Estetik cerrahi

Türkiye Kol Estetiği

Türkiye kol estetiği olmak isteyen kişiler tarafından uğrak olarak tercih edilen lokasyonlardan biridir. Bu sebeple birçok kişinin yıllar içerisinde Türkiye’yi ziyaret ettiği ve estetik ihtiyaçlarını giderdiği de görülür. Yaşın ilerlemesi ve buna bağlı olan etkenlerin gelişmesiyle birlikte kolda sarkmalar görülebilir. Bu durum ise uzman Türk hekimleri tarafından profesyonel operasyonlarla ortadan kaldırılır. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi kol germe estetiği için Türkiye’ye germektedir. Kollarda biriken yağlar hem estetik açıdan hem de bazı durumlarda sağlık açısından tehdit içerebilir. Bundan dolayı gerekli görüldüğü durumlarda basit bir operasyon ile yağlardan kurtulmak mümkündür.

İstenmeyen fiziki değişimler arasında yer alan kol sarkmasının yegâne sebebi yaşlılıktır. Ancak hormonlarda meydana gelen değişimler ve sağlıksız beslenme gibi farklı etkenler de görülmektedir. Genellikle kadınlarda görülen bu sorunda sarkmalar kolun üst bölgelerinde oluşur. Cilt sarkıklığı adı verilen sorunların tamamı cildin altında bulunan yağ dokularının azalmasıyla meydana gelir. Bu noktada cildin kolajen seviyesinin azaldığı da görülür. İleri yaşlarda bu sorunlarla karşılaşmamak adına ve halihazırda bu tip sorunlar görülmeye başlanıyorsa dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra egzersiz de yapılmalıdır. Böylece cilt sarkıklarını önlemek ve belki de hiç yaşamamak olasıdır.

 

Kol Estetiği İşlemleri Nedir?

Kol estetiği, kolda meydana gelen ve estetik açıdan kusurlu bir görünüme sahip olan tüm sorunların ortadan kaldırılmasıdır. Bu işlemler çoğu zaman cerrahi şekilde uygulansa da cerrahi olmayan işlemler de kol estetiğine dahildir. Bilindiği üzere Türkiye kol estetiği işlemlerinde dünyanın en üst sıralarında yer almaktadır. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bu işlemler Türkiye’yi sağlık turizmi alanında üst sıralara çıkarmıştır. Kol estetiği işlemleri için öncelikle sorunun tespit edilmesi ve kişiye en uygun tedavi biçiminin belirlenmesi gerekir. Bu noktada işlemler yalnızca; uzman hekim kontrolü altında tam teşekküllü bir klinik ya da hastanede uygulanabilir.

Üst kol bölgesini kapsayan ve multidisipliner olarak adlandırılan bu işlemlerin bütünü kol estetiğidir. Kolun üst bölgesinde yağ birikimi yönünde eğilim çok daha fazladır. Yağlanmanın meydana geldiği bölge özelinde işlem planı uygulanmalıdır. Estetik işlemler kişiye özel şekilde uygulandığı için detaylı bir muayene şarttır. Bu noktada Türkiye’nin profesyonel ve alanında uzman hekimleriyle çalışmak sonucu doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Kol ve bacak gibi bölgelerdeki yağlanma ve sarkmalar, yer çekiminin de etkisiyle müdahale edilmemesi durumunda yıllar içerisinde ilerler. Bu nedenle bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizler için en uygun fiyatlı ve alanında uzmanlaşmış klinik önerilerinde bulunabiliriz.

 

Kol Estetiği Kimler İçin Uygun?

Kol estetiği, vücudundan ve dış görünüşünden memnun olmayan kişiler için uygundur. Bu işlem genellikle 40 yaş ve üzeri kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun yegâne sebebi ise 40 yaş üzerinde sarkmaların ve yağlanmaların sıklaşmasından kaynaklanır. Doğum sebebiyle alınan kilolar sonrasında kolda sarkma ve yağlanma başlangıcı yaygın şekilde görülmektedir. Bu tip durumlarda kol estetiği bir numaralı tercih olarak görülür.

 

Kol Estetiği Nasıl Uygulanır?

Kol estetiğinin uygulanış metotları da işlemin kendisi gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hastanın talebi her ne kadar dikkate alınan unsur olsa da işlemin başarısı için karar hekimler tarafından verilir. Kol estetiği adı verilen bu işlemde ameliyatlı ve ameliyatsız bir şekilde kolun sıkılaştırılabilmesi mümkündür. Kol estetiği operasyonları arasında en sık tercih edileni ise kol germe ameliyatı olarak bilinmektedir. Bu ameliyat ile üst kol bölgesindeki sarkık deri hedeflenir. Aynı zamanda ilgili bölgedeki fazla yağın da çıkarılması sağlanır. Gevşeyen ve sarkan kol görünümünün eski haline dönmesi için oldukça önemli bir operasyondur. Hem estetik açıdan hem de günlük yaşamı kolaylaştırması açısından tercih edilmektedir.

Başarı oranı yüksek operasyonlardan biri olan kol germe ameliyatı, ufak bir kesinin açılmasıyla uygulanır. Kesi, kolun gevşekliğine ve yoğun dokunun yer aldığı bölgeye göre belirlenerek açılır. Kol germe ameliyatı özelinde kesinin koltuk altı bölgesinden dirseğe kadar uzandığı bilinir. Fakat kişiden kişiye değişmekle birlikte daha kısa ya da daha uzun kesiler de açılabilir. Hastanın beklentisine göre şekillenen bu ameliyatta en iyi sonucu alabilmek için koltuk altı için de işlem uygulanabilir. Bu sayede kol germe ameliyatı yüksek başarı oranlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

 

Kol Estetiği İyileşme Süreci

Kol estetiğinde birçok kişinin sandığının aksine iyileşme süresi oldukça hızlıdır. Bu operasyon özelinde hastalar genellikle aynı gün taburcu edilir. Fakat çeşitli semptomların görülmesi durumunda bir gece izleme için tutulduğu da görülmüştür. Türkiye kol estetiği alanında profesyonel şekilde hizmet veren uzman hekimler işlemde genellikle lokal anestezi kullanır. Ancak bu durum hastanın isteğine bağlı olarak da değişebilir. Kol bölgesinde özellikle de kesinin açıldığı şeritte bazı kanama ve yanma durumları gözlemlenebilir. Bu durum ameliyatın ardından ilk hafta içerisinde oldukça normaldir ve sık rastlanır. Fakat ilk haftanın tamamlanmasıyla birlikte meydana gelen kanamalar için acilen hekim kontrolü gerekebilir.

Ameliyat sonrası ilk gece şiddetli ağrılar ve sancılar görülebilir. Bu durum da ameliyatın yan etkileri arasında yer almaktadır. Kol bölgesinde sürekli olarak şiddetini arttıran birtakım ağrılar meydana gelir. Bu ağrılar da ameliyatın ardından ilk üç gün içerisinde sonlanacaktır. Uzman hekim tarafından tavsiye edilen ağrı kesicilerin alınması oldukça önemlidir. Kol estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken birtakım kriterler vardır. Böylece iyileşme sürecini en aza indirgemek mümkün hale gelecektir. Aynı zamanda bu hususlara dikkat etmemek sürecin uzamasına ve yaşanan sorunların artış göstermesine neden olacaktır. Bu nedenle hekim tarafından sunulan önerilere uymak elzemdir.

Kol germe ameliyatının ardından birkaç ay boyunca hiçbir ağır yükü kaldırmamak gerekir. Ağır yükler, koldaki liflerin zedelenmesine ve zaten hassas olan kol bölgesinin gerilmesine neden olur. Bu gerilme birçok açıdan hem sağlığı hem de estetik görünümü tehlikeye sokacaktır. Hastaların belirli süreler boyunca yaşam alışkanlıklarını dahi değiştirmeleri gerekebilir. Kritik noktalardan biri de uyku anındadır. Kol germe ameliyatıyla birlikte özellikle üst kol çok daha hassas olacaktır. Bu nedenle uyku sırasında kolun sabitlenmesi ve hiçbir yere çarpmadığından emin olunması çok önemlidir. Bu durum hem şiddetli ağrıların oluşmasını engelleyecek hem de iyileşme süresini hızlandıracaktır.

 

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Kol germe ameliyatı, uzun yıllardır kadınlar arasında en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Bu nedenle son dönemde de yeniden popüler hale gelmiştir. Bilindiği üzere kesi uygulanan operasyonların tamamında ameliyat izi kalır. Ancak kol germe ameliyatında diğer operasyonlara nazaran daha az iz kaldığı söylenebilir. Kesi izi hem kişiyi rahatsız etmemesi hem de dışarıdan görünmemesi adına kolun iç bölgesine saklanır. Bu izlerin büyük oranda rahatsızlık vermemesi ve günlük yaşamı zorlaştırmaması için kolun iç bölgesine saklanır. 1 ila 2 saat arasında süren bu işlem pek çok açıdan hayatınızı değiştirebilir. Siz de bizimle iletişime geçerek hem uygun fiyatlı hem de alanında uzman hekimlere ulaşarak Türkiye kol estetiği ameliyatı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir