Macaristan Diş İmplant Fiyatları

Diş implantları, eksik dişlerin tedavisini gerçekleştirir. Hastaların diş tedavisi mümkün değilse, artık diş kurtarılamıyorsa hekimler implant tedavisine başlamayı tercih eder. Çeşitli faktörlerden ötürü dişler zamanla hasar görebilir. Bu nedenle rutin olarak dişlere bakım yapmak ve hasar görmelerini önlemek gerekir. Aksi taktirde yemek yerken ve konuşurken dişlerde bozukluk olursa kişi psikolojik olarak da kötü etkilenir. Dişlerin güzel görünmesi kişiyi hem fiziki olarak hem psikolojik anlamda iyi hissettirir.

Macaristan diş implant fiyatları oldukça pahalı olduğu için hastalar implant tedavisini yaptırmakta güçlük çeker. Macaristan’da implant diş fiyatları ortalama 800 Euro civarındadır. Bu fiyat kliniğin kalitesine göre farklılık gösterir. Budapeşte’de bulunan kliniklerde uzman hekimler olsa da ücretler farklılık göstermektedir. Tek bir diş için ödeyeceğiniz ücret seyahat ve konaklama da dahil 1000 Euro’yu bulacaktır.

Budapeşte – Türkiye İmplant Fiyatları

Diş turizmi pek çok ülkede yaygındır. Diş tedavileri için başka bir ülkeye seyahat etmeyi amaçlar. Macaristan, Polonya, Tayland ve İspanya gibi ülkelerde diş turizmi gerçekleşmektedir. Hastalar da bu ülkelerdeki ücretleri merak etmektedir. Özellikle İngilizler yurtdışında çene cerrahisi kliniğinde tedavi olmak için çeşitli araştırmalar yapar. Peki, en ucuz ülke hangisidir? Elbette Türkiye.

Türkiye’de doların yüksek olması ancak yurtdışındakilere Türk Lirası’nın düşük olması yani döviz kuru ve çalışan maaşları sebebi ile Türkiye’de fiyatlar daha düşüktür. Budapeşte diş tedavi ücretleri ve Türkiye’deki ücretler kapsamında karar vermeniz için aşağıdaki soruların cevabını vermeniz gerekir;

  • Budapeşte-Türkiye implant fiyatları ne kadar?
  • Macaristan’da deneyimli hiş hekimleri var mı?
  • İmplant paketlerine her şey dahil mi?
  • Macaristan ve Türkiye’de yer alan diş hekimleri İngilizce konuşuyor mu?
  • Türkiye ve Macaristan’da diş tedavilerinde garanti sunuyorlar mı?
  • Hangisinin ücreti daha ideal?

Bu soruların yanı sıra aklınıza takılan diğer soruları da filtreden geçirerek daha sağlıklı karar verebilirsiniz.

budapeştede ne kadar kalmak gerekir

Budapeşte’de Ne Kadar Kalmak Gerekir?

Macaristan’da diş implant tedavisi yanı sıra hastalar Budapeşte’de ne kadar kalacağını da merak etmektedir. Budapeşte’de diş implantları genelde iki randevuda gerçekleşir. İlk olarak vidaların takılması için hekim 2-3 gün dinlenme süresi tavsiye eder. Sonrasında evinize dönerek 3-6 ay sonrasında kontrole gitmeniz gerekir. Kron ve implant sayısına göre Budapeşte’de 5-7 gün kalmanız gerekir.

Türkiye’de Diş İmplant Tedavisinde Ne Kadar Kalmak Gerekir?

Türkiye’de Macaristan ile aynıdır. Dental implant tedavileri için Türkiye’de 4-6 gün arası kalmak gerekir. 3 ay sonra kronların alınması için tekrar Türkiye’yi ziyaret etmek gerekir. Ancak Türkiye’de tarihi sokaklarda, eğlenceli mekanlarda vakit geçirmeniz için 7 gün burada kalmanızı tavsiye ederiz. Hiç sıkılmayacağınızdan ve çok keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sizi otelden kliniğe götürecek transfer şoförleri de yer alır. Ulaşım ve konaklama alanında hiç zorluk yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’de diş implant fiyatları yaklaşık 200 Euro civarındadır. Macaristan’da olduğu gibi klinik kalitesine, hekim tecrübesine ve kaç adet implant diş takılacağına göre farklılık gösterir. Diğer ülkelere nazaran çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Üstelik konaklama ve ulaşım gibi problemleri de düşünmek zorunda kalmazsınız. Siz de Türkiye’de diş implant tedavisi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir