Obezite Tedavileri

Moğolistan’da Kilo Verme Ameliyatları

Kilo verme ameliyatları sorumluluk gerektiren önemli ameliyatlardır. Zayıflama ameliyatı hakkında detaylı bilgiyi içeriğimizi okuyarak alabilirsiniz.

 

Kilo Verme Ameliyatları Nelerdir?

Zayıflama ameliyatları, obez hastaların normal kilolarına ulaşmalarına yardımcı olan destekleyici ameliyatlardır. Bu operasyonlar sayesinde hastalar oldukça başarılı bir şekilde kilo verebilmektedir. Ancak tüm ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatlarda da hastaların detaylı bilgi alması ve cerrahın sorumluluklarının neler olduğunu bilmesi gerekmektedir. Ayrıca içeriğimizi okuyarak kilo verme ameliyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu, sizin için en uygun özellikleri seçmeyi kolaylaştırır.

 

Mide Balonu Kimlere Takılır
Mide Balonu Kimlere Takılır

 

Zayıflama Ameliyatı Türleri

Farklı kilo verme ameliyatları vardır. Kullanılacak yöntem hastanın tercihine ve doktor muayenesine göre değişiklik göstermektedir. Çoğunlukla en popüler çeşitler şu şekildedir;

Kilo Verme Ameliyatlarından Mide Tüpü

Hastanın midesinin bir kısmı çıkarılır. Böylece hastanın midesinin çıkarılan kısmında yer alan ve açlık hormonunu salgılayan alan alınmış olur. Bu, hastanın aç hissetmemesini sağlar. Aynı zamanda mide hacmi küçülen bir hasta daha küçük dozlarla hızla tokluk hissine kavuşur. Bu da hastanın kilo vermesini kolaylaştırır.

Tüp mide ameliyatı, Gastrik bypass ameliyatı gibi hastaların kilo vermesini sağlayan bir ameliyattır. Hasta diyet ve egzersiz ile yeterli kilo veremiyor ise bu ameliyatı tercih etmektedir. Tüp mide, Gastrik bypasstan farklı olarak sadece midedeki değişiklikleri içerir. Hastanın midesi muza benzeyen bir tüple kaplıdır. Midenin hacmi küçültüldüğünde hastanın çıkarılan mide kısmından açlık hormonunu salgılayan organ da çıkarılır. Bu, hastaların aç hissetmelerini önler. Ayrıca daha küçük porsiyonlarla hızlı bir şekilde doymalarını sağlar. Bu, uzun vadede çok fazla kilo vermenize yardımcı olacak bir durumdur.

 

Kilo Verme Ameliyatlarından Gastrik Bypass

Gastrik baypas ameliyatında hastanın hem midesinde hem de bağırsaklarında değişiklikler yapılır. Mide küçültülür, on iki parmak bağırsağı kısaltılır ve doğrudan mideye bağlanır. Böylece hata daha çabuk doyar ve besini tam olarak sindirmeden vücuttan dışarı atar. Bu sayede hasta çok kısa sürede ciddi anlamda kilo verebilmektedir.

Gastrik bypass ameliyatı bir kilo verme ameliyatıdır. Mideyi bypass etmek, sindirim sisteminde değişiklikler yapmayı gerektirir. Diyet ve egzersizle kilo veremeyen obez hastalar tarafından tercih edilmektedir. Gastrik bypass, midenin boyutunu küçülterek ve 12 parmak bağırsağının kısaltılarak doğrudan mideye bağlanması ile yapılır. Böylece gastrik bypass ameliyatı olan kişiler hem daha küçük porsiyonlarla tokluk hissi elde eder hem de sindirilmemiş gıdaları vücuttan dışarı atar.

Bu, kilo verme sürecini daha kolay ve daha hızlı hale getirir. Ama tabi ki burada hastalara da büyük sorumluluk düşüyor. Gastrik bypass ameliyatı hastaların hayatlarında köklü değişiklikler yapmasını gerektirir. Bu operasyondan sonra hastalar hayatlarının geri kalanını tamamen diyete bağlı olarak yaşarlar. Bu sayede fazlalık kilolar sürekli verilir. Ancak ameliyattan sonra hareketsiz kalan ve beslenmesine dikkat etmeyen hastalarda başarılı kilo verme sonuçları beklenmemelidir.

 

Kilo Verme Ameliyatlarında Gastrik Bypass Ameliyatı Riskli midir?

Öncelikle, her operasyonun az da olsa riskleri olduğunu bilmelisiniz. Özellikle anestezi komplikasyonları her ameliyatta yaşanabilecek risklerden biridir. Gastrik bypass ameliyatının riskli bir işlem olması da oldukça normaldir. Ancak tam donanımlı ve başarılı bir hastanede tecrübeli bir cerrah tarafından gerçekleştirilen Gastrik bypass ameliyatı ile komplikasyon yaşama olasılığınızın daha düşük olduğunu bilmelisiniz.

Bu nedenle, Moğolistan’daki hastaneleri seçmez ve daha iyi bir ülkede tedavi görürseniz, bu komplikasyonlar ile daha az karşılaşırsınız. Çünkü Moğolistan’da başarılı bir operasyon geçirmeniz için sağlık alt yapısı oldukça yetersiz.

 

Türkiye’de Bypass Ameliyatı Maliyeti

Moğolistan’da hastane sayısı az olduğu için tedavi maliyeti de oldukça yüksektir. Ancak maliyetten daha önemlisi başarılı bir hastane bulmanın neredeyse imkansız olmasıdır. Bu nedenle hastalar Moğolistan’da tedavi görmek yerine genellikle başka ülkeleri tercih etmektedir. Bir çok ülke hem daha ucuzdur hem de başarılı tedaviyi kolaylaştırır.

 

Kilo Verme Ameliyatlarından Tüp Mide Ameliyatı Riskli midir?

Her ne kadar Gastrik bypass ameliyatından daha kolay olsa da, elbette riskleri de vardır. Hasta başarılı bir cerrah seçtiğinde bu riskler azalır, bu nedenle her ameliyatta olduğu gibi başarılı bir cerrahtan yardım almak önemlidir. Bu sayede ameliyat riskine girmeden daha iyi tedavi alabilirsiniz. Ama elbette Moğolistan’ın hem az sayıdaki hem de yetersiz donanımlı hastanelerinde tedavi olmak bu riskleri azaltmaz aksine artırır. Diğer birçok hasta gibi siz de farklı ülkeleri seçerek başarılı tedaviler planlayabilirsiniz. Tüp mide ameliyatının neden olduğu riskler şu şekildedir;

 • Aşırı Kanama
 • Enfeksiyon
 • Anestezinin Yan Etkileri
 • Kan Pıhtısı
 • Akciğer ya da Solunum Zorluğu
 • Mide Kesisi Kaçağı
 • Fıtık
 • Mide Hastalığı

Moğolistan’da tedavinin komplikasyon riski yüksektir. Bu nedenle orada tedavi görmek riskli olabilir. Başka bir ülkede tedavi olmak sizin için daha doğru bir karar olacaktır.

 

Hangi Ülkede En İyi Kilo Verme Ameliyatları Olurum?

Kilo Verme ameliyatları dikkat gerektiren ciddi ameliyatlardır. Bu, hastaların kapsamlı bir şekilde incelenmesini gerektirir. Operasyon sırasında da büyük özen ve dikkat gerektirir. Bu da deneyimli ve başarılı cerrahların yardımıyla mümkündür. Başarılı bir tedavi görebileceğiniz ekonomik ülkeleri seçmeniz önemlidir. Birçok ülke başarılı tedaviler sunsa da çoğuna ulaşmak fiyatlar yüzünden ne yazık ki imkansızdır.

Bu, seçebileceğiniz ülkeleri sınırlayan bir durum. Hem başarılı hem de uygun fiyatlı bir ülke seçmeniz gerektiğinde karşınıza neredeyse tek bir ülke çıkıyor. Türkiye! Türkiye, sahip olduğu sağlık altyapı sistemi ile hem çok başarılı tedaviler sunuyor hem de çok yüksek oranlarda uygun fiyatlı tedaviler sağlıyor. Kendinizi Türkiye’de tedavi için de programlayabilirsiniz. Bu sayede, uygun maliyetle garantili ile tedavi alabilirsiniz.

 

Türkiye’de Kilo Verme Ameliyatlarının Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de tedavi olmanın birçok faydası vardır. Öncelikle ünlü Türk cerrahlar tarafından tedavi edildiğinizi bilmelisiniz. Türk cerrahlar tıp dünyasında birçok yeniliğe ilk adımı atan başarılı cerrahlardır. Aynı zamanda Türkiye’nin sağlık altyapısı çok güçlü. Hastalar doktora kolayca ulaşabilirler. Türkiye’de 1.500’den fazla hastane var. Özel ve devlet hastaneleri olarak ayrılsalar da hepsi çok kapsamlı hastanelerdir. Hatta bunların 80’i araştırma hastanesi. Bu hastanelerde en ciddi hastalıkların bile teşhisi yapılabilmekte ve hemen hemen birçok hastalığın tedavisi daha kolay ve mümkün olmaktadır. Bu tür hastanelerin varlığı dünyanın birçok ülkesinden hastaların neden Türkiye’yi tercih ettiğini açıklıyor. Türkiye’nin desteklediği tıbbi ve teknolojik gelişmelerin yanı sıra başarılı cerrahlar ve uygun fiyatlar Türkiye’de tedaviyi çok uygun kılan diğer özelliklerdir. Son olarak tedavi için Türkiye’de kalmayı düşünüyorsanız, temel ihtiyaçlarınız için oldukça makul bir ücret ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü Türkiye de döviz  kuru oldukça yüksek. Bu, yabancı hastaların satın alma gücünü artırır ve ek maliyetleri minimumda tutar.

 

Türkiye’de Kilo Verme Ameliyatları Fiyatları

Türkiye’deki başarılı tıbbi tedaviler döviz kurlarının yüksek olmasından dolayı oldukça uygun fiyatlıdır.  Bu nedenle yabancı hastaların en iyi tedaviyi almak istediklerinde tercih ettiği ülke Türkiye’dir. Fiyatlar Türkiye’nin her yerinde çok uygun. Ancak firmamız sizlere en iyi fiyat garantisi de sunmaktadır.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz Transferler ( Havaalanı, Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir