Obezite TedavileriMide Baypası

Türkiye Gastrik Bypass Fiyatlar

Gastrik bypass, obezite tedavilerinde kullanılan bir prosedürdür. Obezite hastalarının midesi çok büyük olduğu için ve yeme alışkanlıkları farklı olduğu için kilo vermekte güçlük çekerler. Bu da hastaların cerrahi müdahaleye ihtiyaç duymasını gerektiriyor. Gastrik bypass ile yapılan müdahaleler hastaların kısa sürede istediği kiloya erişmesine yardımcı oluyor.

Gastrik Bypass Kimler İçin Uygundur?

Gastrik mide tedavileri obezite hastaları için uygundur. Kilo veremeyen herkes gastrik bypass için uygun adaylar değildir. Gastrik bypass olmak isteyen hastaların vücut kitle indeksinin 40 ve üzerinde olması gerekir. Bu durumda hastalarda obezite başlamış durumdadır. Aynı zamanda Tip 2 diyabet, yüksek kolesterol ve uyku apnesi gibi sorunlar da başlamış duruma gelir. Bununla birlikte gastrik bypass yaptırmak isteyen hastaların 18-65 yaş aralığında olması gerekir. Eğer bu kriterlere sahipseniz Türkiye’de gastrik mide tedavisi olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Gastrik Mide Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Gastrik mide tedavisi iki farklı şekilde gerçekleşebilir. Bunlardan ilki açık, ikincisi kapalı cerrahidir. Hastanın sağlık durumuna bağlı olarak hangi tekniğin uygulanacağına karar verilir. Tekniklerin farkı şu şekildedir;

Açık gastrik bypass; açık gastrik mide ameliyatında hastanın karnına büyük bir kesi açılır.

Kapalı gastrik mide ; kapalı gastrik mide ameliyatında hastanın karnına 5 küçük kesi açılır.

Ameliyat ile mideniz %95 oranında küçültülür. Bu işlemde mideniz gerekli miktarda zımbalanarak midenin büyük kısmı devre dışı bırakılır. Bununla birlikte ince bağırsak da kısaltılarak doğrudan mideye bağlanır. Böylece hastanın besinleri sindirmeden doğrudan vücuttan atılması sağlanır.

Gastrik Mide Nasıl Zayıflatır?

Gastrik mide ile birden fazla yöntemle kilo vermenizi sağlar. Mideniz küçülerek yiyeceğiniz yemek miktarı azalır. Aynı zamanda ince bağırsağınızda değişiklik yapılarak yediğiniz besinlerin kalorileri sindirilmeden doğrudan vücuttan atılır. Diyet yaparak hayatınıza devam ederseniz kısa sürede istediğiniz kiloya erişebilirsiniz.

Gastrik Mide ile Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Gastrik bypass ameliyatı ardından hastalar nasıl bir sonuç ile karşılaşacağını merak ederler. Ancak bu konuda net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü hastaların durumuna göre kilo verişi sağlanır. Bağışıklık sistemi, metabolizma sistemi, diyete ne kadar özen gösterdiği ve hareketli bir yaşam sürdürmesi gibi etkenler kilo vermesinde etkendir.

 

 

Gastrik Mide Öncesi Diyet Nedir?

Eğer hastalar kapalı cerrahiyi karşılamıyorsa, gastrik bypass öncesi bir miktar kilo vermesi gerekir. Çünkü kapalı cerrahi ile operasyon gerçekleşirse 5 küçük kesi yeterli gelecektir. Aynı zamanda karaciğer yağlanma riski de minimuma düşecektir. Eğer hasta ameliyat öncesi kilo veremezse tek çare açık ameliyat olacaktır.

Türkiye’de Mide Bypass Fiyatları

Türkiye’de mide bypass fiyatları değişken olmakla beraber Kuşadası gastrik bypass fiyatları 3.800 Euro civarındadır. Bu fiyatlara 4 gece hastane yatışı, 3 gün otel konaklaması ve VİP hizmeti dahildir. Siz de en iyi fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

9 thoughts on “Türkiye Gastrik Bypass Fiyatlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir