Portekiz Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu hakkında aklınıza çok fazla soru işareti varsa içeriğimizi okuyarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Portekiz mide balonu fiyatları, mide balonu nasıl çalışır, mide balonu riskleri ve daha fazlası içeriğimizin devamında.

Portekiz, tatil yapmak için de çok iyi bir seçenektir. Sağlık turizmi açısından da çok sık tercih edilen bir ülkedir. Çevre ülkelerde mide ameliyatları çok pahalı olduğu için Portekiz’de ameliyat olmayı düşünebilirsiniz. Portekizliler de tedavi için genelde başka ülkeleri tercih eder.

Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir
Mide Balonu Nedir

Mide balonu, egzersiz ve diyet ile fazla kilolarından kurtulamayan hastaların tercih ettiği bir çeşit mide küçültme ameliyatıdır. Bu işlem sayesinde hastalar çok kolay bir şekilde kilolarından kurtulabilir. Hem diyet yaparak hem egzersizlere devam ederek fazla kilolarınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız mide balonu sizin için de ideal bir tedavi olabilir.

Kimler Mide Balonu Ameliyatı Yaptırabilir?

Mide balonu ameliyatı olabilmeniz için illa ki çok yüksek kilolara sahip olmanıza gerek yoktur. Çünkü bu ameliyat için önemli olan vücut kitle endeksinizdir. Hastaların boy ve kilo oranlarına bakılarak yapılan hesaplamalarda vücut kitle endeksini öğrenmek mümkündür. Vücut kitle endeksinin en az 25 olması gerekir. Aynı şekilde yaş aralığının da 18 ile 65 olması gerekir.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplayıcı

BMI = Ağırlık / metre karesi

100 kg ve 1.80 boyundaki bir kişi için aşağıdaki hesaplamayı yapabilirsiniz;

  • 1,8*1,8 = 3,24
  • 100/3,24 = 30,8
  • BMI = 30,8

Mide Balon Nasıl Yerleştirilir?

Mide balonunun midenize yerleştirilmesi için öncelikle genel anestezi verilir. Uykuya daldıktan sonra midenize ince bir tüp yerleştirilir. Bu tüp, ucunda kamera bulunan bir endoskopi cihazı olarak bilinir. Balonu midenize yerleştirmek amacı ile midenize bir cihaz yerleştirilir. Kamera yardımıyla balonun konumu kontrol edilir. Doğru konuma gelince balon tuzlu su ile şişirilir. Sonrasında içine mavi bir cerrahi sıvı doldurulur.

Sonrasında tüp çıkarılarak işlem tamamlanır. Sonrasında hasta uyandırılır. İşlem sedasyon ile yapıldığı için mutlaka yanında refakatçi gereklidir. Bir gün hastanede yatırıldıktan sonra hasta evine geri gönderilir.

Mide Balon ile Nasıl Kilo Verilir?

Mide balon ile kilo verme işlemi çok merak edilir. Mideye takılan balon yaklaşık portakal büyüklüğündedir. Bu da hastanın midesine ağırlık vererek şişkinliğe sebep olacaktır. Yani, hasta yemek yemese de açlık hissetmez. Öte yandan hastanın yemesini güçleştiren balon kişinin çok kısa sürede kilo vermesini sağlayacaktır. Sindirim sistemi geçici bir değişikliğe uğrar. Bu sayede hasta kalıcı olarak bir değişiklik yaşamaz ve hasta normal yaşantısına devam eder. Balon çıkarıldıktan sonra da hasta beslenmesine dikkat etmelidir.

Portekiz’de Mide Balon

Portekiz’de mide-balonu taktırılır mı? Çok uygun fiyatlara başka ülkelerde de tedavi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu nedenle Portekiz’de tedavi olmak pek avantajlı olmaz. Genel anlamda pahalı bir yaşama sahip olan Portekiz’de ücretler 6000 Euro’dan başlar. Başarılı bir klinikte tedavi olmak isterseniz fiyat daha da artış gösterecektir.

Türkiye’de Mide-Balonu Fiyatları

Türkiye’de Mide Balonu Fiyatları
Türkiye’de Mide-Balonu Fiyatları

Türkiye’de mide-balonu fiyatları 2000 2500 Euro civarındadır. Dolayısı ile çok daha uygun maliyetlere ameliyat yaptırmak olağandır. Siz de bu ülkede tedavi olarak bütçenizi koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir