Saç Ekimi

Türkiye Saç Ekiminde Neden Bu Kadar İyi?

Yayınlanan sağlık turizmi verilerine göre geçtiğimiz yıl en çok saç ekimi için Türkiye tercih edilmiş. Aylık ortalama 5 bin ila 10 bin kişi saç ekim işlemi için Türkiye’ye gelmektedir. Bu da saç ekiminin ülkemize kazandırdığı turist anlamına gelmektedir.

Türkiye’ye saç ekim işlemi için sadece bir ülkeden hastalar gelmiyor. Dünyanın dört bir yanından hastalar saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Peki ama Türkiye’nin saç ekimi işleminde lider konuma gelmesindeki sebep nedir?

Türkiye’yi lider konuma getiren faktörlerden biri uygun fiyatlı hizmet sunmasıdır. Avrupa’da saç ekim işlemine ödeyeceğiniz para ile Türkiye de aynı kalitede hizmet almanın yanı sıra tatil yapmanın da keyfini çıkarırsınız. Ayrıca üstelik cebinizde para bile kalır. Tabi ki de uygun fiyat Türkiye’nin başarılı olmasındaki tek faktör değildir. Uzmanlık seviyesi ve teknolojik imkanlar sayesinde Türkiye avantajlı bir konumdadır.

Saç ekimi işlemi için Türkiye’ye gelen hastalar hem Türkiye’nin tadını çıkarıyor hem de medikal hizmetini alıyor. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızın da bu işte katkısı oldukça fazladır. Türkiye’deki yüksek kaliteli hizmetlerden ve uygun fiyatlardan bahsetmeleri sayesinde ülkemizi yabancı turistlere tanıtmış oluyorlar. Günümüzde artık bir çok Avrupa şirketi Türkiye’ye medikal tür düzenlemeye başlamıştır. Türkiye sadece saç ekim işleminde değil aynı zamanda sakal ekimi, büyük ekimi ve kaş ekimi işlemlerinde de oldukça başarılıdır. Saç, bıyık, sakal ve kaş ekiminde amaç kişiye estetik bir görünüm kazandırmaktır.

 

Türkiye Saç Ekiminde Neden Popüler?

Son zamanlarda Türkiye’nin saç ekim işlemlerindeki başarısı bir çok kişinin gündem konusu haline gelmiştir. Geçen yıl yüz binlerce kişi saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih etmiştir. Ayrıca gün geçtikçe bu sayı artmaya devam etmektedir. Türkiye’nin saç ekimi konusunda popüler olmasının bir çok sebebi vardır

Türkiye’de Yetenekli ve Deneyimli Cerrahlar

Türkiye’nin saç ekim işleminde popüler olmasının en önemli nedeni yetenekli ve deneyimli cerrahların varlığıdır. Türkiye saç ekim hizmeti sunan bir çok klinik ve hastaneye de sahiptir. Adını tüm dünyaya duyurmayı başaran uzman doktorlarımız sayesinde dünyanın dört bir yanından hastalar saç ekim işlemi için Türkiye’ye gelmektedir.

Türkiye’de Düşük Saç Ekimi Maliyetleri

Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim hizmetini oldukça uygun fiyatlara yapmaktadır. Avrupa’da yaptıracağınız saç ekim işlemi maliyeti Türkiye’deki her şey dahil paketlerin bile en az 3 katı fazladır. Kaliteli hizmeti uygun fiyata sunduğu için de Türkiye saç ekim işlemi konusunda liderliğini korumaktadır.

Türkiye’de Tatil Fırsatları

Türkiye görülecek ve gezilecek bir çok kültürel yapıya sahiptir. Saç ekim işlemi için Türkiye’ye gelen hastalar aynı zamanda güzel bir tatil deneyimi yaşamış olur. Bir çok kişi de tatili ile saç ekim işlemini bir arada halletmek istemektedir. Avrupa’da saç ekim işlemi maliyeti ile Türkiye’de hem saç ekim işlemi yaptırırsınız hem de tatil yapmış olursunuz. Üstelik tatil yapmanıza rağmen hala cebinize para kalacaktır. Türkiye’de kaliteli hizmeti uygun fiyata almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizin için tüm seyahat planınızı hazırlamaktadır.

 

Türkiye’de Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarar Mı?

Saç ekim işlemi her zaman işe yarayan bir işlemdir. Saç ekimi sayesinde yeni saçların bir an önce çıkması sağlanır. Türkiye’de saç ekiminin işe yaraması bir vaat değildir. Türkiye saç ekim konusuna kendini kanıtlamıştır. Kişinin muayenesi sonrasında donör bölgeden saç kökü toplanarak ekim yapılacak alana yerleştirilir. Ekim işleminden sonra ekilen saçlar ortalama 2 hafta sonra dökülür fakat kökleri deri altında kalır. Bu kökler sayesinde zamanla yeni saçlar çıkmaya başlar. Tabii ki de her cerrahi operasyon gibi saç ekiminde de bazı yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler çok nadir olarak kendini gösterir. Türkiye dünyaya saç ekimi konusunda kendini kanıtlamıştır. Bu yüzden saç ektirme konusunda aklınızda soru işareti kalmasına gerek yoktur. Aklınıza takılan her şeyi yedi gün yirmi dört saat bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.

 

Almanya’daki Popüler FUE Saç Ekimi Klinikleri
Almanya’daki Popüler FUE Saç Ekimi Klinikleri

 

Türk Saç Ekim Merkezlerinde Saç Ekimi Yaptırmanın Ana Nedenleri

Kişinin saç ekim yaptırmayı düşünmesinin birçok nedeni vardır. Türkiye’deki saç ekimi kliniklerine ziyaret eden kişilerin saç ekimi yaptırmasında ki yaygın nedenlerden bazıları şunlardır;

 • Saç Dökülmesini ve Kekliği Gidermek: Saç saç dökülmesi birçok farklı nedenden dolayı oluşabilmektedir. Saç ekimi işlemi saçlı görünümü geri kazandırır.
 • Estetik Görünüm: Saç dökülmesi çoğu insanda özgüven eksikliğine neden olabilmektedir. Saç ekimi ile kişi hem estetik görünüm kazanır hem de özgüvenleri artar.
 • Önceki Saç Ekimini Düzeltmek: saç ekimi işleminden sonra memnun kalmayan hastalar ya da bir sorun düzeltmek için yeniden bir işlem yaptırmak isteyebilmektedir.
 • Yara İzini Kapatma: Saç ekim işlemi bazı nedenlerden dolayı kafa derisinde oluşan yaralanma ve ameliyat izlerini kapatmak için de kullanılan bir yöntemdir

Saç ekimi estetik operasyon olarak kabul edilmektedir ve bu nedenle sigorta kapsamına girmemektedir. Bu nedenle hem kaliteli saç ekimi hizmet veren hem de uygun fiyatlara sahip olan Türkiye sizin için doğru bir tercih olacaktır.

 

Türkiye’de FUT ve FUE Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

 • FUE sisteminde donör alandan alınan saç kökleri tek tek toplanırken, FUT sisteminde bir kesit şeklinde deri ile birlikte alınır.
 • FUE işleminde herhangi bir yara izi kalmazken, FUT yönteminde donör bölgede dikiş izi kalır
 • FUE yönteminde seansta en fazla 4000 saç kökü ekilir
 • FUE yönteminde işlem süresi 8 ila 10 saat arasında sürmektedir. FUT yöntemin de bu süre 5 ila 6 saate inmektedir
 • FUE yönteminde iyileşme süresi ortalama 7 gündür. FUT yönteminde ise bu süre 15 güne uzamaktadır.

 

Türkiye’de FUE Saç Ekimi Ağrılı mı?

Saç ekim işleminde kafa derisi küçük bir iğne kullanılarak uyuşturulur. Bu yönteme lokal anestezi denir. Lokal anestezi altında işlem yapıldığı için acısız bir işlemdir. Uzman doktorlar tarafından klinik ya da hastane ortamında yapıldığı için hasta oldukça güvendedir.

Ameliyat boyunca lokal anestezi etkisi devam ettiği için işlem boyunca hasta acı ve ağrı hissetmez. FUE Yöntemi sonrasında bir kaç gün hafif ağrılar normaldir. Bu ağrılar da ağrı kesici ilaçlar sayesinde bastırır.

 

Türkiye’de FUE Saç Ekiminin Maliyeti Ne Kadardır?

Saç dökülme problemi olan hemen hemen herkes saç ekim işlemi ile aynadaki görüntüsünü değiştirmek istemektedir. Saç ekimi kişiye genç bir görünüm kazandırılır. Hastalar saç ekim işleminin hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olmasını ister. Yapılan araştırmalar sonucuna göre 2025 yılına kadar saç ekim işlemi Türkiye de ortalama 40 milyar dolara ulaşacaktır. Türkiye saç ekim işlemi için dünya çapında en popüler ülkelerden biridir.

Hemen hemen herkesin aklındaki soru FUE yönteminin maliyetinin ne kadar olduğudur. Türkiye’de saç ekim fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Her yıl ortalama olarak altmış bin turist Türkiye’yi ziyaret etmektedir. FUE yöntemi ile saç ekim işlemi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Saç Ekimi Türkiye’de Neden Bu Kadar Uygun? Saç Ekim Maliyeti 2023

Türkiye saç ekim işleminde dünya çapında en uygun hizmet veren ülkelerden bir tanesidir. Uygun fiyatları hizmet vermesi kalitesiz hizmet verdiği anlamına gelmemektedir. Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yapmasına rağmen saç ekimi fiyatlarına uygun olmasının birçok farklı nedeni vardır.

Saç ekim işlemini uygun olmasındaki en önemli neden Türk parası ile GBP, EURO ve USD arasındaki dengenin çok açık olmasıdır. Bu para birimlerine sahip olan kişilerin Türkiye’de alım gücü çok daha yüksek olmaktadır. Ayrıca klinik sayısının fazlalığı nedeniyle de ortaya çıkan rekabet maliyetleri düşürmektedir.

Türk cerrahları dünya genelinde ün kazanmayı başarmıştır. Türkiye saç ekim işlemi için teknolojiye ayak uydurmakta ve yatırım yapmaktan asla vazgeçmemektedir. Saç ekim işleminin Türkiye de uygun olmasındaki bir diğer neden de kullanılacak mal ve ürünleri ithal etmek yerine yerli üretimi desteklemesidir. Yerli üretim sayesinde nakliye, lojistik ve gümrük maliyetleri ödenmek zorunda kalmamaktadır. Bu da hizmetin fiyatlandırılmasında oldukça önemlidir.

Türkiye’de saç ekim maliyeti bazı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler şu şekildedir;

 • Türkiye’deki işçilik maliyeti
 • Sağlık ekibinin deneyimi
 • Kullanılan teknoloji
 • Bakım sonrası hizmetler
 • Garantili başarı oranı
 • Saçsız bölgeleri kapatmak için yapılması gereken işlem sayısı
 • Ülke hükümeti tarafından sağlık alanına sağlanan teşvikler

 

İstanbul’da Saç Ekiminin Maliyeti Ne Kadardır?

İstanbul’da saç ekim maliyeti işlem yapılacak greft sayısına ve kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de saç ekiminin ücreti, yapılacak olan ameliyat, klinik, konaklama ve ulaşım masrafları dahil edilerek hesaplanmaktadır. Her şey dahil olmasına rağmen dünya genelindeki birçok ülkeden daha uygun fiyatlara hizmet sağlanmaktadır. Hem Avrupa standartlarında saç ekimi yaptırmak hem de uygun fiyatlara mal etmek isteyenlerin tercihi Türkiye olmaktadır.

 

Türkiye’de Saç Ekimi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Türkiye saç ekim tedavisinde kullanılacak yönteme gerekli incelemeler ve tetkikler yapıldıktan sonra doktor ve hasta işbirliği ile karar verilmektedir. Haftaya en uygun saç ekim yöntemi seçilir. Saç ekiminde öncelikle amaç kişiye estetik bir görünüm kazandırmaktır.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından alınarak Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir