Saç Ekimi Tedavileri

saç ekimi: Saç dökülmesi, her kişide görülebilen bir sorundur. Bunun için yaş ve cinsiyetin bir önemi yoktur. Çok kolay bir şekilde tedavi ediliyor olmasına rağmen pek çok ülkede yüksek fiyatlar sunulduğu için çoğu kişinin bütçesi el vermez. Saç ekim tedavileri Türkiye’de makul fiyatlarda kolayca yapılmaktadır. Yazımızın devamında saç ekim tedavisi hakkında merak ettiğiniz her türlü detayı bulabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Ne Sebep Olur?

Pek çok sebepten ötürü saçlar dökülebilir. Genetik, hormonlar, stres, yaşlanma ve tıbbi sorunlar saç dökülmesine neden olabilir. Her yaşta saç dökülmesi görülse de 35 yaş üstü erkeklerde daha çok görülür.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tedavileri, donör olan bölgeden alınan kıl köklerinin kel olan bölgeye nakil edilmesi işlemidir. Donör bölge, dökülme eğilimi göstermeyen güçlü saç tabakalarıdır. Bu bölgeden alınan saçlar kellik başlayan bölgeye nakil edilirse hastanın sorunu da çözülmüş olur. Ancak bu tedavinin çok iyi cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Aksi taktirde pek çok yan etki ile karşılaşmanız olasıdır. Saç ekim tedavisi uzmanlar tarafından yapılırsa %100 kesin çözüm getirir.

Saç Ekimi
Saç Ekimi

 

Saç Ekim Çeşitleri

Saç ekim çeşitleri hastanın durumuna ve doktorun kararına göre farklılık gösterir. 2 türlü saç ekim tedavisi vardır. Bunlar DHI ve FUE saç ekim yöntemleridir. En sık tercih edilen saç ekim yöntemi ise FUE yöntemidir. Yazımızın devamında her iki türlü saç ekim yöntemini görebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekiminde kişinin donör bölgesinden alınan köklerin kanal açmadan kellik oluşan bölgeye eklenmesidir. Kanal açılmadığı için çok daha avantajlıdır ve diğer yöntemlere göre daha kısa sürer.

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi çok sık tercih edilir. Saçın arkasından greft olarak toplanır. Herhangi bir dikişe gerek kalmaz. Alınan greftler de saçın kel bölgesine yerleştirilir. Sonrasında işlem tamamlanır. FUE saç ekim yönteminde deride hiçbir şekilde iz kalmaz.

Saç Ekim Yöntemleri Riskli midir?

Pek çok hasta saç ekim yöntemleri riskli midir sorunu ile karşılaşır. Elbette belli başlı riskler vardır. Fakat uzman ve işini bilen bir hekime muayene olduğunuzda hiçbir risk ile karşılaşmazsınız. Yine de işlem sonrası karşılaşabileceğiniz riskleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Ekim yapılan bölgede saç dökülmesi
  • Kafa derisinde sızlama

Saç Ekim Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Saç ekim tedavileri fiyatları genelde ekilecek greft sayısına göre farklılık gösterir. Hastanın kel olan bölgesine kaç adet greft ekilmesi gerektiği ücretlerde son derece etkilidir. Bununla birlikte saç ekimi yaptıracağınız firmanın kalitesi ve hekimin tecrübesi de ücretlerde etkili faktörlerden biridir. Ancak güvenilir merkezlerden saç ekim işlemini güvenle yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de Saç Ekim Fiyatları

Türkiye’de saç ekim fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bulacağınız doktordan işlemi yaptıracağınız kliniğe kadar farklı etkenler ücretlerde değişkenliğe sebep olur. Ancak ortalama 2000 USD düzeylerinde saç ekim yöntemlerini yaptırabilirsiniz. En düşük fiyat garantisi elde etmek ve güvenilir bir şekilde saç ekim işlemini yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir