implantlar arasında seçim yapmanıza yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, sağlık geçmişinizle sizin yaşınızda prosedürün güvenli olmasını sağlayacaklardır.

Cerrah ve bu alandaki deneyimleri hakkında araştırma yapmak için zaman ayırmanız önerilmektedir. Plastik cerrahide kurul onaylı olup olmadıklarını da öğrenilebilmektedir. Prosedürünüz için iyi sonuçlar verebilmeleri için iyi bir üne sahip olmaları önemlidir. Cerrah, özel ihtiyaçlarınız için ihtiyaç duyduğunuz ameliyat türü konusunda da deneyimli olmalıdır. Değilse, ihtiyacınız olan prosedürde uzmanlaşmış bir plastik cerrah bulmanız önerilmektedir.

 

Kilo Verme İşlemleri Sonrası Yapılabilecek Ameliyat Türleri

Laparoskopik Ayarlanabilir Mide Bandı (LAGB)

Laparoskopik Mide Tüpü (LS)

Gastrik Bypass (GBP)

Dikey Tüp Mide (VSG)

Duodenal Switch (DS)

Duodenal Switch ile Biliopankreatik Diversiyon

Laparoskopik ayarlanabilir mide bandı ameliyatı (LAGB), kilo verme amaçlı en yaygın ameliyat türüdür. Yirmi yılı aşkın bir süredir bulunmaktadır. Ayrıca bugün hala en popüler ameliyatlardandır.

Kilo verme prosedürleri her zaman obezite için kalıcı bir çözüm değildir. Önemli miktarda kilo verdiyseniz, yeni vücut şeklinizi ve bedeninizi korumanıza yardımcı olacak diğer cerrahi prosedürleri düşünmeniz gerekebilmektedir.

Kilo verme prosedürlerinden sonra gerçekleştirilebilecek birkaç ameliyat türü bulunmaktadır:

– Laparoskopik ayarlanabilir mide bandı (LAGB)

– Mide bypası

– Gastrekomi kolu

 

Kilo Verdikten Sonra Estetik Cerrahinin Yararlı Olabileceği 6 Şaşırtıcı Yol

Önemli miktarda kilo verdiyseniz, geride kalan gevşek cilt konusunda kendinizi bilinçli hissediyor olabilirsiniz. Ama endişelenme: Yalnız değilsin. Ve bunu ele almanın birçok yolu bulunmaktadır.

İnsanlar için gevşek cildi ele almanın en popüler yolu, pahalı ve riskli olabilen plastik cerrahidir. Ancak kilo verme ameliyatı veya karın germe gibi başka seçenekler de mevcuttur. Bu prosedürler, plastik cerrahi kadar maliyetli olmayacak veya çok fazla risk taşımayabilmektedir. Ancak kendi artıları ve eksileri bulunmaktadır.

Bu yazıda, kilo verdikten sonra plastik cerrahinin yararlı olabileceği 6 şaşırtıcı yolu tartışacağız:

1) Gevşek Cildi Sıkılaştırma

Önemli miktarda kilo kaybettikten sonra gevşek bir cilt oluşabilmektedir. Ayrıca vücuttan da sarkabilmektedir. Bu, kilo kaybının kendisinden veya yaşa bağlı cilt elastikiyetinden kaynaklanabilmektedir. Bu makalenin amacı, kilo verme ameliyatından sonra gevşek cildi sıkılaştırmak için farklı cerrahi yaklaşımları tartışmaktır.

2) Sarkan Göğüsleri Düzeltme

Göğüs sarkması birçok kadının ortak endişesidir, ancak sadece birkaç prosedürle bu düzeltilebilmektedir. Cilt sıkılaştırılacak, meme ucu pozisyonu yeniden konumlandırılacak ve hatta memenin boyutu artabilmektedir.

3) Çatlakları Kaldırma

Pek çok insan, kilo verdikten sonra çatlakları giderme olasılığı konusunda heyecanlıdır. Çatlaklar, hızlı kilo vermenin yaygın bir yan etkisidir ve hamilelik, kilo dalgalanmaları veya sadece genetik bir yatkınlıktan kaynaklanabilmektedir. Çatlakları gidermek için işe yaradığı kanıtlanmış birkaç yöntem vardır, ancak tüm seçeneklerin kendi artıları ve eksileri vardır.

4) kilo kaybı sonrası Boyun Bölgesinde Oluşan Yağların estetik cerrahi ile Azaltılması

Çok kilo veren kişilerin boyun bölgesinde çok miktarda yağ oluşması alışılmadık bir durum değildir. Bu, başlarını yaslamak için kullanıldığında ciddi rahatsızlığa neden olabilmektedir. Bu noktada ekip

5) kilo kaybı sonrası Sarkık Göz Kapaklarını estetik cerrahi ile Kaldırmak

Düşük göz kapakları, hızlı kilo vermenin yaygın bir yan etkisidir. Düşük göz kapağı ameliyatı, önemli ölçüde kilo vermiş hem erkeklerde hem de kadınlarda sarkık göz kapaklarını düzeltebilmektedir. Bu, sadece birkaç saat içinde tamamlanabilen hızlı ve ekonomik bir prosedürdür.

6) Dar Burun Sorunlarını İyileştirme

Birçok insan için kilo vermek zordur, ancak hedefinize ulaşacak kadar şanslıysanız, dar bir burunla uğraşmak zorunda kalma şansınız vardır. Bu, yüzünüzdeki yağın yeniden dağılımından kaynaklanabilmektedir. Ayrıca sarkık cilt ve yaşla birlikte gelen diğer sorunlarla ilgili olabilmektedir. Neyse ki sizin için yeterince yetenekli ve donanımlı plastik cerrahlar var.

 

Uyku Döngüleri, Kötü Beslenme, Hormonlar

Pek çok insan kendilerini daha iyi hissetmek için kilo vermeye yönelik çözümler arıyor. En popüler yöntemlerden bazıları uyku döngüleri, beslenme ve hormonlardır.

Uyku, vücudun işlevi için önemlidir çünkü enerji seviyelerini geri kazandırır ve kasların iyileşmesine yardımcı olur. Uyku döngüleri günde en az 8 saat, ideal olarak 10 saat veya daha fazla olmalıdır. Bu, yan etkileri olabilecek herhangi bir hap veya takviye almadan doğal bir şekilde kilo vermeye yardımcı olabilmektedir.

Yetersiz beslenme, insanların kilo almasının bir başka nedenidir – özellikle yeterince meyve, sebze ve protein açısından zengin yiyecekler yemiyorlarsa. Günde üç kare öğün yemek, gün boyunca açlık krizlerine yardımcı olur ve vücudunuzun düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almanızı sağlar. Hormonlar, ruh halimiz ve kilo alımı dahil olmak üzere vücudumuzdaki birçok işlevi kontrol eder, bu nedenle onları kontrol altında tutmak, sağlıklı bir kiloyu korumamıza da yardımcı olur.

 

Fiziksel Aktivite – Kalori Yakmak

Egzersiz hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınız için iyidir. Stres, kaygı ve depresyonu azaltmada çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Egzersiz yaptığınızda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan kimyasallar salgıladığınız tartışılmaz bir gerçektir. Egzersiz ayrıca stresi azaltmak, daha dikkatli olmak ve daha iyi uyumak için harika bir yoldur.

 

Kilo Verme Sonrası Yaşam Kalitesini Arttırmak İçin Türk Plastik Cerrahi Uygulamaları

Eskiden Türkiye’de estetik operasyon yaptırmak isteyenler yurt dışına seyahat etmek zorunda kalırdı. Ancak günümüzde kaliteli hizmet sunan birçok Türk plastik cerrahi muayenehanesi bulunmaktadır. Yurtdışında ameliyat yapılmadan önce bunun Türkiye’de mümkün olup olmadığı araştırılmalıdır. Estetik cerrahiye karar vermeden önce doğru bilgilere sahip olmak önemlidir.

Türkiye’de hizmet sunan sağlık merkezleri, klinikler ve hastanelerin çoğalmasıyla Türk medikal turizmi uluslararası bir fenomen haline geldi. Bazıları kalitesiz olduğu için bu tesislerden uzak dursa da Türkiye’de hem yurt dışı hem de yerli hastalar için hastalarına kaliteli ameliyatları uygun fiyatlarla sunan birçok sağlık merkezi var.

Türk Plastik Cerrahi Uygulamaları Derneği, hasta adaylarına plastik cerrahi uygulamasında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi ve rehberlik sunan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Ayrıca, mevcut farklı prosedür türleri ve bunların maliyeti hakkında bilgi sağlarlar. Bazı temel ekipman ve tıbbi bir tesise erişim ile plastik cerrahi alanında başlamak için çok fazla bir şeye gerek yoktur.

 

Türkiye’de Zayıflama: Erkek Sünnetinin Kadınlar Üzerindeki Etkisi

Bu çalışma, erkek sünnetinin kadınların kilo vermesi üzerindeki etkisini araştırmaktadır. Araştırma Ankara’da bir hastanede yapıldı. Katılımcılar, obezite teşhisi konan ve kilo verme ameliyatı geçiren 120 kadın hastaydı. Çalışma, sünnetli erkek partnerleri olan kadın hastaların, sünnetsiz erkek partnerleri olanlara göre daha fazla kilo verdiğini buldu.

Bu, sünnetli erkeklerde gelişmiş cinsel işleve ve eşlerinin daha fazla kalori tüketme yeteneğine atfedilmektedir. Araştırmacı yazarlar, erkek sünnetinin kadın partnerlerde artan kalori alımı yoluyla kilo kaybı ile ilişkili olabileceği sonucuna varmışlardır.

Araştırma, Türkiye’de en az iki yıldır evli ve hamile olmayan bir grup kadın üzerinde yapılmıştır. Kadınlarla mevcut kiloları ve boyları ve eşleriyle ne sıklıkta yemek yedikleri hakkında görüşülmüştür. Çalışma, sünnetli erkeklerle evli olan kadın katılımcıların, sünnetsiz erkeklerle evli kadınlara göre daha az kilolu olduğunu buldu.

 

Erkek Sünnetinin Türkiye’deki Kadın Obezite Oranlarına Etkisi

Sünnet, sünnet derisini penisten çıkaran cerrahi bir prosedürdür. Türkiye’de yapılan bir araştırma, erkek sünnetinin kadınlar arasındaki obezite oranlarını azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu. Erkek sünneti, kısırlığa ve diğer komplikasyonlara yol açabilen HIV ve diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara yakalanma riskinin daha düşük olmasıyla ilişkilendirilmiştir.

 

Türk Plastik Cerrahisinde Kilo Kaybından Sonra Estetik  Ankara’da En İyi Plastik Cerrahi Kliniği Bulmak İçin İpuçları

Deneyimli ve kalifiye bir cerrah ile bir plastik cerrahi kliniği bulmak esastır. Ankara’daki en iyi plastik cerrahi kliniğini ararken, şu faktörleri dikkate almak önemlidir:

Yerleşik itibar

  • Ankara, Türkiye’nin en kozmopolit şehirlerinden biridir. 4 milyon nüfusu ile Ankara, Türkiye’nin başkentidir ve ülkenin Kuzeybatı kesiminde yer almaktadır. 1950’den bu yana nüfusu %650 artan Ankara, Avrupa’nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri haline geldi. Ankara’da estetik ameliyatı düşünenlerin sayısı, başkalarının neler yaptığını gördükçe her yıl artıyor. Genç nesil arasında sosyal medyayla daha fazla etkileşim var ve bu nedenle kozmetik prosedürlerde de bir artış bulunmaktadır.

 

Doktorun nitelikleri

  • Plastik cerrahinin her birinin kendi riskleri ve ödülleri bulunmaktadır. Ayrıca herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Bazı kişilerin cilt tipine, yaşam tarzı alışkanlıklarına, yaşına ve diğer faktörlere bağlı olarak diğerlerine göre komplikasyon yaşama olasılığı daha yüksektir.

 

Personelin deneyim düzeyi

  • Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak şüphesiz bu ülkenin en güzel şehirlerinden biridir. Ancak dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi estetik cerrahi ve kozmetik tedavilerin de yapıldığı bir yerdir. Aslında Ankara her yıl yapılan ameliyat sayısı bakımından ilk 10 ilden biridir. Bu, şehirde çok sayıda plastik cerrahi kliniği olduğu anlamına gelmektedir.

 

Sunulan cerrahi prosedürlerin türü.

  • Türk Plastik Cerrahi, FUE, karın germe, yüz germe cerrahisi ve diğer çeşitli cerrahi prosedürlerde uzmanlaşmış, Ankara, Türkiye’de tanınmış bir kliniktir. Türk Plastik Cerrahi aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

 

Türkiye’deki En İyi Plastik Cerrahları

Türkiye’deki plastik cerrahları, plastik cerrahi alanında akredite bir uzmanlık eğitimini tamamlamışlardır. Ayrıca Türk Plastik Cerrahi Derneği tarafından sertifikalandırılmış bir tıp doktoru olmaları gerekmektedir.

Türk Plastik Cerrahi Derneği, plastik cerrahinin gelişimini kolaylaştırmaktadır. Bunun için plastik cerrahlar, eğitim kriterlerini oluşturmak amacıyla 1988 yılında derneği kurulmuşlardır. Aynı zamanda TPCD, Uluslararası Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dernekleri Federasyonu (ISPS) üyesidir. Türkiye’de nitelikli plastik cerrahlar, aşağıdakiler gibi diğer Türk tıp kuruluşları tarafından da akredite edilmiştir:

  • Sağlık Bakanlığı
  • Tabipler Konseyi (Türk Tabipler Birliği)
  • Bilimsel Araştırma Konseyi

Nitelikli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilebilecek birçok farklı prosedür bulunmaktadır. En yaygın prosedürlerden bazıları şunlardır:

Göğüslerin boyutunu artırmak veya asimetriyi düzeltmek için kullanılan meme büyütmedir.

Diğer prosedürler:

Ankara Estetik Cerrahları bu konuda uzman kişilerdir. En iyi Ankara plastik cerrahları, zengin bir deneyim ve bilgi birikimine sahip olacaktır. Ayrıca, tekniklerini her zaman geliştirdiklerinden emin olmak için araştırma ve geliştirmeye dahil olacaklar.

Ankara’daki en iyi cerrahlar, ameliyatınız için doğal bir görünümün nasıl sağlanacağını bileceklerdir. Kullandığınız yüz ifadelerini ve vücut şeklinizi dikkate almalıdırlar. Bu alandaki en yeni teknikler konusunda her zaman eğitim aldıklarından ve güncel kaldıklarından emin olabilirsiniz.

 

 

 

One thought on “Kilo Kaybından Sonra Estetik Cerrahi İçin Eksiksiz Kılavuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir