Malezya Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim tedavileri oldukça önemlidir ve esteti duruş için kişileri memnun eder. Bu sebepten ötürü Malezya’da saç ekimi yaptıracak olan hastalar detaylı bir şekilde araştırma yaparlar. İçeriğimizi okuyarak Malezya’da saç ekimi yaptırmak için gerekli bütçeyi ve yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, dökülme olan bölgeye kişinin kendi saçlarının ekilmesini ifade eder. Bu saçlar dökülmenin olmadığı ve yoğun bir şekilde saçların bulunduğu bölgeden alınarak kel bölgeye nakledilir. Seanslar halinde gerçekleştirilen bu işlem çeşitli biçimde yapılır. Bilindiği üzere saç dökülmesi hem kadınlar hem erkeklerde görülen bir durumdur. Cinsiyet farkı olmadan saç dökülmesi estetik bozukluğa neden olur. Öyle ki pek çok kişi sosyal hayattan bile uzaklaşır. Özellikle erkeklerde görülen başın üst kısmındaki dökülme kendilerine yaşlı gibi hissettirir.

Saç Ekim Çeşitleri Nelerdir
Saç Ekim Çeşitleri Nelerdir

Saç Ekim Çeşitleri Nelerdir?

Saç ekimi uzun yıllardan beri uygulanan tedavi şekillerindendir. Ancak ilk zamanlarda yapılan saç ekimi ile ilerleyen yıllarda uygulanan saç ekimi birbirinden farklıdır. Saç ekim çeşitleri hastaların tercihine göre değişmekle beraber hekimin de uygun gördüğü şekilde ekim yapılır. Günümüzde genelde FUE ve FUT olmak üzere iki farklı türde saç ekim tedavisi gerçekleştirilir.

FUT Saç Ekimi

FUT saç ekimi, saç köklerinin donör bölgeden şerit halinde çıkarılmasını ifade eder. FUE saç ekiminde bu işlem tek tek greftlerin toplanması ile gerçekleşir. FUT tekniğinde çıkarılan şeritler ilerleyen zamanlarda iz bırakabilir. Bununla birlikte şerit saçsız bölgeye taşınırken saçın saçsız bölgeye tutturulması amacıyla dikiş atılır. Böylece hem başın arka tarafında iz oluşur hem de kel bölgeye yapışık bir deri meydana gelir. İyileşme süresi daha uzundur ve komplikasyonlar sıklıkla görülebilir.

FUE Saç Ekimi

Herhangi bir şekilde kesi ya da delme gerekmeden yapılan FUE saç ekimi, dünya çapında sıklıkla kullanılır. Bu yöntemin tercih edilmesi için pek çok etken vardır. Çok daha kısa süre içinde iyileşme sağlaması en gerekli faktördür. Bununla birlikte iz bırakmaması ve ağrı hissetmemek de kişilere bu yöntemde pek çok avantaj sağlar. Dolayısı ile birçok hekim FUE saç ekim tekniğini tercih eder.

Saç Ekim Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir
Saç Ekim Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Saç Ekim Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Saç ekim ameliyatı oldukça hassastır. Ameliyat sonrası gereken başarıyı elde etmek için hekimin direktiflerine uymanız gerekir. İzlemeniz gereken yönergeler şu şekildedir;

 • Operasyon sonrası ilk 3 gün alkolden kaçınmalısınız. Alkol bu süreçte kanamaya neden olabilir.
 • Ameliyat sonrası ilk 3 gün koşu, yüzme, beyzbol ve futbol gibi ağır spor dallarından kaçınmalısınız. Bu tür aktiviteler ilk günlerde alın bölgesinde şişliğe sebep olabilir.
 • Kanamayı önlemek adına operasyon sonrası ilk 48 saat ağır bir şey kaldırmayın ve başınızı öne eğerek eğilmeyin.
 • Buz paketlerini hekimin dediği şekilde kullanın.

Bu yönergelere dikkat ederseniz saç ekim operasyonundan gerekli verimi elde edebilirsiniz.

Türkiye’de Saç Ekim Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Türkiye de dahil olmak üzere saç ekim maliyetini etkileyen pek çok faktör vardır. Koşullara göre fiyat azalabilir ya da tam tersi artış gösterebilir. Fiyatın artışını etkileyen en önemli faktör greft sayısındaki artıştır. Bu gibi sorunlardan kaçınmak için Türkiye’de yer alan başarılı cerrahları tercih edebilirsiniz. Saç ekim tedavilerinin maliyetini değiştiren ana faktörler şu şekildedir;

 • Danışmanlık hizmeti almak
 • İşlem sayısı
 • Nakil yöntemi
 • Greft sayısı
 • Kel alan boyutu
 • Klinik bölgesi
 • Kliniğin kalitesi
 • Cerrah deneyimi

Hangi Ülkede Saç Ekim Tedavisi Yaptırmalıyım?

Malezya’da saç ekim tedavisi aslına bakılırsa verimli sonuçlar verir. Bu ülkede pek çok klinik mevcuttur. Kuala ve Lumpur semtlerinde çok fazla saç ekim kliniği vardır. Ancak fiyat olarak Türkiye’ye nazaran daha pahalıdır. Burada yaptıracağınız saç ekim tedavisi yaklaşık 5000-7000 USD bantlarındadır. Neredeyse sadece zengin kesime yönelik bir tedavidir. Çünkü saç ekim tedavisi yaptırmak için neredeyse servet harcamak gerekir.

Türkiye’de saç ekimi tedavisi ortalama 1600—2300 USD aralığındadır. Yani, Malezya’da görülen tedavinin yaklaşık yarısıdır. Bu nedenle Türkiye’de saç ekim tedavisi yaptırtmak sizin için daha avantajlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de yaptıracağınız tedavi için ulaşım ve konaklama alanında da sizlere gereken destek sunulur. Profesör hekimler sizlere ne yapmanız gerektiğini bildirerek operasyondan en yüksek verimi elde etmeniz için gereken neyse yaparlar. Siz de Türkiye’de saç ekim tedavisi olmak isterseniz bizimle iletişime geçerek sizin için en ideal kliniği bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir