Türkiye Anne Estetiği Fiyatları 2023

Türkiye’de anne estetiği, yeni doğum yapmış annelerin en sık araştırdığı konulardan biridir. Anne estetiği, kadının gebelikten sonra restore edilmesini sağlayan bir ameliyattır. Anne estetiği genel olarak karın germe, meme dikleştirme ve liposuction kombinlerini içerir. Gebelik sırasında ve doğum sonrasında memede büyüme, kilo artışı, çatlakların oluşmasının yanı sıra sırt ve bacaklarda da ödem oluşur. Bu problemlerden kurtulmanın en etkili yolu anne estetiği yaptırmak olacaktır.

Türkiye’de Anne Estetiği Nasıl Uygulanır?

Türkiye’de anne estetiği, yaklaşık 5-6 saat süren ve genel anestezi altında uygulanan bir operasyondur. Ameliyat öncesinde anestezi uzmanı hastaların üzerinde rutin ameliyat testlerini gerçekleştirmektedir. Tüm hastalar ameliyat öncesinde bilgilendirilir ve hastaların uygun açılardan fotoğrafları çekilir. Genelde operasyondan bir gün öncesinde fotoğraf çekilmesi tercih edilir.

Operasyonun gerçekleşeceği sabah operasyon edilecek bölgeler çizilir. Kozmetik cerrahi kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de liposuction ile işlem başlar. Liposuction ile ilgili alanlar çıkarıldıktan sonra karın germe işlemine geçilir. En son ki aşamada meme operasyonu gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında karın bölgesine, meme bölgesine ve liposuction bölgelerine birer tane dren yerleştirilir. Bu drenlerin asıl amacı cerrahi alanda toplanabilecek kan ve sıvıyı boşaltmaktır. Aynı zamanda ödemi azaltmak için de drenin önemi büyüktür. Ameliyat bittikten sonra hastaya pansuman yapılır ve kendine geldikten sonra odaya transfer edilir.

Anne Estetiği Hangi Ameliyatları İçerir?

Anne estetiği genel olarak liposuction, karın germe ve meme ameliyatını içerir. Gebeliğin etkisi ile karın bölgesinde çatlak oluşabilir. Bu çatlaklar aynı zamanda derinin işlevinin bozulduğunun da göstergesidir. Buna ek olarak hamilelik esnasında karın kasları zayıflayabilir. Gebelik sonrası yapılan anne estetiğinde karın kaslarındaki fazla deri çıkarılır. Böylece karın bölgesi sıkılaştırılmış olur. Bu sayede daha atletik ve sportif bir görünüme kavuşabilirler.

Yapılan karın germe işlemi sayesinde karın yanlarında, sırt ve bel bölgesinde yapılacak liposuction esnasında bel bölgesi de daralmış olur. Böylece bel bölgesi daha kıvrımlı, dar ve sportif yapar. Gebelik ve emzirme sonucunda vücutta köklü değişiklikler yaşanır. Bunun yanı sıra en çok göğüsler etkilenir. Hormonlar sonucu dikleşen göğüsler emzirme dönemi sonrasında sarkarak kötü bir görünüm oluşturur. Bu nedenle meme büyütme, meme küçültme veya meme dikleştirme ameliyatları ile göğüslerin yeniden toparlanması mümkündür.

Anne Estetiği Ameliyatından Kimler Faydalanabilir?

Gebelik sonrasında anne estetiği ameliyatları 1 yıldan daha kısa sürede yaptırılamaz. Özellikle meme ameliyatının yapılabilmesi için emzirme döneminin bitmesi gerekir. Meme ameliyatı için en doğru zaman emzirme döneminden 1-1,5 yıl sonrasıdır. Meme estetiği daha erken yapılırsa annenin süt kanalları zarar görebilir.

Annelik Estetiği Öncesi Neler Yapılmalı?

Türkiye’de anne estetiği öncesinde neler yapılması gerektiği detayları ile birlikte hekim tarafından tarafınıza anlatılacaktır. Unutmamak gerekir ki öncelikle fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir. Aynı zamanda şunu da unutmamak gerekir ki annelik estetiği ameliyatları birer zayıflama ameliyatı değil, yalnızca revize ameliyatıdır. Bir nevi vücut şekillendirme ameliyatı da denilebilir. Meme ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler en az 1 sene öncesinde emzirmeyi bırakmış olmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra annenin hormonsal açıdan doğumdan önceki haline geri dönmüş olması gereklidir. Sigara içen bireyler operasyondan 4 hafta önce sigarayı bırakmalıdır. Aynı şekilde operasyondan sonra da 4 hafta boyunca sigaradan uzak durmak gereklidir. Tüm bunların yanı sıra ekstra hastalığı olan kişiler doktorla görüşerek bu ameliyata uygun olup olmadığını değerlendirmelidir.

Bu operasyon kombine bir ameliyat olduğundan ötürü kişinin kan değerlerinin normalden biraz daha yüksek olması gerekir. Eğer kan değerleri istenen düzeyde değilse 6 ay arayla iki seans halinde ameliyat gerçekleşebilir.

Annelik Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyat bittikten sonra hasta odasına alınır ve yaklaşık 5 saat sonrasında yemek yemesi talep edilir. Yemekten önce hasta oturur pozisyonda olmalıdır. Kan basıncının normal hale gelmesi ile beraber hasta yavaş yavaş yürütülmeye başlar. Kombine bir ameliyat olduğu için hastanın en az 2 gün hastanede yatması gerekir.

Hastanede kaldığınız süreçte kan değerleriniz sürekli yakından takip edilecek, tansiyonunuz düzenli olarak ölçülecektir. Hasta taburcu edildikten sonra 2 gün arayla kontrollere gelecektir. Göğüslere yerleştirilen drenler ortalama 2 gün sonrasında çıkartılır. Karın bölgesindeki dren yaklaşık 5-6 gün sonra çıkarılır. Tüm drenler çıkarıldıktan sonrasında 2. Gün kişi duş alabilir.

Anne Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Doğumun hemen ardından anne estetiği kesinlikle tavsiye edilmez. İnvaziv plastik cerrahi ile görüşerek en az doğumdan sonra 6 ay beklenmelidir. Karın dokunuzun iyileşmesi için bu süreç son derece önemlidir. Ancak şunu belirtmek gerekir ki bu süre zarfı bazı durumlarda daha da uzayabilir. Bilinenin tersine anne estetiği, kişiyi doğum öncesi haline geri döndürmez. Bu beklentinin birden gerçekleşmesi yanlış olur. Çünkü hem gebelik hem doğum zaten vücudu yeterince yıpratır. Bunun üzerine kombine bir ameliyatın gerçekleşmesi için bir süre beklemek daha doğru olacaktır.

Annelik estetiği kombine bir ameliyat olduğundan ötürü kişinin genel sağlık durumu iyi olmalıdır. Ameliyat öncesinde sigarayı bırakmalı ve sağlıklı olduğunuzdan doktorunuzla birlikte emin olmalısınız. Bazen gebelik sonrası ortaya çıkan tip 2 diyabet gibi sorunlar da ameliyat sonrası büyük problemler getirebilir. Bu nedenle tüm olasılıkları hekim ile görüşmek, en doğru kararı bu şekilde vermek gerekir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Türkiye’de anne estetiği bir zayıflama ameliyatı değildir. Bu nedenle ameliyatı yaptırmadan önce ideal kiloda olduğunuzdan emin olmalısınız. Ameliyattan önce mevcut kilonuzun 11-12 kilo altına veya üstüne çıkmamanız önerilir. Tüm bu kriterler belirlendikten sonra hekiminizden randevu oluşturabilir, annelik estetiğini yaptırabilirsiniz.

Anne Estetiği Sonrası Yara İzleri Kalıcı mıdır?

Tüm estetik cerrahilerde olduğu gibi annelik estetiği ameliyatlarında da yara izleri bir müddet kalıcı olabilir. Ancak bu izlerin zamanla kaybolması büyük bir ihtimaldir. Hastalara ameliyattan sonraki ilk 3 hafta kullanmaları için silikon jel verilir. Silikon jel sayesinde daha kısa sürede yara izlerinden kurtulmak mümkündür. En az 3 ay bu jelin kullanılması tavsiye edilir.

Operasyon sonrasında 1 yıl içinde yara izleri tamamen toparlanır. Yara izi geçmeyen hastalar ten renginde yapılan dövmelerden faydalanabilir. Türkiye’de hizmet sunan cerrahlar yara izlerinin iyileştirilmesi konusunda da yeterli tecrübeye sahiptir.

Anne Estetiği Sonrası Ne Zaman Spor Yapılabilir?

Anne estetiği sonrasında 4 hafta sonrası yürüyüş ve hafif egzersizlere başlanabilir. Düzenli spor yapmak isteyen kişiler operasyon 5-7 hafta sonrasına kadar beklemelidir.

Anne Estetiği Riskleri

Estetik cerrahların pek çok riski bulunabilir. Ancak şunu bilmek gerekir ki estetik operasyonların oluşturacağı riskler hayati risk teşkil etmez. Düşük ihtimal de olsa karşılaşabileceğiniz riskler aşağıdaki gibidir;

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Yara kesilerinin kötü iyileşmesi
 • Meme ucunda his kaybı
 • Emzirmekte güçlük çekme
 • İmplantlarda sızıntı oluşması
 • Negatif yara izi
 • Tekrarlayan cilt gevşekliği
 • Asimetri
 • Geçmeyen ağrı
 • Anesteziden kaynaklı riskler

Anne Estetiği Sonrası Tekrar Hamile Kalınır mı?

Gelecekte çocuk sahibi olmak isteyen kişiler de anne estetiği yaptırabilir. Anne estetiği oluşacak gebelikler için herhangi bir risk teşkil etmez. Ancak gelecekte hamilelik planlayan anne adaylarının ameliyatı ertelemesi daha doğru bir karar olur. Çünkü tekrar gebeliğin gerçekleşmesi halinde vücut tekrar bozulacaktır.

Örnek vermek gerekirse annelik estetiği karın germe operasyonunu içerir. Hamile kalınması durumunda karın bölgesinde yeniden çatlak ve sarkma meydana gelecektir. Bu durumda tekrar anne estetiğine gereksinim duyulabilir. Türkiye’de annelik estetiği yapan klinikler tarafınca sizlere doğru bilgi aktarılacaktır.

Neden Annelik Estetiğine İhtiyaç Duyulur?

Mide derisi ve kaslar doğum sonrası daha sarkık hale gelir. Hiçbir egzersiz annelik estetiği kadar etkili olmayacaktır. Liposuction ve karın germe sayesinde bu kaslar ve deri de toparlanır. Sarkık ve büyük göğüsler pek çok annenin ıstırabı sayılır. Meme küçültme ve yeniden meme şekillendirme operasyonları da annelik estetiğine dahildir. Bazı anneler çok büyük göğüslere sahip olurken bazılarının göğüsleri çok küçüktür. Gebelik pek çok kadının fiziğini değiştirir. Anne estetiği operasyonları fizyolojik olarak toparlanmayı sağlayacağı gibi psikolojik olarak da iyi gelir.

Anne Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Annelik estetiği sonrasında annelerin bolca hareket etmeleri gerekir. Kendinizi yormadan ne kadar uzun süre yürüyebilirseniz o kadar çabuk iyileşme gösterirsiniz. Ameliyat sonrası tuz ve şeker kullanımının azaltılması da oldukça önemlidir. Çünkü fazla tuz tüketmek ödeme sebebiyet verir. Şeker de bilindiği üzere kilo aldırır.

Karın germe ameliyatı da bu estetik cerrahide kullanıldığı için operasyon sonrası 6 hafta boyunca ağır kaldırmamak gerekir. Aynı zamanda kolları 6 hafta boyunca çok yukarı kaldırmamaları da son derece önemlidir.

Annelik Estetiğinden Sonra Nelere Özen Göstermek Gerekir?

Annelik makyajından sonra aşağıdakileri göz önünde bulundurmak önemlidir:

 

 1. Kontroller ve ameliyat sonrası bakım talimatları için cerrah ile takip randevuları.

 

 1. İyileşmeye izin vermek için dinlenme ve iyileşme süresi.

 

 1. Doktor tarafından önerilen her türlü aktivite kısıtlamasına uymak.

 

 1. Ameliyattan sonra iyileşirken ağır kaldırma, koşma veya kuvvetli egzersiz yapma gibi yorucu faaliyetlerden veya vücuda yük bindirebilecek diğer faaliyetlerden kaçınma.

 

 1. İyileşme sırasında vücudu desteklemek ve yara izi ve şişliği en aza indirmeye yardımcı olmak için doktor tarafından reçete edilen özel kompresyon giysileri giymek.

 

 1. İşlem sırasında veya sonrasında ağrı veya rahatsızlık hissederseniz endişelerinizi doktorunuzla görüşün.

 

 1. Sonuçların hemen olmayabileceğini ve bir anne makyaj prosedüründen tam sonuçların görülebilmesi için şişlik ve morarmanın azalmasının biraz zaman alabileceğini kabul etmek.

Annelik Estetiği ile Ne Hedeflenir?

Hamile estetiği, özellikle hamile kadınları hedef alan bir estetik tasarım türüdür. Hamilelikleri sırasında kendilerini çekici ve rahat hissetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu estetik türü, anne adayının vücudunun şeklini güzelleştirmek için tasarlanan kıyafetlere, aksesuarlara ve diğer ürünlere odaklanır. Hamile estetiği, hamile kadınların hayatlarının bu özel döneminde kendilerini güzel ve şık hissetmek gibi duygusal ihtiyaçlarını da dikkate alır. Hamile estetiği konusunda uzmanlaşmış şirketler, hamile kadınların benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış ürünler yaratır ve onların en iyi şekilde görünmelerine ve hissetmelerine yardımcı olur.

Türkiye’de Anne Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Türkiye’deki Mommy Makeover Prosedürleri, hamilelikten sonra bir kadının vücudunun görünümünü ve şeklini iyileştirmeye yardımcı olan kozmetik cerrahi prosedürlerinin bir kombinasyonudur. Bu prosedürler arasında meme büyütme, liposuction, karın germe, labioplasti, kol germe ve/veya uyluk germe yer alabilir. Anne Makyajı Prosedürü, karın bölgesindeki fazla yağ ve deriyi çıkarmanın yanı sıra göğüsleri kaldırarak ve yeniden şekillendirerek bir kadının hamilelik öncesi figürünü geri kazandırmak için tasarlanmıştır. Bu prosedürün amacı, vücudun konturunu iyileştirirken aynı zamanda daha iyi bir özgüven sağlamaktır.

Türkiye, birinci sınıf tıbbi tesisleri ve Anne Makyajı Prosedürleri konusunda uzmanlaşmış deneyimli cerrahları ile tanınmaktadır. Bu prosedürlerin maliyeti, seçtiğiniz prosedür türüne ve hangi klinik veya hastaneyi kullandığınıza bağlı olarak değişebilir. İstediğiniz sonuçlar için mümkün olan en iyi bakımı aldığınızdan emin olmak için bir doktor veya klinik seçmeden önce araştırma yapmanız önemlidir.

Annelik Estetiği Avantajları Nelerdir?

Hamile estetiği, kadınların hamilelik sırasında en iyi şekilde görünmelerine ve hissetmelerine yardımcı olmaya adanmış bir estetik tıp alanıdır. Hem anne hem de çocuk için güvenli olan tedavileri ve ürünleri bir araya getirirken, hamilelikle ilişkili yaygın cilt sorunlarına da çözümler sunar. Hamile estetiğinin avantajlarından bazıları şunlardır:

 

 1. Vücut İmajının İyileştirilmesi: Hamilelik genellikle kadınların kendilerini bilinçli hissettikleri veya vücutlarından memnun olmadıkları bir dönem olabilir. Hamile estetiği, göğüsler, mide veya vücudun diğer kısımları gibi hamilelik nedeniyle değişmiş olabilecek bölgeleri geliştirerek güvenin artmasına ve vücut imajının iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

 

 1. Çatlakları Azaltmak: Çatlaklar hamilelik sırasında yaygın bir sorundur, ancak doğumdan sonra kurtulmak zor olabilir. Hamile estetiği tedavileri, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirerek çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

 

 1. Şişliklerin Azaltılması: Hamilelik sırasında birçok kadın su tutma veya kilo alma nedeniyle vücutlarının çeşitli bölgelerinde şişlik yaşar. Hamile estetiği tedavileri, dolaşımı artırarak ve etkilenen bölgelerdeki iltihabı azaltarak bu şişliği azaltmaya yardımcı olabilir.

 

 1. Cilt Sağlığını İyileştirme: Hamile kadınlar genellikle hormon seviyeleri veya akne veya kuruluk gibi diğer faktörler nedeniyle ciltlerinde değişiklikler yaşarlar. Hamile estetiği uygulamaları hormonları dengeleyerek, nem seviyelerini geri kazandırarak ve daha sıkı bir cilt tonu ve dokusu için kolajen üretimini teşvik ederek cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Anne Estetiği Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Mommy makeover ameliyatı, kadınların hamilelik öncesi vücut şekillerini yeniden kazanmalarına yardımcı olan popüler bir prosedürdür. Prosedürün maliyeti, seçilen özel tedavilere ve bireyin tıbbi geçmişine bağlı olacaktır. Genel olarak, maliyet 7.000 ila 20.000 $ veya daha fazla arasında değişebilir. Bu maliyet tipik olarak anestezi ve ameliyathane masraflarının yanı sıra cerrahın ücretlerini de içerir. Ek masraflar arasında ameliyat öncesi ve sonrası bakım, ilaçlar ve giysiler yer alabilir. Herhangi bir prosedürden geçmeden önce tüm potansiyel maliyetleri plastik cerrahınızla görüşmeniz önemlidir.

Türkiye’de Doğum Sonrası Anne Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Postpartum mommy makeover, Türkiye’de yeni doğum yapmış annelere bir dizi avantaj sağlayan popüler bir prosedürdür. Bu prosedür, doğumdan sonra meydana gelen fiziksel değişiklikleri ele alarak vücudun yenilenmesine ve görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Yetenekli bir plastik cerrahın yardımıyla, anneler minimum kesinti ve rahatsızlık ile dramatik sonuçlar elde edebilirler.

Türkiye’de doğum sonrası anne estetiği yaptırmanın başlıca avantajlarından biri, kaliteli prosedürler için uygun fiyatlar sunmasıdır. Diğer ülkelerle kıyaslandığında, Türkiye’de ileri teknikleri ve modern tesisleri uygun bir maliyetle kullanan yüksek nitelikli cerrahlar bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye’deki birçok plastik cerrahi kliniği, minimum riskle güvenli ve etkili sonuçlar sağlamak için kişiselleştirilmiş bakım ve ilgi sağlar.

Türkiye’de doğum sonrası anne estetiği yaptırmanın bir diğer faydası da, çoğu prosedür bir gün içinde tamamlandığı için bekleme süreleri veya uzun süreli iyileşme dönemlerine ihtiyaç duyulmamasıdır. Doktorlar ayrıca, en iyi sonuçları ve tatmin edici hasta deneyimini sağlamak için kapsamlı ameliyat öncesi talimatların yanı sıra takip konsültasyonları da sunmaktadır. Ayrıca, hastalar prosedürden sonra iyileşirken seçtikleri klinikte lüks konaklamanın keyfini çıkarabilirler.

Genel olarak, Türkiye’de doğum sonrası anne makyajı, kolaylık, uygun fiyat, güvenlik ve büyük bir iyileşme süresi gerektirmeden mükemmel sonuçlar dahil olmak üzere çok sayıda fayda sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir