Diş İmplantları

Türkiye Dental İmplant Fiyatları

Dental implant, kişinin eksik olan dişlerinin tedavisini gerçekleştirir. Dişler, pek çok dış etkene maruz kaldığı için zamanla hasar görebilecek yapıdadır. Sigara kullanmak, yeterli diş temizliği yapılmaması ve sert gıdaların tüketilmesi gibi faktörler dişlerin bozulmasına neden olabilir. Başlarda küçük çaplı sızılar zamanla yerini çürüğe bırakır ve çürükler de dişlerin dökülmesine ya da çekilmesine neden olabilir.

Tahmin edilebileceği gibi eksik dişler yemek yerken ve konuşurken çok büyük zorluk yaratır. Aynı şekilde estetik açıdan da kötü bir görünüm sunar. Fakat tamamlanmış dişler kişiye kendini çok daha iyi ve özgüvenli hissettirir. Bu nedenle Türkiye’de dental implant fiyatları kişiler tarafından çok sık araştırılır.

Diş İmplantı Hangi Sorunlara İyi Gelir?

Diş İmplantı Hangi Sorunlara İyi Gelir
Diş İmplantı Hangi Sorunlara İyi Gelir

Yukarıda bahsettiğimiz gibi diş implantları eksik olan dişlerin tedavisini gerçekleştirir. Diş tedavi edilemeyecek kadar kötüyse ve çekilmesi gerekiyorsa eksilen dişin yerine hastalar implant yaptırmayı düşünebilir. Pek çok hasta implant diş taktırma hususunda endişe duysa da kendi dişleriniz kadar sağlam yapıda olacağına emin olabilirsiniz. Cerrahi vidalar ile damağa dişin sabitlenmesini içerdiği için rahatlıkla kullanılabilir.

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Dental implant tedavileri 18 yaş ve üzeri için uygundur. Çünkü diş gelişimi ancak 18 yaşın üstünde tamamlanmış olur. Diş gelişiminin yanı sıra kemik gelişimi de oldukça önemlidir. Dental vida diş kemiğine sabitleneceği için kemiğin bu vidayı tutması gerekir. Kemiğin yetersiz gelmesi durumunda kemik grefti gerekecektir. Bu da hem hastaya ekstra acı ve ekstra maliyet anlamına gelir. Yine de implant yaptırıp yaptıramayacağınızı uzman bir hekim ile görüşebilirsiniz.

Dental İmplant Tedavisi Riskli midir?

Dental implant tedavisi en güç ve titiz çalışmalar gerektiren tedavilerden biridir. Bu nedenle illa ki az da olsa risk içerir. Bu nedenle başarı elde etmek amacıyla mutlaka tecrübeli hekimlerden destek almalısınız. Dental implant riskleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Hassasiyet
  • Renklerde farklılık

Dental İmplant Tedavisinin Alternatif Tedavisi Var mı?

Dental implant tedavilerinin elbette alternatif tedavisi mevcuttur. Bu alternatif tedaviler diş köprüleridir. Fakat diş köprüsünün yapılabilmesi için dişin sağında ve solunda sağlam bir diş bulunması gerekir. Aksi taktirde köprü tutmayacaktır. Duruma göre bir tane dişin sağlam olması da yeterlidir fakat iki tane olduğunda köprü daha uzun ömürlü kullanılır.

Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş implant tedavisi için dişçiyi birden fazla ziyaret etmek gerekebilir. Bu dişler kalıcı ve uzun ömürlü olarak kullanıldıkları için işlem de uzun sürmektedir. Ne kadar titiz bir çalışma yapılırsa implant o kadar kalıcı olarak kullanılabilir. Geleneksel implant tedavileri için 2-3 ay arayla birkaç sefer doktoru ziyaret etmek gerekebilir. Aynı gün implant tedavisi de kullanılan bir yöntem olsa da diğeri kadar sağlıklı olmayacaktır.

Dental İmplant Tedavisi İyileşme Süresi

Dental implant tedavisinin tamamen iyileşmesi için ortalama 6 ay beklemek gerekir. Vida damağa yerleşene kadar ve diş yerine oturana kadar ancak bu kadar zaman geçer. İmplant dişlerin iyileşme sürecinde çok sert, çok tatlı ve asitli gıdalardan uzak durmanız gerekir. Çünkü bunlar dişlere zarar vererek tedavi sürecinde ağrı yaşamanıza sebep olur.

Dental İmplant Ücretleri Türkiye

Dental İmplant Ücretleri Türkiye
Dental İmplant Ücretleri Türkiye

Dental implant ücretleri Türkiye yaklaşık 250 Euro civarındadır. Ancak bu tek implant diş fiyatıdır. Kaç adet olacaksa 250 Euro ile çarpılması gerekir. Tabii kliniğin kalitesine ve doktorun tecrübesine göre, implant markasına göre bu fiyat değişiklik gösterecektir. Ön muayenede fiyat tam olarak netleşir. Sizler de Türkiye’de implant tedavisi yaptırmak için bizimle görüşerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir