Türkiye Diş İmplant Paketi

Diş implant tedavisi birçok sebebe bağlı olarak kaybedilen diş tedavilerini kapsar. Günümüzde en çok uygulanan tedavilerden biridir. Kalıcı olması ve doğal dişe yakın olması tercih edilebilir olmasını sağlar. İlk etapta tedavi zor olsa da ömür boyu bu dişleri kullanabileceğinizi bilmek bir nebze de olsa rahatlatır.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Dental implant tedavisi öncelikle dişe röntgen çekilmesini içerir. Sonrasında hastanın diş temizliği yapılarak çürük dişler çekilir. Gerektiği durumda kanal tedavisi yapılır. Eksik diş bölgesine vidanın yerleştirilmesi için boşluk açılır. Açılan alanı genişletmek için birkaç işlem daha yapılır. Sonrasında vidalar bu boşluğa geçirilir. Vidanın ortasından iyice tutması için abutment yerleştirilir. Son olarak diş kaplaması yerleştirilir. Diş eti üzerinde gerekli işlemler yapıldıktan sonra işlem tamamlanır.

Diş İmplant Tedavi Ücretleri

Diş İmplant Tedavi Ücretleri
Diş İmplant Tedavi Ücretleri

Diş implant fiyatları son derece değişkendir. Bu hususa kesin cevap verebilmek için hangi ülkede olduğunuzun da önemi büyüktür. Çeşitli ülkelerde fiyat farklılığı vardır. Örneğin İngiltere ve Türkiye fiyatları bir değildir. İçeriğimizin devamında diş implant fiyatları hakkında net bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Diş İmplant Fiyatları

İngiltere diş-implant fiyatları oldukça yüksektir. Birleşik Krallık da yaşam standardı yüksek olduğu için ücretler de pahalıdır. Bu ülkede implant yaptırarak neredeyse servet ödemek gerekir. Ortalama bir diş-implantı İngiltere’de 2000 Euro civarındadır. Tabi klinik durumuna göre bu durum değişiklik gösterir.

İmplant Diş Fiyatları Neden Yüksektir?

Diş-implant fiyatları diğer tedavilere göre çok daha pahalıdır. Çünkü malzemesi genelde ithal olarak elde edilir. Bununla birlikte yapım aşaması da oldukça zor olduğundan pek çok klinikte ücretler pahalıdır. Bu nedenle hastalar uygun fiyatlarda tedavi almak için çeşitli ülkeleri araştırırlar. Türkiye bu hususta diğer ülkelere göre çok daha uygundur. Bu ülkede fiyatlar düşük olduğu için hastalar burayı tercih eder. Bundaki sebep de yaşam maliyetinin düşük olması ve çok fazla tedaviye talep olmasıdır. Bir diğer sebep ise döviz kurunun düşük olmasıdır. Siz de Türkiye’de implant tedavisi yaptırabilirsiniz.

Türkiye Diş İmplant Fiyatları

Türkiye’de diş-implant fiyatları değişkendir. Biraz da klinik durumuna göre farklılık gösterir. Fakat ortalama fiyatlar 200 Euro’dur. Net fiyat bilgisi almak için öncesinde bir klinik ile görüşmeniz gerekir. Hekim kaç diş yapılacağını ve başka sorunların olup olmadığını belirleyecek ve buna göre fiyat verecektir.

İmplant Diş Türkiye’de Neden Ucuz?

Türkiye’de diş implant fiyatının uygun olmasının birçok nedeni vardır. Birince sebep döviz kurunun yüksek olmasıdır. Türkiye’de döviz kurunun aşırı yüksek olması yabancı hastalara avantaj sağlar. Öte yandan Türkiye’de yer alan kliniklerin yabancı hastalara sürekli tedavi vermesi fiyatların uygun olmasını sağlar. Klinikler hasta çekmek amacıyla da uygun fiyat garantisi sunar. Siz de bu sebeplerden ötürü çok uygun fiyatlarda Türkiye’de implant diş tedavisi yaptırabilirsiniz.

Türkiye 4 İmplant Diş Fiyatları

Türkiye 4 implant diş alt çene veya üst çene için uygundur. 4 implant ve 10 diş kronu almak mümkün olmaktadır. Bu paket ortalama aşağıdaki gibi mal olacaktır;

  • 1 diş implant fiyatı 200 Euro
  • Diş tacı fiyatı 150 Euro
  • 4 diş implantı 800 Euro
  • 10 diş kronu 1300 Euro
  • Ortalama 2095 Euro civarındadır.

Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmalı mıyım?

Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmalı mıyım
Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmalı mıyım

Türkiye’de implant diş yaptırmalı mıyım sorusu hastalar tarafından sıklıkla sorulur. Evet, Türkiye’de implant diş yaptırmanız gerekir. Eğer çok fazla maliyet harcamak istemiyorsanız ve yüksek kalitede implant tedavisi almak istiyorsanız siz de Türkiye’yi tercih etmelisiniz. Türkiye’de implant diş yaptırmaya karar verdiğinizde bizimle görüşerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilir ve sizin için en iyi diş kliniğini bulabilirsiniz.

 

4 thoughts on “Türkiye Diş İmplant Paketi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir