Saç Ekimi

Saç Ekim Nedir?

Saç ekimi:

Geçmişten günümüze bedenimizin önemli bir yeri olan saç, aynı zamanda karakterimizi ve duruşumuzu da yansıtır. Saç kişilerin kendisini sevmesini ve özgüvenli olmasını sağlar. Fakat   günümüzde sıkça rastlanan psikolojik stres, hormonsal eksiklik, genetik yatkınlık, saç derisi hastalıları, ilerleyen yaş ve tıbbi rahatsızlık gibi sebeplerden ötürü saçların dökülmesine ve kelliğe yol açmaktadır. Özellikle 50’li yaşlardan sonra erkeklerin yüzde 40’ından daha fazlası saç dökülmesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu yüzden saç ekimi erkeklerin en gözde kozmetiklerinden birisidir. Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu birçok uzman ekip sizin sorunlarınıza çözüm oluyor.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Saç ekilirken genellikle kişinin ensesinden alınan saç kökleri, seyrelmiş ya da tamamen saçsız kalmış bölgeye ekilir. Kişiden alınan bu saç köklerine greft denir. Sık gözükmese de kişinin ensesinde yeterince saç ya da sağlıklı saç yoksa kişinin kollarından ve göğüs kıllarından saç kökü alınabilir. Saç-ekim operasyonu genellikler 6 ila 8 saat arası sürmektedir. Saçsız alan boyutunun büyüklüğüne bağlı olarak operasyonun tamamlanması birkaç seans sürebilmektedir. Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu birçok uzman ekip güvenilir, kaliteli ve profesyonel bir operasyonla sizlerin sorununa çözüm oluyor.

 

Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapılır?

 

Saç-ekiminizden önce saç ve deri analizi yapılarak ve kişinin de tercihi göz önünde bulundurularak cerrahlar ile ortak bir karar verilmektedir. Saç analizi, saç ekilmesi gereken bölgeye yetecek miktarda saçın olup olmadığını bizlere söyler. Yeterli olan kişilerde saç ekilmesi için plan yapılmaya başlar. Yetersiz olan kişilerde ise saç ekimi iki seansa bölünür. Saç rengi, saçının sertliği ve yumuşaklığı, düz-dalgalı ya da kıvırcık olması vb. faktörler de saç-ekimi işlemini doğrudan etkilemektedir.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi saç ekimi operasyonunda da riskler bulunmaktadır. Bu yüzden saç-ekimi yapan yerler ve saç-ekimi fiyatları araştırılırken saç-ekimi alanında iyi eğitim almış, işlerinde tecrübeli ve uzman cerrahlar ve de hastane ortamı tercih edilmesi gerekmektedir. Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu uzman ekipler sizlere kaliteli bir hizmet sunuyor.

 

saç ekimi
saç-ekimi

 

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

 

  • Saç-ekimi esnasında; Ensenizde iz bırakmayan FUE yöntemi, tıraşsız saç ekimi yöntemi, DHI yöntemi, hafif iz bırakabilen cihazlar kullanılmaktadır.

 

  • En çok tercih edilen teknik olan FUE tekniğinde greftler ensenizden tek tek alınarak eksik olan bölgeye uygulanmaktadır. Bir seansa bağlı olarak 2000 ila 5000 arasında greft toplanır. İhtiyaç olursa ikinci bir seans yapılabilir. FUE saç-ekimi tekniğinin en göze çarpan özelliği ise ekilen saçların kalıcı olması ve uzamaya devam etmesidir. Erkekler ve kadınlarca sıkça tercih edilir.
  • Tıraşsız saç-ekimi genellikle kadınlar tarafından tercih edilen ve en doğal saç-ekimi yöntemlerinden birisidir. Tıraşsız ekim esnasında en fazla 3000 greft alınabileceği için seyrek ya da küçük bölgelerde tercih edilir.
  • DHI saç-ekimi yöntemi kesi ya da dikiş gerekmez. Bunun yerine kanal açma ve kök yerleştirme işlemi aynı anda yapılmaktadır. Bu yöntemin en göze çarpan detayı greftlerin kalitesi ve canlılığının korunmasıdır. Tıraşsız saç ekiminde de kullanılan DHI tekniği en iyi teknikler arasında yer almaktadır. DHI saç-ekimi yöntemi her yöntemde olduğu gibi alanında uzman ve tecrübeli kişilere yaptırılması gerekmektedir. Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu uzman kadrolu ekipler sizlerin kafasındaki soruları ortadan kaldırıyor.

 

 

Saç-Ekimi Sonrası Yapılması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Saç-ekim işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Bu soruya cevap verecek olursak saç-ekiminden sonra saçlarınız uyum sağlaması ve tam olarak uzayabilmesi için 10-18 ay arası bir zamana ihtiyaç vardır.

Özellikle ilk 3 ay yapılan operasyondan pek fazla sonuç göremeyeceğiniz, hatta ekilen saçlarınızın da dökülebilme riskinin olduğu bir süreçtir. Kişiler bu zaman zarfında sigara içiyorsa olabildiğince az sigara içmesi ya da içmemesi, doğal ve sağlıklı beslenmesi, kimyasal içerik taşıyan şampuanlar yerine el yapımı sabun ya da doğal içerikli şampuanlar kullanması, psikolojik stresten uzak durması ve yapabiliyorsa saç besleyici vitaminler kullanmasıyla süreci desteklemesi saçlarının kaliteli uzamasını sağlayacaktır.

Saç-ekimden bir süre sonra 4. ila 5. aylardan itibaren kişi saçını boyatabilir, fön çektirebilir ya da topic benzeri ürünler kullanabilir. Tıraş olabilmek için 6. ayı doldurması gerekir. Saç ekiminden 6 ay sonrası saçına kimyasal ürünler kullanmaya başlayabilir. Örnek vermek gerekirse sprey, wax gibi ürünler tercih edilebilir. Ancak bu ürünler deriye temas etmemesi, sadece saça temas etmesi gerekir. Bu ürünler gece yatmadan ya da gün boyu saçınızda kalmadan arındırılmalı ya da yıkanmalıdır.

Saç-ekim sonuçlarında yaşanan memnuniyetsizliğin çoğunluğu saç ekim esnasında değildir. Aksine saç-ekim sonrası kişinin saçlarına iyi bakamamasından dolayı ortaya çıkan saç köklerinin sağlıklı büyüyememesinden kaynaklıdır. Operasyon sonrası bakım ne kadar iyiyse saç-ekiminizden de alacağınız verim o kadar iyidir. Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu birçok uzman ekip sizin bu sürecinizde yanınızda olmakta ve sizlere tavsiye vererek ne yapmanız gerektiğini anlatmaktadır.

 

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür mü?

 

Operasyon sonrası ekilen saçlar, ekildikten sonraki birkaç hafta içerisinde dökülebilmektedir fakat bu normal bir durumdur. Çünkü dökülen saçların yerine 3-4 ay içerisinde tekrardan saç çıkmaktadır. Saç kökleri benliklerini korur yani bu dökülme geçici bir dökülmedir. Lakin ekilen saçların yerine o bölgede bulunan orijinal saçlarınız dökülmeye devam edebilir. Bu dökülmenin artması durumunda fazladan bir cerrahi operasyon geçirmeniz gerekebilmektedir. Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu uzman birçok kadro sizin bu sürecinizde de yanınızda bulunuyor. Türkiye de saç-ekimi Serkan fiyatı için bizlere ulaşmanız yeterli…

 

 

Türkiye de Saç Ekimi Serkan Fiyatları Nedir

Saç ekimin merkezleri sizlere greft hesaplanması ile fiyat sunmaktadır. Fakat bu uygulama Türkiye de fazla popüler değildir. Saç ekim fiyatı operasyon başı paket fiyat uygulamasıyla yapılmaktadır. Türkiye de saç-ekimi Serkan fiyatı nelerdir? Saç ekimi estetik merkezlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlar genel olarak 9000 TL ile 20000 TL arasındadır. Kişiler burada piyasa araştırması yaparak kendisine en uygun olan fiyat ya da paketi seçmesi gerekmektedir. Fakat Serkan Bey’ in yetiştirmiş olduğu uzman kadrolar sizlere en uygun fiyat ve en kaliteli hizmeti sunuyor. Türkiye de saç-ekimi Serkan fiyatı nelerdir ve en iyi hizmet için bizlerle iletişime geçebilirsiniz…

 

 

Türkiye de Saç Ekimi  Fiyatı

 

Son zamanlardaki dünyanın ekonomik durumu, hayat standartlarının değişmesiyle beraber 2020 yılında ortaya çıkan Covid-19 virüsü sebebiyle birçok sektörle beraber estetik sektörü de etkilenmiştir. Bununla birlikte ülkemizde de yaşanılan ekonomik buhran sebebiyle alım gücü düşmekte ve hizmet sektörü pahalanmaktadır. Türkiye de saç ekimi fiyatı nelerdir? Bu şartlar altında ülkede artan fahiş fiyatlar ve saç ekim sektöründe görülen fiyat artışları finansal açıdan saç ektirmek isteyen kişileri düşündürmektedir. Bir diğer düşündüren konu ise her sektörde olduğu gibi dolandırıcılık faaliyetleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Kişiler saç ektirecekleri zaman bu durumlardan dolayı saç ekim sektörüne karşı olan ilgiyi kaybetmektedir. Türkiye de saç ekim Serkan fiyatı nelerdir? Fiyat almak için ekibimizle işetişime geçebilirsiniz…

 

 

 Serkan Kimdir ve Saç Ekim Fiyatları

 

Dr. Serkan Aygın Türkiye de ilk saç-ekimi gerçekleştiren ekiplerden birisinde yer almıştır. 1996’ dan bu yana saç ekimi ve saç tedavisinde faaliyet gösteren Dr. Serkan Aygın, Avrupa da düzenlenmiş olan önemli bir organizasyonda (European Awards of Medicine) “21. Yüzyıl Avrupa Tıp Ödülleri” kapsamında Avrupa’nın En iyi Saç Ekim Uzmanı ödülünü kazanmıştır. Türkiye ve Avrupa’nın sayılı saç ekimi doktorları arasında yer alan Dr. Serkan Aygın günümüze kadar birçok uzman ekip ve kadro yetiştirmiştir. Serkan Bey alanında tecrübeli ve uzman, bir o kadarda ünlü olmasına rağmen saç ekim operasyonlarını artık kendisi yapmamaktadır. Çünkü yıllardır bu sektörde olduğundan yanında birçok ekip yetiştirmiş ve bilgisini aktarmıştır. Bu yüzden Serkan Bey’in yetiştirmiş olduğu birçok uzman ekip sizler ile buluşuyor. Bu uzman ekipler Serkan Bey’in tecrübelerinden yararlanarak ve yeteneklerinin sayesinde bu sektörde başarı yakalamıştır. Bu ekipler sizler için alanının en iyi işçiliğini ortaya sunmakta ve sunmaya da devam etmektedir. Türkiye de saç ekimi fiyatı nelerdir? Bilgileri için bizlere ulaşabilirsiniz…

Bu ekipten en iyi fiyatı almak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz…

 

3 thoughts on “Saç Ekim Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir