Estetik cerrahi

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme işlemi, penisinin kısa olduğunu düşünen erkeklerin tercih ettiği bir yöntemdir. Erkekler ya da eşleri bazı zamanlarda penis boyutunun yetersiz kaldığını düşünebilirler. Bu gibi durumlarda penis büyütme ameliyatlarının yapılması gerekebilir. Pek çok erkek bir kadının cinsel birliktelikten aldığı zevkin penis büyüklüğüne bağlı olduğunu düşünür. Fakat bu son derece yanlış bir düşüncedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis boyutunun küçük olduğunu düşünen erkekler penis büyütme ameliyatı tercih edebilirler. Penis büyütme farklı türleri olması ile dikkat çeker. Hastaların tercihlerine ya da doktorun tavsiyesine bağlı olarak farklı türde ameliyatlar gerçekleştirilebilir.

Penis büyütme, erkeklerin günümüzde sıklıkla tercih ettiği operasyonlar arasında yer alır. Kozmetik bir işlem olması nedeniyle ücretlendirmesi de son derece yüksektir. Başarılı penis büyütme operasyonu için alanında uzman cerrahlardan hizmet almak gerekir.

Penis Büyütme Riskli Mi?

Penis Büyütme Riskli Mi
Penis Büyütme Riskli Mi

Penis büyütme ameliyatı riskleri olan bir işlemdir. Tüm cerrahi operasyonlar anestezi nedeniyle çeşitli riskler taşır. Penis büyütme işleminin de operasyona bağlı çeşitli riskleri bulunur. Bu sebeple başarılı bir cerrah tarafından ameliyatların gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. Aksi durumlarda çeşitli risk durumları meydana gelebilir.

 • Peniste yara izlerinin olması
 • Operasyon alanında morarma
 • Ereksiyon ile ağrı hissedilmesi
 • Penis boyunca morluk
 • Peniste geçici his kaybı durumları
 • Penis şeklinde değişiklik sorunlarının meydana gelmesi
 • Peniste şişlik
 • Kesi yerinde kanama durumları
 • Ameliyat yerinde enfeksiyon sorunları

Penisin Normal Boyutu Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde penis boyutu ile ilgili çeşitli batıl inançlar bulunur. Pornografik içeriklerin çok yaygın olması nedeniyle insanlar normal penis boyutlarının izledikleri videolardaki gibi olması gerektiğini düşünür. Bu düşünce son derece yanlıştır.

Bilimsel olarak normal bir penisin sarkık durumdayken 9,16 cm uzunluğunda olması gerekir. Ortalama dik penis ise 13,12 cm uzunluğunda olmalıdır.

Penis boyunun kısa olması eşlerin bu durumdan zevk almasının önüne geçeceği gibi bir durum söz konusu değildir. Kadınların vajinal durumu göz önünde bulundurulduğunda vajina uzunluğu 20 cm civarındadır. Cinsel ilişki esnasında tamam önemli olmasa da başlangıç bölümü son derece önemlidir. En hassas sinirler vajinada 8 cm’lik kısımda bulunur. Bu da penis boyutunun kadın orgazmı ile ilgisi olmadığının bir göstergesidir.

Penis Büyütme Ameliyatı Türleri Nelerdir?

Penis büyütme ameliyatlarının çeşitli türleri bulunur. Hastaların tercihlerine bağlı olarak ve doktorların görüşlerine göre bu çeşitler tercih edilebilir.

Silikon İmplantlar

Silikon implantla penis büyütme penisin çok daha uzun ve kalın olmasına yardımcı olur. Bu işlemde penis derisinin altına tıbbi silikon yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Cerrah öncelikle penis üzerinde bir kesi açar. Ardından penisin şaftına bir silikon yerleştirilir. Silikon implantı penisin şekline ve boyutuna uyacak şekilde şekillendirilir. Bu sayede hastaların penisini çevreleyen hilal görünümlü silikon penisin çok daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Asıcı Bağ Bölünmesi

Asıcı bölme ameliyatı ile penis büyütme ya da ligamentoliz askı bağını kesmenin ve sarkık penisin çok daha uzun görünmesinin bir yolunu sunar. Bu bağ penisin kasık kemiğine bağlanmasını sağlama özelliğine sahiptir. İşlem esnasında cerrah bu bağı kırarak cildi karın bölgesinden şafta doğru hareket ettirir. Bu da sarkık penisin daha aşağı sarkmasına neden olur.

Bunun yanında cerrahlar penisi çevreleyen kısımdan yağ almak için farklı prosedürler de önerebilir. Bu şekilde penisin daha büyük görünmesini sağlamak mümkün olur. Fakat bu durum yine de penisin uzunluğu değişmeyecektir. Bunlar;

 • Penil demontaj
 • Doku greftleri
 • Poliaktik asit enjeksiyonları
 • Hyaluronik asit enjeksiyonları

Yağ Transferi

Yağ transferi ile penis büyütme en çok tercih edilen işlemler arasında yer alır. Karın bölgesinden alınan yağlar kesiye gerek kalmadan penise enjekte edilir. Bu sayede hastalar herhangi bir kesiye gerek olmadan tedavi olabilirler. Penis içerisine büyük bir ürün konmadığı için alerjik reaksiyon olma durumu da söz konusu olmaz. Bu yöntem ile küçük penislerin büyümesi sağlanır.

Penis Büyütme ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Penis büyütme ameliyatı kesi gerektiren ve gerektirmeyen şekilde yapılabilir. Tercih edilen operasyon tipine göre operasyonun ağrılı olma olasılığında da değişiklikler meydana gelir. Fakat kesi içeren bir operasyonun tercih edilmesi durumunda kişiler uykuda olur. Bu sebeple herhangi bir ağrı hissedilmesi durumu söz konusu olmaz.

Operasyondan sonra sertleşme durumlarında kişiler hafif de olsa bir ağrı hissedebilirler. Ancak bu dayanılmaz bir ağrı olmayacaktır. Çoğu zaman kişiler iyileşme süreçlerinde ilaç kullanmaya devam ettikleri için ağrı durumları çok daha az olur. Bu nedenle penis büyütme operasyonu için kişilerin endişe etmesine gerek yoktur.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme

Penis büyütme ameliyatları genelde iyileşme süreçleri göz önüne alınarak gerçekleştirilir. Bu operasyondan sonra iyileşme kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durumdur. Bu da her hastanın farklı süreçlerden geçeceği anlamına gelir. Ağır iyileşme süreçlerinden geçen hastaların deneyimleri okunarak operasyondan vazgeçmek yanlış bir tercih olacaktır.

Penis büyütme ameliyatında iyileşme süreci tedavi görmüş olduğunuz cerrah ve genel sağlık durumu ile yakından ilgilidir. Sağlıklı bir vücuda sahip olan kişiler başarılı bir cerrahi tedavi gördüklerinde süreci çok daha kolay atlatır.

 • Genel olarak penis büyütme ameliyatını takiben hastalar yaklaşık 1 ile 14 günlük bir iyileşme sürecine girerler. Kesi yeri tıbbi işlemden 5 günlük süre sonrasında iyileşir.
 • Şişlik ve rahatsızlık durumları ilk haftalarda büyük ölçüde iyileşir. Penis büyütme ameliyatında iyileşme sürecinde skrotumu yükseltmek ve şişliği azaltmak adına buz kullanılabilir.
 • Hastaların cilt hasarına ve donmalara neden olabileceğinden buzu doğrudan skrotum ya da penis üzerine koymamaları son derece önemlidir. Skrotumun kaldırılması eski el havlusu ya da bacak arasına sıkıştırılan bir gömlek yardımıyla gerçekleştirilebilir.
 • Destekleyici iç çamaşırı ya da jockstrap kullanımı, penisin iyileşmesini hızlandıracaktır. Tıbbi işlemi takip eden 14 günlük süreçte hastaların ağır kaldırmaması ya da yorucu aktivitelerde bulunmaması önemlidir.
 • Ameliyattan en az altı hafta boyunca kişilerin cinsel aktivitelerden uzak durması gerekir.

Penis Büyütme ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme operasyonlarına çoğunlukla gerek duyulmaz. Önemli olan penisin çok uzun olması değildir. Penis boyutunun 8 cm ve üzeri olması durumlarına bu operasyonlar hastaların isteklerine göre gerçekleştirilir. Penis büyütme ameliyatı olmayı düşünen kişilerin bu ameliyatları başarılı cerrahlara olmaları önemli bir konudur.

Bu işlemler kozmetik operasyonlar olması nedeniyle tedavi fiyatları son derece yüksektir. Bunun yerine çok daha uygun fiyatlı tedavi gerçekleştirilen ülkeler tercih edilebilir. Bu nedenle bu ameliyat için ülke seçimlerinde dikkatli olmak önemli bir konudur.

Türkiye’de Penis Büyütme Ameliyatı

Türkiye’de penis büyütme ameliyatları uygun olsa da değişkenlik gösterir. Türkiye2de tercih edilen yer, cerrahın tecrübesi, kliniğin konumu gibi çeşitli etkenler ameliyatın fiyatını etkileyecektir. En iyi fiyat garantisi ile tedavi görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye her şeyden önce tıp alanında son derece gelişmiş olması ile bilinir. Tedavi masrafları da oldukça uygun olması ile dikkat çeker. Başka ülkelerden alınan tedaviler ile kıyaslandığında Türkiye’de alınan tedavilerden %70 oranında tasarruf elde edilir. Türkiye’de penis büyütme ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir