Mide Botoksu

Macaristan’da Mide Botoksu Fiyatları

Macaristan’da Mide botoksu, kilo sıkıntısı olan kişilerin öncelikli tercihidir. Kilo vermek genelde oldukça zorlu bir süreçtir. Çünkü kişiler beslenme düzenine dikkat etmediği için kısa sürede fazlaca kilo alırlar. İştahlarını bastırmakta zorlandıkları için de sürekli yemek yeme gereği duyarlar. Bu durumda Macaristan’da mide botoksu çok sık araştırılan konular arasındadır.

Mide Botoksu Ne İşe Yarar?

Mide botoksu, kilo vermek isteyen kişilerin mide sağ alt kaslarına botoks iğnesinin enjekte edilmesi işlemidir. Botoks sıvısı hastaların midesinin daha yavaş çalışmasını sağlar. Bu sayede midenizdeki yiyecekler uzun sürede yavaş yavaş sindirilecektir. İhtiyacınız olan şeyin de tam olarak tokluk hissetmek olduğunu düşünürsek mide botoksu sizin için gayet ideal bir tedavidir.

Mide botoksunun en büyük avantajı ise kesinlikle dikiş ya da kesi gerektirmemesidir. Endoskopi cihazı sayesinde hastanın midesine inilerek botoks sıvısı enjekte edilir. Ortalama 20 dakika içerisinde işlem tamamlanır. Son derece kolay bir tedavi olduğu için korkulacak hiçbir şey yoktur. Tedaviden sonra hemen taburcu edilirsiniz. Bu durumda hastanede konaklamanıza gerek kalmaz. Operasyondan sonra yapmanız gereken tek şey diyet yapmaya devam etmek olacaktır.

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır?

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır
Macaristan’da Mide botoksu

Macaristan’da Mide botoksu, endoskopi yardımı ile mideye inilmesini sağlar. Endoskopi cihazı ucundaki kamera cerrahın mideyi rahatça görmesini sağlar. Cihaz doğru yere konumlandığında botoks iğnesi uygulanır. Böylece süreç tamamlanmış olur. Kolay olduğu için herkes tarafından tercih edilir.

Mide Botoksu Riskli mi?

Mide botoksu risksiz bir işlemdir. Yukarıda gördüğünüz gibi çok kolay bir şekilde operasyon gerçekleşir. Bu hususta en önemli etken cerrahın tecrübesidir. Bu tecrübe botoks sıvısının düzeyi bakımından önemlidir. Çünkü mide içine daha az ya da daha fazla botoks enjekte etmek riskli olabilir. En önemli detay ise hastanın botoksa karşı alerjisinin olmamasıdır. Botoks ilacına karşın alerjisi olan kişiler botoks yaptırmamalıdır.

Macaristan’da Mide Botoksu mu Mide Balonu mu?

Her iki tedavi de kişinin tercihine bağlıdır. Her iki tedavi için de gerekli vücut kitle endeksini karşılamanız gerekir. Botoks tedavisi için BMI’nın 27-40 olması gerekir. Bu kritere sahip hastalar mide balonu da mide botoksu da yaptırabilir. Tedavinin geçici olmasını istiyorsanız ve doktor kontrolünü bırakmak istemiyorsanız mide botoksunu tercih edebilirsiniz. Daha çok daha hızlı kilo vermek istiyorsanız mide balonu tedavisini tercih etmeniz daha doğru olur.

Macaristan’da Mide Botoksu Kalıcı mı?

Botoks, vücudun pek çok bölgesine uygulanır. İnsan vücudu ile uyumlu ve son derece zararsız bir ürün olduğundan ötürü tıpta çok tercih edilir. Ancak şunu belirtmek gerekir ki vücudunuz bir zaman sonra botoksu içinden atacaktır. Bu da mide botoksunun geçici bir tedavi olduğunu gösterir. Ortalama 6-7 ay boyunca botoks etkisini gösterir.

Macaristan’da Mide Botoksu Ne Kadar Kilo Vermeyi Sağlar?

Mide botoksu ile kaç kilo verileceği kişiden kişiye göre değişir. Tedavi gören kişi beslenmesine ne kadar dikkat ederse o kadar çok kilo verir. Ancak tedaviden sonra beslenmenize dikkat etmezseniz beklediğiniz kiloyu veremezsiniz. Gereken her şeye dikkat edilirse ortalama vücut ağırlığınızın %10’unu verebilirsiniz.

Macaristan’da Mide Botoksu Pahalı mı?

Mide botoksu fiyatı tedaviyi alacağınız ülkeye göre farklılık gösterir. Macaristan’da mide botoksu almayı düşünüyorsanız fiyatların çok yüksek olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle hastalar genelde farklı ülkeleri tercih eder. Bu maksatla Türkiye’de mide botoksu yaptırarak uygun fiyatlara bu tedaviyi alabilirsiniz.

Türkiye Mide Botoksu Fiyatları

Macaristan’da Mide Botoksu Fiyatları
Macaristan’da Mide Botoksu Fiyatları

Türkiye mide botoksu fiyatları son derece uygundur. Şu şekilde gösterebiliriz;

Türkiye mide botoksu; 2000 Euro

Türkiye mide botoksu paketi; 2300 Euro

Paket fiyatı dahilinde seyahat ve konaklama ücreti de dahildir. Bu nedenle paket olarak tedavi almanız daha doğru olacaktır.

Türkiye’de mide botoksu tedavisi almak isterseniz  bizimle görüşerek ücretsiz danışmanlık tedavisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir