Diş İmplantları

Tam Ağız Diş İmplant Fiyatları Türkiye

Diş implantları eksik dişlerin tedavisinde kullanılır. Gerçek dişlerde olduğu gibi kök ve protezleri vardır. Normal dişlerde nasıl kök varsa implant dişlerde de köklere oturtulan vidalar vardır. Ayrıca son derece doğal bir görünüme sahiptir. Bu sebeplerden ötürü eksik dişlerin tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Çok da tercih edilir. Tam ağız diş-implantları hastalar tarafından sıkça merak edilir. Türkiye’de tam ağız diş fiyatları 3000 Euro düzeyindedir.

Eksik dişlerin tedavisi için alternatifler olsa da implant diş kadar kolay ve rahat kullanım sağlamazlar. İmplant diş tedavisi son derece kaliteli olduğu için ve uzun yıllar boyu kullanıldığı için oldukça pahalılardır. Bu durumda başka ülkelerde implant tedavisi yaptırmak daha avantajlı olacaktır. Türkiye’de fiyatlar diğer ülkelere nazaran daha uygundur. Sizler de burada implant yaptırarak bütçenize destek sağlayabilirsiniz.

tam ağız diş-implantı

Tam Ağız Diş İmplantı Nedir?

Tam ağız diş-implantı birden fazla eksik dişin olması durumunda yapılır. Diş-implant tedavileri geleneksel olarak yapılırsa 1 diş için uygundur. Tam ağız diş-implantlarında ise 4 ile 10 diş yapılabilir. Böylece hastalar yeni dişleri ile daha konforlu bir hayat sürebilir.

Tam Ağız Diş İmplant Seçenekleri

Tam ağız diş tedavisinde en az 4 seçenek mevcuttur. Bunlar alt çene, üst çene, hem alt hem üst çene şeklindedir. Tam alt çene implantları için 2 diş-implantı yeterli gelmektedir. Bu da tam çene implantları için 2 seçenek bulunduğu anlamına gelir. Hangi implant tedavisine gereksinim duyacağınızı hekim söyleyecektir.

4 Diş İmplantında Her Şey Ne Demektir?

4 diş-implantı alt ve üst dişler için kullanılan tedavilerdir. Hastanın dişinin bulunmadığı alana 4 diş-implantının yerleştirilmesini içerir. Bu durumda hastaların alt ya da üst çenelerinde dişleri yoksa bu tedavi sayesinde yepyeni dişlere sahip olabilir. Böyle bir durumda 10 diş-implantı üzerine 4 tane diş protezi yerleştirilir.

Türkiye 4 Diş İmplantı

4 diş-implantı yukarıda bahsedildiği gibi 4 implant ve 10 protez şeklinde gerçekleştirilir. Bu durumda da hastanın gereksinim duyacağı 4 diş-implantı ve 10 diş kuronu olarak hesaplanır. Bunun hesaplaması da şu şekildedir;

Tek diş-implantı; 200 Euro,

Diş tacının fiyatı; 130 Euro,

4 iş implantı 796 Euro,

10 diş kuronu 1300 Euro,

Ortalama olarak da 3000 Euro.

6 Diş İmplantında Her Şey

6 diş-implantında 4 üst çene ve 2 alt çene diş-implantları ile beraber yalnızca 6 üst ya da 6 alt şeklinde de tedavi uygulanabilir. Bu nedenle ikisi de farklı prosedürlerdir. Bunun da hesaplaması farklı olacaktır. Fakat genel olarak fiyatlar yukarıda gösterdiğimiz gibidir.

türkiyede tam ağız diş-implantı tedavisi

Türkiye’de Tam Ağız Diş İmplantı Tedavisi

Türkiye’de tam diş-implant tedavisi oldukça yaygındır. Yurt dışından ve ülke içinden birçok kişi implant diş yaptırır. Çünkü burada fiyatlar uygun olduğu gibi cerrahlar da eğitimli ve alanında uzmandır. Başka ülkelerde tam ağız diş-implantı için neredeyse servet harcamanız gerekirken Türkiye’de çok uygun fiyatlara tedavi olabilirsiniz. Ülkede bulunan uygun fiyat garantisi veren güvenilir klinikler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir