Kuşadası Hollywood Smile Fiyatları ve En İyi Klinikler

Hollywood Smile, diş, dudaklar ve diş etlerinin uyumu olduğu ideal gülüşün sağlandığı bir gülümsemedir. Bu gülümseme beyaz ve düzgün sıralanmış diş ve diş etleri ile sağlanır. Estetik gülüşlerin elde edilmesi için diş implantları, diş kaplamaları, diş eti estetiği, diş beyazlatma gibi tedavilere gerek duyulabilir.

Gülüş estetiğinin çeşitli kriterleri bulunur. Diş ve diş etlerinin görünümü ile uyumu estetik gülüş tasarımı açısından son derece önemlidir. Bu sebeple Hollywood Smile estetiğinde diş ile diş eti sorunları giderilerek kişilerin en güzel gülüşlere sahip olması sağlanır.

Hollywood Smile Nasıl Olmalıdır?

Hollywood gülüşü için birtakım kurallar bulunur. Bu kurallara uygun bir şekilde tasarlanmış olan Hollywood gülüşü sayesinde kişilerin muhteşem gülüşlere sahip olması mümkün olur. Hollywood smile tasarımında dikkat edilmesi gereken kurallar;

 • Dudakların simetrik bir görünümünün olması gerekir.
 • Ön dişlerdeki kaplamaların ışığı geçirme özelliği bulunmalıdır ve bunun yanında doğal bir görünümünün olması son derece önemlidir.
 • Gülüş esnasında üst diş etlerinin en fazla 2 mm kadar görünecek şekilde tasarım işlemleri yapılmalıdır.
 • Ön dişlerin renk uyumunun olması gerekir.
 • Gülüş esnasında dudak genişliğinin yüzün yarısı ya da birkaç milimetre azı kadar olması gerekir.

Hollywood Smile Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Gülüş tasarımı uygulaması yapılmadan önce hastaların estetik beklentilerinin doğru bir şekilde anlaşılması ve bunun yanında ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenmesi oldukça önemlidir. Bunun için hasta ağzından birtakım ölçü alma çalışmaları yapılmalıdır. Bunun nedeni Hollywood gülüşü işlemlerinin kişilere özel olmasıdır.

İnsanların ağız, çene ve diş yapısı aynı değildir. Hastaların ağızlarından alınan ölçüler ile elde edilen modeller üzerinde problemler ile istenmeyen kısımlar belirlenir. Sonrasında ise işlemler planlı bir şekilde sürdürülür.

Planlamaların tamamlanmasından sonra hastaların yüz ve ağız içi fotoğrafları bilgisayar ortamına alınarak birtakım programlar sayesinde ölçüm alma işlemleri gerçekleştirilir. Tedaviden sonra elde edilecek en yaklaşık sonuçlar program sayesinde geçici restorasyonlarla hastalara sunulur. Kişilerin değişiklik istediği kısımlar bulunuyorsa bu kısımların üzerinde çeşitli işlemler yapılır. Yapılan geçici restorasyonların da kalıcı gülüş estetiği kadar doğru olması önemlidir.

Planlamanın ardından gülüş tasarımından önce gerçekleştirilecek işlemler varsa öncelikle bunlar yapılmalıdır. Dişlerde ortodontik tedavilere ihtiyaç durumları söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle bu tedavilerin gerçekleştirilmesi önemlidir. Eğer ortodontik tedavilere ihtiyaç duyulmuyorsa diş etlerindeki seviye bozukluğu sorunlarının düzenlenmesi gerekir. Diş eksikliği sorunlarının olması halinde diş implantları işlemleri ile yapılması gerekli olan cerrahi işlemler uygulanır. Cerrahi uygulamaların iyileşme aşamalarından sonra ihtiyaç olması durumunda dişlerde beyazlatma işlemleri gerçekleştirilir. Sonrasında dişlerdeki görsel ve biçimsel bozuklukların giderilmesine yönelik çalışmalar yapılır. Yapılacak olan işlemler; zirkonyum kaplama, estetik kompozit dolgular, porselen lamina, kaplama gibi tedavilerdir.

Porselen lamina uygulamaları için çoğunlukla dişlerde ya aşındırma yapılmaz ya da çok az seviyelerde aşındırma işlemleri gerçekleştirilir. Porselen ya da zirkonyum uygulamalarının uygun görülmesi halinde aşamalar esnasında gerçekleştirilen provalarda kişilerin fikirleri alınarak gerekli olması halinde değişiklikler sağlanır.

Tüm diş eti ve diş uygulamaları aşamasında, provalarda dudak şekli ile konturu konusu da göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece elde edilmek istenen tasarıma son şekli verilmiş olur. Gülüş tasarımı esnasında medikal estetik uygulamaları da yapılabilir. Dudak ve yüz bölgesinde gerçekleştirilen dermal dolgu uygulamaları sayesinde Hollywood smile daha fazla ön plana çıkarılabilir.

Hollywood Smile Aşamaları Nelerdir?

Hollywood smile aşamaları her hasta için aynı gerçekleşmez. Hollywood gülüşü aşamalarının hastalara özel bir şekilde belirlenmesi için ilk önce hastaların uzman diş hekimlerinde muayene edilmesi gerekir. Muayene gerçekleştirildikten sonra hastaların estetik gülüş tasarımları için gerekli olan tedavilerin belirlenmesi sağlanır. Bu tedaviler arasında diş kaplama, diş implantları, diş beyazlatma gibi farklı tedaviler bulunur.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi Hollywood gülüşü estetiğinin önemli bir parçasıdır. Hollywood gülüşü için bireylerin dişlerinin beyaz olması önemlidir. Gülüş estetiği bakımından ihtiyacı olan hastalara en sık uygulanan tedavilerden biri de diş beyazlatmadır. Eğer kişilerin diş yapısı porselen kaplamaya gerek duymuyorsa sadece diş renginin beyazlatılması ile Hollywood gülüşü elde edilebilir.

Porselen Kaplama

Porselen kaplama tedavisi estetik gülüş tasarımları arasında yer alır. Porselen lamine uygulamaları ile hastaların harika görünümlü dişlere sahip olması mümkündür. Pürüzsüz, parlak ve beyaz görünümlü dişlerin elde edilmesi için porselen veneer olarak da isimlendirilen porselen kaplamalar sıklıkla tercih edilir.

Hollywood gülüşü için gerekli olması durumunda kişilere porselen kaplama uygulamaları yapılabilir. Kırık dişler, çarpık dişler, ayrık dişler ve çatlak dişler gibi rahatsızlıkları bulunan hastalarda porselen kaplamalar tercih edilir.

Porselen kaplamaların hastaların diş ölçülerine uygun bir şekilde üretimlerinin yapılması önemlidir. Hastaların dişlerinin dış kısımlarının hafif bir şekilde aşındırılması ile beraber porselen kaplamaların diş yüzeylerine yapıştırılması sağlanır. Herhangi bir acı ya da ağrıya neden olmayan bu tedavi çok kısa sürelerde tamamlanacaktır. Porselen kaplamalarda renk değişimi gibi istenmeyen durumlar söz konusu olmaz.

Diş İmplantı Tedavisi

Diş implantı tedavisi, Hollywood gülüşü yaptırmayı düşünen hastalar için tercih edilen bir uygulamadır. Eksik dişi olan hastalar çoğunlukla diş implantı tedavisine ihtiyaç duyarlar. Diş kayıplarının giderilmesi mükemmel gülüş tasarımlarının elde edilmesi açısından son derece önemlidir. Bu sebeple gülüş tasarımlarının tam şekilde gerçekleştirilmesi bakımından eksik dişlere diş implantı tedavileri uygulanmalıdır.

Diş Çürüğü ve Diş Eti Tedavileri

Hollywood gülüşü isteyen hastaların ilk önce çürük dişlerinin tedavi edilmesi gerekir.  Çürük dişlerin mükemmel gülüşlere sahip olmak açısından düzeltilmesi önemlidir. Estetik gülüş tasarımı aşamaları arasında yer alan diş çürüğü tedavileri ile beraber diş eti tedavilerinin gerçekleştirilmesi de önemlidir.

Hollywood Gülüşü Fiyatları

Hollywood gülüşü fiyatları işlemi yaptırmayı düşünen hastalar tarafından merak edilir. Gülüş tasarımları ile ilgili her hastaya aynı fiyatın verilmesi doğru değildir. Bunun yanında gidilen klinikler ve doktora bağlı olarak da fiyatlar değişiklik gösterir. Bunun nedeni estetik ve güzel bir gülüş elde edilmesi için gerçekleştirilen işlemlerin hastalar için farklılık göstermesidir.

Diş implantı tedavisine ihtiyaç duyan ve implanta ihtiyacı olmayan hastalar için ücretlendirme aynı olmaz. Bunun yanında doktorun işlem esnasında kullanmış olduğu malzemeler gibi farklı unsurlar da fiyat konusunu etkiler. Bu sebeple hastaların öncelikle diş hekimlerinden randevu alarak muayene olmaları önemlidir. Muayene işlemlerinden sonra Hollywood gülüşü tedavisi fiyatı ile ilgili hastalara net bir bilgi verilebilir.

Hollywood Smile Tedavisi Ne Kadar Sürede Gerçekleştirilir?

Hollywood Smile uygulaması 5-10 gün arasında gerçekleştirilir. Bu süre değişikliği alınan randevu sürelerine, yapılacak işlemlere ve diş hekimlerinin işlem sırasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Deneyimli ve uzman diş hekimlerince gerçekleştirilen işlemlerin kalitesi daha iyi olduğu için gülüş estetiği ömür boyu kalıcı olur. Kalıcı, kusursuz ve estetik görünüme sahip dişler için Hollywood gülüşü tasarımı yaptırılabilir.

Hollywood Yıldızlarını Örnek Alan Uygulama

Günlük yaşamda karşımızdaki bireylerin en çok dikkat çeken kısımları ağzı, yüzü ve gülüşüdür. Diş sorunlarının giderilmesi, estetik açıda göze hitap etme gibi sebeplerle porselen diş kaplama yöntemini tercih eden insan sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Kişilerin çok daha estetik ve güzel dişlere sahip olması adına yapılan Hollywood gülüşü ünlü yıldızlardan ilham alınarak gerçekleştirilir.

Normalde dişin an rengi insan kemik rengi ile aynıdır. Fakat beyaz dişler günümüzde bir prestij göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple kemik renginin üzerini kaplamak ya da açtırmak son dönemlerde oldukça modadır. Estetik ve güzel gülümsemelere sahip olmak için yalnızca diş beyazlatma uygulamaları yeterli olmaz. Diş orantısı ve diş etlerinin sağlıklı görünümleri de kusursuz gülümseme açısından oldukça önemlidir. Hollywood smile ile kişilerin çene, dudak, diş, burun, diş eti ve yüzü ile ilgili incelemeler yapılarak en uygun gülüş tasarlama işlemi gerçekleştirilir.

Hollywood Gülüşü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hollywood gülüşü tedavisi yönteminin fiyatlarının belirlenmesi için hastaların kapsamlı olarak muayene edilmesi gerekir. Beklenti ve ihtiyaçlar kişilere bağlı olarak farklılık gösterdiğinden fiyat ile ilgili net bir rakam vermek doğru olmaz. Genel açıdan bu tedavinin fiyatını belirleyen parametreler;

 • Teknik donanım ve hekimlerin deneyimleri
 • Tedavi esnasında diş hekimleri tarafından kullanılan malzemeler
 • Hastaların istediği ek talepler
 • Uygulanacak olan işlemler
 • Kişilerin mevcut diş ve ağız yapıları

Hollywood Gülüşü Kuralları Nelerdir?

Hollywood gülüşü genel standartları şu şekildedir;

 • Dudak genişliklerinin yüzün yaklaşık olarak yarısı kadar olması gerekir.
 • Dudakların simetrik bir görünümü olmalıdır.
 • Gülüş esnasında üstte bulunan dişlerin en fazla 2 mm kadar görünmesi gerekir.
 • Kişilerin alt kesici dişlerinin gülüş sırasında görünmesi önemlidir.
 • Üst kesici dişlerin diğer dişlere nazaran çok daha belirgin ve önde olması önemlidir.
 • Hastaların üst dişlerine gerçekleştirilen dolgu gibi uygulamaların görünmemesine özen gösterilmelidir.
 • Üst ön dişlerin düzgün bir görünümleri olmalıdır.
 • Hastaların derin bir gülme hattının bulunması gerekir. Gülümseme ile beraber üst azı dişlerine kadar bütün dişler görünmelidir.

Bu bağlamda Hollywood gülüşü uygulamaları için diş ile diş eti operasyonlarının yanında dudak dolgusu ve botoks gibi işlemler de uygulanabilir.

Hollywood Smile Faydaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü faydaları oldukça fazla olduğundan bu tedavi günümüzde sıklıkla tercih edilir. Hollywood gülüşü ile beklentilerin tam bir şekilde karşılanması için hasta ile doktor arasındaki iletişimin iyi olması gerekir. Diş hekimlerinin hastalarının beklentilerini doğru bir şekilde anlaması, tedavi ile hasta beklentilerini analiz etmesi son derece önemlidir.

Tasarımların önceden planlanıp hastaların onayının alınması gerekir. Bunun yanında tasarımın devamlı provalarının yapılması da bir diğer önemli konudur. Bu sayede Hollywood gülüşü konusunda mükemmel bir sonucun elde edilmesi sağlanır. Hollywood smile ile;

 • Diş ve diş etlerinin sağlıklı bir görünüme kavuşması mümkün olur.
 • Hollywood gülüşü tasarımı sayesinde kişiler estetik ve simetrik dişlere kavuşurlar.
 • Kusursuz gülüş kişilerin mükemmel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
 • Ağız ve diş problemleri nedeniyle oluşan özgüven sorunlarının giderilmesi sağlanır.
 • Kişilerin beklentileri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen bir uygulama olduğu için hastalar işlemden %100 memnun kalır.
 • Hollywood gülüş tasarımı kişilerin estetik ve simetrik dişlere kavuşmasına yardımcı olur.
 • Hastaların yüzü için en ideal gülüş belirlendiğinden enerjik bir görünüm sağlanmış olur.

 

Hollywood Smile Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir
Hollywood Smile 

 

Hollywood Gülüşü Kişilere Özel Midir?

Hollywood gülüşü tasarımı estetik bir olgudur ve estetik olgular kişilere özgü olarak gerçekleştirilir. Hastaların yüz oranı, gülüşlerinin açıklığına bağlı olarak planlanacaktır. Dişlerin şekli, rengi, ten rengi, dudakların pozisyonu bu tasarımın yapılmasında önemlidir.

Hollywood smile uygulamalarında fotoğraflama son derece önemli bir konudur. Dental fotoğraf çekimlerinde dişler ile çevrede bulunan dokuların fotoğraflaması gerçekleştirilir. Dental laboratuvara aktarılacak bilgiler için fotoğraf yanında ölçü alımı işlemleri de gerçekleştirilir. Video çekimleri ile hastaların konuşurken ve gülerken dinamik yüz estetiklerine bakılır. Optimal yüz güzelliği açısından dişlerle alakalı neler yapılabileceği ile ilgili tespitler gerçekleştirilir.

Dijital gülüş tasarımı için gerçekleştirilen seansta stüdyo ekipmanı altında fotoğraf ve video çekim işlemleri gerçekleştirilir. Bunun yanında yine aynı seansta tasarım yapılması açısından üst ve alt çeneden birer ölçü alınması da sağlanır.

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik uygulaması dişleri adeta bir dantel gibi saran diş etlerine uygulanan estetiğe verilen isimdir. Diş eti seviyelerinin simetrik olması, diş eti rengi, diş eti renginin sağlıklı olması, diş etlerinin açık pembe renkte ve kanamasız olması gibi kriterler pembe estetik için değerlendirilen püf noktaları arasında yer alır. yüz bölgesinde bulunan kasların tamamen kasılması durumunda gülme hattı olarak isimlendirilen gülme esnasında üst dudağın üst diş arkı ile seviyeleri kontrol edilir. Gülme hattında dişler ile pembe diş etlerinin ne ölçüde göründüğüne bakılır.

Hastalar güldüğü zaman çalışan kasların tamamen kasılması ile derin bir gülüş halini almasıyla ağız içi penceresinin görünmesi gülme hattı olarak isimlendirilir. Gülme hattında üst dişler, dudağın alt kenarı ve üst diş etlerinin belirli bir oranda görünmesi gerekir. Derin gülme hattı bulunan hastalarda üst diş etleri olması gerekenden çok daha fazla görünecektir. Bu durum ise gummy smile olarak isimlendirilir. Gummy smile durumu kişilerin güzel gülümsemelerine gölge düşürdüğünden istenen bir durum değildir.

Gummy smile olan hastalarda üst diş etleri çok fazla görünür. Bu diş etlerinin görünme seviyelerinin indirilmesi adına çeşitli tedaviler gerçekleştirilir. Tedavi planı gerçekleştirilirken üst dudak kalınlığı, kas tonusu, üst dişlerin kron boyları gibi birtakım konuların değerlendirilmesi sağlanır. Gummy smile durumunun giderilmesi için çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Gingivektomi olarak adlandırılan diş etlerinin kesilmesi işlemi ile diş eti seviyelerini yukarı alınması mümkün olur. Botoks uygulamaları da gummy smile tedavisi için tercih edilebilir. Üst dudak kasına botoks uygulaması yapılarak kasın çok fazla yukarı kalkmasının önüne geçilir. Bu sayede çok fazla görünen diş etlerinin daha az görünmesi sağlanır.

 

 

Hollywood Gülüşü Tedavisinde Cinsiyetin Önemi?

Kadın ve erkeklerde diş yapıları birbirinden farklıdır. Kadınlarda yüz hatları daha oval olduğu için  kadınlarda dişlerin bu yuvarlak hatlarla uyumlu olmasına özen gösterilir. Önde yer alan iki dişin uzun olması da kadınlarda estetiği son derece etkileyen faktörler arasında yer alır. Erkeklerde ise daha maskülen ve düz diş kurvatürleri elde edilmeye çalışılır. Bunun için köşeli hatlarla uyumlu çalışmalar gerçekleştirilir. Sonuçta iki cinsiyette de yüz hatları ve diş hatları arasında bir uyum elde edilmeye çalışılır.

Kadınlarda oval hatlı yüz tiplerine bağlı olarak oval kontürlü diş formu planlaması ile estetik sonuçlar elde edilir. Erkeklerde ise daha keskin hatlara sahip diş formları planlaması yapılır. Köşeli formlu olan dişler cinsiyetteki farklılıkların doğru bir şekilde yansıtılmasına yardımcı olur. Hollywood smile tedavisinde yaşta önemli bir olgudur. Çünkü yaş ilerledikçe kişilerin yüzlerinde bulunan kasların tonusunda azalma olacaktır.

Kuşadası Hollywood Smile Fiyatları

Kuşadası gerek denizi gerek gezilip görülmesi gereken yerleri ile Türkiye2nin turizm cennetlerinden biridir. Sağlık turizmi kapsamında pek çok kişi Kuşadası’nı tercih edebilir. Bunun yanında Hollywood smile uygulamaları da oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Kuşadası Hollywood smile fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir