Diş TedavileriDiş Beyazlatma

Türkiye Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma tedavisi diş ağartma ismi ile de bilinir. Bu işlemde dişlerin renkleri çok daha beyaz bir renge dönüştürülür. Dişlerde genetik sebeplerle ya da beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak daha sarı veya zaman içerisinde koyu bir görünüm meydana gelebilir. Düzenli ve sık fırçalama alışkanlığına rağmen diş renklerinin beyazlaşmaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Estetik bir gülümseme açısından dişlerin formu ve düzgünlüğü yanında beyaz ve canlı renk tonlarına sahip olması da önemlidir. Beyaz ve canlı diş renkleri çok eski zamanlardan beri estetik gülüş tasarımlarında aranan özelliklerden biridir. Sizde dişlerinizin daha beyaz olmasını istiyorsanız fakat kafanızda soru işaretleri varsa yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları

Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları
Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişlerin günlük yaşamdaki çeşitli nedenlerle sararması ya da koyulaşması gibi renk değişimine uğraması halinde istenmeyen bir görünüm meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda diş beyazlatma işlemi uygulaması gerekir. Dişlerin estetik açıdan güzel ve sağlıklı bir görünüme ulaştırılması amacıyla gerçekleştirilen ve diş renklerinin beyaza yaklaşmasını sağlayan uygulamalar diş beyazlatma içerisinde yer alır.

Profesyonel diş hekimliği kliniklerinde gerçekleştirilen teknikler yanında farklı çeşitli kimyasallar ile evde uygulanabilen yöntemler de bulunur. Her yöntemin uygulanma şekli, etkinliği, diş sağlığı bakımından etkileri farklı olduğundan hastalara önerilen yöntemler değişiklik gösterebilir.

Dişlerde Neden Sararma Olur?

Dişler doğal renklerini iki farklı şekilde kaybedebilirler. Bu süreçler aşağıdaki gibidir.

Dışsal Renk Değişikliği

Çay, gıda boyaları, kahve, sigara kullanımı gibi nedenlerle dişlerde zaman içerisinde dışsal renk değişikliği durumları söz konusu olabilir. Dışsal renk değişikliği durumlarının görüldüğü dişlerde diş yüzeyini hedef alan uygulamaların gerçekleştirilmesi önemlidir.

İçsel Renk Değişikliği

İçsel renk değişikliği durumları dişin içinde bulunan dokularda tahribata ya da fonksiyon kayıplarına yol açan sağlık sorunlarına bağlı olarak meydana gelir. Çoğunlukla dişin büyüme ve gelişme dönemlerini kapsayan çocukluk yıllarında ilaç kullanımı, ateşli hastalık, enfeksiyonlar, dişin uğramış olduğu travmalar, çürükler ya da yaşlanma nedeniyle meydana gelir. Bu gibi renk değişikliği sorunlarında profesyonel düzeylerde uygulanan teknikler gerekir.

İstanbul Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma uygulamalarında hastaların diş hekimleri ile görüş alışverişinde bulunması ve kendi dişleri için en ideal ve etkili yöntemleri belirlemeleri son derece önemlidir. Dişlerini beyazlatmak isteyen hastalar diş beyazlatma için evde uygulanan basit yöntemlere ya da diş hekimleri tarafından uygulanan profesyonel tekniklere ihtiyaç duyabilirler.

İstanbul diş beyazlatma fiyatları gerçekleştirilecek olan işlemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Hangi tekniklerinin uygulanacağının belirlenmesinde dişlerdeki renk değişikliği şiddeti, tipi, hastanın yaşı, tedavi ücreti, dişlere uygulanan önceki tedaviler, altta yatan hastalıklar gibi durumların dikkate alınması gerekir.

Diş beyazlatma süreçleri bazı kişilerde uzun zaman alabilir. Birden fazla tekniğin koordineli bir şekilde uygulanması ile kademeli olarak istenen beyazlığın elde edilmesi mümkün olur. Özellikle diş etlerinde çekilme, diş yapısında bozulma sorunları olan ya da ağız yapısında hasar meydana gelen hastalarda profesyonel tekniklerden faydalanılması son derece önemlidir.

Diş Beyazlatmaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Diş görünümleri kişisel bakımlarına özen gösterenler için son derece önemlidir. Dişlerde şekil ve renk bozukluğu olması insanlarda psikolojik sorunlara yol açabilir. Evde uygulanabilecek doğal diş beyazlatma tekniklerinin yanı sıra diş hekimlerinin uyguladığı restoratif ve estetik yöntemler de bulunur. Bu yöntemler sayesinde dişlerin renkleri, konum bozuklukları, şekilleri düzeltilebilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri uygulanan tekniğe bağlı olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Ofis ortamında gerçekleştirilen power bleaching işleminde jel ve ışıktan oluşan bir yöntem kullanılır. Bu işlem ile kısa sürede 3-4 ton açılma meydana gelir. Bu yöntem son derece etkili ve güvenilir olması ile dikkat çeker.

Evde diş beyazlatma yönteminde ağızdan basit bir şekilde ölçü alınır. Kişiye özel bir şekilde hazırlanan plastik ağızlık içerisine jel konularak beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem ile ortalama 5-7 gün içerisinde istenen beyazlık sağlanmış olur. Bu plastik ağızlığın günde 4-8 saat arasında takılması yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma İşlemi Herkese Uygulanabilir Mi?

Diş Beyazlatma İşlemi Herkese Uygulanabilir Mi
Diş Beyazlatma İşlemi Herkese Uygulanabilir Mi

İşleme engel diş ya da diş eti rahatsızlığı bulunmayan herkes diş beyazlatma tedavisi olabilir. Fakat beyazlatma işleminden önce diş hekimi muayenesinden geçmek son derece önemlidir. Ağzında ilerlemiş çürük ve diş eti problemi olan kişilere diş hekimleri tarafından gerekli tedaviler uygulandıktan sonra beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilir. Bunun yanında büyüme ve gelişimini tamamlamamış olan kişilerin, emziren annelerin, gebelerin diş beyazlatma işlemi olması önerilmez.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Nedir?

Ofis tipi beyazlatma, tüm diş beyazlatma yöntemleri içerisinde en etkili yöntemler arasında yer alır. Muayene sırasında gerçekleştirilen beyazlatma işlemlerinde kullanılan beyazlatıcı ajanların peroksit oranları çok daha yüksektir. Bu nedenle beyazlatma çok daha hızlı olur ve kalıcılıkları da daha uzun sürer. Diş beyazlatma işlemleri uygulanmadan önce diş taşı temizliği yapılarak çok daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

Seans öncesinde ve sonrasında hastalardan fotoğraf alınır. Bu şekilde renk tespiti mümkün olur. Uygulanacak seans sayıları dişte meydana gelen renklenme durumlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. İşlemden önce diş etlerinin üzerinin zarar görmemesi için koruyucu bir bariyer ile kapatılması sağlanır. Ardından beyazlatma jellerinin diş yüzeyine uygulanması sağlanır. Seanslar arasında hastaların renklendirici gıda tüketiminden uzak durması gerekir. Bunun yanında sigara kullanımları da en aza indirilmelidir. Beyazlatma seansları arasında dişlerde hassasiyet durumları söz konusu olabilir. Ancak kullanılacak olan hassasiyet giderici diş macunları sayesinde bu sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Ev Tipi Beyazlatma Nedir?

Ev tipi beyazlatma işleminde öncelikle dişlerin renkleri saptanır. Hastalardan tedavi öncesinde ölçü alınarak hastalara uygun şeffaf plak üretimleri yapılır. Ev tipi beyazlatma işlemlerinde daha düşük yüzdelere sahip olan karbamid peroksit içerikli beyazlatma ajanları kullanılır. Hazırlanan şeffaf plaklar ile beyazlatıcı ajan içeren tüpler hastalara verilerek bunların nasıl kullanılacağı hekim tarafından kişilere anlatılır. Hastaların bu ilaçları diş hekimlerinin önerilerine göre 1-2 hafta boyunca uygulanması gerekir. Haftalık gerçekleştirilen kontrollerle tedavinin başarısı izlenir. Bu aşamadan gerekli görülmesi halinde birtakım değişiklikler yapılır. Hastalara hangi yöntem kullanılarak beyazlatma uygulanacağına diş hekimleri ve hastalar ile beraber karar verilebilir.

Ev Tipi ve Ofis Tipi Beyazlatma Sistemlerinin Farkı Nedir?

Evde gerçekleştirilen beyazlatma ürünlerinde düşük kuvvetlerde ajanlar kullanılır. Ofis ortamında hekim tarafından profesyonel bir şekilde uygulanan diş beyazlatma uygulamalarında yüksek kuvvetli ajanlar kullanılır. Bu nedenle ofis tipi beyazlatma sistemlerinde daha etkili ve çabuk sonuçların elde edilmesi mümkün olur.

Ev tipi beyazlatma yöntemi ile hastalara uygun kişisel plaklar beyazlatma işleminde jel uygulaması için önemlidir. Hastalar beyazlatıcı jelleri bu plaklar içerisine koyduktan sonra ağızlarına uygulama gerçekleştirirler. Bu plaklar kişilere özel üretilseler de plak kenarlarından diş etlerine ve yumuşak dokulara sızıntı sorunları söz konusu olur. Bu da irritasyon ve yanma gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verir.

Ofis tipi diş beyazlatma uygulamalarında hekimler diş eti ve yumuşak dokulara tam bir koruma sağlarlar. Bu da iki yöntem arasındaki en önemli farktır. Bunun yanı sıra hastaların kendi uyguladıkları ve ofiste uygulanan yöntemler arasında maliyet farkları da bulunur. Ofis tipi beyazlatma sistemlerinde hastaların sağlığı ve beyazlatma etkisi bakımından optimum sonuçların elde edilmesi mümkün olur.

Diş beyazlatma işleminden önce dişlerdeki koyulaşma ve renklenmenin nedenlerinin bilinmesi son derece önemlidir. Bunun yanında hastaların diş beyazlatmaya uygun olup olmadığına karar verilmesi de önemli bir konudur. Hastaların uygun olması durumunda beyazlatma sistemi ve malzemelerinin diş hekimleri tarafından seçilmesi gerekir.

Diş Beyazlatma Ağrılı Mıdır?

Diş beyazlatma uygulaması yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri bu işlemin ağrılı olup olmadığıdır. Diş beyazlatma süreçlerinde ağrı oluşumu beklenen bir durum değildir. İşlemin ardından ilk 24 saatlik süreçte ağrı kesici ile giderilebilen ağrı durumları söz konusu olabilir.

Diş Beyazlatma Uygulaması Dişe Zarar Verir Mi?

Sağlıklı ve beyaz gülüşler herkesin hayalidir. Diş beyazlatma işlemlerinin profesyonel koşullarda uygulanması halinde dişlere zarar vermesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat yine de diş beyazlatma işleminin teknik açıdan son derece hassas olduğunun unutulmaması gerekir. Bu nedenle doğru koşullarda ve uzman kişiler tarafından işlemin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mı?

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mı
Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mı

Beyazlatma işleminin ardından dişlerin renklendirici gıdalara maruz kalması durumunda yeniden renklenmesi söz konusu olabilir. Bu aşamada kilit faktör kişilerin beyazlatma işleminden sonra renklendirici gıdalardan uzak durmasıdır. Özellikle ilk üç haftalık süreçte bu gıdalara dişlerin az maruziyeti beyazlatma işleminin etkisinin çok daha uzun süreli olmasını sağlar. Diş beyazlatma tedavisinde hastaların ilk hafta son derece dikkatli olması gerekir. Özellikle ilk hafta hastaların aşırı sıcak ve aşırı soğuk gıdalardan uzak durması önemlidir.

Diş Fırçalama ile Dişlerin Beyazlatılması Mümkün Mü?

Diş sağlığının korunması oldukça önemli bir faktördür. Gıda kaynaklı olan diş renklenme durumlarında diş fırçalama ile renklenmelerin kısmen giderilmesi mümkün olur. Beyazlatıcı amaçlarla üretilen yan ürünlerin fırçalama esnasında kullanımı çok fazla kullanımlarda dişlere zarar verir. Diş sağlığının korunması ve dişlerin temiz tutulması açısından günde en az iki defa fırçalamak önemlidir. Diş etlerine baskı uygulamadan dişin her bölgesinin diş fırçası ile temas etmesi önemlidir.

Dişlerin Beyazlaması Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Dişlerin beyazlaması kişilere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu işlem ortalama 2-3 hafta gibi bir sürede gerçekleştirilir. Antibiyotik kullanımı nedeniyle dişlerde renk değişimi durumları söz konusu olduğunda bunların beyazlaması çok daha zordur. Bu gibi durumlarda dişlerin beyazlaması çok daha uzun sürelerde gerçekleşir.

Diş Beyazlatma İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş beyazlatma tedavisi sonrası hastaların ilk bir hafta boyunca aşırı soğuk veya sıcak tüketiminden uzak durması gerekir. Bunun yanında işlemden sonra hastaların uyması gereken bir diyet listesi bulunur. Hastaların renk verici gıda tüketimlerinden uzak durmaları gerekir. İlk üç gün oldukça hassas bir dönemdir. Fakat 7-10 gün boyunca hastaların tükettikleri gıdalara dikkat etmeleri gerekir.

Kırmızı şarap, sigara, kahve, çay, karamel, vişne, salça gibi renk veren ürünlerin ilk bir hafta boyunca kullanılmaması gerekir. Aksi halde gerçekleştirilen beyazlatma uygulamaları uzun süre etkili olmayacaktır.

Beyazlatma İşlemi Kimler İçin Uygun Değildir?

Diş beyazlatma işlemlerinin 16 yaşından küçük olan kişilere uygulanması doğru değildir. Bu yaşlarda pulpa odası ve diş sinirleri en geniş boyutlarında yer alır. Beyazlatma uygulanması halinde pulpa irrite olur ve bunun sonucunda aşırı hassasiyet durumları söz konusu olur. Bu gibi durumlarda kanal tedavilerine vara istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir.

Aşırı hassas dişlere, hamile bireylere dişte rahatsızlığa bağlı olarak çekilmiş diş etlerine sahip olanlara, beyazlatıcı ajan olan peroksite alerjisi olan kişilere diş beyazlatma işlemlerinin yapılması uygun değildir.

Diş Renginin Farklı Olmasının Nedenleri Nelerdir?

Diş Renginin Farklı Olmasının Nedenleri Nelerdir
Diş Renginin Farklı Olmasının Nedenleri Nelerdir

Diş rengi kişilere bağlı olarak değişiklik gösterir. Renklenme durumları içsel ya da dış kaynaklı olarak meydana gelebilir. Amalgam dolgu sonrası oluşan renklenmeler, fizyolojik renklenmeler, hamilelik ve bebeklik dönemlerinde antibiyotik kullanımı, kanal tedavisi nedeniyle dişte içsel olarak renklenme, çay, kahve, sigara tüketimi, travma sonucu dişin içindeki dokunun canlılığını yitirmesi nedeniyle dişte renklenme durumları söz konusu olabilir.

Diş Beyazlatma İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Diş beyazlatma tekniğine bağlı olarak dişlerin yapısında farklı seviyelerde hasar durumları söz konusu olabilir. Buna bağlı olarak da çeşitli diş sağlığı sorunları meydana gelebilir. Diş beyazlatma tedavisi boyunca hastalarda birtakım komplikasyonlar söz konusu olabilir.

Diş beyazlatma tedavisi sonrası özellikle birinci ve ikinci seanstan sonra dişlerde yaygın olarak hassasiyet problemleri ile karşılaşılabilir. Hastalar bu dönemde, sıcak ve soğuk gıda tüketiminde, ağızdan nefes almakta, beslenmede sıkıntı yaşayabilir. Tedvinin devamında diş hassasiyetinde de azalmalar olacaktır.

Beyazlatma ürünlerinin diş etleri ile yoğun bir şekilde temas etmesi diş etlerinde tahriş sorunlarının yalanmasına neden olabilir.

Hastaların farklı nedenlerle kullanmış olduğu implant, protez ya da dolguların renkleri ile beyazlatma sonucunda elde edilen tonlar aynı olmayabilir. Bu bağlamda diş hekimleri ile beraber beyazlatmanın estetik ve eşit bir şekilde gerçekleşmesi açısından birden fazla seans uygulaması ya da ilgili tedavilerin değiştirilmesi gerekebilir.

Diş beyazlatma işlemi sonrası elde edilen görünüm kalıcı değildir. Diş beyazlatma işlemi ile elde edilen renklerin korunması için evde uygulanan işlemler ile diş hekimleri tarafından uygulanan işlemlerin düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekir.

Dişte Leke Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dişin dış katmanında bulunan lekelerin çıkarılması için kimyasal leke parçalama ve aşındırma gibi işlemler uygulanabilir. Bu farklı işlemler enamelin dış katmanında bulunan lekelerin ortadan kaldırılmasını ya da parçalanarak daha parlak ve beyaz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Enamelin alt kısmında biriken inatçı lekelerin çıkarılması amacıyla yüzeylerde ağartma işlemleri yapılmalıdır. Ağartma, leke molekülleri oksidasyonu ile rengin çıkarıldığı kimyasal işlemlerdir. Beyazlatma yöntemleri, ağartıcı madde hidrojen peroksit yöntemlerine bağlı olarak farklılık gösterir.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Lazerle diş beyazlatma tedavisi diş kliniklerinde gerçekleştirilen beyazlatma yöntemleri arasında yer alır. Lazerle diş beyazlatma prosedürleri diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir. Dişlerdeki lekelerin çıkarılması için hidrojen peroksit içeren konsantre beyazlatma jelleri sürülür. Sonrasında sürülen bu jellerin ısıtılması ile aktive edilmesi amacıyla lazer kullanılır. Bu şekilde dişlerin hızlı bir şekilde beyazlatılması mümkün olur.

Lazerle Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Lazerle diş beyazlatma işlemleri oldukça güvenilir yöntemlerdir. Bu işlemlerin ciddi yan etkileri bulunmaz. Fakat lazerle diş beyazlatma geçici basit rahatsızlıklara sebep olabilir. Dişlerde hassasiyet ve diş etlerinde hafif tahriş durumları yaygın görülen yan etkiler arasında yer alır. Bu yan etkiler çoğunlukla hafif ve kısa süreli olarak gerçekleşir. Bu olumsuz durumların engellenmesi için lazerle diş beyazlatma işleminden sonra sıcak ve soğuk gıdaların tüketiminden kaçınılması gerekir.

Türkiye’de Diş Beyazlatma Tedavisi

Türkiye’de Diş Beyazlatma Tedavisi
Türkiye’de Diş Beyazlatma Tedavisi

Türkiye’de diş tedavileri oldukça uygun fiyatlı olmasının yanında son derece başarılıdır. Bu nedenle sağlık turizmi de ülkede oldukça popülerdir. Günümüzde pek çok kişi diş beyazlatma tedavisi için Türkiye’yi tercih eder. Türkiye’de diş beyazlatma tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir