Estetik cerrahi

Lazerle Göz Renginin Kalıcı Olarak Değiştirilmesi

Göz 4 farklı temel renge sahiptir. Bunlar; siyah, kahverengi, yeşil ve mavidir. Göz renklerinin farklılığında bu ana renkler belirleyici rol oynar. Göz rengi ameliyatı sayesinde göz renginin değiştirilmesi günümüz teknolojisinde mümkündür. Bu ameliyat ne kadar tehlikeli olarak adlandırılsa da pek çok kişi gerçekleştirdiği göz rengi ameliyatından memnun kalır. Göz rengi ameliyatında çok fazla bir seçenek bulunmaz. Belli başlı renklerin elde edilmesi mümkündür. Göz renginizden memnun değilseniz ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız kolaylıkla bu ameliyatı olabilirsiniz.

Göz Rengi Ameliyatı

Göz Rengi Ameliyatı
Göz Rengi Ameliyatı

Göz rengi ameliyatı işleminde güçlü frekanslar kullanılarak lazer desteği sayesinde irisin üst kısmında bulunan pigmentler ortadan kaldırılır. Bunun yanında göz rengi pigmentinin tamamen ortadan kaldırılması da mümkündür. Kahverengi pigmentin yok edilmesi ile işlem tamamlanır. 2-3 haftalık süreçte göz renginin tamamen maviye dönüşmesi mümkün olur.

Lazer ile göz rengi ameliyatı işleminde farklı renklerin elde edilmesi mümkündür. Lazer ile gerçekleştirilen bu işlem büyük bir tehlike arz etmez ve bunun yanında başarı oranı da her geçen gün daha da yükselmektedir. Ancak göz rengi değiştirme işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Yani kişilerin tekrar eski göz renklerine dönmesi mümkün değildir. Bu durumun göz önünde bulundurulması ve doğru bir şekilde karar verilmesi son derece önemlidir.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatından Sonra Göz Renkleri

Göz rengi değiştirme ameliyatı ile yeşil, mavi ve gri tonları elde edilebilir. Turkuaz yeşili hastaların en çok tercih ettiği renkler arasında yer alır. Ana göz rengine yakın renklere ulaşmak son derece kolaydır. Lazer müdahalesi ile başarılı bir şekilde göz renklerinizi değiştirebilirsiniz. 6 farklı renk seçeneği arasından tercih yapmak oldukça kolaydır.  Bu renkler;

  • Buz mavisi
  • Turkuaz yeşili
  • Deniz mavisi
  • Zeytin yeşili
  • Duman Grisi
  • Bebek mavisi şeklindedir.

Göz Rengi Değiştirme Operasyonu Kimler Olabilir?

Göz rengi değiştirme operasyonunda öncelikle kişilerin ameliyata uygun olup olmadıklarının kontrol edilmesi gerekir. Bunun yanında belli başlı kriterlerin değerlendirilmesi de son derece önemlidir. Bu değerlendirmelerin sonucunda hastaların göz rengi ameliyatı olup olamayacaklarına karar verilir.

İlk önce kişilerin retina yapısının ameliyata uygun olup olmadığı kontrol edilir. Retina yapısının ameliyata uygun olduğuna karar verilirse bu işlemden sonra diğer detaylar ele alınır. Kişilerin gözlerinde herhangi bir rahatsızlık yoksa ve enfeksiyon riski taşımıyorsa ameliyat olmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Göz rengi ameliyatı olacak kişilerde aranan kriterler şu şekildedir;

  • Hastanın 18 yaşından büyük olması
  • Retina yapısının göz rengi ameliyatı için uygun olması
  • Enfeksiyon riskinin bulunmaması
  • Göz hastalıklarının bulunmaması

Göz Rengi Değiştirmede Lazer Yöntemi

Günümüzde göz rengi değiştirme için lazer kullanılır. Lazer tedavisi sayesinde göz renginde değişiklik mümkündür. Bunun yanında bu operasyon son derece kısa sürelerde gerçekleştirilir. Operasyon sonraki süreçte de hastalar herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Dikkat edilmesi gereken durumlar kişilerin canını sıkacak boyutta değildir.

Hastaların belli başlı renkler arasından birini seçmesinin ardından ameliyat için ilk adım atılmış olur. Yapılan tetkikler sonucunda ameliyata onay verilmesi halinde herhangi bir sorun kalmaz. Ameliyattan 2-3 hafta sonra kişilerin göz renkleri talep ettikleri renge dönüşmeye başlar.

Renk seçenekleri doktorlar tarafından kişiler ile paylaşılır. Kişilerin öncelikle bu renkler arasından bir seçim yapması gerekir. Her operasyonda olduğu gibi lazer operasyonunun da birtakım yan etkileri bulunur. Ancak bu yöntem çok tehlikeli bir yöntem değildir. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen lazer ile göz rengi ameliyatı göz sorunu olmayan 18 yaş üstündeki hastalara rahatlıkla uygulanabilir.

Göz Rengi ameliyatı Öncesinde Yapılması Gereken Kontroller

Göz renginden şikayet eden kadın ve erkekler günümüzde göz rengi değiştirme ameliyatı yaptırmayı tercih ederler. Türkiye’de göz rengi değiştirme ameliyatı oldukça popülerdir. Bu uygulama son derece yeni olmasına karşın elde edilen başarı oranlarının yüksek olması dikkatleri üzerine çekmiştir. Türkiye’de bu operasyonu sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren pek çok uzman hekim bulunur. Sizler de Türk hekimlerinden yardım alarak göz renginizi değiştirebilirsiniz. Göz rengi değiştirme ameliyatından önce hastalara çeşitli kontroller uygulanır.

Göz Yapısının İncelenmesi

Ameliyattan önce gerçekleştirilen kontrollerin ilki göz yapısının incelenmesidir. Bu incelemede retina yapısı kontrol edilir. Herhangi bir göz hastalığı ya da enfeksiyon riskinin olup olmadığı yapılan tetkikler ile ortaya çıkar. Herhangi bir aksilik varsa ameliyatın yapılması doğru olmaz. Kişilerin göz yapısının ameliyat için uygun olması önemlidir.

Göz Pigmentinin İncelenmesi

Göz pigmentinin operasyon için uygun olması son derece önemlidir. Aksi halde pigment yakma işlemi çeşitli sıkıntıların yaşanmasına sebebiyet verir. Pigment uygunluğunun onaylanmasının ardından kişilerin göz rengi seçmesi gerekir. Doktorlar ilgili renkleri kişiler ile paylaşır. Bunlar arasından size en uygun olacak rengi seçebilirsiniz.

Göz Rengi Ameliyatı Hazırlık Aşaması

Göz rengi değiştirme ameliyatı basit bir ameliyattır. Ancak yine de hazırlık sürecinde dikkatli olmak son derece önemlidir. Bu süreçte doktorunuz yanınızda olacak ve neler yapılması gerektiğini paylaşacaktır. Öncelikle göz çevresinin iyi bir şekilde temizlenmesi son derece önemlidir. Bu işlemin doktor tarafından yapılması gerekir. Göz çevresinin temizlenmesi işlemi ameliyattan önce yapılması gereken işlemler arasında yer alır. 1 hafta öncesinden düzenli olarak kullanılan ilaçların bırakılması da hazırlık sürecindeki önemli detaylardan biridir.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Sonrası

Göz rengi değiştirme ameliyatından sonra birtakım yan etkiler görülebilir. Bu gibi durumlarda kişilerin paniğe kapılmaması ve doktoru ile iletişime geçmesi gerekir. Ameliyattan sonra gözde batma, yanma hissi ile birlikte hafif ağrı durumları söz konusu olabilir. Bu sorunlar ilaç tedavileri ve doktorun çeşitli müdahaleleri ile kısa sürede ortadan kalkar. Bunun yanında hastaların ışığa karşı duyarlılığının artması da ameliyatın yan etkileri arasında yer alır. Bu sorunların çözümleri oldukça basittir. Konu ile ilgili doktora danışmak yeterli olacaktır.

Neden Türkiye’de Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Tercih Edilmeli?

Neden Türkiye’de Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Tercih Edilmeli
Neden Türkiye’de Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Tercih Edilmeli

Türkiye kalite ve sağlık bakımından pek çok göz hastalığında tercih edilen ülkelerden biridir. Bunun yanında Türkiye’de göz rengi değiştirme ameliyatı son derece uygundur. Hijyenik kliniklerde, deneyimli doktorlar tarafından işlemler gerçekleştirilir. Bununla birlikte son teknoloji cihazlar kullanılır. Türkiye uygun fiyatlara çok başarılı göz rengi değiştirme işlemlerinin yapılabileceği bir yerdir.

Türkiye’de deneyimli doktorlar her yıl pek çok hastaya göz rengi ameliyatı uygular. Bu sayede yabancı hastalar ile iletişim kurma yetenekleri son derece gelişmiştir. Hastalarla iletişim problemleri gibi istenmeyen durumlar yaşanmaz. Bunun yanında alanında uzman doktorlar tarafından işlemler gerçekleştirilir.

Türkiye diğer ülkelere göre son derece ekonomiktir. Bunun nedeni burada dövizin yüksek olmasıdır. Yabancı hastalar oldukça uygun fiyatlara ve kaliteli bir şekilde tedavi olabilirler. Bunun yanında Türkiye’de tedavi yanında temel ihtiyaçlar da uygun fiyatlara sağlanır. Konaklama ve beslenme de oldukça uygun fiyatlıdır.

Burada yer alan kliniklerde teknolojiye büyük önem verilir. Hastaların daha iyi bir şekilde muayene edilmesi adına çeşitli cihazlar kullanılır. Laboratuvarlarda dünya standartlarında en iyi cihazlar kullanılır. Bu cihazlar hastaların başarılı bir şekilde ameliyat olmasında da etkilidir. Türkiye’de göz rengi değiştirme işlemi için bizlerden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir