Sırbistan Gastrik Bypass

Sırbistan Gastrik Bypass, morbid obez hastaların tedavisi için kullanılan bir operasyondur. Obeziteye bağlı hastalıklar ile birlikte aşırı kilolu hastalarda da gastrik bypass operasyonu kullanılabilir. Gastrik bypass her ne kadar kilo verme operasyonu olarak görülse de bacaklardaki yükü alması ve iç organlardaki yağlanmayı azaltması ile oldukça ideal bir tedavidir. Bu ameliyat sayesinde hastalar fazla kilolarından kurtulmalarının yanı sıra yaşam kalitesini de arttırmış olur.

Kimler Gastrik Bypass Yaptırabilir?

Kimler Gastrik Bypass Yaptırabilir
Sırbistan Gastrik Bypass Maliyeti

Sırbistan gastrik bypass ameliyatı da pek çok ülkede aynı kritere sahiptir. Bu nedenle hastalar kendi ülkelerinde gastrik bypass yaptırmaya uygun değilse muhtemelen Sırbistan gastrik bypass yaptıramaz. Gastrik bypass bilinçsiz bir şekilde yapılırsa hastanın hayati tehlike yaşamasına neden olabilir. Aynı zamanda hasta yeterli VKİ değerine sahip değilse bu operasyonu yaptıramaz. Eğer hastaların gastrik bypass ameliyatı olması gerekiyorsa şu kriterleri karşılaması gerekir;

 • Hastanın VKİ değeri 35 üzeri olmalıdır. Eğer hastanın VKİ değeri 35 altındaysa birtakım sağlık sorunlarına sahip olması gerekir. Örneğin tip 2 diyabet, uyku apnesi ve hipertansiyon gibi hastalıkların bulunması gerekirmiş.
 • Hastanın yaş aralığı 18-65 yaş aralığında olması gerekirmiş.

Gastrik Bypass Ameliyatı Nasıl Zayıflatır?

Gastrik bypass nasıl kilo verdirir sorusu hastalar tarafından çok merak edilir. Bunun pek çok cevabı vardır. Çünkü gastrik bypass ameliyatı hastanın midesini önemli miktarda küçültür. Bu durumda hasta epey bir tokluk hisseder. Örneğin hasta normal olarak 4 porsiyonla doyuyorsa gastrik bypass ameliyatından sonra 2 porsiyonla doyar. Hasta fazla yemek yiyemeyeceği için kısa sürede kilo verebilecektir.

Gastrik bypass ameliyatından sonra hastanın ince bağırsağı da kısalacağı için bağırsak direk mideye bağlanır. Böylece hasta yediği gıdaları sindirmeden vücuttan atacaktır. Kalori kısıtlaması ile hasta kilo verecektir. Son olarak hastanın açlık hormonunun alınacağı için kişi yeteri kadar açlık hissetmez.

Gastrik Bypass Kesin Etki Gösterir mi?

Gastrik bypass ameliyatı kesin kilo vermeyi sağlar demek yanlış olur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi operasyon etki gösterir. Ancak operasyonun ne kadar etki göstereceği hastanın durumuna göre farklılık gösterir. Hasta yemesine içmesine ve diyetine ne kadar dikkat ederse o denli hızlı kilo verebilir. Hasta aşırı derecede yemek yemeye devam ederse elbette yeterli kiloyu veremez, aksine eskisinden daha da kilolu olabilir. Diyetisyenden destek almanız durumunda kolayca süreci atlatabilirsiniz.

Gastrik Bypass ile Ne Kadar Kilo verebilirim?

Gastrik bypass her hastaya aynı şekilde uygulansa da her hastada göstereceği etki farklıdır. Çünkü işlem aynı olsa bile ameliyat sonrası iyileşme süreci ve hastanın beslenme düzeni gibi etkenler farklılık yaratır. Örnek vermek gerekirse hasta beslenme düzenine dikkat ediyorsa, spor yapıyorsa istediği kiloya ulaşabilir. Ancak abur cubur yemeye devam ediyor ve hareketsiz yaşam sürüyorsa ideal kilosuna ulaşamaz.

Gastrik Bypass Kilo Vermeyi Garantiler mi?

Gastrik bypass ameliyatı oldukça radikal bir tedavidir. Bu nedenle hastalar kesin olarak kilo verebilecekse bu ameliyatı olmayı tercih ederler. Ancak gastrik bypass kesin kilo verdirir demek pek mümkün olmaz. Çünkü kilo vermek hastaya bağlıdır. Hasta, beslenmesine ne kadar dikkat ederse o kadar iyi kilo verebilir. Bu nedenle hasta diyete ve egzersize dikkat ederse kilo vermesi mümkün olur. Siz de operasyon sonrası belli kriterlere dikkat ederseniz kilo verebilirsiniz.

Sırbistan’da Gastrik Bypass Olmanın Riskleri

Mide bypass tedavisinin birtakım riskleri bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek bazı şeyleri kabul etmek gerekir. Sırbistan kilo verme ameliyatları çok fazla tercih edilmez çünkü ülkede bulunan cerrahlar yeterli tecrübeye sahip değildir. Gastrik bypass riskleri değişkenlik gösterebilir. Tedavinin getireceği riskler şu şekilde gösterilebilir;

 • Aşırı derecede kanama
 • Enfeksiyon kapma
 • Anesteziye karşın olumsuz reaksiyonlar
 • Kan pıhtısı
 • Solunumda problem olması
 • Mideye atılan kesilerden sızıntı gelmesi
 • Fıtık oluşması
 • Reflü
 • Ülser
 • Düşük kan şekerinin oluşması
 • Yeterli beslenememe
 • Kusma

Bu riskleri uzman olmayan cerrah tarafından tedavi görmeniz durumunda yaşamanız olağandır. Ancak Türkiye’de gastrik bypass tedavisi olursanız bu şekilde risk yaşamazsınız. Çünkü ülkede yeteri kadar uzman hekim bulunmaktadır.

Sırbistan’da Gastrik Bypass Ameliyatı

Sırbistan gastrik bypass ameliyatı maalesef çok fazla tercih edilmez. Çünkü hem deneyimli doktor sayısı azdır hem de fiyatlar Türkiye’ye göre çok pahalıdır. Bu nedenle hastalar farklı ülkelerde tedavi olmayı amaçlar. Siz de Sırbistan yerine Türkiye’de tedavi görmeyi düşünebilirsiniz. Böylece hem daha ucuza tedavi olursunuz hem de uzman hekimler tarafından ameliyat olacağınız için risk yaşamazsınız.

Sırbistan’da Gastrik Bypass Ameliyat Maliyeti

Sırbistan gastrik bypass fiyatları oldukça değişkendir. Ortalama olarak bir fiyat vermek gerekirse 15,250 Euro ile 23,600 Euro arasında farklılık gösterir. Fiyatların semte ve klinik kalitesine göre farklılık gösterir. Kısacası başarılı sonuç almak isterseniz yüksek fiyatlarda para ödemek zorunda kalacaksınız.

Belgrad Gastrik Bypass Ameliyatı

Belgrad gastrik bypass tedavileri hastalar tarafından çok sık tercih edilir. Belgrad, Sırbistan’ın başkentidir ve kalabalık bir semttir. Ancak fiyatlar pek çok semte göre daha pahalıdır. Ortalama 14750 Euro şeklindedir.

Niş Gastrik Bypass Ameliyatı

Niş, Sırbistan’ın en kalabalık ve en lüks semtlerinden biridir. Bu nedenle Niş gastrik bypass tedavileri de hastalar tarafından tercih edilir. Ortalama bir fiyat sunmak gerekirse 11,500 Euro’dan başlamaktadır.

Novi Sad Gastrik Bypass Ameliyatı

Novi Sad, Sırbistan’ın en kalabalık semtlerinden biridir. Bu nedenle fiyatları da merak edilir çünkü bu semtte başarılı cerrahlar da vardır. Novi Sad gastrik bypass tedavileri fiyat bakımından 16,500 Euro civarındadır.

Ucuz Gastrik Bypass Tedavisini Nereden Alabilirim?

Ucuz Gastrik Bypass Tedavisini Nereden Alabilirim
Sırbistan Gastrik Bypass Maliyeti

Ucuz gastrik bypass tedavisi görmek için birtakım etkenlere dikkat etmek gerekir. Öncelikle ülkenin yaşam maliyetinin düşük olması gerekir. Böylece klinikler de çok uçuk fiyatlar vermeyecektir. Öte yandan döviz kurunun yüksek olması gerekir. Çünkü döviz kuru yüksek olursa sizin paranız bu ülkede değerlenecektir. Türkiye, tam da bu kriterlere uyan bir ülkedir. Bu şartları taşıdığı için tedavi maliyetleri düşük niteliktedir. Ancak kalite olarak en üst düzeyden hizmet sunarlar.

Türkiye’de gastrik bypass tedavisi dünya çapında pek çok hasta tarafından tercih edilir. Çünkü bir hastanın isteyebileceği her türlü olanağı sunar.

Türkiye Gastrik Bypass Maliyeti

Türkiye Gastrik Bypass Maliyeti
Sırbistan Gastrik Bypass Maliyeti

Türkiye gastrik bypass maliyeti 2850 Euro ile 3600 Euro aralığında farklılık gösterir. Paket fiyatı almak sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü pek çok avantajı da elde etmiş olursunuz. Eğer Türkiye’de tedavi görmeyi amaçlıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en iyi şekilde ücretsiz bir şekilde danışmanlık hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir