Burun Estetiği

Rhinoplasty İçin En İyi Ülke Hangisi?

Günümüzde oldukça popüler bir estetik tedavisi olan rhinoplasty, burun estetiği olarak bilinir. Burnun küçültülmesi ve şekillenmesi şeklinde ifade edilebilir. Bununla birlikte nefes alıp vermeyi kolaylaştırmak ve yarık burnu düzeltmek amacıyla da yapılabilir. Pek çok kişi hangi ülkede rhinoplasty ameliyatının iyi olduğunu araştırmaktadır.

İsveç’te Burun Estetiği Yaptırmak Ne Kadar?

Burun estetiği yapmak için en doğru kliniği seçmek gerekir. Plastik cerrah doktorunun en az 5 yıllık deneyime sahip olması gerekir. Bununla birlikte İsveç’te burun estetiği yaptıracağınız zaman hekimin ‘’İsveç Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne’’ bağlı olup olmadığı da araştırılmalıdır. İsveç’te rhinoplasty operasyonu Türkiye’ye göre daha pahalıdır. 5500 Euro civarında olan rhinoplasty ameliyatı İsveç’te birçok hekim tarafından uygulanır.

Hollanda’da Burun Estetiği Yaptırmak Ne Kadar?

Hollanda’da burun estetiği maliyeti 4000 Euro ile 7000 Euro arasındadır. Gerçekten de çok pahalıdır ve Türkiye’de burun estetiği yaptırmak bu durumda daha avantajlıdır.

İngiltere’de Burun Estetiği Yaptırmak Ne Kadar?

İngiltere’de alanında başarılı doktorlar bulunmasına karşın maliyet yüksektir. Yaklaşık 6000 Euro civarında bu operasyon yapılır. Bu nedenle İngiltere’den de Türkiye’ye gelen hasta sayısı oldukça fazladır.

Türkiye’de Burun Estetiği Yaptırmak Ne Kadar
Türkiye’de Burun Estetiği Yaptırmak Ne Kadar

Türkiye’de Burun Estetiği Yaptırmak Ne Kadar?

Türkiye’de burun estetiği fiyatı 1500 dolar ile 2000 dolar arasında farklılık gösterir. Bu durumda diğer ülkelere göre 3 kat daha az maliyet ortaya çıkar. Likidite Türkiye’de çok fazladır. Bu nedenle hastalar için de ekstra avantaj olur. Peki, neden Türkiye’de rhinoplasty ameliyatı tercih ediliyor?

Rhinoplasty ameliyatının kaliteli olma nedenleri şu şekildedir;

 • Çok ciddi bir şekilde eğitim verilir. Doktorlar her alanda eğitim gördüğü gibi tek bir alanda uzmanlaşmak için gerekli eğitimi alırlar.
 • Hastanelerde yeterli alt yapı vardır ve her biri moderndir.
 • Türkiye’de çok fazla kişi rhinoplasty ameliyatında talep oluşturduğu için doktorlar yeterli pratiğe sahiptir.
 • Türkiye’de doktorlar uluslararası hasta tecrübesine sahiptir. Çünkü Türkiye dünya medikal turizmin ortasında yer almaktadır. Ayrıca Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu kıtalarından çok fazla hasta akışına sahiptir.

Tüm bu sebeplerden ötürü Türkiye uygun fiyatlara sahip olduğu gibi yoğun rekabet almaktadır.

Rhinoplasty Operasyonu Avantajları

Rhinoplasty operasyonu yaptırmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • Burnunuzun boyunu yüzünüzün geri kalanı ile dengede tutar.
 • Burun genişliğini değiştirir.
 • Çöküntü ve tümsek varsa bunları düzeltir.
 • Burun ucundaki şekil bozukluğunu giderir.
 • Ağız ve burun arasındaki eşitliği korur.
 • Burun deliklerini yeniden şekillendirir. Nefes almayı kolaylaştırır.
 • Burnun simetrik olmasını sağlar.
Burun Estetiği Çeşitleri
Burun Estetiği Çeşitleri

Burun Estetiği Çeşitleri

Burun estetiği 2 farklı yöntem ile yapılır. Bunlar açık ve kapalı burun estetiği olarak gösterilebilir.

Açık burun estetiği: Burun iç bölümüne ulaşmak amacıyla burun delikleri arasındaki deliği kesmek ile gerçekleşir. Cerrah bu prosedürde daha rahat işlem yapar. Küçük değişiklikler büyük verim almanızı sağlar. Bu nedenle hastalar başarılı sonuçlar elde eder.

Kapalı burun estetiği: Kapalı prosedürde cerrah kesilerin dışarıdan belli olmaması için burun deliklerinden kesi açar. Bu tip burun estetiği burun ucu estetiği gibi basit işlemlerde tercih edilir.

Rhinoplasty Riskleri

Rhinoplasty riskleri uzman hekim tarafından yapıldığı sürece yok denecek kadar azdır. Ancak istisna olarak görülen yan etki ve riskler şu şekilde sıralanabilir;

 • Anestezinin verilmesinden kaynaklı görülebilecek komplikasyonlar
 • Ameliyat sonrası bağışıklık sistemi korunmazsa enfeksiyon görülebilir.
 • Burun kısmında kısa süreliğine uyuşma görülebilir.
 • Şişme görülebilir fakat bu gayet normaldir ve geçicidir.
 • Alanında uzman olmayan doktor tarafından yapılırsa yara izleri görülebilir.

Türkiye’de rhinoplasty ameliyatı olduğunuzda bu tür sıkıntılar ile karşılaşmazsınız. Çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi bu alanda yeterli eğitim alınmıştır ve hastaların %95’i operasyondan memnun kalır.

Türkiye’de Revizyon Burun Estetiği

Bir hastanın ilk  yaptırdığı burun estetiği operasyonu birincil rhinoplasty olarak bilinir. Bazı durumlarda olası durumları önlemek adına ya da kötü sonuçların elde edilmesi durumunda ikincil rhinoplasty işlemine gereksinim duyulabilir. Revizyon burun estetiği de bu işlemi ifade eder. Her iki tedavi de aynı gibi görünse de ikincil rhinoplasty çok daha fazla uzmanlık ve titizlik gerektirir. Hedeflerinizi anlayan ve verimli sonuç elde etmenizi sağlayan bir cerrah ile görüşmelisiniz.

Önceki rhinoplasty operasyonundan memnun kalmayan, sağlık açısından sorun yaşayan ve büyümenin sonuna gelmiş kişiler ikincil burun estetiği için aday olan hastalardır. Rhinoplasty operasyonun amacı fonksiyonunu ve estetik güzelliğini karşılayan bir burun elde etmektir. Bunun için Türkiye’de birincil ve gerektiği durumlarda ikincil rhinoplasty operasyonu yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de rhinoplasty operasyonu yaptırmak sizlere pek çok avantaj sağlar. Öncelikle 1400-2000 dolar aralığında bu operasyonu yaptırarak bütçenizi koruyabilirsiniz. Bununla birlikte transfer ve konaklama alanında da zorluk yaşamazsınız. Her şey bir yana hayal ettiğiniz ve işlevsel bir buruna sahip olmuş olursunuz. Bunun için bizimle görüşerek en uygun fiyatlarda %100 kalitede rhinoplasty operasyonu yapan klinikleri bulabilirsiniz.

7 thoughts on “Rhinoplasty İçin En İyi Ülke Hangisi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir