Türkiye’de Barbie Burun Estetiği

Barbie burun estetiği, son zamanlarda ülkemizde başta olmak üzere dünya genelinde çok popüler olan bir tedavi yöntemidir. Burundaki sarkık olan ucun keskinleştirilmesi ve köprüyle buruna yükseklik kazandırılması amaçlanır. İşlem uygulandıktan sonra son derece başarılı ve doğal bir görünüm yaratır. 18 yaşından büyük olan herkes Barbie burun ameliyatını yaptırabilir. Önemli ölçüde burun küçüldüğü için ameliyatı yaptırmak isteyen kişinin burun şekli önemlidir. Yüz hatları uygun olduğu sürece altın oranında bir burun estetiği sağlanmış olur.

barbie burun estetiği prosedürü

Barbie Burun Estetiği Prosedürü

İnsan yüzündeki en önemli organlardan biri de burundur. Yüzün tam ortasında bulunduğu için estetik görünüm bakımından son derece önemlidir. Barbie burun estetiği yalnızca kişinin estetik görünüme sahip olmasını amaçlamaz. Aynı şekilde rahat nefes alıp vermesini de sağlar. Türkiye’de Barbie burun prosedürü şu şekilde gerçekleşir;

 • Operasyon öncesi hastanın yüz ölçüleri alınarak dijital ortama aktarılır.
 • Hastanın burnu yerine yapılan çizim aktarılarak doğruluğu kontrol edilir.
 • Çizimin yüze aktarılması oldukça önemli bir aşamadır. Çünkü bu aşamada burun estetiğinin hasta için uygun olup olmadığı belirlenir.
 • Barbie rhinoplasy açık ya da kapalı yöntemlerle yapılabilir. En sık kullanılan yöntem açık olan yöntemdir. Bu operasyonda burun açılarak kıkırdak kemik düzeltilir. Burun istenen küçüklüğe geldikten sonra burun ucu dikleştirilerek istenen şekil elde edilir.

Barbie Burun Operasyonu İyileşme Süreci

Operasyon sonrasında iyileşme süreci 1 ayı bulabilir. Operasyondan 2 gün sonrasında kişide şişlik, kanama ve morluk görülebilir. Burun ameliyatından sonra görülen yaygın komplikasyonlardan birkaçıdır. Bu süreçte hastalara buz torbası ile pres yapılması önerilir. Ödemin atılması için buz presi uygulamak son derece avantajlıdır. Operasyondan 1 hafta sonra hasta tekrar hastaneye gelerek dikişlerini aldırır. Bu süreçte uyku pozisyonu da ayarlanarak hastaya her türlü detay verilir. Hasta ortalama 1 sene sonunda burnunun son halini görebilir. Çünkü burnun tamamen iyileşmesi 12-15 ay sürebilir.

Barbie Burun Estetiği Yaptırmanın Avantajları

Barbie burun estetiği avantajları şu şekilde gösterilebilir;

 • Burun boyu küçülür.
 • Burun yüz hatları ile hizalanır.
 • Burun köprüsünün şekli ve boyutu değiştirilir.
 • Burun ucunun şekli ve boyutu değiştirilir.
 • Nefes almayı iyileştirerek sinüs yolları düzeltilir.

Bu avantajları elde etmek isterseniz Türkiye’de burun estetiği yaptırabilirsiniz. Barbie burun estetiği kalıcı bir güzellik algısıdır. Burun şekli iyi olduğunda kişi kendini daha pozitif hisseder.

Hangi Ülkelerde Barbie Burun Estetiği Yapılabilir?

Aslında pek çok ülkede burun estetiği operasyonu gerçekleşir fakat her ülkede Barbie burun estetiği yapılmaz. Yasak veya zararlı olduğu için değil; yeterli donanım ve hekim tecrübesi bulunmadığından ötürü pek çok ülkede yaygın değildir. Ayrıca pek çok doktor tek tip burun estetiğini kullanmak istemez. Çünkü yapay duracağına ve yaşlı insanlarda biçimsiz görüneceğine inanırlar. Bazı hekimler bu şekilde düşünse de hastaların görüşünü önemseyen hekimler de bulunmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’de Barbie burun operasyonu yaptırabilirsiniz.

türkiye’de barbie burun operasyonu yaptırmanın avantajları

Türkiye’de Barbie Burun Operasyonu Yaptırmanın Avantajları

Türkiye’de Barbie burun operasyonu avantajları şu şekilde gösterilebilir;

 • Uygun tedavi garantisi. Düşük yaşam maliyeti ve döviz kuru farkı sayesinde diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlarda Barbie burun operasyonu yaptırmak daha avantajlıdır.
 • Başarılı tedavi sonucu elde etmek mümkündür. Bu tedavi Türkiye’de nadir uygulanan operasyonlardan değildir. Ayrıca hekimler yeterli deneyime sahiptir.
 • Tedavi dışı maliyetler daha uygundur. Örneğin konaklama ve ulaşım konusunda daha ucuz fiyatlara tedaviyi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de Barbie burun operasyonu yaptırmak için siz de bizimle görüşerek en uygun fiyat garantisi sunan kliniklere ulaşabilirsiniz. 7/24 bizimle görüşme sağlayarak ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir