Diş TedavileriDiş İmplantları

Medentika İmplant Fiyatları ve Kullanıcı Memnuniyeti

Diş implantları çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş köklerine verilen isimdir. Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu kullanılabilen bu yapay kökleri üzerine sabit veya hareketli protezler yapılarak hastaların çiğneme fonksiyonlarının ve estetiğinin geri kazandırılması sağlanır.

Diş İmplant Tedavileri Ne Zaman Uygulanır?

Diş İmplant Tedavileri Ne Zaman Uygulanır
Diş İmplant Tedavileri Ne Zaman Uygulanır
 • Tek bir dişin eksilmesi durumunda eksilen dişin her iki yanında bulunan dişleri küçültmeye gerek kalmadan eksik dişlerin yerine implant yerleştirilerek tek bir kaplama uygulaması yapılabilir.
 • Hiç diş bulunmayan alt ve üst çenelerde aşırı kemik erimesi durumlarında hastaların protezlerini tam kullanamaması halinde protez yerleştirilen implantların üzerine oturtulup tutuculuğunun artırılması sağlanır.
 • Uzun dişsiz boşluk durumlarında köprülerin gövdelerinin uzun olması sorunlara neden olur. Dişsiz bölgelere uygulanacak bir veya birkaç implant sayesinde uzun köprülerin destek ve dayanıklılığının artırılması sağlanabilir.
 • Büyük azı dişlerinin kaybolması durumunda arka kısım dişsiz sonlanıyorsa takıp çıkarmalı protez yerine implant üzerine sabit köprü tercih edilebilir.

Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir günde diş implantı uygulamaları günümüzde sıklıkla tercih edilir. İmplant uygulamaları eksik olan dişlerin fonksiyonlarının ve estetiklerinin yeniden sağlanması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerine verilen isimdir. İmplant vidalarının belirli bir kalınlığı ve genişliği bulunur. Bu sebeple implant konulacak olan bölgelerde çene kemiğinin implant vidalarını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması önemlidir.

Kemik kalitesi implantın başarısını etkileyen faktörler arasında yer alır. Bunun yanında tedaviden önce ve implantın ağızda kaldığı süre boyunca diş etlerinin sağlıklı olmasına da dikkat edilmesi gerekir. İmplant uygulamalarında önemli olan ve başarıyı etkileyen faktörlerden biri de kemik yapısıdır. İmplant uygulaması yapılacak olan kişilerin uygun kemik dokularına sahip olması önemlidir. Kemik dokularının tespiti sağlanmalı ve ardından implant planlamaları yapılmalıdır. İmplant uygulamalarından önce klinik ve radyolojik muayenelerin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Diş implantı fiyatı yapılacak uygulamalara bağlı olarak değişiklik gösterir.

İmplantlar için kişilerin kemik yapılarının ve genel sağlık durumlarının uygun olması halinde her yaşta bireye bu tedavi yöntemi rahatlıkla uygulanabilir. İmplant işlemleri sadece daha kemik gelişimini tamamlamamış olan genç bireylerde tercih edilmez.

Bazal diş implantı süreleri yapılacak diş sayısına bağlı olarak değişebilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber tedaviler son derece kısa sürelerde tamamlanmaya başlamıştır. İmplantların yerleşiminden sonra meydana gelen ağrı normal diş çekiminden sonraki ağrılara benzerdir.

Tedavilerin problemsiz bir şekilde tamamlandığı vakalarda hastalar implantların varlığını bile hissetmeyecek şekilde rahat olacaktır. İmplant uygulaması esnasında hastaların tercihlerine bağlı olarak genel veya lokal anestezi uygulamaları gerçekleştirilebilir.

İmplant tedavilerinden önce ve implantların ağızda kaldığı süreler boyunca diş etlerinin sağlıklı olması dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. İmplantların kemik ile tam birleşimlerinin sağlanması açısından iyileşme dönemi olan ilk 3-6 aylık sürede implant üzerine gelen yüklerin en aza indirilmesi önemlidir.

Özellikle erken dönemlerde iyileşme esnasında hastaların sigara kullanması enfeksiyon risklerinin artmasına neden olur. Bu sebeple hastaların bu süreçte sigara kullanmaları diş hekimleri tarafından tavsiye edilmez.

Türkiye’de diş implantları başarılı bir şekilde uygulandığı için dental turizm bu ülkede son derece gelişmiştir. İmplantların ömrünü etkileyen pek çok farklı etken bulunur. Hastaların ağız ve diş genel bakımını sağlayarak implantlarını ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanması mümkün olur. İmplantların ömrü bakımından dişlerin doğru bir şekilde ve günde iki defa fırçalanması gerekir. Bunun yanında diş ipi ve ağız gargarasının da düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir.

İmplantlar organizmalar bakımından herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmıştır. Bunun yanında yıllardır yoğun bir şekilde implantlar ile ilgili araştırmalar yapılır. İmplantlar çoğunlukla titanyum esaslı malzemelerden üretilir. Vücut titanyuma karşı antijen üretmesi ve reddetmesi durumları söz konusu olmaz.

İmplant uygulamalarını gerçekleştirecek olan hekimlerin deneyimleri oldukça önemlidir. Diş hekimi konusunda eğitimli ve alanında uzman kişilerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Diş implantı genel fiyatı işlemin uygulanacağı klinik, uzman doktor, kaç implant yapılacağı gibi konulara bağlı olarak değişiklik gösterir.

Diş İmplantı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş implantı uygulamalarında ilk etap hastaların genel sağlık ve diş muayenelerinin yapılması gerekir. Hastaların genel sağlık durumları implant uygulamalarına elverişli ise çekilen özel bir röntgen ve ağızdaki dişlerin durumuna bağlı olarak kullanılacak olan implantların tipi, uzunluğu gibi konulara diş hekimleri tarafından karar verilir. Bu aşamada implanta ve sonrasında implant üzerine yapılacak proteze karar verecek olan diş hekimlerinin deneyimli olması önemli bir konudur.

İmplantın yerleştirilmesi aşamasında hastalara lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlem, yerleştirilecek olan implant sayısına göre 30-90 dakika arasında değişiklik gösterir.

Diş implantlarının yerleştirilmesinden sonra kemikle bütünleşmesi açısından belli bir zamanın geçmesi önemlidir. Bu süre 3 ile 6 ay arasında değişiklik gösterir. İyileşme aşamasında gerekirse hastalara geçici protez uygulamaları da yapılabilir. Hastalar uygulanan implantlar üzerine fazla yüklenmeden normal olarak beslenmelerine devam edebilirler. İyileşme sırasında implantı uygulayan hekimlerin belirli aralıklarla hastaları kontrole çağırması ve gerekli olması halinde yeniden röntgen çekilmesi gerekir. Genel olarak bir günde diş implantı uygulamaları tamamlansa da iyileşme süreci uzundur.

İmplantlar çoğunlukla iki parçadan meydana gelir. İlk parça çene kemiğine yerleştirilen ve silindir biçiminde olan parçadır. Protez yapımı için kemik içerisinde yer alan ilk parça ile uyumlanan abutment isimli ikinci bir parça bulunur. İyileşme süreleri tamamlanıp birinci parçanın etrafı tamamen sağlıklı kemik yapısı ile sarıldığında üst yapının yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Protez yapım işleminde üst yapının ölçüsü alınarak protezlerin bilinen yöntemlerle bitirilmesi sağlanır. Bir gün fiyatına diş implantı uygulamaları için Türkiye tercih edilebilir.

İmplant Uygulamalarının Faydaları Nelerdir?

Diş implantı uygulamaları rahat, sağlam ve güvenilir uygulamalar içerisinde yer alır. İmplant üzerine yapılan protezlerin gerçek dişlerin yerini alması ile doğal bir yapı elde edilir. Eksik dişlerin tamamlanması aşamasında sağlıklı dişlerle ilgili herhangi bir işlem yapılmaz. Diş implantları bütün protezlere nazaran çok daha uzun ömürlüdür.

Diş kayıpları insanları fizyolojik olduğu kadar psikolojik açıdan da etkiler. İmplantlar doğal dişlerin yerine geçen özel bir uygulama olarak diş kaybının yol açacağı her türlü probleme kesin ve sağlıklı çözüm getirir. Bu açıdan bazal yöntemde diş implantları son derece yaygındır.

İmplant Üzerine Yapılan Dişler Doğal Görünür Mü?

İmplantlar kemik ve diş eti altında bulunur. Bu nedenle üzerine yapılan dişlerde herhangi bir uyumsuzluk durumu söz konusu olmaz. Özellikle son zamanlarda gelişen zirkon üst yapılar ile ön kısım estetiğinde bile en iyi şekilde uyum sağlanması mümkün olur.

Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Yapılır?

Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Yapılır
Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Yapılır

Diş kayıplarının veya meydana gelen travma durumlarının sonucunda fizyolojik olarak meydana gelen kemik erimesi sorunları çene kemiği seviyesinin ve hacminin azalması durumlarına neden olur. Bu durum uygulanacak olan protezin işlevlerini tam olarak yerine getirmesine de engel olacaktır. Bu gibi durumlarda hastalarda çiğneme ve konuşma fonksiyonlarında da aksaklıklar meydana gelir.

Diş İmplantları Her Yaşta Uygulanır Mı?

Diş implantlarının her yaşta uygulanmasında herhangi bir sorun bulunmaz. Yalnızca genç bireylerde işlemin yapılabilmesi için kemik gelişimlerinin tamamlanmış olması gerekir. Erişkin bireyler için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmaz. Genel sağlık durumu iyi olan her yaştan insana diş implantı uygulamaları rahatlıkla yapılabilir. Yaşlı bireylerde diş kayıpları çok daha fazla olduğundan ve çene kemik erimesi daha sık görüldüğünden diş implantlarına çok daha fazla ihtiyaç duyulur. Diş implantı öncesi ve sonrası hastaların ağız bakımlarına dikkat etmesi de önemlidir.

İmplantların başarılı olması açısından hastaların genel sağlık durumlarının iyi olması son derece önemlidir. Bunun yanında diş hekimlerince doğru teşhis konulması, implantın temizlik ve bakımının doğru bir şekilde yapılması önemli konular arasında yer alır. Bunların yanında hekim tarafından uygun cerrahi ve uygun protez yapılması da son derece önemlidir. Hastaların çok fazla alkol ve sigara tüketmesi de başarıların olumsuz bir şekilde etkilenmesine sebebiyet verecektir.

Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Birtakım bedensel rahatsızlıklar ya da engeller sebebiyle implant yapılmasının sakıncalı olduğu durumlar olabilir. Bu durumlar;

 • Hastaların diş implantı uygulaması sonrası ağız temizliğini sağlayamadığı durumlar
 • Kanın pıhtılaşmasında sorun olan hastalar
 • Hastaların cerrahi işlemler için elverişli olmaması
 • Romatizmal hastalıkları bulunan bireyler
 • Çenenin kemik yapısına uygun olmaması, yetersiz ya da anatomik bakımdan riskli durumların olması

Diş İmplantlarının Vücut Tarafından Reddedilme Durumları Mümkün Mü?

Diş implantları pek çok farklı malzemeden yapılabilir. Ancak titanyum alaşımları klinik açıdan en iyi sonuçları sağlar. Kemik içi implantların çevresindeki kemik ve yumuşak dokuların iyileşme süreci son derece dinamiktir. Bu durumu etkileyen pek çok faktör vardır. Hekimler tarafından doğru hastalara doğru endikasyon ve doğru uygulamalardan sonra hastaların da hekimler tarafından önerilen kullanım talimatlarına uyması oldukça önemlidir.

Medentika İmplant Özellikleri

Ağrısız diş implantı uygulamaları günümüzde oldukça yaygındır. Bu uygulamalar kişilere pek çok açıdan sağlık ve konfor sağlayacaktır. Medentika implant günümüzde sıklıkla kullanılan markalardan biridir.

 • Medentika implant Straumann Group bünyesindedir. Bu marka üstün Alman teknolojisi ile Almanya’da üretilir. Üst segment implantlar arasında en sık kullanılanlardan biridir.
 • Hastaların hareketli protez kullanma zorunluluğundan kurtaracaktır. Hareketli protez kullanan kişilerin daha özgüvenli olmalarına yardımcı olur.
 • Estetik ve dayanıklı olmaları bakımından son derece üstündür.
 • Doğal dişlerin aşındırılarak köprü yapılması zorunluluğunun ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Çene kemiğinde meydana gelebilecek erime sorunlarına engel olacaktır.
 • Diş etleri ve kemikleri implant malzemesini desteklediği için köprü protezlere nazaran daha doğal ve estetik bir görünüm elde edilir.
 • Medentika implantlar üst segment implant markası olsa da fiyatları son derece uygundur.
 • Daha sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenme olanağı sağlar.

Medentika İmplant Diş Fiyatları

Alt çene diş implantı günümüzde sık sık tercih edilir. Özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen implantların fiyatları malzemelerin markası, kalitesi, durumuna göre değişiklik gösterir. Medentika implant fiyatları uygun olduğu için kişilere sağlamış olduğu kalite ve konfor da oldukça fazladır.

İmplantlar, eksik diş bölgelerinde çene içine yerleştirilen ve vida şeklinde olan yapay diş kökleridir. Dental implant uygulamaları titanyumdan üretilen bir parçadır ve eksik olan doğal diş köklerinin yerine kullanılır. İmplant uygulamaları ayakta tedavi esaslarına dayanılarak lokal anestezi ile cerrahi bir şekilde gerçekleştirilir.

Titanyum, insan vücudu tarafından sorunsuz bir şekilde kabul edilir. Bunun yanında kemik optimum seviyelerde titanyuma bağlanır. İmplantlar aynı zamanda tam diş protezlerinin tutturulabilmesi açısından da önemli işlev görür. Uygulanan implantların yüksek doku uyumları sayesinde oransal açıdan başarıları da oldukça fazladır.

İmplantlar diş hekimliğinde sıklıkla kullanılır. Komşu dişlere zarar vermeden gerçekleştirilebilir. Tedaviden sonra çiğneme hissiyatları normale son derece yakın olacaktır. Bunun yanında oldukça güvenli bir tedavi yöntemidir.

İmplantlar titanyum ve alaşımlarından üretildikleri için ağız sıvısı ya da tükürükten etkilenmez. Özel içerikli kaplanmış olan titanyum maddesinin çene kemiğine kaynaşması oldukça kolaydır.

Diş İmplantı Uygulamalarının Yan Etkileri Nelerdir?

Cerrahi operasyonlarda olduğu gibi implant uygulamalarında da bazı yan etki durumları söz konusu olabilir. Bu yan etkiler küçük çalıdır ve hızlı bir şekilde tedavi edilmesi mümkündür.

 • İmplant uygulamalarının yapıldığı bölgelerde enfeksiyon sorunları olması
 • Çenenin üstüne yerleştirilen implantların sinüs boşluklarına girmesi
 • Diğer dişlerde veya kan damarlarında yaralanma veya hasar durumlarının söz konusu olması
 • Hastaların kendi diş etleri, dişleri, dudakları veya çenesinde karıncalanma, ağrı, uyuşma gibi durumların söz konusu olması yan etkiler arasında sayılabilir.

Tek aşamada ya da birden fazla aşamada diş cerrahisi ile ilgili çeşitli olumsuzluklar meydana gelebilir. Bunlar;

 • Küçük kanama durumları
 • Diş etlerinde ya da yüzde şişme problemleri
 • İmplant uygulamalarının yapıldığı bölgelerde ağrı
 • Ciltte ya da diş etlerinde morarma sorunları

Diş implantı iyileşme süresi hastaların bazı konulara dikkat etmesine göre değişiklik gösterir. Dental implant uygulamalarından sonra hastaların ağrı kesici ya da antibiyotik kullanması gerekebilir. Şişlik, rahatsızlık ya da başka sorunlar ameliyattan sonra kötüleşirse kişilerin ağız cerrahına başvurması önemlidir. Operasyonun aşamalarından sonra cerrahi uygulanan bölgelerin zarar görmemesi bakımından hastaların yumuşak besinler tüketmeye özen göstermeleri gerekir. Çoğunlukla hekimler kendi kendine çözünen dikişler uygular.

Diş İmplantı Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Diş implantı uygulamalarının pek çok avantajı bulunur. Bu implantlar uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilir. Tek diş kayıplarında bile son derece başarılıdır ve komşu dişlere herhangi bir restorasyon uygulanmadan uygulanabilme özelliği bulunur.

Sağlam ve iyi bir şekilde yapılan implantlarda ileride herhangi bir sorun yaşanmaz. Diş implantı uygulamalarının pek çok avantajı vardır.

 • Diş implantları doğru bakımla uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
 • Hastaların yaşam kalitelerini artırma özelliği bulunur.
 • Çiğneme fonksiyonları aksamadığından hastalar daha sağlıklı bir şekilde beslenebilirler.
 • Protez çıkma korkusu olmadan güvenli bir şekilde yemek yeme rahatlığı yaşanır.
 • Konuşmaları düzenlemesinin yanında ağız kokusu oluşumlarına da engel olur.
 • Kemik kayıplarını engelleyerek kemik erimesini engelleme özelliği vardır.

İmplant vidaları belirli ölçülerde olduğu için çene kemiği uygun olan kişilerde rahatlıkla uygulanabilir. Genel sağlık durumu iyi olan kişilerde rahatlıkla uygulanabilme özelliği vardır.

Diş kaybının olduğu her durumda tek dişte ya da birden fazla diş kayıplarında rahat bir şekilde uygulanabilir. Lokal anestezi ile uygulandığından tedavi aşamalarında herhangi bir ağrı durumu söz konusu olmaz. Akşam ağrı olsa da bunların ağrı kesiciler ile giderilmesi mümkündür. İmplant tedavileri hastaların durumlarına bağlı olarak 2 ile 5 ay arasında tamamlanır.

Türkiye’de Medentika İmplant Tedavisi

Türkiye diş tedavileri konusunda son derece başarılı ülkeler arasında yer alır. Bu nedenle dental turizm açısından da sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında Türkiye’de diş implantı uygulamaları son derece uygun fiyatlı olduğundan da son derece avantajlıdır. Burada tedaviler alanında uzman diş hekimlerince donanımlı kliniklerde gerçekleştirilir. Türkiye’de Medentika implant uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir