Meme Büyütme

Türkiye’de Meme Büyütme Operasyonu

Türkiye’de meme büyütme operasyonu son yıllarda oldukça popüler bir hale bürünmüştür. Burada yer alan klinikler yeterli donanıma ve bilgiye sahiptir. Yaygın olarak kullanılan estetik tedavi sertifikalı ve eğitimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Burada görev yapan cerrahlar ve diğer sağlık çalışanları tarafından güler yüzle ve anlayışla karşılanacağınıza emin olabilirsiniz.

Doktorla ilk görüşmenizde aklınıza gelen her detayı danışma şansını elde edebilirsiniz. Bununla birlikte göğüs ameliyatlarında öncesi ve sonrası fotoğraflarını da görebilirsiniz. Bu resimler sizin kararınızı doğrudan etkileyecektir. Size en uygun implant şekli ve boyutu da ilk görüşmede kararınızı verdikten sonra belirlenir. Beklentileriniz tartışılarak en iyisi seçilir. Sonrasında rıza formunu imzalamanız durumunda ameliyat tarihi verilir.

Türkiye’de meme büyütme operasyonu için uygun bir adaysanız genel anestezi eşliğinde işlemler başlatılır. Meme büyütme cerrahisi duruma göre 2-3 saat aralığında sürmektedir. Operasyonun yapıldığı akşam bir geceliğine gözetim altında tutulursunuz ve bu sayede gerekli kontroller yapılır. Bu süreçte bandaj değişikliği gerekirse onu da uzman doktorlar gerçekleştirir. Sonrasında taburcu olunca rezervasyon yaptırdığınız otelde konaklamaya geçebilirsiniz.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme nedir

Bir kadının göğüs boyu tüm benliğini etkiler. Psikolojik olarak da fiziken de kendini daha iyi hissetmesine olanak tanır. Göğüsler kadınlarda çekici olmanın simgesidir. Ancak şekilsiz ve küçük göğüsler özgüven yitirmeye sebep olur. Bu nedenle kadınlar özel cerrahiler ile göğüslerinin boyutunu büyütürler. Meme büyütme, daha dolgun ve pürüzsüz memeler için meme dokusunun arka tarafına hafif bir kesi yardımıyla implant yerleştirmeyi içerir.

Meme Büyütme Operasyonu Neden Yapılır?

Meme Büyütme operasyonu pek çok farklı nedene bağlı olarak yapılabilir. Yaşın ilerlemesi ile göğüslerin sarkık ve şekilsiz durması, emzirme döneminin ardından göğüslerin küçülmesi ve daha dik göğüslere sahip olma isteği kişileri bu ameliyata yönlendirir. Bununla birlikte kanser gibi bazı kronik hastalıklar da meme büyütme operasyonu nedenlerinden biridir.

Meme Büyütme Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

Meme büyütme operasyonu 18 yaşından büyük kişilere uygulanır. Yalnızca yakın zamanda doğum yapacak olan, yeni doğum yapmış olan ve emziren anneler için bu operasyon uygun değildir. Bununla birlikte genel anesteziye karşı herhangi bir komplikasyon gösteren bireyler de göğüs büyütme operasyonunu gerçekleştiremez. Son olarak, çok sık kilo alıp veren hastalar için de bu ameliyat uygun değildir.

Meme Büyütme Çeşitleri

İki farklı çeşitte meme büyütme operasyonu mevcuttur. İkisi arasındaki kullanım farklarını yazımızın devamında görerek buna göre karar verebilirsiniz.

Tuzlu İmplantlar

Tuzlu implantlar, steril salin ile doldurulmuş implant çeşitleridir. Bu operasyon yeterli meme dokusuna sahip kadınlar için daha uygundur. Kabuğa benzer görünümleri vardır. Salin implantı yırtılırsa kan dolaşımında hızla çözülerek herhangi bir zarara sebep olmaz. Çok fazla hacim kazandırmazlar, abartı görünmek istemeyen kadınlar için gayet idealdir. Uzun süre güvenle kullanılabilirler. Pürüzsüz bir görünüm oluşturdukları için hekimler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Vücut tarafından kolayca sindirildiği için oldukça avantajlıdır.

Silikon İmplantlar

Silikon implantlar ameliyat öncesinde özel jel ile kaplanarak hazır hale getirilir. Meme büyütme operasyonlarından çok sık tercih edilirler. Silikon implantlar daha doğal bir görünüm yaratır. Daha sıkı bir yapıya sahip oldukları için tuzlu implantlara göre daha büyük kesi atmak gerekebilir. Ancak çok uzun süre kullanılırlar. Kırışıklık ve dalgalanma görmek asla mümkün değildir. Salin yani tuzlu implantlar da oldukça güvenilirdir.

Operasyondan Kaç Gün Sonra Evime Dönebilirim?

Türkiye’de meme büyütme operasyonu sonrası 4.gün pansuman yapılır. Sonrasında ilaçlarınız verilerek yapmanız ve dikkat etmeniz gereken durumlar anlatılır. Bir sorun yoksa bakım programı verilerek tedavi sonlandırılır. Bu durumda 5.gün evinize dönebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte ister Türkiye’de kalarak gezmenin tadını çıkarabilirsiniz isterseniz de ülkenize geri dönebilirsiniz.

Operasyondan sonra bir sorun olması durumunda kliniğe gidip görüşebilirsiniz. Kontrol için herhangi bir ek ücret talep edilmez. Çünkü bu da hizmetlerin bir parçasıdır.

Meme Büyütme Operasyonu Riskli mi?

Her operasyonda olduğu gibi meme büyütme operasyonunda da birtakım riskler mevcuttur. Bu riskler arasında kanama, enfeksiyon, kan pıhtılaşması ve ciltte kızarıklık yer alır. Ancak bu risklerin görülme yüzdesi oldukça düşüktür. Çünkü Türkiye’de gerçekleştirilen operasyonlarda risk oluşmaması adına gerekli tedbirlerin tamamı alınır. Operasyon doğru ve güvenilir bir şekilde yapıldığı için hiçbir korku yaşamanıza gerek kalmaz. Dikkat etmeniz gereken tek husus herhangi bir sağlık sorununuz varsa öncesinde cerrahı bilgilendirmenizdir.

Meme Büyütme Operasyonu İçin Neden Türkiye’yi Seçmeliyim?

Türkiye’de meme-büyütme operasyonu sizlere pek çok alanda avantaj sağlar. Çünkü burada her yıl onlarca hasta ameliyat edilir ve farklı yöntemler geliştirilir. Üstelik Türkiye’de gerçekleştireceğiniz operasyonlar için kampanyalı paketler mevcuttur. Konaklama, ulaşım, havaalanı transferleri ve operasyon sonrası bakımlar bu pakete dahildir. Böylece her muayene gelirken ekstra ücret ödemezsiniz.

Ağrı veya başka bir problem yaşamanız durumunda bir sene içinde ücretsiz muayene olma hakkınız mevcuttur. Ayrıca bu konuda size rehberlik edecek uzmanlar da mevcuttur. Türkiye’de bu operasyonu gerçekleştiren uzmanlar yeterli deneyime sahip olduğu için vücut şeklinize en uygun olan implantı seçerler. Türkiye’de yaptıracağınız göğüs büyütme operasyonu fiyat bakımından da elverişlidir. Döviz kurunun düşük olması ücretlere de olumlu olarak yansır. Bu sebeplerden ötürü göğüs büyütme operasyonu için Türkiye’yi tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de Meme Büyütme Klinikleri

Türkiye’de meme büyütme klinikleri

Türkiye’de meme-büyütme klinikleri son derece donanımlı, profesyonel ve güvenilir bir şekilde çalışırlar. Hijyen, hayatımızın her anında gereklidir. Çünkü hijyen olmadığında enfeksiyon kapma riski yükselir. Türkiye’de bulunan klinikler hem hasta hijyenine hem de şeffaf davranmaya özen gösterirler. Cerrahların deneyimli olması da ayrı bir alternatiftir. Sizler de Türkiye’de bulunan kliniklerden operasyon yaptırmak isterseniz bizimle görüşerek 7/24 danışmanlık hizmeti temin edebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir