Burun Estetiği

Arnavutluk Rhinoplasty Fiyatları

Yüzün en belirgin unsuru burundur. Öyle ki burun görünümü dış görünüşünüzü yüksek derecede etkiler. Sonuç olarak burun şekliniz genel görünümünüz açısından önemli bir konuma sahiptir. Eğer burnunuzdan memnun değilseniz Arnavutluk rhinoplasty fiyatları kapsamında geniş araştırmalar yapabilirsiniz. Bu ülkedeki rhinoplasty fiyatları ortalama 3000-4000 USD bandındadır. Tiranda ve daha pek çok semtinde rhinoplasty ameliyatı yapan cerrahlar mevcuttur. Dolayısı ile biraz pahalı bir tedavidir.

Rhinoplasty ameliyatı genel olarak burun şeklini değiştirmek, simayı yenilemek ve fonksiyonları rehabilite etmek amacıyla kullanılır. Örneğin rahat nefes alıp veremiyorsanız veya burnunuzda kemik bulunuyorsa da rhinoplasty tedavisi yaptırabilirsiniz. Burun estetiğini düzeltmek ve solunum problemlerini gidermek amacıyla rhinoplasty operasyonu yaptırmanız size pek çok avantaj kazandırır.

Arnavutluk’ta Profesyonel Cerrah Bulabilir miyim
Arnavutluk’ta Profesyonel Cerrah Bulabilir miyim

Arnavutluk’ta Profesyonel Cerrah Bulabilir miyim?

Burun hem fonksiyonel açıdan hem de estetik açıdan kişilerin pek çok unsurunu etkiler. Psikolojik anlamda da fiziki görünüş bakımından da burun estetiği yaptırmak son derece avantajlıdır. Çok büyük, çok küçük, topaklanmış burun köprüsü ve nazal semptomların olduğu durumlarda burun estetiği yaptırmak idealdir. Bununla birlikte yanıklar, kanser ve kaza da burun yapısını bozabilir. Bu durumda da rhinoplasty ameliyatı olmanızda fayda vardır.

Rhinoplasty, iyi bir cerrah tarafından alınan tedavi sonucunda etkisini gösterir. Cerrah bu durumda güvenilir, tecrübeli, estetik duyarlık barındıran ve olumlu yorumlara sahip olmalıdır. Deneyime sahip olmayan cerrahlar tarafından yapılan operasyonlarda sonrasında burun yamukluğu görülmesi muhtemeldir. Arnavutluk’ta ücretler pahalı olduğu için hastalar bu ülkede tedavi olma konusunda kararsız kalır. Ancak Türkiye Arnavutluk’a göre daha avantajlıdır. Çünkü burada pek çok hasta burun estetiğine talep duyduğu için ve ücretler de uygun olduğundan cerrahlar da yeterli tecrübeye sahiptir.

Arnavutluk ve Türkiye’de Burun Estetiği Prosedürü
Arnavutluk ve Türkiye’de Burun Estetiği Prosedürü

Arnavutluk ve Türkiye’de Burun Estetiği Prosedürü

Rhinoplasty diğer ülkelerde genel anestezi altında yapılırken bazı ülkelerde de lokal anestezi altında yapılır. Bu işlem diğer yüz kozmetik işlemleri ile birlikte de uygulanabilir. Genelde burun estetiği 1-2 saat sürer ve hasta 1 gece hastanede yatırıldıktan sonra taburcu edilir. Burun içinde ya da etrafında küçük kesiler yapmak operasyonun bir parçasıdır. Ancak herhangi bir şekilde yara izi oluşmaz.

Rhinoplasty operasyonunda deri kemikten çıkarılıp tekrar şekillendirilir. Böylece doğal esneklik kazandırılarak yeni konuma uyum sağlaması amaçlanır. Operasyon sonunda burnu desteklemek ve şişliğin oluşmasını önlemek için burnun üstüne bir alet yerleştirilir. Gazlı bez de operasyon sonrası kanamayı önlemek için kullanılabilir ve 1-2 gün sonra çıkarılır.

Yurt dışından gelen hastalar operasyon sonrası bir otelde birkaç gün konaklayabilir. Alet çıkarılana kadar 5-10 gün boyunca hastaneyi ziyaret etmek gerekir. Bu durumda çalışıyorsanız işten izin almanız gerekebilir. Dikişler yaklaşık 10 gün sonra alınır.

Operasyon sonrası morluk ve şişliklerin yaklaşık 4-5 ay sürmesi beklenir. Sonrasında kendiliğinden kaybolurlar. Geçici olarak koku kaybı da yaşanabilir. Ancak panik yapmanıza gerek yok, bunların hepsi geçicidir.

Arnavutluk ve Türkiye’de Rhinoplasty Operasyon Ücretlerini Etkileyen Faktörler
Arnavutluk ve Türkiye’de Rhinoplasty Operasyon Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Arnavutluk ve Türkiye’de Rhinoplasty Operasyon Ücretlerini Etkileyen Faktörler

 Arnavutluk ve Türkiye’de rhinoplasty tedavi ücretleri çeşitli faktörlere göre belirlenir. Bu faktörler şöyledir;

  • Anestezi fiyatları
  • Hastanede ve otelde kalınacak süre
  • Tıbbi muayene detayları
  • Ülkedeki yaşam maliyeti
  • Para birimi
  • Cerrah deneyimi
  • Klinik yeri

Bu kriterler ücretleri değiştirir. Ancak Türkiye’de burun estetiği operasyonu yaptırarak verimli sonuçlar elde ederken bütçenizi de koruyabilirsiniz.

Türkiye’de Burun Estetiği Fiyatları

Türkiye’de burun estetiği fiyatları 2000 USD biriminden daha düşüktür. Seyahat ve konaklama masrafları da bu ücrete dahildir. Bütçenize uygun fiyatlarda burun estetiği operasyonu olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “Arnavutluk Rhinoplasty Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir