Diş İmplantları

Polonya’da Diş İmplant Fiyatları

Diş implantları eksik dişlerin tedavisini gerçekleştiren tedavilerdir. Dişlerin tedavisinde geri dönüş yoksa, başka bir tedavi alternatif değilse hekimler diş implantı takmaya yönelirler. Sert gıda tüketmekten ve yetersiz bakımdan ötürü zamanla hasar görebilir. Rutin bakım dişlerin hasar görmemesi bakımından oldukça önemlidir. Dişlerin görünümü yemek yerken ve konuşurken oldukça önemlidir. Bu nedenle bakımını yaptırmalı, eksik varsa tamamlanmalıdır.

Eksik dişler estetik görünüm bakımından hoş olmadığı için Polonya’da implant tedavisi yaptırma gereği duyabilirsiniz. Bu noktada alanında uzman ve kaliteli hekimler ile çalışmanız daha doğru olur. Fiyatlar araştırıldığı zaman Polonya’da ücretlerin pahalı olduğu görülebilir.

dental implant tedavisi kimler için uygundur

Dental İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Diş implant tedavileri dişleri eksik olan kişiler için uygundur. Ancak bu tedaviyi yaptırmak için belli başlı kriterler vardır. Eksik dişlerin olmasının yanı sıra hastanın kemik gelişimini de tamamlamış olması gerek. Bununla birlikte kanser gibi kronik ve ağır hastalıklara sahip olmamak gerekir. Çünkü az miktarda da olsa lokal anestezi verilecektir. Ciddi sağlık probleminiz yoksa ve kemik gelişimini tamamladıysanız implant tedavisini yaptırabilirsiniz. Polonya’da implant tedavisi yaptırmak için 18 yaşını doldurmanız gerekir.

Diş İmplant Tedavisi Riskli midir?

İmplant tedavisinin riskleri nedir diye sormak daha mantıklı olacaktır. Çünkü yapılacak her cerrahi işlemin ufak da olsa riski mevcuttur. İmplant tedavisi diş çekimi kadar kolay olsa da damağa lokal anestezi verildiği için anestezi komplikasyonları göz önünde bulundurulmalıdır. İmplant tedavisinde risk oldukça düşüktür. Sadece birkaç gün damak şişebilir ve az da olsa ağrı yaşayabilirsiniz. Bir de damak dişe alışana kadar yemek yerken zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle ilk günlerde yumuşak gıdalar ile beslenmeniz gerekir.

Diş İmplantı Neden Pahalıdır?

İmplant dişler ömür boyu kullanıldığı için ve kişinin kendi dişleri kadar sağlam olduğu için diğer tedavilere nazaran daha pahalıdır. Diş implantları aslında pahalı değildir. Çünkü gerçek bir diş işlevi görürler. Fakat sigorta kapsamında olmadıkları için kişiler masrafları karşılamakta zorluk yaşar. Polonya’da implant tedavisinin pahalı olmasının pek çok nedeni vardır. Öncelikle yaşam maliyetleri yüksektir. Fakat Türkiye’de daha uygun fiyatlara diş implantı yaptırabilirsiniz.

Polonya’da Diş implant Tedavisi Maliyeti

 Polonya’da diş implant maliyeti tek diş başına 500 Euro civarındadır. Bu da hastaların tedaviyi karşılamalarını zorlar. Ücretsiz diş implant tedavisi yaptırmak pek mümkün değildir. Ancak kronik hastalık, doğuştan diş kaybı ve travma gibi sorunların yaşanmış olması gerekir. Ancak bunun dışında çok pahalı bir şekilde implant tedavisi yaptırılır.

Uygun fiyatlı implant tedavisi yaptırmak istiyorsanız Türkiye’yi tercih edebilirsiniz. Özellikle birden fazla diş implant fiyatına ihtiyacınız varsa farklı ülkeleri değerlendirebilirsiniz. Üstelik seyahat ve konaklama alanında da çok uçuk fiyatlar ödemezsiniz.

türkiyede implant ucuz mu

Türkiye’de İmplant Tedavisi Ucuz mu?

Türkiye’de implant tedavisi gayet uygundur. Diğer ülkelere nazaran daha ucuz maliyetlerde implant fiyatı yaptırılır. Çünkü Türkiye yaşam maliyeti bakımından daha ucuzdur. Bununla birlikte dolar ve Euro kur farkı da Türkiye’yi pek çok diş tedavisinde daha ucuz kılar. Ancak ucuz olması gözünüzü korkutmasın. Çünkü son derece başarılı ve yeterli eğitime sahip uzman doktorlar bulunur. Türkiye içinden ve yurtdışından her sene binlerce hastaya implant tedavisi yaptırılır. Özellikle İstanbul ve Antalya’da çok başarılı cerrahlar yer alır. Siz de ortalama diş başına 200 Euro fiyatına Türkiye’de diş implant tedavisi yaptırabilirsiniz. Üstelik seyahat ve konaklama alanında da yardım alabilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyatlara implant tedavi hizmeti sunan kliniklere ulaşmak için bizimle görüşebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir