Genel

Marmaris Hollywood Smile Fiyatları ve En İyi Klinikler

Hollywood smile, Hollywood yıldızlarının mükemmel gülüşlerinden ilham alınarak gerçekleştirilen bir gülüş estetiğidir. Bu uygulamada kişilerin diş eti, diş, çene ve dudak yapıları incelenerek en uygun gülüşlerin tasarlanması adına çalışmalar yapılır.

Hollywood gülüşü etkisinin sağlanması amacıyla yalnızca beyaz dişler yeterli olmaz. Beyazlık yanında diş etlerinin sağlıklı görünümü ve dişlerin orantılı bir yapısının olması da son derece önemlidir. Bu uygulama Hollywood smile ismi ile de bilinir.

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood smile sayesinde ekranlarda hayranlıkla izlenen Hollywood yıldızlarının mükemmel gülüşlerine sahip olmak mümkün olur. Gülüş estetiği uygulamalarına başlamadan önce ağız yapısının incelenmesi adına çalışmalar yapılmalıdır.

Gülüş tasarımı uygulaması erkek veya kadınlara rahatlıkla uygulanabilir. Dişlerin yanında diş etleri ve dudakların yapısının incelenmesi de tedavi sırasında gerçekleştirilir. Estetik gülüşe sahip olmak açısından gerçekleştirilen işlemler;

 • Porselen lamineler
 • Tam seramik kaplamalar
 • Diş beyazlatma
 • Kompozit lamineler
 • Dudak dolgusu
 • Diş eti tedavileri
 • Zirkonyum kaplama
 • İmplant tedavisi
 • Ortodontik tedaviler

Gülüş estetiği için istenen gülüşte yalnızca pembe diş etleri ve beyaz dişler yeterli değildir. Ağızda bulunan diş ve diş eti dışında bulunan boşluklar siyah ve karanlık yapısı ile dikkat çeker. Siyah görünüm ne kadar az olursa gülüşler de tam bir estetik yapıya sahip olur. Bu durumun gerçekleşmesi için diş boylarının uzatılması ve hacimlerin artırılarak karanlık görünümlerinin minimum seviyelere düşürülmesi gerekir.

Gülüş estetiği işlemlerine başlanmadan önce röntgenle desteklenmiş detaylı bir ağız içi ve çene muayenesi gerçekleştirilmelidir. Dijital ölçülere dayanılarak gerçekleştirilen hassas analizler sonucunda uygulamaların yapılması gerekir. Bazı durumlarda estetik ve botoks işlemlerinin de gerçekleştirilmesi gerekir. Dijital olarak ya da özel geçici malzemelerle ağızda uygulamalar yapılarak sonuçların nasıl olacağı görülebilir. Böylece hastanın onayı da alınarak süreçlerin başlatılması mümkün olur.

Hollywood Gülüşü Öncesi

Hollywood gülüşü öncesi işlemi yapacak diş hekimlerinin uzman ve hastaların beklentilerini, ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması gerekir. Diş hekimi tercihlerinde diğer bir önemli husus hekimin muayene ediş şeklidir.

Diş randevusu aşamalarında hastalarla ilgilenecek asistanlar, muayenehanenin hijyenik olup olmaması, muayene esnasında hastaların mahremiyetlerinin sağlanması konularına da dikkat edilmelidir. Çoğunlukla kırık ya da eksik diş olmamasına rağmen, istenen estetik görüntünün engellenmesine neden olan faktörler sebebiyle dişler çok daha az simetrik ve beyaz görünür.

Hollywood Gülüşü Sonrası

Hollywood gülüşü sonrası damak kısmı daha optimum düzeylerde görünür. Dişler gülümsemeye neden olacak kadar beyaz ve boyutları sebebiyle de nizami bir görünüme sahip olur. Hollywood estetiği sonrası ağız ve diş bakımlarının eksiksiz ve disiplinli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Diş fırçalama konusunda da dikkat edilmesi gereken çeşitli konular bulunur. Aşındırıcı diş macunları ve yanlış diş fırçalama sorunları diş yüzeylerinde çiziklere sebebiyet verir. Cila ya da diğer parlatıcı işlemler ise dişlerde solma sorunlarına yol açar. Bu nedenle hastaların diş hekimlerinin önermiş olduğu fırçaları ve diş macunlarını kullanması önemlidir.

Diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirmek de önemli konulardan biridir. Bu şekilde diş aralarının iyi bir şekilde temizlenmesi sağlanır. Şeker içeriği fazla olan yiyecek ve içeceklerin kullanımından kaçınmak gerekir. Gülüşteki parlaklıkların gitmemesi için soda, çay, kahve gibi içeceklerin tüketiminin azaltılması önemlidir. Sert kabuklu olan fıstık, ceviz gibi kuruyemiş çeşitlerinin tüketimi konusunda da dikkatli olmak önemlidir. Böylece diş kırılması sorunlarının da önüne geçilmesi mümkün olur.

Marmaris Hollywood Gülüş Tasarımı

Marmaris Türkiye’nin Muğla iline bağlı yaz turizmi konusunda gelişmiş ilçelerden biridir. Pek çok kişi sağlık turizmi kapsamında hem tatil yapmak hem de tedavi görmek için burayı tercih eder. Etkili gülüş estetiği uygulamaları için dişlerin hem birbiri ile hem de yüz ile orantılı olması önemlidir. Bunu etkileyen çeşitli parametreler;

 • Diş etlerinin sağlıklı bir görünümü olmalıdır.
 • Diş aralarında bir altın oranının bulunması ve buna göre boyutlandırmaların yapılması gerekir.
 • Dişlerin orta hatta bağlı olarak simetrik bir sıralaması bulunmalıdır.
 • Konuşurken sesler dişlere çarparak çıktığından harflerin doğru bir şekilde çıkması fonasyonun da düzgün olmasına özen gösterilir.
 • Gülümseme pozisyonunda dişlerin görünme seviyelerinin optimum seviyelerde olması gerekir.
 • Gülümseme pozisyonunda diş etlerinin dudak altından belirli mesafelerde görünmesi önemlidir.
 • Dişlerin çevresini saran diş etlerinin belirli simetrik bir özelliği olmalıdır.
 • Diş aralarında boşluk sorunları olmamalıdır.

 

Hollywood Smile
Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tasarımı

 

Hollywood Smile Kimler İçin Uygundur?

Hollywood gülüş tasarımı uygulamasında hastaların diş eti ve dudak dokularının durumlarının da detaylı bir şekilde incelenmesi önemlidir. Dişin ağızdaki şekilleri, pozisyonları ve boyutları incelenerek kişilerin yüzlerine en yakışan gülüş tasarımlarının uygulanması önemli bir konudur.

Hollywood gülüşü, estetik bir olgudur ve estetik olgular kişilere özgü gerçekleştirilir. Kişilerin yüz oranları, gülüşlerinin açıklığına bağlı olarak uyumlanır. Diş rengi, dudakların pozisyonu, diş şekli, ten rengi gibi unsurlar bu tasarımlarda son derece önemlidir.

Hollywood gülüşü uygulamalarında diş hekimliğinde fotoğraflama son derece önemlidir. Dental fotoğraf çekimlerinde dişler ve çevre dokuların fotoğraflama işlemleri yapılır. Dental laboratuvara aktarılan bilgiler için fotoğraf yanında ölçü alımı da 3 boyutlu gülüş tasarımı açısından son derece önemlidir. Video çekimi ile hastaların konuşurken ve gülerken dinamik yüz estetikleri kontrol edilir. Optimal yüz güzelliği bakımından dişlerle ilgili yapılacakların tespit edilmesi sağlanır.

Dijital gülüş tasarımı için başvurulan seanslarda stüdyo ekipmanları altında video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir. Yine aynı seanslarda tasarım yapılabilmesi açısından üst ve alt çene ölçüleri alınır.

Hollywood Gülüşü Amaçları Nelerdir?

Hollywood gülüşünün yapılma amaçları şu şekildedir;

 • Yüz için ideal bir gülümseme elde edilir.
 • Hollywood gülüşü sayesinde kişilerin kendilerini gerçek bir yıldız gibi hissetmeleri mümkün olur.
 • Kötü görünen diş yapısı nedeniyle meydana gelen özgüvensizliğin ortadan kaldırılması sağlanır.
 • Simetrik bir gülümsemenin elde edilmesi sağlanır.
 • Son derece estetik ve oldukça güzel bir görünüm sağlanır.

Gülüş Estetiği Uygulamalarını Kimler Tercih Edebilir?

Gülüş estetiği tedavisi öncesinde;

 • Profil fotoğrafları
 • Röntgenle desteklenen ağız içi muayene işlemleri
 • Gülüş fotoğrafları
 • Dijital ölçüler üzerinde hassasiyetle gerçekleştirilen analizler ile kişilerin işlem için uygun olup olmadıklarına karar verilir.

Hollywood gülüşü uygulamaları cinsiyet fark etmeden belli koşulu sağlayan herkese uygulanabilir. Söz konusu olan tedavi için kişilerin uygun aday lup olmadığını anlamak adına yapılacak en iyi şey konusunda uzman bir diş hekimine muayene olmaktır. Diş hekimleri yapmış oldukları muayene sonucunda hastaların gülüş estetiğine uygun olup olmadığına, nasıl bir sürecin kişileri beklediği ve sonucunda nasıl bir gülümseme meydana geleceği konusunda detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Hollywood Gülüşünün Kuralları Nelerdir?

Hollywood gülüşü için belirlenen belli standartlar bulunur. Bunlar;

 • Dudak genişliğinin yüz genişliğinin yarısı kadar olmasına dikkat edilmelidir.
 • Kişilerin derin bir gülme hattı olmalıdır. Kişiler gülümsedikleri zaman üst azı dişlerine kadar olan bütün dişlerinin görünmesi gerekir.
 • Dudak yapısının simetrik bir görünümü olmalıdır.
 • Üst ön dişlerin düzgün bir görünümü olmalıdır.
 • Gülüş esnasında üstte bulunan diş etlerinin en fazla 2 mm kadar görünmesi gerekir. Kişilerin
 • Kişilerin alt kesici dişlerinin gülüş esnasında görünmesi gerekir.
 • Hastaların üst dişlerine yapılan dolgu uygulamalarının görünmemesine özen gösterilmelidir.
 • Üst tarafta bulunan kesici dişlerin diğer dişlere nazaran daha belirgin ve önde bulunması dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konudur.

Bu açıdan Hollywood gülüşü uygulamaları için diş ile diş eti operasyonları yanında dudak dolgusu, botoks gibi işlemler de gerçekleştirilebilir

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood smile avantajları çok fazla olduğu için günümüzde uygulama sıklıkla tercih edilir. Hollywood gülüşü ile beklentilerin tam bir şekilde karşılanması bakımından hasta ile doktor arasındaki iletişimin iyi olması da gerekir. Diş hekimlerinin hastaların beklentilerini en iyi şekilde anlaması ve bunun yanında tedavi sonucu ile hasta beklentilerinin analiz edilmesi gerekir. Bu işlemlerin uzman kliniklerde başarılı diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir. Tasarımın önceden planlanması ve hastaların onayının alınması, tasarımların sürekli olarak prova edilmesine özen gösterilmelidir. Bu şekilde mükemmel sonucun elde edilmesi mümkün olur. Doğru ve sorunsuz Hollywood gülüşünün hastalara sağlamış olduğu avantajlar;

 • Kusursuz gülüşler kişilerin mükemmel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Kişilerin beklentilerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen uygulamalar olması sebebiyle işlemden sonra hastaların %100 memnuniyet elde etmeleri mümkün olur.
 • Ağız ve diş sorunları sebebiyle oluşan özgüven problemleri giderilir.
 • Diş ve diş etlerinin sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır.
 • Hollywood smile tasarımı sayesinde kişiler estetik ve simetrik dişlere sahip olur.

Hollywood Smile fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hollywood smile fiyatları belirlenmesi için hastaların öncelikle kapsamlı bir şekilde muayene olması gerekir. Hollywood smile uygulamalarında hastaların ihtiyaçları ve beklentileri kişilere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu sebeple uygulanacak olan tedavilerin kapsamları da değişebileceğinden fiyat konusunda net bir belirleme yapmak mümkün değildir. Hollywood gülüşü fiyatlarını belirleyen faktörler;

 • Tedaviyi yapacak diş hekimlerinin uzmanlığı ve deneyimleri
 • Hastaların istemiş olduğu ek talepler
 • Tedavinin gerçekleştirileceği merkezlerin teknik donanımları ile uzmanlık seviyeleri
 • Tedavi kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalar
 • Kişilerin mevcut ağız ve diş sağlığı durumları

Hollywood Smile Prosedürü Nasıl Çalışır?

Diş kaplamaları diş yapısını taklit eden ince kabuk yapılardır. Bu uygulamalar gülüşteki estetik problemlerin gizlenmesi bakımından ön kısımlara doğru ilerler. Diş hekimleri çerçevelerin yerlerine sabitlenmesi bakımından dişleri törpüler ve mine tabakalarının kaldırılmasını sağlar. Kaplamaların dişe kaplama ile yapışması için bir alan yaratılması sayesinde mükemmel diş yüzeylerinin elde edilmesi mümkün olur.

Diş kaplamaları ihtiyaçlara bağlı olarak özelleştirilir. Hekimlerin almış oldukları ölçülerin laboratuvar ortamlarında hazırlanması adına çalışmalar yapılır. Kaplamalara başlamadan önce hekimler diş çürümesi ya da iltihaplanma gibi sorunların düzeltilmesini sağlar. Tedavi alındıktan sonra kaplamaların yerleştirilmesi açısından başka randevular da almak gerekir. Bu işlemler lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için işlem sırasında kişilerin herhangi bir ağrı hissetmesi durumları söz konusu olmaz.

Estetik Gülüş İçin Gerçekleştirilen Uygulamalar Nelerdir?

Zirkonyum Porselen Uygulamaları

Ön kısımda bulunan dişlerde kırık, eksik ya da dolgusu bulunan kişilerin porselen lamine uygulaması yerine zirkonyum porselen kaplama uygulaması gereklidir. Zirkonyum porselen sayesinde dişler son derece doğal ve beyaz görünüme sahip olacaktır.

Porselen Lamina Uygulaması

Porselen lamina uygulaması için öncelikle hastaların dişlerinin uygunluğunun tespit edilmesi gerekir. Dişlerde çapraşıklık, üst ve alt çenenin aynı hizada bulunması, alt çenenin önde olması, diş sıkma problemleri olan kişiler için bu tedavi uygun değildir. Dişte çapraşıklık problemleri olan hastalara öncelikle diş teli ya da saydam plak yöntemleri ile ortodontik tedaviler uygulanır.

Çenedeki kapanış sorunlar için kişilerin çene ameliyatı olmaları gerekir. Diş sıkma sorunlarının tedavi edilmesinden sonra hastalara porselen lamine uygulamaları yapılabilir. Bu uygulama için dişlerin ön kısımlarına hafif aşındırma işlemleri uygulanarak porselenlerin yapıştırılması sağlanır. Dişlerin şeklinin ve dizilişinin uygun olması durumunda beyazlatma uygulamaları da tercih edilebilir.

Dental İmplant

Diş implantları, dişlerde bulunan boşluk sorunlarının doldurulması adına kuron, körü ya da hareketli protezlerin yerleştirildiği çene kemiğine bağlanan yapay diş köklerine verilen isimdir. Ön kısımda bulunan dişlere kaplama işlemleri uygulanırken üst ön kısımda yer alan iki kesici dişin uzatılması kişilerin çok daha genç ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Dişlere uygulanan işlemler yanında gerekli görülmesi halinde plastik cerrahi uzmanlarında ağız ve dudak çevresine de bazı işlemler yapılabilir.

Diş Eti Estetiği

Estetik ve mükemmel dişler için sağlıklı ve pembe diş etleri oldukça önemlidir. Bu sebeple diş eti hastalıklarının tedavi edilmesi de son derece önemlidir. Diş eti çekilmesi ya da gülümseme sırasında diş etlerinin olması gerekenden daha fazla görünmesi sorunlarının ameliyat ya da lazer işlemleri ile düzeltilmesi mümkündür.

Diş Beyazlatma

Dişlerde yalnızca renk problemlerinin olması halinde kaplama uygulamalarına ihtiyaç duyulmayabilir. Bu gibi durumlarda yalnızca diş beyazlatma uygulamalarının gerçekleştirilmesi yeterlidir. Bu uygulamalar tek seansta ve yaklaşık 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Hollywood Gülüşü Uygulamaları İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Hollywood smile uygulaması için yüz oranları ile ağız içi detay oranlarının değerlendirilmesi bakımından profesyonel fotoğraflama son derece önemlidir. Dental fotoğrafçılık uygulamalarında dişlerin boyutları, konumları ve renklerinin değerlendirilmesi açısından makro çekimler gerçekleştirilir. Fotoğraf çekimleri sırasında farklı açılardan gerçekleştirilen çekimler uygulanır.

Dental fotoğrafçılık uygulamalarında özel bir şekilde üretilen ağız içi fotoğraf aynaları kullanılır. Alt ve üst çene diş arkı yansımalarının bu şekilde fotoğrafları çekilir.  Yüz oranları da dikkate alınarak gerekli görülmesi durumunda özel yüz arkları sayesinde milimetrik ölçümlerin yapılması mümkün olur.

Panoramik filmler sayesinde çene kemiklerinin uyumu, dişlerin sağlığı ve alveol kemiğindeki duruşlarının incelemesi yapılır. Sefalometrik filmler sayesinde alt çene ile üst çenenin uyumu ve pozisyonları değerlendirilir. Çekilen filmler ve dental muayeneler sonucunda hastaların optimal gülüşü için yapılacak olan tedaviler planlanır.

Hollywood Gülüşü ile Hangi Sorunlar Çözülür?

 • Eksik diş problemleri
 • Dişlerde meydana gelen şekil bozuklukları
 • Diş yüzeyinde bulunan kırık ve çatlak sorunlarının çözülmesi
 • Asimetrik gülüş problemleri
 • Diş eti seviyelerinin onarımları
 • Diş eti sağlığının düzeltilmesi
 • Diş renginin beyazlatılması
 • Dişlerdeki çapraşıklıkların giderilmesi mümkün olur.

Porselen Lamina Uygulamaları Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir?

 • Çapraşık ya da eğri görünüme sahip olan dişlerin onarımı
 • Renk ya da yapısal açısından bozulan dolguların düzeltilmesi
 • Ayrık olan dişlerin birleştirilmesi
 • Yapısal formu ve şekli kötü dişlerin düzeltilmesi
 • Kırık ya da aşınma sorunları bulunan dişlerin restorasyonu
 • Diş beyazlatma işlemi ile sonuç elde edilemeyen ileri derece renklenmiş dişlerde bu yöntem uygulanabilir.

Zirkonya Tedavisi Hangi Dişler İçin Uygundur?

Zirkonya tedavisi ön ve arka dişlerde rahatlıkla uygulanabilme özelliğine sahiptir. Doku dostu bir yöntem olması sebebiyle diş hekimliğinde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Zirkonya kaplama bakımları normal dişler ile aynı şekilde gerçekleştirilir. Günde en az iki defa fırçalama, gargara ve diş ipi kullanımı yeterli olacaktır.

Marmaris Hollywood Smile fiyatları

Marmaris Hollywood smile fiyatları uygun olması ve uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi nedeniyle tercih edilir. Dental turizm bakımından da Türkiye sıklıkla tercih edilen ülkelerden biridir. Marmaris Hollywood smile fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir