Liposuction Ameliyatı

Liposuction bir çeşit kilo verme ameliyatıdır. Liposuction ameliyatı yaptırıp yaptırmamak arasında kararsız kalıyorsanız yazımızın devamında gerekli bilgileri görerek en doğru kararı verebilirsiniz.

Liposuction, vücutta istenmeyen yağların cerrahi operasyon ile alınması demektir. En çok kalçalar, bacaklar, göbek ve kollarda görülür. Bununla birlikte çene altında da fazla yağ birikintisi görüldüğü için bu operasyona talep görülür. Ne kadar spor yapsanız da gitmek bilmeyen kilolarınızdan ve fazla yağlarınızdan liposuction ile kurtulabilirsiniz. Liposuction etki süresi, sağlıklı ve dengeli beslendiğiniz sürece ömür boyu geçerlidir.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir
Liposuction Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir

Liposuction Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Kilo verme ameliyatı olarak bilinen liposuction operasyonu genellikle bariatrik cerrahi olarak bilinir. Bu operasyon sayesinde önemli oranda kilo verirsiniz. Uygulanan sayısız egzersize rağmen hastanın VKİ’si 35’in altına inmezse kilo verme ameliyatı yapılabilir. Özellikle diyabet gibi önemli bir hastalık mevcutsa BMI seviyesi 30-35 olan hastalara da liposuction uygulanabilir.

Diyabetin yanı sıra insülin direnci ve tip 2 diyabet, hipertansiyon, kardiyolojik hastalık, gut ve uyku apnesi olan hastalara da liposuction ameliyatı yapılabilir.

Liposuction Ameliyatının Amacı Nedir
Liposuction Ameliyatının Amacı Nedir

Liposuction Ameliyatının Amacı Nedir?

Liposuction amacı öncelikle vücudu şekillendirmektir. İstediğiniz ideal vücut şeklini elde etmeniz için uygulanacak en ideal operasyon kilo vermedir. Fakat asıl amacınız kilo vermek ise liposuction sizin için iyi bir seçenek değildir. Bunun için önce BMI seviyenizi hesaplamanız gerekir. Nasıl hesaplanacağını bilmiyorsanız BMI hesaplayıcı programlardan faydalanabilirsiniz.

Nerede bu operasyonu yaptıracağınızı bilmiyorsanız Türkiye’de liposuction operasyonu yapan hekimleri inceleyerek uygun fiyatlar ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Liposuction ile Kilo Verme Operasyonu Arasındaki Fark Nedir
Liposuction ile Kilo Verme Operasyonu Arasındaki Fark Nedir

Liposuction ile Kilo Verme Operasyonu Arasındaki Fark Nedir?

Pek çok hasta liposuction ile kilo verme operasyonu arasındaki farkları merak etmektedir. Buna göre kesin karar vererek gereken birimle iletişim kurmaktadır. Liposuction ile kilo verme operasyonu farkları şu şekildedir;

  • Liposuction belirli yağlanmış bölgelerden fazla yağın alınması işlemidir. Bariatrik cerrahi ise önemli oranda mideye uygulanan kilo verme operasyonudur. Obez olan hastalar bariatrik operasyonda önemli ölçüde fayda görür.
  • Liposuction operasyonu vücudun bazı bölgelerinden yağ almak amacı ile kullanılırken bariatrik cerrahide mide ve bağırsaktan fazla yağların alınmasını içerir.
  • Liposuction yaptıran kişiler sağlıklı beslenmezlerse verdikleri kilonun tamamını geri alırlar. Bariatrik cerrahi ise kalıcı kilo verme stratejisidir.

Eğer VKI seviyeniz 30 altındaysa liposuction yaptırabilirsiniz. Ancak üstündeyse bariatrik operasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır. Öncelikli amacınıza yönelik bir işlem yaptırmaya karar vermelisiniz. Vücudunuza şekil vermek sizin için öncelikse eğer liposuction operasyonu yaptırmak daha avantajlı olacaktır.

Türkiye’de Liposuction Ameliyatı Fiyatları
Türkiye’de Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Türkiye’de Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Türkiye’de liposuction ameliyatı fiyatları değişkendir. Ancak ortalama 2000-2500 USD aralığındadır. Bunun için önce alanında iyi bir hekim ile görüşerek net fiyat alabilirsiniz. bizimle görüşerek Türkiye’de uygun fiyatlarla güvenilir yöntemlerle liposuction ameliyatı yapan klinikleri kolayca bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir