Tüp Mide

Tüp Mide Avantajları Nelerdir?

Tüp mide ameliyatı bilindiği üzere midenin küçültülmesi işlemidir. Bu operasyonun hastalar açısından pek çok avantajı vardır. Tüp mide ameliyatı hakkında gerekli bilgilerden bahsetmeden önce avantajlarından bahsetmek isteriz. Tüp mide ameliyatının avantajları aşağıdaki gibidir;

 • Mide tüpü ameliyatı sayesinde kişi fazla kilolarından kurtulur.
 • Kişinin sosyal yaşamında büyük değişiklikler oluşur.
 • Ameliyat aksi durum olmadıkça laparoskopik yöntem ile yapıldığı için yara iyileşmesi çok daha kısa sürer. Böylece kişi normal yaşantısına daha kısa sürede ulaşır.
 • Diğer operasyonlara göre çok daha az ağrı yaşarsınız. Taburcu işlemleri de daha kısa sürecektir.
 • Midenin boyutunu küçülterek daha az yemek yenmesini sağlar.
 • İştah kaybı görüleceği için kişi çok daha hızlı bir şekilde kilo verebilir.
 • Tokluk durumu, midenin sindirim sistemi yavaşlayacağı için daha uzun sürecektir.
 • Tüp mide esnasında ülser oluşması minimum bir risktir.
 • Yemek yeme oranı azalarak iştahınız kapanır.
 • Obezite ile mücadele için en iyi tercihtir.
 • İç organlarda daha az hasar oluşur.
 • Sindirim sisteminin doğal kalması sağlanır.
 • 1-2 yıl içinde ideal kilonuza kavuşmuş olursunuz.

Tüp Mide Ameliyatı Önemi

Tüp Mide Ameliyatı Önemi
Tüp Mide Ameliyatı Önemi

Günümüzde obezite son derece ciddi bir hastalıktır. Genetik etkenler ve sağlıksız gıdalar obezitenin asıl sebeplerinden biridir. Uzman diyetisyenden destek alarak ya da spor yaparak kilo veremeyen kişiler mide tüpü ameliyatına yönelirler. Tıp zamanla gelişmiştir ve eskisi gibi uzun soluklu ameliyatlar yerine daha kısa sürede netice veren ameliyatlar tercih edilir. Kilo problemi olan kişiler de bu sorundan en kısa sürede kurtulmak istiyorsa mide küçültme ameliyatı yaptırmalıdır.

Mide küçültme ameliyatında mide muz şekline getirilir. Midenin neredeyse %80’i çıkarılır. Böylece mide kapasitesi de epey düşürülür. Kısa sürede büyük sonuçlar almak isteyen hastalar için mide küçültme ameliyatı oldukça iyi bir seçenektir. Siz de hayallerinize ulaşmak istiyorsanız güvenilir kliniklerden hizmet alabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı laparoskopi dediğimiz kapalı cerrahi yöntemi ile yapılır. Açık cerrahi yönteminde kullanılan 10-15 cm kesiler bu yöntemde kullanılmaz. Kapalı yöntemde kullanılan kesiler 0.5 milimetreye kadar düşürülür. Açılan bu küçük deliklerden içeri kamera sokularak işlem yapılır. Mideye gönderilen kamera sayesinde cerrah ameliyatın seyrini de izleyebilir. Aynı anda yapılan bu işlem neticesinde mide küçültme ameliyatı daha güvenilir hale gelmektedir. Ayrıca kişi ameliyatı hızlıca atlatarak iyileşme sürecinde de rahata erer. Gereken tüm işlem yapılıp mide alındıktan sonra dikişler atılır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Mide tüpü ameliyatı olmak için bazı gerekli koşulların sağlanması gerekir. En önemli şart da vücut kitle indeksinin 35-40 aralığında olmasıdır. Obeziteye bağlı olarak ortaya çıkan hipertansiyon, tip 2 şeker hastalığı ve uyku apnesi gibi hastalıklara sahip bireylere de tüp mide ameliyatı uygulanabilir. Bu ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin yaş aralığı 18-65 olmalıdır. Çünkü bu yaş aralığına girmeyen kişiler için bu operasyon riskli olabilir. Ancak 18 yaşından küçük çocuklarda ebeveyn kontrolünde tüp mide ameliyatı gerçekleştirilirse herhangi bir sorun yaşanmaz.

Mide Tüpü Fiyatları 2022

tüp mide fiyatları
tüp mide fiyatları

Mide tüpü fiyatları 2022 sabit değildir. Bu nedenle net bir fiyat vermek de mümkün değildir. Ameliyatta tercih edilecek yöntem, operasyonu gerçekleştirecek kişinin genel sağlık durumu, sahip olduğu ek hastalıklar ve kliniğin kalitesi gibi etkenler ücretlerde önemli faktördür. Eğer sağlığınızı emin ellere emanet etmek istiyorsanız ve gerçekten kaliteli bir sonuç almak istiyorsanız Türkiye’de mide tüpü ameliyatı yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir