Tüp Mide Ameliyatları Hindistan Tayland Türkiye

Tüp mide ameliyatları fiyat bakımından çok yüksek olabilir. Bu nedenle dünyanın birçok ülkesindeki kişiler bu ameliyatı nasıl daha uygun fiyata yaptırabileceğini araştırır. Farklı ülkelerde tedavi olarak bütçeyi aşmamak ise mümkündür. Bu durumda kısa bir araştırma yaparak bütçenize en uygun olan ülkeyi bulabilirsiniz. Yazımızın devamında Türkiye, Hindistan ve Tayland ülkelerinde mide tüpü ameliyatları hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Mide Tüpü ameliyatı çok ciddi bir cerrahi operasyondur. Ayrıca ameliyat sonrası takipleri iyi yapmalı ve çok iyi beslenmelidir. Tüm bunları düşünecek olursak mide tüpü ameliyatı için güvenilir kliniklere gereksinim duyarsınız. İçeriğimizin devamında sizin için en uygun kliniği bulabilirsiniz.

Tüp Mide Nedir?

Mide tüpü nedir

Mide tüpü, obezite hastaların tercih ettiği bir tedavidir. Vücut endeksi 40 üstü olan hastalar için uygundur. Hastaların düzenli beslenmesi ve egzersiz yapması durumlarında bile kilo verememesi halinde tüp mide operasyonu uygulanır. Bir bakıma tüp mide kilo verme operasyonu olarak bilinir.

Kimler Tüp Mide Ameliyatı Olabilir?

Mide tüpü, midede yaşanan pek çok sorunu da tedavi eder. Ancak sadece obezite hastası olmak bu tedaviyi yaptırmak için uygun kriter değildir. Tüp mide ameliyatını yaptırmak için belli kriterleri karşılamak gerekir;

  • Hastanın vücut kitle endeksi en az 40 olmalı,
  • Vücut kitle endeksi 40 olan hastaların VKİ’nin en az 35 olması ve beraberinde uyku apnesi ve tip 2 diyabet hastalıklarının olması gerekir.
  • Hastaların en az 18 en çok 65 yaş aralığında olması gerekir.
  • Önemli bir hastalığının bulunmaması gerekir.

Bu kriterleri taşıyorsanız Türkiye’de tüp mide ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Mide Tüpü Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mide tüpü, çoğu zaman midenin bir bölümümün çıkarılmasını içerir. Önce hastaya genel anestezi verilerek işleme başlanır. Karın bölgesinde büyük kesi yapılmasına gerek yoktur. Bunun yerine 5 küçük kesi ile hastanın midesine ulaşılır. Cilt altına yerleştirilen kamera ile işleme devam edilir. İşlem esnasında hasta anestezi alacağı için hiçbir şey hissetmez. Bu operasyonda midenin %65’i çıkarılır.

Mide Tüpü İçin En İyi Ülke Hangisidir?

Tüp mide son derece önemli bir tedavidir. Bu nedenle hastalar kesinlikle tecrübeli cerrahlardan yardım almalıdır. İyi bir tedavi almanın yanı sıra ucuz tedavi almak da çok önemlidir. Genelde sigorta bu tedaviyi karşılamaz ve bu nedenle hastalar yoğun şekilde bütçe harcamak zorunda kalır. Ucuz ve başarılı mide tüpü ameliyatı için yazımızın devamında farklı ülkeleri görebilirsiniz.

Hindistan Tüp Mide Ameliyatı

Hindistan mide tüpü ameliyatı pek çok ülkeye nazaran daha az tercih edilir. Sağlık turizmi alanında çok tercih edilen bir ülke olmasına karşın daha çok ciddi hastalıkların tedavisinde etkilidir. Estetik tedaviler için yeterli donanıma ve deneyime sahip değildir. Hindistan’da iyi bir cerrah bulmanız doğrultusunda uygun fiyatlara bu ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Hindistan Tüp Mide Ameliyat Fiyatları

Hindistan mide tüpü ameliyat fiyatları pek çok ülkeye göre daha düşük. Döviz kurunun yüksek olması tıpkı Türkiye’de olduğu gibi hastalara avantaj sunar. Yoğunluk olmaması ve daha az tercih edilir bir operasyon olması da fiyatları düşürür. Bu ülkede mide tüpü fiyatları genel olarak 5200 Euro’dan başlar.

Letonya Tüp Mide Ameliyatı

Letonya mide tüpü ameliyatı incelendiği zaman başarılı bir tedavi olmadığını görebilirsiniz. Bu nedenle illa ki Letonya’da tüp mide yaptırmak isterseniz öncesinde çok iyi bir cerrah bulmalısınız. Başarılı tedaviler sunmadıkları için ülkede tüp mide ameliyatları 3400 Euro’dan başlamaktadır.

Tayland Mide Tüpü Ameliyatı

Tayland, sağlık turizmi alanında son derece başarılı bir ülkedir. Bu nedenle Tayland’da mide ameliyatı olmak başarılı sonuçlara yol açar. Ancak Tayland’da tedavi olmak bir hayli yüksektir diyebiliriz. Bu nedenle Tayland’da tüp taktırmayı planlıyorsanız daha uygun fiyatlara bu tedaviyi elde edebileceğiniz ülkeler olduğunu unutmayın.

Tayland mide tüpü ameliyat fiyatları 9000 Euro’dan başlar. Yapılacak ek işlemler ve seyahat masraflarını da düşünürsek neredeyse servet ödemeniz gerekir.

Türkiye Tüp Mide Ameliyatı

Türkiye Mide tüpü Ameliyatı

Türkiye mide tüpü ameliyatı 2500 Euro’dan başlar. Hem fiyat bakımından oldukça uygun hem de gerçekten başarılı tedaviler sunar. Burada yer alan cerrahlar gerçekten çok deneyimlidir. Siz de Türkiye’de tüp mide ameliyatı yaptırarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun için firmamızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir