Mide Baypası

Mide Bypass Ameliyat Fiyatları Almanya

Mide bypass ameliyatı obezite hastalarının kilo vermek amacı ile tercih ettikleri yöntemler arasında yer alır. Bu ameliyat gastrik bypass ismi ile de bilinir. Mide için gerçekleştirilen ameliyatların yanında bağırsak için de çeşitli uygulamalar bulunur. Bu ameliyatlar ile kişilerin kilo vermesine yardımcı olan bir dizi prosedürler bulunur. Obezite çağımızda oldukça ciddi hastalıklar arasında yer alır. Bu hastalığın tedavi edilmemesi durumunda kişilerde obeziteye bağlı çeşitli hastalıklar da meydana gelebilir.

Obezite rahatsızlığı fazla kiloların yanında solunum problemleri, kalp rahatsızlıkları, uyku problemleri gibi çeşitli sorunların yaşanmasına neden olabilir. Mide bypass ameliyatı ile kişiler zayıflamanın yanında çok daha sağlıklı bir vücuda kavuşmuş olurlar. Bunun yanında fazla kiloların neden olduğu ciddi hastalıkların da önüne geçilmiş olur.

Mide Bypass İçin BMI Ne Kadar Olmalıdır
Mide Bypass İçin BMI Ne Kadar Olmalıdır

Mide Bypass İçin BMI Ne Kadar Olmalıdır?

Gastrik bypass tedavisi mide ve bağırsaklarda gerçekleştirilen bir dizi ameliyatlardır. Bu ameliyat sayesinde obezite hastaları çok daha kolay bir şekilde kilo verebilirler. Kişilerin bu ameliyatları olabilmeleri için birtakım kriterleri karşılamaları gerekir. Morbid obezite olan hastalar için bu ameliyatlar son derece uygundur.

Mide bypass ameliyatı için kişilerin vücut kitle indeksinin 40 ya da üzerinde olması gerekir. Bunun yanında bu ameliyatın gerçekleşmesi için kişilerin 18 ile 65 yaş arasında bulunması gerekir. Hastaların bu kriterleri karşılamaması durumunda VKİ’nin n az 35 olması bunun yanında hastaların obezite nedeniyle ciddi sağlık sorunlarının olması zorunluluğu bulunur. Obezite nedeniyle meydana gelebilecek sağlık problemleri;

  • Yüksek kolesterol
  • Tip 2 diyabet
  • Uyku apnesi şeklindedir.

Mide Bypass Ameliyatı Etkileri Nelerdir?

Gastrik bypass ameliyatı ile kişilerde mide ve bağırsakların bir bölümünün çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Mide bypass ameliyatı ile hastaların midelerine küçültme işlemi uygulanır. Bunun yanında mideye bağlı olan bağırsaklarda da kısaltma işlemleri gerçekleştirilir. Bu şekilde hastalar daha küçük porsiyonlar ile hızlı bir şekilde doyarlar. Bu da yenen yiyeceklerin vücutta daha az kalmasına ve çok fazla sindirilmeden atılmasına neden olur.

Bunun yanında midenin çıkarılan kısmında yer alan açlık hormonunun salgılanmasına neden olan dokular da devre dışı bırakılır. Bu da kişilerin kendilerini daha az aç hissetmelerine neden olacaktır. Bu etkilere bakıldığında hastalar kendilerini aç hissetmediklerinden daha az porsiyonlar tüketirler ve hızlı bir şekilde tokluk hissi yaşarlar. Bu da kişilerin fazla kalori almasının önüne geçen bir durumdur. Mide bypass ameliyatı sayesinde kişiler çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo verme sürecine girerler.

Mide Bypass Ameliyatı ile Hastalar Ne Kadar Kilo Verir
Mide Bypass Ameliyatı ile Hastalar Ne Kadar Kilo Verir

Gastrik Bypass Ameliyatı ile Hastalar Ne Kadar Kilo Verir?

Gastrik bypass ameliyatlarında tedavinin sonuçları kişilere göre değişiklik gösterdiğinden ne kadar kilo verileceği ile ilgili olarak net bir bilgi vermek mümkün değildir. Kişilerin ameliyattan sonra uygulamış oldukları diyetler ve bunun yanında gün içindeki hareketleri verecekleri kilolar üzerinde etkilidir. Bunun yanında kişilerin metabolizma hızları da verecekleri kilolarda etkili olan bir konudur.

Mide Bypass Almanya Fiyatı

Mide bypass ameliyatı Almanya Helios Hastanesi- Berlin, Bremen Ost Kliniği-Bremen, Vivantes Hastane Grubu- Berlin gibi hastanelerde gerçekleştirilebilir. Mide Bypass ameliyatı Almanya fiyatı burada bulunan hastanelerde ortalama 13.000 € civarındadır. Fiyatlar oldukça yüksek olduğu için insanlar bu ameliyatı yaptırmak yerine farklı tedavi yöntemleri arayışı içerisine girerler.

Türkiye gastrik bypass ameliyatı fiyatları çok daha uygundur. Almanya fiyatlarının yarısından daha az fiyatlara Türkiye’de mide bypass ameliyatları gerçekleştirilebilir. Bu nedenle insanlar bu ameliyatları Almanya’da yaptırmak yerine Türkiye’de yaptırmayı tercih ederler. Bunun yanında Türkiye’de gerçekleştirilecek ameliyatlar için uygun paketler bulunur. Paket fiyatlarının yanında yapılan işlemler için ek ücretler istenmez.

One thought on “Mide Bypass Ameliyat Fiyatları Almanya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir