Liposuction / Vaser Liposuction

Liposuction Tedavisi İçin Neden Türkiye Tercih Edilir?

Obezite gibi problemleri olan kişilere liposuction tedavisi yapılır. Var olan fazlalık yağ dokusunun alınması ve vücudun daha iyi bir şekle girmesi için bu tedavi yöntemi sıklıkla kullanılır. Yağ aldırma tedavisi olarak da bilinir. Liposuction uygulaması daha çok bacak, basen, kalça, karın ve bel bölümüne yaptırılır. İnatçı yağlanmaların bulunduğu bölgelerde ve spor yapılsa dahi azalmayan kilolar bulunduğunda liposuction tedavisine ihtiyaç duyulur.

Liposuciton tedaviisinde Türkiye’nin tercih edilmesinde pek çok etken vardır. Hem çok kaliteli hem de profesyonel hekimlere sahiptir. Bu nedenle yurtdışından gelen birçok hasta Türkiye’de güvenle liposuciton operasyonu yaptırır. Hem daha uygun fiyatlara sahiptir hem de doktorları alanında uzmandır.

Türkiye’de Liposuction Tedavi Teknikleri

Türkiye’de Liposuction Tedavi Teknikleri
Türkiye’de Liposuction Tedavi Teknikleri

Türkiye’de liposuction tedavisi pek çok farklı teknik ile uygulanır. Son teknolojiyi kullanarak uygulanan tedavilerde kullanılması gereken tedavi yöntemini hekim hastanın durumuna göre belirler. Her biri de yağları yok etmek amacı ile kullanılır. Türkiye’deki hekimlerin kullanmış olduğu 3 farklı liposuction tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedavileri aşağıda görebilirsiniz.

Türkiye’de Geleneksel Liposuction

Geleneksel liposuction tedavisinde 2-3 mm ölçülerde kesilerin açılması ile oluşur. Derinin altına yerleştirilen kanüller yardımı ile derideki fazla yağ çekilir. Kişi çok fazla yağa sahipse ve düşük maliyetli bir operasyon tercih ediyorsa genelde geleneksel liposuction tedavisi önerilir.

Vaser Liposuction

Vaser liposuction tedavisinde yağ dokusuna özel olarak etki edilir. Ultrasonik darbeler bu yöntemde kullanılır. Kısa sürede etkisini gösterir ve doğal bir görünüm elde ettirir. Bu nedenle çok fazla tercih edilir.

Yüksek Çözünürlük Liposuction

Bu yöntemde ultrasonik dalgalar rezonans ile birleştirilir. Cerrah bu yöntemde vücudun belli kısımlarını şekillendirir ve aynı zamanda yağlarını da çıkarır. Bu yöntem daha çok erkekler tarafından tercih edilir.

Türkiye’de Liposuction Olma Maliyeti

Türkiye’de Liposuction Olma Maliyeti
Türkiye’de Liposuction Olma Maliyeti

Yurtdışında yaşayan hastalar teknik bilginin yanı sıra finansman konusunda da Türkiye’de liposuction yaptırmaktan endişe duyarlar. Türkiye’de liposuciton fiyatı uygulanacak teknikle birlikte bölge sayısına göre de değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse tüm vücut liposuction ameliyatı kol liposuction operasyonuna göre daha pahalıdır. Ancak Birleşik Krallık ve diğer ülkelere göre Türkiye’de liposuction çok daha uygundur. Uygun olmasının yanı sıra hekimleri profesyoneldir. Sadece dolar ve TL biriminin farklılığından ötürü Türkiye’de fiyatlar uygundur.

Türkiye’de En İyi Liposuction Cerrahları

Bizlerin de yardımı ile Türkiye’de liposuction cerrahı bulabilirsiniz. Türkiye’de uygun fiyatlara uzman cerrah bulabilirsiniz. Bu alanda eğitim almış ve pek çok hastaya hizmet sunarak iyi tecrübe sahibi olmuş cerrahlara güvenerek liposuction ameliyatı yaptırabilirsiniz. Türkiye’de çalışan uzman cerrahlar hastanın vücut şeklini inceleyerek bir tedavi planı oluşturur. Bugüne kadar yüzlerce hastaya liposuction operasyonu yapılmış olup neredeyse tamamında başarı elde edilmiştir. Siz de firmamız ile görüşerek alanında uzman bir cerrah bulabilirsiniz.

Türkiye’de Liposuction Sonuçları Nasıldır?

Türkiye’de alanında başarılı bir cerrah tarafından bu operasyon yapılırsa tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkündür. Elbette uygulanan tedavi şekline göre elde edilecek sonuçlar değişkenlik gösterir. Belirli miktarda yağ alındığı için geleneksel liposuction tedavi yöntemi daha çok tercih edilir. Bu tekniklerde şişme ve morarma görülecek yan etkilerden biridir. Ancak kısa sürede Türkiye’de yaptırdığınız liposuction tedavisinde kısa sürede etki görmeniz mümkündür.

Türkiye’de Liposuction Tedavisinde İyileşme Dönemi

Türkiye’de Liposuction Tedavisinde İyileşme Dönemi
Türkiye’de Liposuction Tedavisinde İyileşme Dönemi

Türkiye’de liposuction tedavisinin iyileşme dönemi hastaya göre farklılık gösterir. Pek çok hasta birkaç gün içinde işine geri dönebilir. 3 hafta içerisinde de sosyal yaşantısına devam edebilir. İyileşme döneminde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına hasta kompresyon giysisi giyecektir. Ameliyat sonrası ödemin tamamen gitmesi 2 ay kadar sürebilir. Genel olarak zinde kalmayı başaran hastalar daha kısa sürede iyileşir. Bunun için de sağlıklı beslenmek gerekir.

Vücut ödemi attıktan sonra vücut şekli daha iyi hale gelir. Bu sayede vücut oranı eşitlenmiş olur. Bundan sonraki süreçte ekstra büyük kıyafetler giymek zorunda kalmayacaksınız. Çünkü artık istediğiniz zayıflığa ulaşarak fazla yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca özgüveninizi tekrar kazanarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Hangi Bölgelere Liposuction Uygulanır?

Liposuction pek çok bölgeye uygulanabilir. Diyet ve egzersize yanıt vermeden yağlardan arınamayan her bölge için liposuction tedavisi yapılabilir. Bu bölgeleri şu şekilde gösterebiliriz;

  • Karın
  • Kollar
  • Bacak
  • Basen
  • Kalça
  • Ayak bilekleri
  • Sırt
  • Göğüs
  • Boyun ve çene

Bunların yanı sıra meme küçültme ve jinekomasti tedavisi için de liposuction tedavisi uygulanabilir. Kilo aldıkça bölgedeki yağ miktarı artış gösterdiği için liposuction fazla yağların alınmasını sağlarken dolaylı yoldan kilo vermenize de yardımcı olur.

Liposuction Kilo Verme Yöntemi Olarak Kabul Edilebilir mi?

Liposuction, belirli bir bölgedeki yağları alarak vücudu şekillendiren bir cerrahi operasyon yöntemidir. Kilo verme tedavisi olarak kabul edilemez. Büyük miktarda yağ alındığı için hasta dolaylı yoldan kilo vermiş ve vücudunu şekillendirmiş olur. Ancak tıpta liposuction yağ alma operasyonu olarak bilinir.

Kimler Türkiye’de Liposuction Operasyonu Yaptırabilir?

Türkiye’de liposuction belirli kısıtlamalara tabii tutulur. Örneğin  18 yaş altına ve tehlikeli bir hastalığa sahip olan adaylara liposuciton tedavisi uygulanamaz. Göbek yağının herhangi bir şekilde rejim altında olmamış olması, hastanın doğal kilosunda olması ve doğal kilosundan %30 daha çok yağa sahip olması gerekir. Türkiye’de liposuction tedavisinin yapılabilmesi için hastanın kronik herhangi bir hastalığa sahip olmaması gerekir.

Cilt sertleştiği için yaşlı adayların liposuction tedavisi yaptırması önerilmez. Ayrıca beli oranda yağ alımı yapılabilir. Örneğin hasta 90 kilogram ağırlığa sahipse 9 litre yağ alınabilir. Daha fazla miktarda yağ alınırsa olumsuz komplikasyonlar oluşabilir. Fakat Türkiye’de liposuction ameliyatı yaptırırken bu tür sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları
Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları pek çok etkene göre değişir. Hangi tip liposuction yapılacağı ve hangi bölgeden yağ alınacağı önemli hususlardır. Fakat bizimle görüşerek Türkiye’de 2000-4000 USD aralığında liposuction operasyonu yaptırmanız mümkündür. Ayrıca sizlere ulaşım ve konaklama alanlarında da destek verilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir