Mide Balonu

Türkiye Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu tedavileri, kişilerin kilo vermesini kolaylaştıran tedavilerdir. Öyle ki kilo verme operasyonları arasında çok tercih edilirler. Egzersiz ve diyet ile kilo veremeyen bireyler tarafından çokça tercih edilir. Pek çok ülkede mide balonu tedavisi uygulanmasına rağmen fiyatlar çok pahalı olduğu için hastalar genelde Türkiye’yi tercih eder.

Türkiye’de mide-balonu fiyatları, kliniğin kalitesine ve hekimin tecrübesine göre farklılık gösterse de 2500 Euro ile 3500 Euro aralığındadır. Siz de Türkiye’de mide balonu tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz içeriğimizin devamında tedavi detaylarını görebilirsiniz.

Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir
Mide-Balonu Nedir

Mide-balonu, kilo vermeyi sağlayan bir tedavi türüdür. Mide içerisine yerleştirilen bir balonun tuzlu su ile doldurulması işlemidir. Kilo sorunu yaşayan kişiler midelerinde yer alan balon sayesinde tokluk hissi yaşayarak porsiyonlarını azaltırlar. Böylece diyet yapmaları da daha kolay olur. Diyet konusunda gerekli itina gösterilirse kilo vermek de o kadar kolay olur.

Kimler Mide Balonu Taktırabilir?

Kimler mide-balonu taktırabilir sorusu çok merak edilir. Vücut kitle endeksi 27 ile 40 arası olan kişiler için bu tedavi uygundur. Bu tedavi invaziv bir tedavi olduğundan ötürü bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Ameliyatı yaptırmak için yeterli VKI değerine sahip olmak gerekir. Bununla birlikte daha öncesinde yemek borusu ve mideden operasyon geçirmemiş olmanız şarttır. Yine de doğru kararın verilmesi için cerrahla görüşmenizde fayda vardır.

Mide-Balonu Çeşitleri

Mide-balonu tedavisinde iki farklı çeşit vardır. Bunlar akıllı mide balonu ve geleneksel mide balonu olmak üzere iki grupta incelenir.

Akıllı mide-balonu; anestezi uygulanmadan tedavi gerçekleştirilir. Hastalar balonu bir bardak su ile beraber yutarlar. Balonun yeri sonrasında görüntüleme teknikleri ile belirlenir. Balon uygun yere yerleştirildikten sonra şişirilir. Balon şişirildikten sonra tekrar kontrol edilir ve işlem tamamlanır. Bu tedavinin en büyük avantajı balonu çıkarmak için doktora gitmeye gerek olmamasıdır. Akıllı mide balonu yaklaşık 4 ay sonra kendiliğinden söner ve hiçbir sorun yaratmadan vücuttan atılır.

Geleneksel mide-balonu; bu tedavide yaklaşık 20 dakika hasta genel anestezi altında tutulur. İşlemde endoskopik yöntem ile hastanın midesine inilmesi ile başlar. Endoskop cihazının ucundaki kamera balonun görünmesini sağlar. Balon şişirilerek işlem tamamlanır. Ortalama 2 saat sonra hasta taburcu edilir.

Mide Balonunun Riskleri

Mide-balonu tedavileri invaziv tedavilerdir. Ameliyat gerektirmez, kesi ve dikiş izi yoktur. Ancak cerrahi bir yöntem olduğu için bazı komplikasyonların görülmesi muhtemeldir. Bu nedenle başarılı cerrahlardan randevu almaya özen göstermeniz gerekir. Aksi taktirde aşağıdaki komplikasyonları yaşamanız mümkündür;

  • Bulantı
  • Karın ağrısı
  • Kusma
  • Zayıflık
  • Midede şişkinlik hissi

Bu riskleri yaşamak istemiyorsanız Türkiye’de mide-balon tedavisi uygulatabilirsiniz. Burada yer alan klinikler hem son derece profesyonel hem de alanında başarılı hekimlere sahiptir.

Mide Balonu Sonrası Ne Kadar Kilo Veririm?

Mide-balonu tedavisinde akla ilk gelen soru ne kadar kilo verileceği yönündedir. Ancak buna net cevap vermek mümkün değildir. Çünkü ne kadar kilo verileceği hastanın kritik durumuna göre farklılık gösterir. Diyete ne kadar dikkat ederseniz ve egzersiz yapmaya özen gösterirseniz o kadar çok kilo verirsiniz. Kilo vermeyi gözlemlemek için 3 ay beklemek gerekir. 6 ayın sonunda da gözle görülür şekilde kilo verdiğinizi görebilirsiniz.

Türkiye Mide Balonu Tedavileri

Türkiye Mide Balonu Tedavileri
Türkiye Mide-Balonu Tedavileri

Türkiye mide-balonu tedavileri pek çok ülkede oturan kişiler tarafından tercih edilir. Çünkü fiyatlar burada daha uygundur. Bununla birlikte klinikler hem hijyenik hem de donanımlıdır. Sizler de Türkiye’de mide balonu tedavisi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir