Osstem İmplant Fiyatları ve Kullanıcı Memnuniyeti

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yaşanan gelişmelere rağmen pek çok insan genelde diş çürümesi, yaralanma ya da periodental hastalıklar nedeniyle diş kayıpları yaşayabilir. Diş implantları günümüzde sıklıkla kullanılan uygulamalar arasında yer alır. Uzun yıllar boyunca dişlerinde eksik sorunları olan kişiler için çoğunlukla köprü ve takma dişler tercih edilmiştir. Fakat günümüzde daha güvenilir ve estetik olan diş implant yöntemleri tercih edilir.

Diş implantları yedek diş kökleri olarak ifade edilebilir. İmplantlar, doğal dişlere uyacak şekillerde yapılan sabit ya da çıkarılabilir yapay dişler için güçlü bir temel sağlama özelliğine sahiptir. Başka bir deyişle diş implantları takma diş ya da köprü gibi diş protezlerini desteklemek amacıyla ağız içerisine yapay bir şekilde yerleştirilen diş köklerine verilen isimdir. Dokularla dost olan titanyum malzemelerden üretilen ve eksik dişler için kök görevi gören çene kemiğine yerleştirilen vidalardır.

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir
Dental İmplantların Avantajları Nelerdir

Dental implant avantajları oldukça fazla olduğundan günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Bir günde diş implantı uygulamaları sayesinde kişiler mükemmel dişlere sahip olabilirler.

Uygun olmayan protezlerde dişlerin ağız içerisinde kayması ve yanlış telaffuz gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Dental implantlarda dişlerde kayma gibi endişeler olmadan rahat bir şekilde konuşmak mümkündür. Diş implantları kişilerin kendi dişleri gibi görünmektedir. Bu da hastalara doğal diş hissi yaratma özelliğine sahiptir. Kemiklerle kaynaşacak şekillerde tasarlanmaları sebebiyle kalıcıdırlar. Görünüş ve his bakımından da diş implantları gerçek dişlere son derece benzer yapıdadır.

Diş kökleri bir ağaç kökü gibi insan çene kemiğine tutturulur. Bir dişin kaybedilmesi durumunda kökün bulunduğu kısımda boşluk meydana gelir. İmplant uygulamaları sayesinde köklerin tekrardan yapılması mümkün olur. Bazal diş implantı doğal dişler gibi işlev görme özelliğine sahiptir. Hastalar sevdikleri yiyecekleri fazladan çaba sarf etmeden keyifle yiyebilirler. Geleneksel takam dişlere sahip olan kişilerden çok daha iyi bir şekilde ısırma kuvvetine izin verme özelliği bulunur.

Köprü uygulamalarında olduğu gibi diş implantlarında komşu dişlerin formlarının küçültülmesi ya da değiştirilmesi gibi işlemlere gerek duyulmaz. Komşu dişler implantları destekleyecek şekillerde değiştirilmediği için uzun süre kişilerin kendi dişleri de sağlıklı kalacaktır. İmplantlar üzerlerine yerleştirilmiş olan ve doğal diş iskeleti görevi gören abutmentler sayesinde komşu dişlere herhangi bir zarar vermeden yeni dişlere kavuşmanıza yardımcı olur. Bunun yanında bireysel implantlar ağız hijyenini artırarak dişler arasında kolay erişime imkan tanır.

Diş implantları ağız bakım kurallarına dikkat edilmesi halinde son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uzun süreler hatta bir ömür boyu kolay bir şekilde kullanılabilirler. Dental implantlarda protezler çıkarıldığında oluşan rahatsızlık durumları söz konusu olmaz.

Diş İmplantları Herkese Uygulanır Mı?

Dental implantların başarıları çene içerisine yerleştirilen yerlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat genel olarak dental implantlar oldukça başarılı uygulamalardır. Türkiye’de diş implantları son derece yaygın bir şekilde gerçekleştirilir.

Rutin diş çekimleri ya da oral cerrahi işlemlerinden geçecek kadar sağlıklı yapıda olan kişiler için diş implantı uygulamaları düşünülebilir. Yeterli derecede kemik ve sağlıklı diş etlerinin bulunması bu uygulamalar için önemli bir konudur. İmplant uygulamalarından sonra hastaların ağız hijyenine dikkat etmeleri gerekir. Bunun yanında düzenli olarak diş hekimi ziyaretlerine gidilmesi de önemlidir.

Ağır sigara kullanımları, kalp rahatsızlıkları, diyabet, baş ve boyun bölgesinde gerçekleştirilen radyasyon tedavileri almış olan hastalar için implant uygulamalarının hasta bazında değerlendirilmesi önemli bir konudur. İmplant uygulamalarının sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilmeniz adına diş hekimlerine muayene olmanız gerekir.

Diş İmplantı Tedavileri Nasıl Uygulanır?

Diş implantı fiyatı diğer uygulamalar ile kıyaslandığında pahalı olsa da oldukça kaliteli bir uygulama olduğundan uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Diş implantı uygulamalarında ilk adım öncelikle hastalar için kişiselleştirilmiş bir tedavi planının oluşturulmasıdır. Plan hastalara özel olarak diş hekimleri tarafında gerçekleştirilir.

Titanyum malzemelerden imal edilen küçük bir direğe sahip olan diş kök implantları eksik dişlerin kemik yuvalarına yerleştirilir. Çene kemiğinin iyileşmesi ile implantın çeneye güvenli bir şekilde tutturulması sağlanır. İmplantların çene kemiğine tamamen kaynamasının ardından üst yapı ile uyumlanması sağlanır. Üst yapı yani abutmentler dişlerin iskeleti görevini üstlenecektir. Yeni dişlerin ise abutmentler üzerine yapılması sağlanır.

Bunun yanında diş hekimleri yeni dişlerin renklerini doğal dişler ile eşleştirir. İmplantlar çene kemiklerine sabitlendiğinde yedek dişler de doğal diş gibi görünecek ve bu şekilde işlev görecektir.

Diş İmplantı Tedavisi Ağrılı Mı?

Diş implantı uygulamalarından önce hastalara çoğunlukla lokal anestezi uygulanır. Bazı durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Diş implantı genel fiyatı belirlemek için kişilerin öncelikle diş hekimlerine muayene olmaları son derece önemlidir.

Diş implantı uygulamalarında lokal ya da genel anestezi uygulandığından işlem sırasında ağrı ya da acı durumları söz konusu olmaz. Lokal anestezi uygulamaları yapılan hastalarda gün içinde anestezi etkisinin geçmesinin ardından hafif ağrı durumları söz konusu olabilir. Bu ağrılar son derece normaldir ve diş hekimlerinin önerdiği ağrı kesiciler ile kısa sürede geçer.

Diş İmplantı Uygulamalarından Sonra Bakım

Diş implantı sonrası bakım için hastaların dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. İmplant uygulamaları cerrahi operasyonlar olduğundan operasyondan sonra şişlik gibi durumlar söz konusu olabilir. Çene kemiğine açılan yuvaya yerleştirilen implantlar küçük olsa da travma durumları söz konusu olabilir.

Diş hekimleri çoğunlukla uygulamadan sonra buz uygulamalarını önerir. Ağız dışında uygulanan buz kompreslerinin 5 dk boyunca tutulup 8 dakika dinlendirilmesi ile uygulama yapılır. Bu uygulamalar şişlik oluşumlarının en aza indirilmesini sağlayacaktır. Uzun süre buz tutulması buz yanığı sorunlarına neden olacağı için uzun süreli kullanımlardan kaçınmak gerekir.

Genel olarak bir günde diş implantı uygulamaları tamamlanarak uygulama yapılan yerlerin iyileşmesi beklenir. İmplant uygulamalarından sonra hastaların beslenmelerine dikkat etmeleri de önemli konular arasında yer alır. İmplantların çene kemiğine kaynaşması aşamasında sıcak ya da soğuk besinlerin tüketiminden kaçınmak gerekir.

Sert besinlerden uzak durmak implant uygulamalarından sonra dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında yer alır. Cerrahi müdahale ile açılan diş etleri sonrasında dikilerek kapanması sağlanır. İyileşme tamamlanana kadar diş etlerinin darbe almasından kaçınmak gerekir. Bunun yanında bu alanlara baskı da uygulanmamalıdır.

İmplant uygulamalarından sonra ağız bakımları için ilk 48 saatlik süre son derece önemlidir. Operasyondan sonra bir gün boyunca ağzın çalkalanması ve gargara yapılmasından kaçınmak gerekir. İlk zamanlar diş fırçası ve diş ipi kullanımlarında kibar davranmak son derece önemlidir. İmplant uygulamalarının yapıldığı alanların pamuk ya da gazlı bez ile temizlenmesi gerekir.

Sigara ile alkol kullanımları iyileşme süreçlerini olumsuz olarak etkiler. Sigara tüketimi ağız içerisinde bakteri plaklarının enfeksiyona çevrilmesine uygun ortam hazırlar. Bu durum kemiğin implant ile iyileşmesini olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Yaranın geç iyileşmesi kanama sorunlarını da arttırır. Sigara kullanan kişilerin bu sebeple bir aylık süreçte sigara kullanmaması önemlidir. İmplantların başarılı olması konusunda implant sonrası bakıma dikkat edilmesi gerekir.

Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir?

Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir
Diş İmplantı Uygulamaları Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir

Diş eksikliği olan bireylerde pek çok açıdan fonksiyon kaybı ya da estetik bakımdan sorunlar meydana gelir. Etkili yönden çiğneme yapılamadığında kişiler sağlıklı bir şekilde beslenemezler. Diş kaybı sorunları zamanla çene eklemlerinde de bazı sorunların yaşanmasına neden olur. İmplant diş tedavileri hastalık, peridontal sebepler, travma, çürük sebebiyle dişlerini kaybeden kişilere uygulanan etkili bir yöntemdir. Diş eksikliği sorunlarının olduğu kısımlarda zaman içerisinde erime problemleri meydana gelebilir. Anestezi altında diş implantı sayesinde hastalar ağrı çekmeden yeni dişlerine kavuşabilirler.

Diş İmplantları Kimlere Uygulanmaz?

Diş implantı uygulamaları genel sağlık durumları iyi olan bireylere uygulanır. Baş ve boyun kısımlarında radyoterapi almış olan bireylerde implant uygulamaları gerçekleştirilmez. Bunların yanında kemik gelişimini tamamlanmamış olan genç bireyler, çok fazla sigara kullanan kişiler için de implant tedavisi uygun değildir.

Yüksek tansiyon, diyabet, hemofili hastalıkları olan bireylerin doktorları ile görüşülerek uygun şartların oluşturulması ile implant uygulamalarının gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Vücudun İmplantı Reddetme Riski Var Mıdır?

Vücudun implantı reddetme riski neredeyse yok denecek kadar azdır. Diş implantlarında kullanılan titanyum doku dostu olduğundan herhangi bir sıkıntıya neden olmayacaktır.

İmplantlarda doku reddi durumlarının yaşanması söz konusu değildir. İyileşme dönemlerinde ortaya çıkan enfeksiyon sorunları kişilerin ağız hijyenine dikkat etmemesi, çok fazla alkol ve sigara kullanımı gibi durumlarda meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda hastaların implantı kaybetmesi gibi istenmeyen sorunlar da meydana gelebilir.

Diş İmplantlarında Çene Tomografisi Neden Önemli?

Diş implantı uygulamalarında çene tomografisi oldukça önemlidir. İmplant uygulamalarının gerçekleştirileceği bölgelerde ne kadar hacim olduğu tomografi sonuçlarına göre belirlenir. Bunun yanında implant tedavilerinde başarının elde edilebilmesi için çene kemiğinin yüksekliği, en ve boy gibi etkenler de son derece önemlidir. Diş tomografisi çekilerek 3 boyutlu bir şekilde protez planlamalarının gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Diş hekimleri her durumda tomografi istemeyebilirler. Ancak cerrah komplikasyon riski olan hastalarda tomografi çekilmesi son derece önemlidir.

Osstem İmplant Nedir?

İmplant kullanımları çoğunlukla ağız içerisinde sağlıklı bir diş yapısı oluşturmak açısından önemlidir. Ağız ve diş sağlığı teknolojisinde bu implantlar yüksek kaliteli ve verimli sonuçların elde edilmesine yardımcı olur. Pek çok hasta üstün özellikleri nedeniyle Kore malı olan bu implant teknolojisini tercih eder.

Osstem implant Güney Kore’de imal edilen bir markadır. Bu implant uygulamalarının başarılı sonuçları sayesinde Asya kıtasındaki bir numaralı markalardan biridir. Dünya genelinde en sık tercih edilen Güney Kore implant markaları içerisinde 5. Sırada yer alır.

Osttem implant AR-GE çalışmalarına düzenli olarak devam eder. 1991 yılından bu yana implant alanında aktif olan marka 2018 yılında çeşitli uluslararası kuruluşlar tarafından müşteri memnuniyeti en fazla olan marka seçilmiştir.

Osstem İmplant Üretim Yeri Neredir?

Osstem İmplant Üretim Yeri Neredir
Osstem İmplant Üretim Yeri Neredir

Osstem implant Kore ürünü bir markadır. Ağrısız diş implantı uygulamaları olarak sıklıkla tercih edilir. Bu markanın üretim yeri Seul’dür. Şirket, ürünlerinin güvenilirliğini artırmak açısından sürekli müşteri odaklı olarak çalışmalarını sürdürür. 2008 yılında Osstem Fen Bilimleri Enstitüsü’nü kurmuş ve burada diş implantları ve kemik rejenerasyonları üzerine aralıklı olarak çalışmalarını sürdürürler. Firmanın ISO, FDA, CE gibi uluslararası kalite sertifikaları da bulunur. Bu sertifikalar dünyadaki en seçkin sağlık ürünlerine verilen sertifikalar arasında yer alır.

Osstem İmplant başarılarını sürekli olarak daha ileriye götürmek adına Hindistan, Çin, İngiltere, ABD, Hong Kong, Rusya, Tayland başta olmak üzere dünya genelinde 60 üzerinde ülkede ürünlerini kullanıcı ile buluşturur.

Osstem İmplant FDA Onayı Var Mıdır?

FDA onayı, sağlık alanında kullanılmak amacıyla üretilen ürünlerin güvenilirliklerinin kanıtlanması açısından Amerika Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan kuruluş tarafından verilmektedir. Sağlık sektöründe kullanılan ürünlerin FDA onaylarının olması o ürünlerin insan sağlığını tehdit etmeyen güvenilir ürünler olduğunu gösterir.

Osstem İmplantların da FDA onayı bulunur. FDA sertifikasının yanında markanın ISO ve CE gibi uluslararası güvenilirlik sertifikaları da vardır.

Osstem İmplant Parçaları Nelerdir?

Osstem implant parçaları sürekli olarak güncellenir. Doğallık hissi ve estetik memnuniyet temelli olan bu marka hastalarına dahili tip kemik-seviye implant (TS sistemi), dahili tip jinjiva-seviye implant (SS sistemi), harici tip kemik-seviye implant (US sistemi), mini implant (MS sistemi) gibi çeşitli dental implant sistemleri sunar.

Osstem İmplant Türkiye

Osstem implant Türkiye özellikle son yıllarda üst düzey ürünleri sayesinde diş hekimliğinde sıklıkla tercih edilen markalar arasında yer alır. Osstem implant markasında yaşanan gelişmeler nedeniyle her geçen gün tercih edilebilirliği de artar. Bunun nedeni bu implantların her açıdan benzerlerinden ayırt edilebilir olmasıdır.

Osstem marka implantların geliştirilmiş kan çekiciliği ve trombosit adhezyonu bulunur. Bu implantlar primer stabilize ve hücre tepkimeleri açısından mükemmel sonuçlar sağlar. Bunun yanında kemik implant temaslarında %39 daha başarılı sonuç verme özelliği bulunur. Zayıf kemik yapılarında yüksek başarı elde edilme özelliği bulunur. Bunun yanında bu implantlar tedavi sürelerini %30 oranında kısaltır. Bu sayede bir gün fiyatına diş implantı uygulamaları mümkün olur.

Osstem İmplant Fiyatları Nasıldır?

Diş implantı tedavisi almayı düşünen kişilerin merak ettikleri konulardan biri de diş implantı fiyatı konusudur. Ancak bu uygulamalar için net bir fiyat belirlemek doğru değildir. Bunun nedeni implant uygulamalarını etkileyen pek çok farklı kalem bulunur.

Hastaların damak yapısı, tedavi detayları, uygulama işlemleri gibi etkenlere bağlı olarak Osstem implant fiyatları Euro ve dolar kurlarına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle diş implantı fiyatları da sürekli olarak değişiklik gösteren konulardan biridir. Bunun yanında Osstem implant fiyatları Avrupa ve Amerika menşeli implantlar ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlıdır. Güney Kore’de üretilen bu marka implantların bünyesinde bulunan yiv ürünleri sayesinde erken enfeksiyon riski, boyun kısmında kemik kayıpları, yumuşak doku göçü gibi istenmeyen durumlar söz konusu olmaz. Güney Kore malı olan bu implantların fiyatları ağız yapısına uygun olacak şekilde belirlenir.

Osstem İmplantların Kalitesi Nasıldır?

Osstem İmplantların Kalitesi Nasıldır
Osstem İmplantların Kalitesi Nasıldır

Osstem implantlar özellikle geç yüklemeleri vakalarda kemiklere pasif şekilde yerleşim sağlar. Bu bakımdan pek çok diş hekiminin en büyük sorunları arasında bulunan erken dönemlerde implantların boyun kısımlarındaki kemik kaybı sorunlarının neredeyse Osstem implantlarda hiç meydana gelmemesi dikkat çeken bir durumdur.

Bu sebeple kritik vakalarda çoğunlukla bu implantlar tercih edilir. Osseointegrasyon bakımından sahip oldukları yüksek başarı sayesinde bu marka her geçen gün daha da fazla kullanılmaya başlamıştır.

Osstem markası çeşitli alanlarda üretimler gerçekleştirdiğinden geniş bir ürün yelpazesi bulunur. Hasta memnuniyetinin sağlanması bakımından firma teknolojik yenilikleri de yakından takip eder. Bunun yanında implant konusunda da yüksek performanslara sahip olan ürünler hastalara sunulur.

Türkiye’de Diş İmplantı Tedavi Fiyatları

Türkiye’de diş implantı tedavileri son derece başarılı olduğundan medikal turizm açısından da sıklıkla tercih edilir. Uygun fiyatlı ve başarılı tedaviler nedeniyle yurt dışından gelen hastalar hem mükemmel bir tatil yapıp hem de tedavi olabilirler. Türkiye’de diş implantı fiyatları ve başarılı klinikler ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir