Macaristan’da Mide Bypass Ameliyat Fiyatları

Macaristan’da mide bypass ameliyat fiyatları 8000-1000 Euro aralığında farklılık gösterir. Budapeşte’de yer alan Medicover Hospital, Duna Medical Center, Dr. Rose Private Hospital ve Karolina Hospital and Clinic merkezlerinde bu fiyat aralığında gastrik bypass operasyonu yaptırabilirsiniz. Başarılı sonuçlar almanız mümkündür fakat maliyet bakımından bütçenizi aşıyorsa Türkiye’de daha uygun fiyatlarda Gastrik bypass operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de gastrik bypass operasyon fiyatları 2800 Euro ile 3400 Euro aralığında farklılık gösterir. Ayrıca paket dahilinde bu fiyatlara sahip olabilirsiniz. Anestezi, kan tahlilleri ve hastane yatışı gibi işlemler tek bir fiyata tabi tutulur. Bunun için sizden ek ücret istenmez. Bununla birlikte Türkiye’de mide bypass operasyonu yaptıracağınız zaman 5 yıldızlı otellerde konaklamanız mevcuttur. Havalimanından hastaneye transfer de gerçekleştirilir.

Yapılacak olan tüm testler ve kullanmanız gereken ilaçlar için ek ücret istenmez. Operasyon sonrası kontroller için de fazla para ödemek zorunda kalmazsınız. Tek bir fiyat içerisinde başarılı bir operasyon atlatabilirsiniz.

gastrik bypass nedir

Mide Bypass Nedir?

Mide bypass, obezite hastalarında kilo vermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diyet tedavisi olarak da bilinen morbid obez hastalar için uygundur. Bu ameliyatın gerçekleştirilmesi için hastanın haddinden fazla kiloya sahip olması ve kilolarından kurtulamıyor olması gerekir. Böylece fazla kilolardan kurtularak sağlığınıza kavuşmanız mümkündür. Obez hastalar normalden fazla besin tükettiği için aşırı derece kilo alıyor ve mideleri de büyüyor. Ancak gastrik bypass operasyonu sonrasında ideal oranda yemek yiyerek mideleri normal seviyede oluyor.

Mide Bypass İçin Ne Kadar BMI Olmalı?

Mide bypass tedavileri oldukça önemlidir. Operasyon, hastalarının midelerinin büyük çoğunluğunun çıkarılmasını içermektedir. Bu nedenle hastaların belli kriterleri taşıyor olması gerekir. Burada en önemli detay vücut kitle endeksidir. gastrik bypass operasyonu için vücut kitle endeksi en az 40 olmalıdır. Vücut kitle endeksi 40 değilse minimum 35 olmalı ve kişinin herhangi bir sağlık sorununa sahip olmaması gerekir.

Gereken vücut kitle endeksini sağladıktan sonra hastalar gastrik bypass ameliyatı yaptırmaya hak kazanabilir. Öte yandan hastaların bu ameliyatı kaldırabilecek kadar sağlıklı olmaları ve ortalama 18-65 yaş aralığında olmaları gerekir.

mide bypass ameliyatı riskli mi

Mide Bypass Tedavisi Riskli mi?

Hastaların mide bypass operasyonlarının riskli olup olmadığını merak etmesi son derece normaldir. Çünkü yakından incelemek amacıyla midenin incelenmesi gerekir. Her ne kadar endişe verici gibi görünse de uzman doktorlar tarafından yapıldığı için hiçbir riski yoktur. Bu nedenle en iyi doktorların tercih edilmesi gerekir. Uzmanı iyi olmayan gastrik bypass ameliyatlarında karşılaşabileceğiniz riskler şu şekildedir;

  • Aşırı kanama
  • Enfeksiyon
  • Anesteziye karşı alerjik reaksiyon
  • Kan pıhtısı
  • Akciğer ve solunum problemi

Mide Bypass Nasıl Çalışır?

Mide bypass, midenin büyük bölümünün alınmasını içerir. Bu da hastaların daha küçük mideye sahip olmasını sağlar. Daha az yemek yiyerek porsiyonları küçülterek daha tok kalmayı sağlar. Hastanın küçültülen midesi 12 parmak bağırsağına bağlanır. Bu durum da kalan bağırsağın devre dışı olmasına neden olur. Hastaların almış olduğu kaloriler de bu bağırsak tarafından emilerek atılır. Bu operasyon sayesinde daha az acıkarak hızlıca kilo verebilirsiniz.

mide bypass ile ne kadar kilo verilir

Mide Bypass ile Ne Kadar Kilo Verilir?

gastrik bypass olmak isteyen hastaların en merak ettiği konu ne kadar kilo verebilecekleridir. Bu soruya net cevap vermek mümkün değildir. Çünkü her hastanın metabolizması farklı çalışır. Hastanın beslenmesi de kilo vermede önemli bir etkendir. Ortalama aylık 3-5 kilo vermeniz mümkündür. Fakat çeşitli etkenler kilo verme düzeyini etkiler.

Gastrik bypass ameliyatından verim almak ve bütçenize uygun şekilde tedavi görmek isterseniz Türkiye’de bulunan hastanelerde güvenle bu ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek güvenilir kliniklere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir