Genel

Sırbistan’da Saç Ekimi Fiyatları ve En İyi Saç Ekimi Klinikleri Karşılaştırması

Sırbistan’da Saç Ekimi

Saç dökülmesi artık kadın erkek fark etmeksizin herkesin ortak sorunu. Saç dökülmesinin nedenlerini geniş bir şekilde yazımızda yer vereceğiz fakat kısa bir dipnot düşmekte fayda var. Saçlar genetik nedenler ile ya da fiziki nedenler ile alakalı olarak dökülür. Saç ekimi işlemi saç dökülme sorunu olan kişilere ya da saç kaybı yaşayan kişilere uygulanan doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç dökülmesi olan alana sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi işlemler ile ekilme işlemine saç ekimi denilmektedir. Saç ekim işleminde kullanılan saç kökleri kişinin kendi sağlıklı saç kökleridir. Bu operasyon hastaya özel olarak planlandığı için sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir ucunda da fiyat belirlemek adına önce hastanın muayene edilmesi gerekir.

Sac ekim işleminde genellikle ense bölgesinden saç kökleri toplanmaktadır. Bunun nedeni de bu bölgedeki saçların dökülmeye dirençli olmasından kaynaklanır. Toplanan saç kökleri zarar görmemesi adına özel solüsyona bırakılır. Saç ekimi yapılacak alanda kanal adı verilen küçük delikler açılır. Bu açılan deliklere toplanan saç kökleri tek tek ekilir.

Saç ekim işleminde öncelikli amaç ekim yapıldığı belli olmayacak şekilde kişiye doğal ve kalıcı saçlı görünüm kazandırmaktır. Saç ekimi işlemi anestezi altında yapıldığı için hasta ağrı ya da acı hissetmez. Bu işlem küçük bir cerrahi operasyondur. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından steril hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi durumlarda çok büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Saç ekimi yöntemi ile kişi sanki hiç saç dökülmesi yaşamamış gibi doğal bir görünüme sahip olur.

 

Sırbistan'da Saç Ekimi
Sırbistan’da Saç Ekimi

 

Saçlarımız Neden Dökülüyor?

Saç dökülmesi genellikle genetik nedenler ile yaşanmaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra yaşanan bazı geçici hastalıklar da saç dökülmesine sebebiyet verebilir. Bu geçici hastalıklara sinüzit, enfeksiyon ve bağırsak paraziti örnek verilebilir. Bunun yanı sıra B12, çinko, demir ve magnezyum eksikliği de saç dökülmesine yol açmaktadır.

Saç dökülmesi aslın sağlıklı saç yapısı için önemlidir. Kırılan ve zayıflayan saçlar kendilerini yenilemek için dökülür. Dökülen bu saçlar yerine daha sağlıklı saçlar çıkar. Eğer saç dökülme oranınız saç çıkma oranına nazaran oldukça fazla ise bir dermatoloğa gitmeniz gerekir. Bu dökülme sağlıksız bir dökülme olarak nitelendirilir.

Günlük saç bakımı ve temizliği saç dökülmesini azaltabilir. Ayrıca saç köklerinin hava alması çok önemlidir.  Saç tellerinin sağlığı açısından oldukça önemli bir faktördür. Bu nedenle saç derisi belli aralıklarla ve yumuşak hareketlerle temizlenmelidir. Çoğu şampuan içerdiği maddeler nedeni ile saç dökülmesine sebebiyet vermektedir. Saç derisinin ve saç tellerinin sağlığını bozan şampuan ve kremlerin kullanılmaması gerekir. Saçlarınızı özellikle doğal içerikli sabun ve şampuanlar ile yıkamaya özen gösterin.

 

Kimler Saç Ekimine İhtiyaç Duyar?

Saç ekimi işlemi saçsız alanlara sahip olan kişilere uygulanır. Birçok farklı nedenden dolayı saç ekim işlemi yapılabilir.

 • Saç dökülmesi olan kişilere
 • Doğuştan bölgesel saç dökülmesi olan kişilere
 • Yanık nedeni ile saçsız kalan bölgelere
 • Kaza ya da ameliyat sonrası saç kaybı yaşayan kişilere
 • Geçirilen bir enfeksiyona bağlı bölgesel saç kaybı olan kişilere
 • Saçların aşırı gerilmesi sonucu saç dökülmesi olan kişilere
 • Saç ve kılları sürekli koparacak psikolojik rahatsızlıklar sonucu saç kaybı yaşayan kişilere saç ekim işlemi yapılabilmektedir.

 

Saç Ekimine İhtiyacım Var mı

Eğer saçlarınızda boş alan varsa ve bunun bir tedavisi yoksa kesin çözüm olarak saç ekim işlemi yaptırmanız önerilmektedir.

Fiziksel gelişiminizi tamamladıysanız ve saç ekim işlemini engelleyen bir hastalığınız yoksa saç ekim işlemini yaptırabilirsiniz.

Ayrıca donör bölgede yeterli miktarda kök hücre bulunması gerekmektedir. Bu özelliklere sahipseniz saç ekim işlemi için her hangi bir engel yok demektir. Saç ekim işlemi için doktor ile görüşüp saç analizi yaptırabilirsiniz.

Saç ekim işleminden önce ve sonra dikkat etmeniz gereken her ayrıntıyı doktorunuz size bildirecektir.

 

Sırbistan'da Saç Ekimi
Sırbistan’da Saç Ekimi

 

Sırbistan’da Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim işlemi 8 ila 10 saat arasında süren bir operasyondur. Bu işlem 8 aşamada tamamlanmaktadır.

Kan Testi

Saç ekim işleminde ilk aşama test ve tetkiklerin yapıldığı muayene aşamasıdır. Alınan kan testi ile şeker seviyesi, hepatit B, C ve HIV virüslerinin yanı sıra kan pıhtılaşma hızı ve enfeksiyonlar için genel kapsamlı kontrol edilir. Bu test ile operasyona uygun olup olmadığınıza bakılır. Risk teşkil eden bir durum yoksa işlem devam eder.

Hasta Onam Formunun İmzalanması

Eğer hasta bu operasyon ile için uygun ise doktor hastaya işlem ile ilgili tüm bilgileri anlatır. Hastanın bu onam formunu dikkatli ve düzgün şekilde doldurması önemlidir.

Saç Ekim İşleminin Planlanması

Doktor bu aşamada hastanın donör bölgesini belirler ve kaç greft uygulaması yapılacağına karar verilir. Ayrıca hastanın ön saç çizgisinin belirlenmesi için hastanın yüz hattı incelenir. Hastaya doğal saç görünümü kazandırmak için ön saç çizgisinin düzgün bir şekilde belirlenmesi çok önemlidir. Planlama aşamasında doktor hastanın fikirlerini de alarak işleme yön verir.

Saçı Tıraş Etme

Tıraşsız saç ekim işlemini yapmak işlem sürecini oldukça fazla uzatır. Bu nedenle donör bölgenin ilk önce tıraş edilmesi gerekir. Donör bölgenin tras edilme amacı saç köklerinin daha kolay bir şekilde ve diğer saç köklerine zarar vermeden toplanmasını sağlamaktır.

Hastanın Ameliyathaneye Alınması

Saç ekim işlemi ortalama 8 ila 10 saat arasında süren uzun bir operasyondur. Bu süre zarfında hasta lokal anestezi etkisinde uyanık bir şekildedir. Saç ekim işlemi lokal anestezi ile birlikte yapıldığından hasta acı ve ağrı hissetmez. Bu sürecin daha hızlı geçmesi için doktor onayı alarak uyuyabilir ya da müzik dinleyebilirsiniz.

Greftlerin Toplanması

Greft toplama işlemi saç ekim işleminin ilk ve en önemli adımıdır. Saç kökleri donör bölgeden tek tek toplanır. Bu toplanan saç kökleri zarar görmemesi için özel bir solüsyon içerisine koyulur.

Kanal Açılması

Saç ekim işleminde ekim yapılacak alana açılan küçük deliklere kanal adı verilir. Bu kanallar  açılırken işlem yapılacak bölge anestezi ile uyuşturulur.

Saç Köklerinin Yerleştirilmesi

Toplanan ve solüsyon içerisinde muhafaza edilen saç kökleri açılan kanallara tek tek yerleştirilir. Ekim işlemi ekim yapılacak alana bağlı olarak ortalama 4 saat süren bir işlemdir. Ekim işlemi bittikten sonra ekim yapılan alan bir şey ile sarılmaz ya da kapatılmaz. Bu sayede hava alması sağlanır.

 

Sırbistan’da Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saç ekim tekniği denildiğinde akla iki yöntem gelse de aslında daha çok yöntem vardır. Saç ekim yöntemlerini detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Sırbistan’da Saç Ekimi FUT Tekniği

Özellikle 2000 li yılların başında çok tercih edilen bu yöntem teknolojinin gelişmesi ile birlikte popülerliğini kaybetmiştir. Saç ekim işleminde kullanılan en eskilere dayanan bu yöntem ense bölgesinden dikdörtgen şeklinde kesi atarak kıl köklerini deri ile birlikte çıkarılmasıyla yapılır. Kesilen bu derideki saç kökleri tek tek toplanır. Toplanan bu saç kökleri saç ekimi yapılacak alanda açılan kanallara tek tek ekilir. Kesi atılan ense kısmı dikilerek kapatılır. Bu yöntemde iyileşme süreci diğer yöntemlere nazaran biraz daha uzundur. Ayrıca dikiş atılan kesi alanında iz kalması nedeniyle eskisi kadar çok tercih edilen bir yöntem değildir.

Sırbistan’da Saç Ekimi FUE Tekniği

Günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Bu işlemden sonra her hangi bir dikiş izi kalmaması da tercih nedenlerindendir. Donör bölgedeki saç kökleri mikro motor ya da punch yardımı ile tek tek toplanır ve zarar görmemesi için özel solüsyona bırakılır. Ardından ekim yapılacak alana açılan küçük kanallara tek tek yerleştirilir.

Bu yöntemde saç kökleri tek tek toplanıp tek tek ekildiği için işlem süresi işlem yapılacak saç kökü sayısına göre değişiklik gösterebilir.

 

Sırbistan'da Saç Ekimi
Sırbistan’da Saç Ekimi

 

Sırbistan’da Saç Ekimi Manuel Punch Saç Ekimi

Bu yöntem FUE tekniğinin bir çeşididir. Bu yöntem FUE tekniğinin ilk dönemlerinde kullanılan bir yöntemdir. Punch yardımı ile yapılan bir işlem olduğu için manuel punch olarak isimlendirilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu yöntem yerini mikro motorlara bırakmıştır. Mikro motor saç ekim işlemi günümüzde en çok kullanılan saç ekim yöntemidir. Mikro motor sayesinde donör bölgedeki saç kökleri daha hızlı şekilde toplanır. Bu sayede işlem süresi kısalır. Saç kökleri canlılığını deri dışına çıktığında kısa süre içerisinde kaybettiği için saç ekim işleminde mikro motorların kullanılması oldukça fayda sağlamıştır.

DHI Saç Ekimi

Direkt hair transplant anlamına gelen DHI direk saç ekimi demektir. En yani saç ekim yöntemi olan DHI, FUR tekniği ile birlikte kullanılır. FUE Yöntemi ile toplanan saç kökleri DHI yöntemi ile ekilir. Bu yöntemin FUE yönteminden farkı ise kanal açma ve saç ekim işleminin ayna anda yapılıyor olmasıdır. Bu sayede işlem süresi oldukça kısalmaktadır. Ayrıca bu teknik sayesinde saç ekimi yapılacak alana daha çok ve yoğun ekim yapılabilmektedir.

Hiperbarik Saç Ekimi

Bu yöntem saç ekim sürecinin hızlanması için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem uygulanırken oksijenden faydalanılır. Bu sayede operasyonda açılan delikler de daha kolay iyileşir. Bu yöntem direk saç ekim sırasında uygulanmaz. İşlem bittikten sonra uygulanan bir yöntemdir.

 

Sırbistan Nerede?

Sırbistan Saba ve Tuna nehrinin birleştiği yerde yer alan en perspektif manzaraya sahip olan bir ülkedir. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’dır. Belgrad konumu nedeni ile binlerce yıllık savaşların yükünü çekmek zorunda kalmıştır. Savaşlar çok şey kaybettirmez olsa da kültürel zenginlik kazandırmıştır.

Sırbistan özellikle kış aylarında çok soğuk bir ülkedir. Gezilecek bir çok yere sahip olmasıyla da turistlerin ilgi odağı olmuştur.

 

Sırbistan’da Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Sırbistan saç ekimi işlemlerinde oldukça uzmanlaşmıştır. Ayrıca eğlenceli ve keyifli bir ülke olmasından dolayı bir çok kişi hem tedavi olup hem de tatil planını aynı anda gerçekleştirmektedir. Donanımlı hastaneleri ve uzman doktorları ile saç ekimi alanında profesyonel hizmet sunmaktadır. Ayrıca Sırbistan saç ekimi konusunda kendini sürekli geliştiren ve teknolojiye ayak uyduran bir ülkedir.

 

Sırbistan’da Saç Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

Sırbistan saç ekimi konusunda oldukça başarılı bir ülkedir. Türkiye ile aynı standartlarda hizmet sunar. Aynı kalitede hizmet sunulmasına rağmen Sırbistan’da saç ekim fiyatları Türkiye’deki saç ekim işleminin neredeyse üç katına eşittir. Bu aradaki uçurum fark dolayısı ile bir çok kişi saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih etmektedir.

 

En Ucuz ve En Kaliteli Saç Ekimini Hangi Ülkede Yaptırabilirim?

Saç ekimi yaptırmak isteyen herkes hem kaliteli hizmet almak hem de bu işlemi uygun fiyatlara mal etmek ister. Kaliteli ve profesyonel hizmet sunarak herkesin faydalanabilmesi için uygun fiyat politikası sürdüren Türkiye bu soruların hepsine çözüm niteliğindedir.

 

Saç Ekimi İçin Neden Türkiye’yi Tercih Etmeliyim?

Türkiye kur farkının da etkisi ile diğer ülkelere nazaran oldukça uygun kalmaktadır. Türkiye sadece saç ekim fiyatlarında değil, sakal, bıyık, kaş ekim işlemlerinde de diğer ülkelere kıyasla daha  uygun fiyatlı hizmet sunmaktadır.

Saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih eden hastalarımız hem tedavi oluyor hem de eşsiz güzellikler içerisinde tatil fırsatı yakalıyor.

Saç ekim işleminde en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Türkiye sadece bu sebeplerden dolayı değil doktorların başarısı nedeniyle de tercih edilmektedir.

Türkiye’de saç ekimi işlemi yaptırmak için ya da aklınıza takılan her konuyu sormak için vizeler yedi gün yirmi dört saat ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye’de Saç Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

Türkiye saç ekimi konusunda çığır açmış ülkelerden biridir. Her gün onlarca kişi saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Saç ekim fiyatları diğer ülkelere nazaran oldukça düşüktür. Kur farkının da etkisi ile Türkiye fiyatları diğer ülkelere nazaran çok altta kalmaktadır.

Saç ekim işlemi için net bir fiyat vermek doğru değildir. Fiyat kişiye özel olarak belirlenir. Fiyatı belirleyen en önemli faktör ekim yapılacak alanın büyüklüğüdür.

 

Türkiye’de Saç Ekimi Her Şey Dahil Paketi Nedir?

Saç ekimi her şey dahil paketler sayesinde sürpriz fiyatlar ile karşılaşmadan sorunsuz hizmet alabilirsiniz. Saç ekim işlemi uzman doktorlar tarafından steril hastane ortamında gerçekleştirilir. Teknolojinin de gelişmesiyle daha kolay bir işlem haline gelen saç ekim işlemi acı ve ağrı hissedilmeden gerçekleştirilir.

Her şey dahil paketlerimizden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bizlerle iletişime geçmektir. Sonrasında her şeyi biz sizin için hazırlıyor ve planlıyoruz.

 

Avrupa’da Bazı Ülkelerde Saç Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

Saç ekimi işleminin fiyatı herkes tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Hem uygun fiyata hem de kaliteli hizmet almak isteyen bir çok kişi saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih etmektedir.

Türkiye özellikle Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygun fiyatlıdır. Türkiye Avrupa standartlarında hizmet vermesine rağmen diğer ülkelere kıyasla oldukça uygun kalmaktadır.

 

Türkiye’de Saç Ekimi Neden Ucuz?

Türkiye’de saç ekim işleminin bu kadar uygun olmasının en önemli nedeni çok sayıda klinik olması ve buna bağlı olarak rekabet oranının artmasında kaynaklanır. Bunun yanı sıra kur farkı da fiyatların uygun olmasını sağlar bir diğer faktördür. Kur farkından dolayı yurtdışından gelen hastalar en iyi ve en zor tedaviler için bile oldukça düşük fiyatlar ödemektedir.

Ayrıca firmamız en uygun fiyat garantisi ile hizmet sunmaktadır.

 

Türkiye’de Sonrası Bakım Hizmeti

Türkiye de saç ekim hizmeti alan danışanlarımız Türkiye’den ayrılsa bile bakım hizmeti verilmektedir. Sadece işlem süresince değil işlem sonrasında da tüm danışanlarımızın hizmetinde olmaya devam etmekteyiz. Önceliğimiz müşterilerimiz olduğu için her zaman her koşulda hizmet sağlamaktayız.

 

Neden Türkiye

Türkiye’nin kültürel ve tarihi yapısının da etkisi ile son on yılda saç ekim işlemi için binlerce ziyaretçi ülkemize gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye dünyanın en iyi sağlık turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın her yerinden hastalar saç ekimi işlemi için ülkemize gelmektedir. Türkiye teknolojinin de ilerlemesi ile sağlık sektöründe çığır açmıştır.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından alınarak Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir