Diş İmplantları

Türkiye Didim Dental İmplant Fiyatları

Dental implant, eksik dişlerin tamamlanmasında kullanılan bir tedavidir. Dişlerin zamanla yıprandığını ve bir şekilde dökülebileceğini biliyoruz. Ancak eksik olan dişler yaşam standardını da çok yakından etkiler. Konuşurken ve yemek yerken çok zorluk yaşadığınızı anlayabilirsiniz. Özellikle ön dişlerde meydana gelen kırıklar ve çıkıklar estetik görünüme de olumsuz yönde etki eder. Bu sebeple dental implant taktırarak yaşam standardınızı yükseltebilirsiniz. Türkiye Didim dental-implant tedavisini araştırarak bütçe dostu fiyatlarda bu tedaviyi gerçekleştirebilirsiniz.

Dental İmplant Faydaları

Dental İmplant Faydaları
Dental-İmplant Faydaları

Dental implant tedavileri çene cerrahisi ve estetik diş hekimliği alanlarına girer. Eksik dişlerin tamamlanması biraz daha isteğe bağlı tedavilerdir. Bu nedenle dental implant tedavisi için devletten herhangi bir destek görmek mümkün değildir. Durum böyle olunca da çok yüksek maliyetler ile karşılaşmak mümkündür. Fakat implant dünya genelinde pahalı bir ameliyat olsa da birçok faydası vardır. Dental implant faydaları şu şekilde gösterilebilir;

 • Çiğneme yeteneğini güçlendirir.
 • Kozmetik görünümün sağlanmasına yardımcı olur.
 • Kemik kaybı sebebiyle çene darlığının önüne geçer.
 • Çevredeki kemiklerin sağlığını korur.
 • Bitişik dişlerin sabit kalmasını sağlar.
 • Yaşam kalitesini arttırır.
 • Doğal diş görünümünü sağlar.

Dental İmplant Riskleri

Dental-implant riskleri güvenilir cerrahlar tarafından tedavi uygulandığı sürece yoktur. Çünkü burada her şey titizlik ve tecrübeye dayalıdır. Hekim ne kadar tecrübeli ise o kadar hızlı ve sıkıntısız bir şekilde implant tedavisini gerçekleştirir. Bu kapsamda bulacağınız hekimin de önemi büyüktür. Hastadan hastaya göre farklılık gösterse de dental implant tedavisinde karşılaşabileceğiniz riskler aşağıdaki gibidir;

 • İmplantın yerleştirilmesi esnasında çevredeki dişler zarar görebilir.
 • Çevre dokularda hasar oluşabilir.
 • Ameliyat sırasında yaralanma olabilir.
 • Yetersiz işlevsellik olabilir.
 • Rahatsızlık hissi olabilir.
 • Gecikmeli iyileşme süreci
 • Diş etlerini temizlerken zorluk
 • Sinir sıkışması

Bu sıkıntılar ile karşılaşmak istemiyorsanız Türkiye’de dental implant tedavisi yaptırarak uzun ömürlü bir şekilde dişlerinizi kullanabilirsiniz.

İnsanlar Neden Didim’de Dental İmplant Tedavisi Yaptırıyor?

İmplant diş pek çok hastanın talep ederek yaptıracağı bir diş tedavisidir. Çok rahat ağız sağlığı sunmasının yanı sıra yaşam konforunu da arttırır. Bu nedenle maliyet bakımından çok yüksek tedavilerdir. İnsanların Didim’de implant diş tercih etme sebebi de uygun fiyatlara kaliteli implant tedavisi yaptırabilecekleridir. Dünyanın pek çok ülkesinde implant diş tedavisinin başlangıç fiyatı 1.600 Euro civarındadır. Bu da tek bir diş üzerinden hesaplanırsa birden fazla diş için hesaplandığında neredeyse servet harcamak gerekebilir. Ancak Didim’de implant tedavisi ortalama diş başına 250 Euro’dur. Dış ülkelerdeki fiyatın çeyreği niteliğinde olduğundan insanlar burada tedavi olmayı düşünür. Özellikle birden fazla dişi hasar gören bireyler Türkiye’yi tedavi için sık tercih eder.

Didim Diş Klinikleri

Didim Diş Klinikleri
Didim Diş Klinikleri

Didim diş klinikleri son derece hijyenik ve profesyonel niteliktedir. Kliniklerde hasta giriş çıkışlarında gerekli sterilizasyon sağlandığı için şüpheye düşmeden tedavi yaptırabilirsiniz. Kliniklerde hizmet sunan hekimler de son derece profesyonel ve niteliklidir. Tecrübeli olmaları da sizler için ayrıca avantajlıdır. Fiyat politikası bakımından da gerçekten çok uygun maliyetlerde hizmet verir.

Didim’de diş tedavisi yaptırmak sizin için oldukça avantajlıdır. Çünkü burada gezilecek çok fazla yer vardır. Hem tatil yapıp hem tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü burası Türkiye’nin en meşhur ve turistik bölgelerinden biridir. Didim’de implant tedavisi fiyatları ve detaylı bilgi için sitemizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir