Burun Estetiği

Rhinoplasty

Rhinoplasty, bir diğer ismi ile burun estetiği son zamanlarda oldukça popülerlik kazanmış bir estetik cerrahi işlemidir. Genelde implant kullanılan bu işlemde burundaki sarkık uç keskinleştirilir ve düz köprü kurarak burunda yükseklik gerçekleştirilir. Profesyonel klinikler tarafından uygulandığında son derece başarılı bir sonuç elde etmek mümkündür. Ayrıca kişiye doğal ve zarif bir görünüm kazandırır.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir
Kimler Rhinoplasty Yaptırabilir

Rhinoplasty 18 yaşını doldurmuş herkes için uygundur. Fakat son derece önemli bir operasyon olduğu için hekim tarafından detaylı muayene olmak gerekir. Bu kapsamda kişinin yüz hatları burun estetiği bakımından oldukça önemlidir. Eğer yüz tasarımı uygunsa kişiye verimli bir şekilde burun estetiği operasyonu yapılabilir. Türkiye’de pek çok kişi kendi yüz şekline uygun burun tasarımı ile hayalindeki estetiğe kavuşmuştur. Çünkü alanında uzman, yeterli eğitime sahip hekimler hastanın durumuna göre estetik operasyonu sürdürür.

Rhinoplasty Prosedürü Nasıldır?

Bir insanın simasında en önemli organ burundur. Koku alma ve nefes alıp verme egzersizlerinin yanı sıra estetik duruşu etkileyen önemli bir uzuvdur. Sadece estetik amaçla Rhinoplasty yapılmaz. Bunun yanı sıra kişinin sağlığı ve daha rahat nefes alıp vermesi için de burun estetiği tercih edilir. Bu operasyonda işlem öncesinde doktor kişinin yüz hattının ölçülerini alarak dijital ortamda çizer. Hastanın burun çizim uygun cihazlara aktarılarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir.

Rhinoplasty açık ya da kapalı operasyon yöntemleri ile gerçekleştirilebilir. Fakat uzmanlar daha verimli olduğundan açık operasyon yapmayı tercih eder. Burnun açılmasını ve kıkırdak kemiğin düzelmesini kapsayan açık ameliyat sayesinde hem daha rahat nefes almak hem de hoş bir buruna sahip olmak mümkündür. Burun istenen şekle geldiğinde ve hastanın nefes alıp vermesinde problem kalmadığında dikiş atılarak ameliyat sonlandırılır.

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Operasyon sonrası iyileşme süreci 1 ay sürebilir. Operasyonun 2.gününde hastada kızarıklık ve morluk görülebilir. Bu tamamen normaldir fakat buz kompresi uygulayarak daha hafif atlatılabilir. Operasyondan 1 hafta sonra dikişler alınır. Yaklaşık 1 yıl sonrasında burun kendi şekline bürünür ve hasta tamamen iyileşmiş olur.

Rhinoplasty Avantajları

Burun estetiği avantajları şu şekilde gösterilebilir;

  • Burun boyutu küçültülür.
  • Yüz hatları ile burun hizası eşitlenir.
  • Burun köprüsünün şekli değiştirilir.
  • Burun ucunun şekli değiştirilir.
  • Nefes alıp vermeyi iyileştirerek sinüs problemine iyi gelir.

Siz de Türkiye’de Rhinoplasty yaptırarak bu avantajları elde edebilirsiniz.

Hangi Ülkelerde Rhinoplasty Yaptırılır?

Hangi Ülkelerde Burun Estetiği Yaptırılır
Hangi Ülkelerde Burun Estetiği Yaptırılır

Burun estetiği operasyonu pek çok ülkede yapılabilir. Ancak pek çok doktor burun estetiği operasyonunda tecrübesiz olduğu için çok kapsamlı araştırma yapmak gerekir. Genç bireylerde bu işlemi yapmak daha kolayken orta yaşlı kişilerde operasyon daha zor geçer. Bu nedenle çok yüksek fiyatlar istenebilir. Türkiye’de her klinik bu operasyonu gerçekleştirmese de pek çok klinik ve doktor başarıyla bu operasyonu gerçekleştirir. Nadir olarak yapılan burun estetiğini Türkiye’de makul fiyatlarda ve güvenle yaptırabilirsiniz. Ameliyat yapan hekimlerin hasta yorumlarını ve fiyatlarını mutlaka araştırmalısınız. Böylece içiniz rahat bir şekilde bütçenize uygun ücretlerde hayallinizdeki burun şekline kavuşabilirsiniz.

Türkiye’de Burun Estetiği Fiyatları

Türkiye’de burun estetiği fiyatları oldukça değişkendir. Fakat 200 Dolar ile 500 Dolar aralığında bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik transfer, kalacak yer ve tedavi sonrası kontroller için de ek ücret talep edilmemektedir. Detaylı bilgi için Türkiye’de bulunan hekimler ile görüşebilirsiniz.

One thought on “Rhinoplasty

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir