Mide BalonuObezite Tedavileri

Macaristan’da Mide Balonu Fiyatları

Macaristan’da Mide balonu, kilo verme sorunu olan kişilerin çok sık tercih ettiği tedavi yöntemidir. Obezite olan kişiler iştahlarını bastıramadıkları için sürekli kilo almaya meyillidir. Bu durumun sonlanabilmesi için de Macaristan’da mide balonu fiyatları araştırılır. Yazımızın devamında bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Kilo Verme Tedavi Yöntemleri

Ameliyatsız kilo verme yöntemleri herhangi bir şekilde kesi gerektirmez. Sadece hastanın midesinde bazı değişikliklere yol açar. Binlerce yemek düşünülürse kilo vermek oldukça zordur. Kilo vermenin zorluğu da fazla iştahlı olmaktır. Bu konuda siz de sıkıntı yaşıyorsanız mide balonu tedavisinden faydalanabilirsiniz. Çünkü kilo vermenin sizlere pek çok avantajı bulunacaktır. Kilo vererek elde edeceğiniz avantajlar şu şekildedir;

  • Daha rahat hareket edilebilir
  • Daha iyi giyinebilmek mümkündür
  • Daha iyi uyku düzenine sahip olunabilir
  • Şeker hastalığı başta olmak üzere bazı hastalıklara yakalanma riski daha düşüktür
  • Psikolojik olarak daha iyi hissedersiniz
  • Nefes almak kolaylaşır

Sizler de kilo verme avantajlarından faydalanmak için Türkiye’de mide balonu tedavisi görerek geri kalan ömrünüzü daha huzurlu geçirebilirsiniz.

Macaristan’da Mide Balonu Nedir?

Macaristan’da Mide Balonu
Macaristan’da Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu, botoks yönteminde olduğu gibi kişinin kendini tok hissetmesini ve midenin küçülmesini içerir. Mide balonu tedavilerinde mideye tuzlu su dolu balon yerleştirilir ve hastanın tokluk hissetmesi sağlanır. Bu sayede hastanın kilo vermesi kolaylaşır. Uygulama yöntemi de mide botoksu ile çok benzerdir. Hastaya anestezi verilir ve endoskopi yöntemiyle mideye ulaşılır. Midenin doğu bölgesine gelindiğinde tüpün ucundaki balon tuzlu su ile doldurulur. Yeterli dozaj uygulandığında balon bırakılır. Balon tüpten ayrılarak işlem sonlanmış olur.

Mide Balonu Riskli mi?

Mide balonu, botoks gibi risk içermeyen bir tedavi yöntemidir. Fakat balon tedavisinin ardından hastanın bazı yan etkileri yaşaması olağandır. Örneğin mide bulantısı ve kusma olağandır. Mide balonu tedavilerinde bazı kişiler depresyon durumunu da yaşar. Fakat buna hiç gerek yoktur. Kilo vereceğiniz günleri düşünürseniz kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Türkiye’de mide balonu operasyonu yaptıran pek çok kişi hayatına daha pozitif devam etmiştir.

Mide balonu kalıcı mı sorusu da hastaların en çok merak ettiği konulardan biridir. Ne yazık ki mide balonu kalıcı değildir. İşlemden 6 ay sonra hastalar balonu çıkartmak için hekim ile görüşür. Herhangi bir ağrı hissetmeden balonu çıkartabilirsiniz. Mide balonundan rahatsızlık hissederseniz 6 ay öncesinde de çıkartılabilir.

Macaristan’da Mide Balonu Ameliyatı Olunur mu?

Macaristan’da mide balonu ameliyatı ne yazık ki hastaları pek memnun etmez. Çünkü ülkede çok yaygın bir ameliyat değildir. Bu nedenle ülke mide balonu operasyonunda gerekli başarıyı sergileyemez. Sağlık çalışanlarının daha az deneyime sahip olması, kliniklerin daha az donanımlı olması ve risklerin de artış göstermesi ülkedeki tedavilerin başarı oranını düşürür. Bu gözden bakarsak farklı bir ülkede tedavi almak daha avantajlı olacaktır.

Başarılı Mide Balonu Operasyonu Nerede Yapılır?

Mide balonu gerekli bir işlem olsa da mutlaka uzman hekimlerden destek alınmalıdır. Mide ameliyatı olmak için sağlıklı olmak gerekir. Risk yaşamamak adına cerrahın deneyimli olması oldukça önemlidir. Kilo vermek ve bide balonu taktırmak için iyi bir klinik arayışı içerisindeyseniz Türkiye’de mide balonu kliniklerini düşünebilirsiniz. Böylece sağlıklı bir şekilde mide balonu tedavisi alabilirsiniz. Ayrıca tedaviyi daha uygun fiyatlara alma şansını da elde edebilirsiniz.

Türkiye Mide Balonu Fiyatları

Macaristan’da Mide Balonu Fiyatları

Türkiye mide balonu fiyatları ortalama 1300 Euro’dan başlamaktadır. Son derece uygun bir fiyattır. Ayrıca ülkede konaklama ve ulaşım alanında da sizlere kolaylık sağlanır. Tedavi sonrası bakım süreci, kullanacağınız ilaçlar da bu fiyata dahildir. Siz de Türkiye’de mide balonu tedavisi görmek isterseniz bizimle görüşerek danışmanlık hizmeti temin edebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir