Obezite TedavileriMide Botoksu

Mide Botoksu ile 3 Ayda 15 Kilo Vermek Mümkün mü?

Mide botoksu tedavisi ile 3 ayda 15 kilo vermek gerekli kriterleri karşıladığınız taktirde mümkündür. Fakat bazı hususlara da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamanız gerekir.

Mide Botoksu Nedir?

Egzersiz ve diyet yaparak dahi kilo vermekte zorluk yaşayan hastalar mide botoksu yaptırarak kısa sürede istediği kiloya erişebilir. Mide botoks yaptırmak isteyen hastaların vücut kitle endeksinin 40 ve altında olması gerekir. Aşırı kilolu kişiler için mide botoks uygun bir tedavi değildir. Çünkü unutmamak gerekir ki mide botoksu bir obezite tedavisi değildir.

Mide botoks uygulamasında mide duvarı kaslarına endoskopik bir şekilde botoks sıvısı enjekte edilir. Önce hastaya sakinleştirici verilir ve sonrasında hastanın ağzından endoskopi cihazı sokularak mide kaslarına iğne batırılır. Enjeksiyon tamamlandıktan sonra iğne mideden çıkarılır ve işlem sonlandırılır.

Mide Botoks Nasıl Çalışır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi mide botoks, midedeki kaslara uygulanır. Mide duvarına botoks enjekte edildiği zaman iştah kesilir ve açlık kontrolünü sağlayan sinirler geçici bir şekilde devre dışı bırakılır. Bu devir daim botoks etkisi geçene kadar sürer. Bu durumda hasta küçük porsiyonlar tüketerek çok daha uzun sürede tokluk hissedebilir. Hasta sürekli yemek yemeyeceği için kısa sürede istediği kiloya erişebilir.

Mide Botoks Tedavisinden Sonra Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Mide botoks enjeksiyonları 72 saat sonra son bulmaya başlar. Bu durumda hasta yiyeceği ilk yemekten sonra bile tokluk hissi hissettiğini anlayabilir. Mide botoksu tedavisi ortalama 5-7 ay aralığında etkisini sürdürür. Bu süreç hastanın durumuna bağlı olan bir şeydir. Bu süreçte hasta toplam vücut ağırlığının %15-30’unu kaybedebilir. Elbette hastanın yaşı, cinsiyeti, egzersiz yapıp yapmaması ve beslenme düzeni vereceği kilo oranında etkili kriterlerdir. Bazı çaba gösterilen durumlarda 30 kilograma kadar kilo kaybının yaşanması beklenmektedir. Tedavi sonrasında bir diyetisyen tarafından yardım alınırsa çok daha sağlıklı ve kısa sürede istenen kiloya erişilebilir.

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var mıdır?

Mide botoksu tedavisi genel manada son derece güvenilirdir. Herhangi bir şekilde kesi veya dikiş gerektirmez. Ağrılı bir iyileşme süreci de yoktur. Çok nadir olarak hastada işlem sonrası hazımsızlık, bulantı ve şişkinlik görülebilir. Yalnızca şuna dikkat etmek gerekiyor ki botoks maddesine alerjisi olan kişilere bu işlem uygulanmamalıdır. Mide botoksu son derece kısa süren ve kolay bir operasyon olsa da, hijyenik alanlarda gerçekleşmezse çok büyük riskler meydana gelebilir.

Mide Botoksu Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mide botoksu sonrasında şunu bilmelisiniz ki, bu işlem sonrasında bir mucize gerçekleşmez. Yani bir anda kilolarınızdan kurtulamazsınız. Botoks yaptırdıktan sonra vakit kaybetmeden hasta doktoru ile görüşerek bir an önce diyet programı uygulamalıdır. Aksi taktirde abur cubur yiyerek, sağlıksız beslenerek dilediğiniz kiloya erişmeniz mümkün değildir.

Bunun dışında hasta operasyondan birkaç saat sonra hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Yalnızca operasyon sonrası ilk gün çok sıcak ya da çok soğuk şeyler yememeye dikkat etmeniz gerekir.

 

Mide Botoksu Yan Etkileri Nelerdir
Mide Botoksu Yan Etkileri Nelerdir

 

Mide Balonu ile Mide Botoks Arasındaki Fark Nedir?

Mide balonu da ameliyatsız zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir. Mide botoksu ile birbirine çok benzerler. Ancak mide botoksunda botoks sıvısı enjekte edilirken, mide balonunda mideye balon koyulur. Mide balonlarında da farklı çeşitler vardır. Fakat mide botoksunu mide balonundan daha avantajlı hale getiren unsur yabancı maddenin girmemesidir. Mide balonunda kısmi de olsa bulantı yaşanabilir.

Hamile ve Emziren Kadınlar Mide Botoksu Yaptırabilir mi?

Botoks genel manada vücuda bir zarar vermez. Ancak hamileyken mide botoksu yaptırmak çok mantıklı değildir. Çünkü gebeliğin doğal süreci olarak kilo alımı normaldir. Doğum sonrasında tekrar eski kilonuza dönmeniz mümkündür. Bunun dışında gebelik döneminde sağlıklı beslenmek bebeğin gelişimi açısından da önemlidir. Emzirme döneminde botoks yaptırıp yaptıramayacağınız hakkında detaylı bilgi edinmek için doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Mide Botoks Kalıcı Hasar Bırakır mı?

Botoks mide dışında vücudun farklı bölgelerine de enjekte edilebilen ve tıp uzmanları tarafından zararsız olduğu tahmin edilen bir enjeksiyondur. Uygulandıktan 6 ay sonra vücuttan otomatik olarak atılır. Bu nedenle vücutta kalıcı hasar bıraktığı görülmemiştir. İçiniz rahat bir şekilde mide botoksu yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de Mide Botoks Yaptırmak Avantajlı mı?

Türkiye’de mide botoks yaptırmak güvenlidir. Türkiye’de yer alan klinikler son derece güvenli ve hijyeniktir. Türk doktorları yeterli deneyime sahiptir. Çünkü belli bir süre okul okuduktan sonra işe başlarlar ve ülkede çok fazla mide botoksu talebi olduğu için belli bir deneyim kazanmışlardır. Diğer pek çok ülkeye göre de fiyatları makul seviyelerdedir. Çünkü ülkede yaşam maliyetleri düşük, döviz kuru oldukça yüksektir. Sizin paranız ülkede değer göreceğinden ötürü maddi anlamda zorluk çekmezsiniz.

Türkiye’de Mide Botoks Yaptırmanın Avantajları

Türkiye’de mide botoks yaptırmanın avantajları aşağıdaki gibidir;

  • Gayet uygun maliyetlerde yüksek kalitede hizmet almak mümkündür.
  • Diğer ülkelere nazaran başarı seviyeleri oldukça yüksektir.
  • Ziyaretçilere konaklama, ulaşım ve yemek gibi her konuda destek sağlanır.
  • Tıp uzmanları son derece yetenekli ve başarılıdır.

Türkiye’de Tedavi Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Türkiye’de mide botoks olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bizler uzun zamandır hastalara danışmanlık hizmeti sunarak en iyi kliniği bulmalarına yardımcı olmaktayız. Ayrıca uygun maliyetlerde kaliteli hizmet almanız için elimizden geleni yapmaktayız.

Türkiye’de Mide Botoks Fiyatları

Türkiye’de mide botoksu fiyatları pek çok etkene göre değişkenlik gösterir. Tercih edeceğiniz klinik kalitesi, doktor tecrübesi ve uygulanacak botoks düzeyi gibi faktörler fiyatların belirlenmesinde önemli kriterlerdir. En iyi fiyat bilgisini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 thoughts on “Mide Botoksu ile 3 Ayda 15 Kilo Vermek Mümkün mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir